Şimdi Ara

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
5
Favori
19.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 yılında viewsonic monitör almıştım. Ankara gmk bulvarında bir toptancı satıyordu. Full HD en Ucuzuydu. Aldığımda da hiç duymamıştım adını. Monitörden de hiç anlamam. Görüntü versin yeter modundaydım. Neyse eve geldim taktım bilgisayara fullhd çalıştı. Görüntü var tamam dedik 2 yıl kullandım. Sonra paraya sıkıştım komple bilgisayarı satmak zorunda kaldım. Üzüldük ama maddi sıkıntı olunca tabi yapacak birşey yok... 2012 yılında yeni bir sistem kurdum. Yeni bir monitör aldım. Ardından ekranı açtım görüntü çamur yazılar okunmuyor... Sanki toz bulutu var ekranda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Bu monitörü almayı planlıyordum ama bu 1 ms 0 parlaklık olayı kafamı karıştırdı. 1 ms açıkken ve kapalıyken resim çekebilir mi konuyu açan arkadaş ? Aradaki farkı merak ettim.
    Dediğim gibi fotoğraftan pek anlaşılmıyor. 1ms mod açık iken daha soluk bir görüntü var aslında..

1 Ms mod kapalı iken;

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim

1 Ms mod açık iken;

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim

• Max Damage M kullanıcısına yanıt
    Bu gün kargoya verildi hocam. Umarım sıkıntısız gelir.

Ben bu 1ms -parlaklik konusunu dert etmiyorum ölü piksel çıkmasın ve çok fazla ışık sızması olmasın bana yeter

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • UNDYING U kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi pek anlaşılmıyor hocam, teşekkür ederim.

• Evet monitör geldi. Renkler çok güzel, umduğumdan çok daha iyi malzeme kalitesi var monitörün.

ışık sızması da yok fakat sağ altta ölü piksel çıktı maalesef. Sadece beyaz renkte görünüyor. Aslında çok da rahatsız olmadım bu durumdan ne yapsam değiştirsem mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam hdmi ile nasıl 144 hz aldınız ? Ben 120 hz den fazla alamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Dediğim gibi fotoğraftan pek anlaşılmıyor. 1ms mod açık iken daha soluk bir görüntü var aslında..

1 Ms mod kapalı iken;

1 Ms mod açık iken;

Alıntıları Göster
    Hocam webteyken parlaklığı kaça getirdiniz ? Oyunlarda hangi modda kullanıyorsunuz ? Birde 144 hz ben alamadım 120 hz gösteriyor en fazla. Oyun mode da oyunlar çok aydınlık geldi.

• linksiz kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bazı kişilere yeni seri ürün gitti içinden çıkan kablo ile 144 Hz almak mümkün oldu. Benim Amazon'dan aldığım üründen çıkan kablo ile de 144 Hz alınıyordu.
  • Çok iyi bir incele yapmışsınız teşekkürler. Bende XG2401 var. Monitörden memnumun genel olarak. Anca renkler gerçekten de soluk gibi. 2405 modelinde sanırım sadece ips panel farkı var. Renkler gerçekten büyük fark katıyor mu işin içine ?
  • linksiz kullanıcısına yanıt
    Web’deyken parlaklığı değiştirmiyorum şu anda çünkü çok webde gezmiyorum. Uzun süreli işim olursa biraz kısıyorum. FPS modunda da biraz parlaklığı kısıyor, belki o tanımlı modu kullanabilirsiniz web’de. Yoksa her iş için ayrı ayar yapmak biraz yorucu olabilir.

144hz’e gelince; ben monitörün içinden çıkan kabloyu dahi kullanmadım. Eski bir hdmi Kablo vardı onu taktım (özelliğini bilmiyorum). Windows monitör ayarlarına girdiğimde 144hz aktifti ve onu seçtim. Sonra monitör ayarlarına girdiğimde 144hz olduğunu gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeoTiger

Çok iyi bir incele yapmışsınız teşekkürler. Bende XG2401 var. Monitörden memnumun genel olarak. Anca renkler gerçekten de soluk gibi. 2405 modelinde sanırım sadece ips panel farkı var. Renkler gerçekten büyük fark katıyor mu işin içine ?
    Rica ederim ama inceleme sayılmaz, o yüzden “izlenimlerim” diyorum.

Diğer kullanıcılar da katkı yaparsa konu genişler ve merak edenlere rehber olur...

XG2401 modeli hakkında fikrim yok açıkçası, siz TN ve IPS farkını bir araştırın isterseniz. Her TN modelin kalitesi de farklı oluyor ama neticede renklerde IPS’e yaklaşamıyorlar diye biliyorum.

