Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
10.227
Cevap
116
Favori
542.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyunlarda anlık ping yükselen varmı? Mesela ben mobilden pubg oynarken birde 800/900 mslere çıkıyor ping. fiber 50 mbps kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Geçmiş mesajlarda da bazı arkadaşların bahsettiği üzere 176.x.x.x ile başlayan IP adresi alınca ping sürelerinde inanılmaz bir düşüş yaşanıyor.

149.x.x.x, 31.x.x.x, 46.x.x.x ile başlayan IP adreslerinde sorun söz konusu oluyor.

Türkiye için 176'lı IP adresiyle sunucuma 5-6 ms ile erişirken, diğer IP adresleriyle 14-16 ms arasında erişiyorum. Aynı durum yurtdışı için de geçerli.

Ping sorunu yaşayanlar bir kaç kez PPPoE bağlantısını yeniden başlatarak 176 ile başlayan IP adresi almaya çalışsınlar.

Ancak bağlantıyı yeniden başlatma işlemini arka arkaya yapmanızı tavsiye etmiyorum. Yeni IP alıp 5-10 dk sonrasında bağlantıyı yeniden başlatın. Arka arkaya yapılan yeniden başlatma işleminde, port security devreye girerek ONT cihazınızın bağlı olduğu portu devre dışı bırakıyor ve 172.16.0.0/16 private bloğundan IP adresi alıyorsunuz. Bu durumda müşteri hizmetlerini arayarak, port security devreye girdiğini public IP alamadığınızı söylemeniz gerekiyor. Onların konudan pek haberi yok. Daha önce de başıma gelmişti, teknik ekibe yönlendirmiştiniz diyerek yanıtlayabilirsiniz. NOC ekibi bağlı olduğunu portu 30-40 dk içinde yeniden aktif ediyor ve bağlantı sağlayabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

• superonline'dan vodafone nete geçtim...çok kopma problemi oluyordu, modemi değiştirdiler ama sıkıntı devam etti...

keenetic extra dsl modem aldım. müşteri hizmetleri, kullanıcı adı ve parolayı sms olarak gönderdi.kurulumu kolay bir modem,

o günden beri hiç kopma yaşamadım, wifi menzili bariz fazla. bu arada geçen haftalarda bir gün 4-5 saat kesinti oldu tüm apartmanda,

alt yapıyı daha sağlıklı hale getirmek adına çalışma yapıldığı söylendi. velhasıl gayet stabil çalışıyor artık.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

• quote:

Orijinalden alıntı: antrakinon

Hocam vodafone kullanici adi ve sifreyi veriyor.. router alip wan ayarlarindan ppoe sectikten sonra kendi kullanici adi ve sifrenizi girip kendi routerınızı kullanabilirsiniz..

Vodaofne fiber paket ve nokia modem kullanıyorum, harici gpon yok, kendi modemimi kullanmak istedim vodafone marka gpon alıp, modem ip almıyor bir türlü, vodafone mac eşleştirme yapıyor muhtemelen.

• A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt

Ben de dahil yıllardır kendi routerını kullananlar var. Sizde başka bir sıkıntı olsa gerek. Mac ile ilgili olsa kimse kullanamaz kendi routerını.

• -HKN- kullanıcısına yanıt

Gpon mu kullanıyorsunuz? Vodafone gpon ve Huawei hg255 denedim olmadı, gpon ile airties 5760 denedim yine ip almadı, Vodafone kendibalt yapısını kullanıyorum, fiber kablo direkt fodafonun verdiği Nokia g-140w-c modeme bağlı, arada gpon vs. Yok.

• A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt

Gpon yok, Superonline fiber altyapı ve daireye standart Cat 5 kablo geliyor. Superonline zamanında da kendi routerımı kullanıyordum, 3 senedir Vodafone dayım yine kendi routerıma devam. Bağlantı türünü PPPoE seçip kullanıcı adı ve şifrenizi doğru giriyorsanız teorik olarak internete çıkabilmeniz lazım.

