Şimdi Ara

Vites atarken devir göstergesine mi bakıyorsunuz yoksa arabanın sesine göre mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
105
Cevap
0
Favori
5.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöför adam;devir saati olmayan arabada da,müzikten başka hiç bir şey duyulmayan arabada da vites değiştirendir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril
    arabalara su kaynattırmak pek kolay değil.
    Zaten artık çoğu arabada da hararet göstergesi yok.

• Araç ve yol durumuna bağlı olarak atarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

Şöför adam;devir saati olmayan arabada da,müzikten başka hiç bir şey duyulmayan arabada da vites değiştirendir.

cok güldüm...
  • yeni öğrendiğim için gözüm hep göstergelerdeee
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

quote:

Şöför adam;devir saati olmayan arabada da,müzikten başka hiç bir şey duyulmayan arabada da vites değiştirendir.

cok güldüm...

Gülünecek hiç bir şey yok RqJnr nin dediği çok doğru.
  • arabanın sesine
    göstergeyi sadece motor sıcaklığı ve depo durumu için kullanırım
  • quote:

ewet dogru unimoq vitesini değiştircende devir saati yok mecbur araç tam devrini aldıktan sonra değiştiriyo.. yemedi zamanda bi boşda gaz veriyo tamam girme garanti.
  • Elim artık otomatikleşti o kendisi ayarlıyo
  • Ben vites attığımın farkında bile deilim artık, herşey kendiliğinden oluo walla
  • Devir saatine, bazen de hıza bakarak, çok nadiren motor sesine göre değişirim. Şöyle ki; müziksiz araç kullanmıyorum. Farklı türlerden ortalama 20 kadar cd ile gezerim. Müzik dinleme işini arabada yaptığımdan motor sesini pek duymam. Duyduğumda zaten devir saati 5-6000 arasındadır ki bu sefer de hıza bakarım, bu hızda bir üst vitese atayım mı diye düşünür ona göre karar veririm. Çoğunlukla ise devir saatine göre ve ayrıca hıza göre değişirim.
    Şimdiye kadar hız kesici bir kez devreye girdi. O da sürat denemesi yapacaktım o yüzden beşe atmadan, dördüncü viteste iyi devirlendirmek istedim fakat süratliydim ve devrin yükseldiğini görmedim; o ara devir kesicinin devreye girdiğini hissettim ve vites büyülttüm.
    Bu ara, bazı arkadaşlar iyi şofürlükle devir saatine bakmamak arasında bir bağlantı kurmuşlar. İlgisi yok diyorum sadece!
  • ZATEN PERformans gerektiren bi durumdaysam devir kesiciye girene kadar asılırım o zaman zaten sesten belli olur o zaman değiştirirm ama bazen kaç km de keç devir cevirdini öğren mek için bakarım örneğinn 120 km 5. vitesde kac devirde gibi buda yakıt tuketimi için faydalı oluyo
  • ilk araba kullanmaya başladığımda aracı duymak için müziği fazla açmazdım ses göre vites değiştirirdim şimdiyse ne gösterge ne de ses zaten hızdan ve aracın gidişinden anlıorum. sadece hızıma bakarım ve atıyorum 5. viteste 90 km de isem 2500 devir civarında olduğumu bilirim böle bütün vitesleri ezbere biliorum işte kendi arabamda
  • genelde ben 6 bin veya 7 binde atıoyrum ve hiç bakmama gerek yok o zaten beni at beni at diye bagırıyo
  • @ doko kardes pardon ama kaç yasındaız ehlieti yeni mi aldık yoksa bi kaç yıl mı var almana.tabiki sesten en baslarda yani araba bağırmaya baslıınca deistircen sora ztn otomatikleşir
  • kafana göre takıl.saate bakınca niye baktın diye ceza kesmiyolar
  • Devir göstergesine bakmak gereksiz.
    Hayatımda hiç bir zaman devir göstergesine bakarak vites degistirmedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackF!Re

quote:

Orjinalden alıntı: Power Of The Renault

Vites atarken devir göstergesine mi bakıyorsunuz yoksa arabanın sesine göre mi?

Bundan alırsan sorunun kalmaz ışık yandımı at vitesi

bence oylede tehlikeli o isik sizin gozunuzu alabilir ve dikkatinizi dagitabilir

acemiler için güzel bir cihaz

yarın ki direksiyondan geçerim İnşallah.

• Sürekli dizel araç kullandığım için motor sesiyle falan işim olmaz.Zaten corolla da dizel motorun sesi pek duyulmuyor :D Daima devir göstergesine ve gaz pedalından aldığım tepkiye göre vites değiştiririm.O anda seri veya sakin kullanım yapmama göre de değişir gibi.Çoğu zaman hem devir göstergesine hem yola nasıl ayna baktığımı düşünmüşümdür ama otomatik göz alışıyor bi süre sonra..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPARS

quote:

Orijinalden alıntı: BlackF!Re

quote:

Orjinalden alıntı: Power Of The Renault

Vites atarken devir göstergesine mi bakıyorsunuz yoksa arabanın sesine göre mi?

Bundan alırsan sorunun kalmaz ışık yandımı at vitesi

bence oylede tehlikeli o isik sizin gozunuzu alabilir ve dikkatinizi dagitabilir

acemiler için güzel bir cihaz

yarın ki direksiyondan geçerim İnşallah.

Nerdeyse beş yıllık hort (:

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.