Benim bundan önceki monitörüm AOC markalı TN panelli 2460pf 144hz 1ms modeli idi. Bu monitörün renklerinden ve parlaklık düzeyinden memnun değildim. Parlaklığı sıfırlamak yetmiyor, üzerinde windows’un masaüstü rengi ayarından gamma’yı sıfırlamak gerekiyordu. Ve bu gamma ayarı zaman zaman eski haline geliyor tekrar ayarlamam gerekiyordu. Gamma sıfırlama da zaten memnun olmadığım renkleri de olumsuz etkiliyordu.

Bu monitöre geçtikten sonra eski monitörüme gereğinden çok sabretmişim dedim. Gerçi eski monitörün özellikleri çok iyi ve tercih edilen bir model. Hatta çok hızlı bir şekilde satabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 30 Nisan 2020; 9:10:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burkak

Evet monitör geldi. Renkler çok güzel, umduğumdan çok daha iyi malzeme kalitesi var monitörün.

ışık sızması da yok fakat sağ altta ölü piksel çıktı maalesef. Sadece beyaz renkte görünüyor. Aslında çok da rahatsız olmadım bu durumdan ne yapsam değiştirsem mi?
    Ben de böyle bir durumla karşılaşsaydım kararsız kalırdım.

Kullanımı olumsuz etkileyecek aman aman bir hata olmamakla birlikte neticede ufak da olsa bir kusur. Olumsuz yanı herhalde ilerde satmak istendiğinde karşınıza çıkar.

• burkak kullanıcısına yanıt
    Sizi rahatsız etmiyorsa da ileride ikinci el olarak değerlendirmek isterseniz alacak kişi bunu sorun eder muhtemelen ve fiyatı kırpmak ister. Size kalmış bir durum.

MSI MAG272QP'yi iade edip ben de bu modele geri döndüm. Vatan'dan sipariş ettim kargo bekliyorum bakalım. Bir önceki modelde çok yoğun ışık sızması vardı umarım bunda çıkmaz.
  • Benim monitör de bugün geldi kurulumunu yaptım ve neyse ki ölü piksel ile karşılaşmadım. Işık sızması karanlıkken kenarlarda vardı sanki ama daha önce yazmıştım hiç önemsemedim. Şu an yeterince parlak ve canlı renklere sahip.

Şu an standart ayarlarda ve 144hz de sanırım açık değilken kullanıyorum. İnce ayarlara hiç geçmedim ama buna rağmen çok memnunum. Yani şu anki hali bile yeterli diyebilirim. Tabi 2008'den kalma 1680x1050 çözünürlüklü monitörden geçiş yaptığım için beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Oyun performansını ise ince ayarları yaptıktan sonra yazarım.
  • Göz yorgunluğu için koruması var mı bu modelin?
  • SturmpioneeR kullanıcısına yanıt
    Ayarlarda Mavi Işık Filtresi özelliği vardı diye hatırlıyorum. Flicker Free bir model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Ayarlarda Mavi Işık Filtresi özelliği vardı diye hatırlıyorum. Flicker Free bir model.
    Anladım hocam sağolsun, bir ara 144hz AOC 24G2U almıştım gözlerimi çok rahatsız etmişti bildiğin yanmıştı 2 saat kullanınca 1 hafta kullandım ancak yine aynı sorun devam edince iade etmiştim.Şimdi yeni bir mönitor almaya korkar oldum senelerdir 60hz TN HP kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 30 Nisan 2020; 21:2:29 >
  • SturmpioneeR kullanıcısına yanıt
    AOC 24G2U ile aynı Panda paneli bulunuyor bu üründe de. Ama 2-3 günlük kullanım sürecimde gözde yanma gibi bir problem yaşamamıştım.
  • Scorpioleo kullanıcısına yanıt
    Imzamdaki monitoru aldığımda 1 tane ölü piksel vardi hemen geri gonderdim bana 4 tane üstü ölü piksel olmadan degiştiremeyiz dediler görüşürüz dedim bir iki resmi makamdan ihbarname cektirince monitoru geri aldilar ayni monitoru başka yerden sipariş ettim ve ozellikle soyledim alacağim ölü pixel testi yapın varsa gondermeyin tamam dediler test edip göndermişler şuan bir sorun yok ama eğer onca para veriyorsanız ve ölü piksel varsa değiştirin bu sizi hakkınız

• Merhaba arkadaşlar viewsonic xg2705 monitör aldım şimdi kurdum ilk farkettiklerim;
    *1ms ayarı neden pasif?
    *Monitörün driver ını bulamadım resmi siteden indirip kurunca aygıt yöneticisi monitörler de marka model yazmıyor. Link paylaşır mısınız?
    *OSD ayarları için program var mı? Link paylaşır mısınız?

Herhangi bir test yapmadım. Şu yap dediğiniz testler nelerdir. Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.