Şimdi Ara

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
5
Favori
19.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet n11den aldım. Sepette 75tl indirim+ 44tl çek kullandım.

https://m.n11.com/urun/viewsonic-xg2405-vs17984-24-144hz-1ms-hdmidisplay-freesync-full-hd-monitor-1295559?magaza=gamers-arena

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gamers Arena Integra Bilişim diye geçiyor. Güvenemiyorum satıcılara. Biraz daha bekleyeceğim herhalde.
  • UNDYING U kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 ms aktif edildiğinde parlaklık 0 oluyor demişsiniz. Bende yakın zamanda monitör alacağım fakat bu 1ms açılınca parlaklık olayı kafamı kurcalamaya başladı. Zaten cs:go için alıyorum benim için önemli olan 1ms ve 144hz. Lg ve bu monitör arasındayım. Parlaklık 100%'den 0'a mı düşüyor 1ms açıldığında ve 144hz'e geçince de mi bu durum söz konusu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmhkceza -- 24 Nisan 2020; 19:42:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmhkceza

Hocam 1 ms aktif edildiğinde parlaklık 0 oluyor demişsiniz. Bende yakın zamanda monitör alacağım fakat bu 1ms açılınca parlaklık olayı kafamı kurcalamaya başladı. Zaten cs:go için alıyorum benim için önemli olan 1ms ve 144hz. Lg ve bu monitör arasındayım. Parlaklık 100%'den 0'a mı düşüyor 1ms açıldığında ve 144hz'e geçince de mi bu durum söz konusu?
    Evet ayarlardan 1 ms modu açtığımızda parlaklık sıfıra düşüyor. Ancak, yakın zamanda ilk mesajda da paylaşacağım üzere, display kablo ile g-sync deneyimimde, monitör üzerinden free-sync modunu açtığımda, 1ms modu inaktif oluyor (seçim yapamıyorsunuz)

Ben bu ara tomb raider serisi, metro exodus ve pubg oynuyorum, tepki süresinde bir rahatsızlığım yok.

Aşağıda testufo sitesinden yapmış olduğum MPRT (Motion Picture Response Time-Hareketli Görüntü Tepki Süresi) ölçüm sonucunu (6,4ms) ve GtG (Gri-Gri) test sonucunu paylaşıyorum.

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 24 Nisan 2020; 22:42:15 >

Bu 7ms iyi bir şey mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teşekkür ederim cevabınız için. Cs:go oyununda deneyimleme imkanınız oldu mu? Benim için 144hz ve 1ms performansı çok önemli olduğu için merak ediyorum. Parlaklığın 0'a düşmesi oyunlar için çok rahatsız edici olur diye düşünüyorum.
  • burkak kullanıcısına yanıt
    Zannetmiyorum, arkadaşım Asus’un IPS 144hz 1ms monitörünü aldı, onda bu testin sonucu 7,4 çıktı...

• Mediamarkt 1550 tl alınır mı sizce? Ölü pikselde site güvenilir mi?
  • linksiz kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum, media markt internet alışverişlerinde biraz uzuyor gönderim/teslimat. Yakın zamanda bir arkadaşım tablet aldı, ama gönderilmedi bir türlü.

Hepsiburada’da (ama satıcı hepsiburada değil) ve vatanda da aynı fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: linksiz

Mediamarkt 1550 tl alınır mı sizce? Ölü pikselde site güvenilir mi?
    Ben de diğer sitelerdeki satıcılara güvenemediğimden almadım ve Mediamarkt'tan alayım diyorum ama belli desiye kadar Aras Kargo ile gönderirken belli desiden sonra Horoz ile gönderiyormuş. Komple sıkıntı bir firma o. Arkadaş virüs olayı yüzünden elden alamıyoruz. Virüsün bitmesini beklesek fiyatlar tavan olacak. Mecbur internetten alacağız galiba.
  • Merhaba

Displayport kablo kutudan çıkmıyor diye biliyorum. Monitör gelince Bir süre HDMI ile kullanacağım bir zararı olur mu?

• burkak kullanıcısına yanıt
    Hiçbir zararı olmaz. 144hz çalışıyor hdmi ile. Kartınız AMD ise freesync de çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 27 Nisan 2020; 14:7:26 >
  • N11'deki ekstra indirim bugün yeniden başlamıştı ben de dayanamayıp sipariş geçtim. Bakalım bir sorun olmaz umarım. 1.514 liraya geldi.

PC'yi tam geçen sene bu zamanlar upgrade etmiştim ve bütçe kalmadığından 720p ekranla devam dedim. 1 sene içinde de sürekli araştırdım. TN panel, VA panel, 27 inch mi alsam, 27 alırsan 2K al, 2K alırsan ekran kartı yetmeyebilir. Bu sefer IPS alırsan ışık sızdırıyor ölü piksel çıkıyor dediler. Onu araştırırken en sonunda kafayı kırıp bu monitörde karar kıldım. İnşallah pişman etmez.
  • https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1?magaza=Tekramarket

100 tl doğum günü çeki vermiş. 1400 tl ye geliyor. 100 tl de banka verdi. Sizce alınır mı ? Tekramarket güvenilir mi?
  • Bu monitörü almayı planlıyordum ama bu 1 ms 0 parlaklık olayı kafamı karıştırdı. 1 ms açıkken ve kapalıyken resim çekebilir mi konuyu açan arkadaş ? Aradaki farkı merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Bu monitörü almayı planlıyordum ama bu 1 ms 0 parlaklık olayı kafamı karıştırdı. 1 ms açıkken ve kapalıyken resim çekebilir mi konuyu açan arkadaş ? Aradaki farkı merak ettim.
    Tabi, akşam çeker gönderirim ama fotoğraflar yanıltıcı olacaktır.

Kaldı ki, freesync açık olduğundan artık 1ms modunu kullanmak istesem de kullanamıyorum (pasif geliyor 1ms ayarı)

• quote:

Orijinalden alıntı: burkak

Evet n11den aldım. Sepette 75tl indirim+ 44tl çek kullandım.

https://m.n11.com/urun/viewsonic-xg2405-vs17984-24-144hz-1ms-hdmidisplay-freesync-full-hd-monitor-1295559?magaza=gamers-arena
    Aynı yerden aldım. Senin monitörün geldi mi acaba?
  • linksiz kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum ben aldığımda satıcı hepsiburada idi. Firmayı araştırın isterseniz, ya da sipariş öncesi arayıp bilgi alın. Kesinlikle önceden iade edilmiş bir ürün istemediğinizi, sorun çıkması halinde cayma hakkınızı kullanacağınızı belirtin.

Himmm peki nasıl anlayabiliriz hocam, gidip bakamam da şimdi kapalı heryer.

• 32aslan kullanıcısına yanıt
    Esasen aslında monitörün tepki süresini test etmeniz lazım. Çünkü 1ms mod’a alıp parlaklık sıfır olunca görüntü benim hoşuma gitmedi. Bir de ben önceki AOC monitörümden aşırı parlak olmasından şikayetçi olan birisiyim ona göre düşünün..

Bir de IPS panellerde gerçek 1ms zaten olmayacağı söyleniyor, araştırın isterseniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.