Yalnız bizde arada herhangi bir modem yok Cat kablo direk kendi routerımızın wan portuna giriyor. Sizin sorun arada Vodafone un modemi olduğundan kaynaklanabilir. Bu şekilde kullanan arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 6 Aralık 2020; 20:1:55 >
  • Fiberde vodafone ve süperonline alt yapılarında iki farklı (FTTB-FTTH) sistem var, biri sizin kullandığınız FTTB binaya kadar fiber, sonrasında daireye kadar cat5 olan, diğeri ise FTTH daire içi modeme kadar fiber araya resimdeki gibi fiber sonlandırıcı gpon-ont ondanda cat5 ile routere bağlanan, şimdilerde ise iki cihaz yerine dahili ont olan nokia modem veriliyor yani fiber kablo direkt modeme takılıyor.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-
  • Vodafone Net Başakşehir' de çöktü böyle firmanın Allah belasını versin müşteri hizmetlerinede ulaşılmıyor ne halt yapıyor bunlar. Bir daha kontrat uzatanın Allah belasını versin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen Bahçeşehir’de çöktü. Son zamanlarda berbatlaştı.
  • İstanbul/Kartal’da yaklaşık 30dk.dır net yok.

edit: sorun düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 6 Aralık 2020; 21:59:31 >
  • DNS ile ilgili sorun yaşanıyor galiba şuan. DNS'i değiştirince çözülüyor sorun.

• 2-3 gündür sık olmaya başladı. Tam da bu saatlerde. Açıklama da yok.

• Arkadaşlar isterlerse 1000 megabit versinler geçerseniz bin pişman olursunuz parası neyse verin Superonline' a geçin veya orada kalın aman aman sakın bunlara bulaşmayın Vodafone ismine güvenmeyin resmen kurumsal yüzlü amatörün önde gideni bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -BraveHeart- kullanıcısına yanıt

Müşteri hizmetlerinin iş bilmezliği konusunda katılabilirim. Vaktiyle bana da çok çektirdiler. Ancak 35 mbps fiber bağlantıyı daha ucuza ve daha iyi kalite de alabileceğim "ne yazık ki" başka bir yer yok.

Aynı fiber hattı üzerinden superonline hizmet verse geçerim, ancak bunun olabileceğini sanmıyorum. Nedeni ise hattım vodafone'un kendi alt yapısı, başka servis sağlayıcıyı bu hatta dahil etmeyeceklerdir.

• Erdem kullanıcısına yanıt
    Hangi dns
  • İlginç bir durum var.

Speedtestte test yap dediğimde 30sn filan hiçbir şey olmuyor.Sonra ping direk 51çıkıyor.Download ve uploadlar normal değerlerde çıkıyor.Fiber bağlantım var altyapı sol. Ping 5 filan çıkıyordu daha önce ve testi yap dediğim an server bulup direk pingim belirirdi şimdi test yap dediğimde 30sn filan öyle duruyor sonra pingim çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: otisabi44

Hangi dns

8.8.8.8

8.8.4.4

208.67.222.222

208.67.220.220

• Merhaba Superonline altyapisi uzerinden Vodafone fibermax 100 mb kullaniyorum huwai 255s modem var bunu kaldirip keenetic extra adsl kn- 2111 modelini kullanmayi düşünüyorum vodafone sifresini nasil aliyoruz kullananlar memnun mu 500 liraya değiyor mu ?

• sorun dns degil, bildiginiz paket kaybi var adamlarda. hemde oyle az buz degil,

ping yahoo.com

PING yahoo.com (74.6.143.26): 56 data bytes

Request timeout for icmp_seq 0

Request timeout for icmp_seq 1

Request timeout for icmp_seq 2

Request timeout for icmp_seq 3

Request timeout for icmp_seq 4

64 bytes from 74.6.143.26: icmp_seq=5 ttl=50 time=461.247 ms

Request timeout for icmp_seq 6

64 bytes from 74.6.143.26: icmp_seq=7 ttl=50 time=443.581 ms

Request timeout for icmp_seq 8

Request timeout for icmp_seq 9

Request timeout for icmp_seq 10

64 bytes from 74.6.143.26: icmp_seq=11 ttl=50 time=420.107 ms

Request timeout for icmp_seq 12

Request timeout for icmp_seq 13

Request timeout for icmp_seq 14

Request timeout for icmp_seq 15

Request timeout for icmp_seq 16

Request timeout for icmp_seq 17

Request timeout for icmp_seq 18

Request timeout for icmp_seq 19

Request timeout for icmp_seq 20

Request timeout for icmp_seq 21

Request timeout for icmp_seq 22

Request timeout for icmp_seq 23

Request timeout for icmp_seq 24

Request timeout for icmp_seq 25

Request timeout for icmp_seq 26

64 bytes from 74.6.143.26: icmp_seq=27 ttl=50 time=493.283 ms

Request timeout for icmp_seq 28

^C

--- yahoo.com ping statistics ---

30 packets transmitted, 4 packets received, 86.7% packet loss

round-trip min/avg/max/stddev = 420.107/454.554/493.283/26.701 ms

• 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.