Şimdi Ara

Vites atarken devir göstergesine mi bakıyorsunuz yoksa arabanın sesine göre mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
105
Cevap
0
Favori
5.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece 1den 2 ye atarken gözüm takılıyor bazen 1 de fazla zorlamayıp fazla benzin tüketmesin diye ztn arasıra ister istemez hıza ve devire gözü kayıyor insanın ama 1 saniye bile sürmediği için herhangi bi tehlike yaratmıyo
    yaklaşık olarak 2500-3500arası vites atıyorum okdr kafaya takılacak bi mevzu değil ztn insan nasıl alışmışsa öyle gidiyo pek bişide farketmez ztn
    nasıl sürüyorsanız sürün ama kazasız belasız iyi günlerde sürün
  • Ben ikisinede bakmıyorum. Arabam kendi atıyor zaten.
  • devir göstergesine bakıyorum. ama bazen sese göre de attığım oluyor
  • kendi atıyo
  • devir göstergeisini hiç kullanmadım.Direk sese göre değiştiriyorum artık alışkanlık oldu zaten ne zaman vites değiştirmen gerektiğini kendin anlıyorsun
  • Eskilerin deyimiyle araba gitmezse vites değiştireceksin. Titreyip gitmezse düşür, bağırıp gitmezse yükselt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanselah -- 7 Ağustos 2007; 9:41:54 >
  • Kesici sesine kadar devam
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmey

Eskilerin değimiyle araba gitmezse vites değiştireceksin. Titreyip gitmezse düşür, bağırıp gitmezse yükselt.

güzelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmey

Eskilerin deyimiyle araba gitmezse vites değiştireceksin. Titreyip gitmezse düşür, bağırıp gitmezse yükselt.

abicim bırakın şu eskileri 2007 yılındayız...eskiler kulaktan dolduramadıkları yanlışlarla arabanın içine ede ede biryerlere gitmişler ve hala yollarda eski kafaları görmekteyiz...bu işin artık eğitimini veren yerler var araştırın karıştırın...!!!
  • arada bir bakmak lazım göstergelere bagırsın vites da benzin bitince göstergeye baka kalmayalım sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: infinite
    abicim bırakın şu eskileri 2007 yılındayız...eskiler kulaktan dolduramadıkları yanlışlarla arabanın içine ede ede biryerlere gitmişler ve hala yollarda eski kafaları görmekteyiz...bu işin artık eğitimini veren yerler var araştırın karıştırın...!!!

Titreyen motorun vitesini düşürüp, bağıran motorun vitesini yükseltmenin neresi yanlış, neresi eski kafalılık ?
  • Devir göstergesine bakmak dikkat dağıtıyor.Emniyet açısından pek de iyi değil.
  • zamanla devir saatine değil arabayı kullanırken hislerine bırakırsın vites olayını, sonra da artık vites değiştirmeleri yaptığını bile hatırlamazsın
  • ilk arabanın sesine cok baırmaya baslayınca devir göstergesine
  • Arabanın hızına göre vites değiştiriyorum
  • Devir göstergesi daha mantıklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakamozcuk

quote:

Orjinalden alıntı: rewhard

gaz tepkisine göre vites degiştiririm. ama mazotum bitecegi zaman devir saatine bakarım. 2300 civarı filan hemen atarım. devir tasarruf devri

araban zaten motorin ne daha tasarruf yapıyosun bizim canımız yokmu

ögrenci adamız ya ne yapalım..aslında çevre kirliliği olmasın diye tasarruf yapmaya çalışıyorum(çaktırma)

• quote:

Orjinalden alıntı: doko

Bana ilk başta devir göstergesine bakarak vites atmayı öğrettiler. Şimdi vites atarken hep gözüm takılıyor.
    Bu kötü bir şey elbette ama araba için daha iyi olduğunu söylediler. Sizce doğru mu?

sana yanlış öğretmişler.eğer kadrana bakarsan yoldan gözünü ayırmış olursun ki bu da potansiyel kaza zede olduğuna delalettir
  • arabaya arabanın motoruna göre değişir devir göstergesi yanıltıcı olabilir o yüzden motoru dinlemek gerek öle kulağını vererek değilde tecrübeyle arabanı tanıdıkça otomatik olarak elin gider vitesse zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Arabayı nasıl kullandığıma bağlı. 0-100 kasıyorsam mutlaka bakarım göstergeye ki kesiciden hemen önce vitesi değişitrebileyim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.