Şimdi Ara

Virüs var diye hastaneye gitmeye korkuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 aydır karnımın sağ alt kısmında ağrı var. 3 aydır da regl olmuyorum. Böbrek taşımda var ne ağrısı bu bilmiyorum ama geçmiyor 1 aydır. Hastaneye gitsem mi corona bulaşır diye gitmeye korkuyorum çünkü haziranın sonunda üniversite sınavına giricem, virüs bulaşırsa tüm emeğim çöp olacak. Gitmesem bu ağrı ilerlerse sınavda rahatsız eder mi bilmiyorum siz olsanız ne yapardınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bulunduğun ilde pandemi hastanesi görevi görmeyen hastane var mı diye araştır , git derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicand -- 28 Mayıs 2020; 19:14:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicand

Bulunduğun ilde pandemi hastanesi görevi görmeyen hastane var mı diye araştır , git derim.
    Tüm hasteneler pandemi hastanesi olmadımı

• Maddi durumunuz kötü değilse özel bir hasteneye gidebilirsin.Maskeni tak eline de eldivenini giy eve girdiğin zaman da eşyalarını balkona atıp havalandırırsın

• hastanenin poliklinik kısmına gidebilirsin. ben de epey tereddütlü gittim ama boştu. çift kat maske tak. yüzünü koru bir şey olmaz.
  • Biz ölelim o zaman hergün hastanedeyiz

• özel hastanelerin bir çoğunda temiz alan bölümü var sağlığınız önemli olan bence bir kuruluşa önlemlerinizi alıp gidebilirsiniz .
    7 aylık bebeğimi 2 gündür kontrol amaçlı götürüyorum. Yoğunluk fazla yok zaten hastanelerde , şikayetlerinize de bakılırsa kadın doğum bölümüne muayne olmanız gerekiyor başta sanki o bölüm zaten daha sterildir. Bir ilaç mümessili olarak tavsiyem bu tabi ki karar sizin
  • Bi ben korkmuyorum heralde

• Bence eldiven maske önlemlerinizi alıp hastaneye gitmelisiniz.
  • paranoya yapıp korkmana gerek yok o hastanelere hala her gün binlerce çalışan girip çıkıyor virüs harici hastaneye başvurmak zorunda olanları söylemiyorum bile kalabalık açısından riskli görünen fakat hijyen açısından en güvenli yerler şu an hastaneler

masken olduğunu düşünüyorum maskeyle beraber ameliyat eldiveni temin etmelisin öncelikle pudralı veya pudrasız olması çok önemli değil, her nolursa olsun sağlığın daha önemli eğer çok uzak değilse hastaneye taksiyle gidip gelmeni öneririm hatta mümkünse özel hastaneye gitmelisin (sigorta artık birçok şeyi karşıladığı için özel hastanelerdeki ücretler makul seviyelerde) maske ve eldiven önlemine dikkat edip insanlarla mesafeni koruduktan sonra hiçbir problem yaşamazsın ki sınava gireceğini söylüyorsun genç biri olduğunu düşünüyorum neredeyse senin için böyle bir risk yok bile sağlığını daha fazla ihmal etmeyip en kısa zamanda hastaneye gitmelisin

• quote:

Orijinalden alıntı: AdKo

özel hastanelerin bir çoğunda temiz alan bölümü var sağlığınız önemli olan bence bir kuruluşa önlemlerinizi alıp gidebilirsiniz .
    7 aylık bebeğimi 2 gündür kontrol amaçlı götürüyorum. Yoğunluk fazla yok zaten hastanelerde , şikayetlerinize de bakılırsa kadın doğum bölümüne muayne olmanız gerekiyor başta sanki o bölüm zaten daha sterildir. Bir ilaç mümessili olarak tavsiyem bu tabi ki karar sizin
    Maalesef kadın doğuma randevu bulamıyorum dahiliyeye gidicem eğer gidersem

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Bi ben korkmuyorum heralde
    Sınava giricem yoksa giderdim riske atmaya korkuyorum

• 3 aydır regl olmamak hafife alınacak bişey değil hemen doktora görün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: er12345

Maalesef kadın doğuma randevu bulamıyorum dahiliyeye gidicem eğer gidersem

Alıntıları Göster
    Şuan devlet hastanelerinin bir çoğunda her bölümden 1 polikinlik açılıyor oda randevu vermiyorlar gelecek haftadan itibaren randevu sistemi açılacak çok yoğun olur.
    Maddi durumunuz el verirse özel bir hastaneye gitmenizi öneririm. Devlete de gidecekseniz yarın bence gidin rica edin belki kırmaz ve bakarlar p.tesi sonrası yoğun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdKo

Şuan devlet hastanelerinin bir çoğunda her bölümden 1 polikinlik açılıyor oda randevu vermiyorlar gelecek haftadan itibaren randevu sistemi açılacak çok yoğun olur.
    Maddi durumunuz el verirse özel bir hastaneye gitmenizi öneririm. Devlete de gidecekseniz yarın bence gidin rica edin belki kırmaz ve bakarlar p.tesi sonrası yoğun olabilir.

Alıntıları Göster
    Yarına devlete randevum var aslında ama kararsızım kalabalık olur mu bilmiyorum

• benim de gitmem lazım ama insanımıza güvenemiyorum, yine gelecekler maskesiz vs, riske gireceğiz haybeye. biraz daha bekleyeceğim. tabi benim bekleyebilme opsiyonum var
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

benim de gitmem lazım ama insanımıza güvenemiyorum, yine gelecekler maskesiz vs, riske gireceğiz haybeye. biraz daha bekleyeceğim. tabi benim bekleyebilme opsiyonum var
    Maskesiz zaten almıyorlar hastaneye ama işte sosyal mesfaye uymazlar

• er12345 E kullanıcısına yanıt
    Hayır tüm hastaneler pandemi hastanesi değil.Araştır internetten hatta olmadı ara.Bana önceden gittiğim bir hastane özellikle mesaj attı pandemi hastanesi konumunda değiliz vs gibi.
  • Pandemi hastanesi olup olmaması önemli değil, Vaka geliyor covid teması olduğunu gizliyor biz çok karşılaştık. bir kaç kere pozitif çıktılar.
    Acile ne olursa olsun gitme, Özel hastane poliklinikten randevu almaya çalış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Pandemi hastanesi olup olmaması önemli değil, Vaka geliyor covid teması olduğunu gizliyor biz çok karşılaştık. bir kaç kere pozitif çıktılar.
    Acile ne olursa olsun gitme, Özel hastane poliklinikten randevu almaya çalış..
    Devlet hastanesine gittim polikliniğe boştu ama yine de tedirginim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.