Şimdi Ara

VMware kullanımı (sanal pc'ye xp kurulumu resimli anlatım) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
5
Favori
258.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar , sta4cad v12 yüklemek için xp kurayım dedim aşağıdaki hataları verdi;
    ne yapmam gerekiyor cevaplarsanız sevinirim.

Software virtualization is incompatible with long mode on this platform. Disabling long mode. Without long mode support, the virtual machine will not be able to run 64 bit code. For more details seehttp://vmware.com/info?id=152. ( ok deyince alttaki geliyor )

This virtual machine is configured for 64-bit guest operating systems. However, 64-bit operation is not possible.

This host is VT-capable, but VT is disabled.

VT might be disabled if it has been disabled in the BIOS settings or the host has not been power-cycled since changing this setting.

(1) Verify that the BIOS settings enable VT and disable 'trusted execution.'

(2) Power-cycle the host if either of these BIOS settings have been changed.

(3) Power-cycle the host if you have not done so since installing VMware Workstation.

(4) Update the host's BIOS to the latest version.

bi kuramadım şu programı

For more detailed information, seehttp://vmware.com/info?id=152.

Continue without 64-bit support?

• Arkadaşlar ben Oracle vm virtual box kurdum ve onun üzerindede windows 7 kurulu çalışıyor,kendi işletim sistemimde windows 7 fakat sanal ile kendi makinam arasında veri alışverişini nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Sanalda Server1 server2 ve server3 isimli 3 makine kurdum.Server1 e dc ve dns kurdum. server2 yle birbirlerini görmeleri için server3 ü de router yapmaya çalıştım ve server3 e 2 tane network adaptor ekledim.
    Server1i sırasıyla 192.168.1.1-255.255.255.255.0-192.168.1.254 ve dns’i de 192.168.1.1 girdim.

Server2’i 192.168.2.1-255.255.255.0-192.168.2.254 ve dns’i de 192.168.1.1 verdim manuel olarak.
    Server3’de yani router’ın bir bacağını 192.168.1.254-255.255.255.0 gateway i boş bırakarak dns’i 192.168.1.1 girdim.Diğer bacağını ise 192.168.2.254-255.255.255.0 gateway i boş bırakarak dns’i 192.168.1.1 girdim.Aynı zamanda relay agent i felan ayarladım.
    Son olarak virtual network editor den manuel olarak vmnet2 ve vmnet3 ü ekledim.Manuel olarak subnet ip lerini ve subnet mask ları yukardaki iplere göre yani vmnet2 yi 192.168.1.0-255.255.255.0 ve vmnet3 ü de 192.168.2.0-255.255.255.0 olarak ayarladım.Buraya kadar herşey güzel.
    Server 1 vmnet2,Server 2’yi vmnet3 ve Router’ın bir bacağını vmnet2 ve diğer bacağını da vmnet3 ü seçtim. Normalde birbirlerini görmeleri lazımdı.Ama görmüyorlar. Hyper-V de aynı yaptığım işlemi burda da uyguladım.Sorum neden görmüyorlar.Sorun büyük ihtimal virtual network editör kısmında ama anlayamadım.

http://imageupload.org/en/file/192116/vmnet3.jpg
    http://imageupload.org/en/file/192117/vmnet2.jpg

Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaronemre -- 22 Mart 2012; 10:18:11 >

• konu eskimiş ancak program çok işime yaradı Kal Online oynayamıyordum teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

Arkadaşlar ben Oracle vm virtual box kurdum ve onun üzerindede windows 7 kurulu çalışıyor,kendi işletim sistemimde windows 7 fakat sanal ile kendi makinam arasında veri alışverişini nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı?

dosyayı WMware'a tutup bırakıyorsun diye biliyorum..
  • Öncelikle teşekkürler güzel bir anlatım olmuş .) Win7 64 bit kullanıyorum hayırlısıyla bu akşam vmware xp kurucam yanlız bi sorum olucak xp bulaşan virüsler win7 yi etkilermi ?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greyjeans

Öncelikle teşekkürler güzel bir anlatım olmuş .) Win7 64 bit kullanıyorum hayırlısıyla bu akşam vmware xp kurucam yanlız bi sorum olucak xp bulaşan virüsler win7 yi etkilermi ?

etkilemez.
    Zaten kuracağın XP tek bir dosyadan ibaret olacak.
  • Teşekkürler başka sorunlarımda çıktı aşamazssam tekrar geri gelicem:) Windowsumda bi sıkıntı var galiba 2-3 farklı setup indirdim açıyorum sanki hiç tıklamamış gibi Bu program düzgün yüklendi diye hata çıkıyor daha önce başınıza geldimi böyle bişi VMware.Workstation.v8.0.3 indirdim
  • open e tıklıyorum licese key fln diyor yardım lutfen
  • selamlar..
    A bilgisayarında bir takım programlar yüklü
    B bilgisayarını da ben kullanıyorum. A bilgisayarındaki sistemi kopyalayıp imaj ghost vs (bilmiyorum) B bilgisayarında vmware üzerinde o programlardan (A bilgisayarındaki programlar) yararlanmak istiyorum.. kısacası A nın klonunu B de vmware altında kullanmak istiyorum.. nasıl yapıldıgı konusunda yardımcı olabılecek birileri varmı ?
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolkulek1

selamlar..
    A bilgisayarında bir takım programlar yüklü
    B bilgisayarını da ben kullanıyorum. A bilgisayarındaki sistemi kopyalayıp imaj ghost vs (bilmiyorum) B bilgisayarında vmware üzerinde o programlardan (A bilgisayarındaki programlar) yararlanmak istiyorum.. kısacası A nın klonunu B de vmware altında kullanmak istiyorum.. nasıl yapıldıgı konusunda yardımcı olabılecek birileri varmı ?
    saygılar

ben bununla android x86 kurdum fakat apk dosyalarını nasıl yuklıyecegız bulamadım. daha once kurup deneyen yada nasıl oldugunu bılen arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı
  • Merhaba,

Bu işlemi ESXi ürünü ile yapmanız çalışmalarınız açısından daha sağlıklı olacağını düşünüyorum, VMware'in ESXi free versiyonu mevcut, kurulumu ile ilgili bilgiyede aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

http://www.vmware.pro/vmware-esxi-4-1-kurulumu-ve-konfigurasyonu-part-1
    http://www.vmware.pro/vmware-esxi-4-1-kurulumu-ve-konfigurasyonu-part-2

• virtual pc ye gore kıyasladığınızda hangisini onerirsiniz ve hangisi neye göre iyidir?
  • Üstad bunu windows2000 işletim sistemine kurabilirmiyiz ?
  • vmware workstation 9 sürümünde ekran kartını tanıtma özelliği geldi mi ?

• link yok
  • Steam üzerinden Dota 2 oynamak istiyoruz.Elimizde bir bilgisayar var , hem monitöre hem de televizyona bağlı ( yan yana ) , 2 farklı klavye ve mouse var. Sorum şudur ki bir bilgisayar üzerinden vermiş olduğunuz program sayesinde 2 steam hesabı açabiliyorum zira mouse ve klavye kontrolünü sağlayamadım. Bir tanesi usb klavye diğeri ise bluetooth ile bağlanıyor.Ben istiyorum ki televizyona , kurduğum sanal XP’yi sadece bluetooth klavye ve mouse görsün. Masaüstü pcm’de de usb olan klavye ve mouse görsün böyle birşey yapmak mümkün mü ? 2 kardeş oyun oynamak istiyoruz açıkcası hepsi bu :)

Şimdiden teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.