Şimdi Ara

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
5
Favori
19.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben o süreyi astım hocam 15 martta almıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monitör için en uygun ayarları deneyip bulan paylaşabilir mi ?
    her şeyinden çok memnunum fakat bazen oyunda renkler bi tık soluk geliyor. witcher 3'de örneğin. biraz daha renkleri açmak istiyorum ama öyle bi ayar bulamadım, böyle daha gerçekçi görünüyor tabii ama yine de renk ayarı olsa iyi olurdu.
    bir de fps modu o sorunu gideriyor fakat o zaman da fazla canlı geliyor bana. arasını bulamadım bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 6 Mayıs 2020; 13:49:16 >
  • cumur C kullanıcısına yanıt
    O zaman iade durumunuz olmayacaktır. ViewSonic servisi ile görüştüm 5 ölü piksele kadar değişim hizmeti yapmıyoruz, firma olağan karşılıyor dedi. İade etmeye çalışacağız mecbur.
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim zaten iade versem ölüpiksel çıkmaz ışık sızması ve ghosting çıkar bu seferde, çok şükür onlar hiç yok bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 6 Mayıs 2020; 19:38:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpioleo

monitör için en uygun ayarları deneyip bulan paylaşabilir mi ?
    her şeyinden çok memnunum fakat bazen oyunda renkler bi tık soluk geliyor. witcher 3'de örneğin. biraz daha renkleri açmak istiyorum ama öyle bi ayar bulamadım, böyle daha gerçekçi görünüyor tabii ama yine de renk ayarı olsa iyi olurdu.
    bir de fps modu o sorunu gideriyor fakat o zaman da fazla canlı geliyor bana. arasını bulamadım bir türlü.
    Standart ayardan memnunum o yüzden onu kullanıyorum. FPS mod bana biraz mat geliyor. Renkler böyle çok daha iyi.

Farklı ayar olursa, paylaşan olursa ben de denerim.

• Ben bir şey fark ettim. Normal kullanımda yani web sayfaları açıkken parlaklığı çok iyi hatta fazla parlak ve canlı bile diyebilirim ancak oyunlarda karanlık bir moda dönüyor ekran. Rahatsız edecek bir karanlık değil ama renkler matlaşıyor gibi. Standart ayarda kullandığım için midir?
  • Asus VG249Q ile XG2405 arasında kalmıştım fakat yurtdışı kaynaklı birkaç yorumdan sonra seçimi viewsonic'den yana kullandım ve bugün sipariş geçtim. Hafta'ya elimde olacak. Yorumlarımı mutlaka yazacağım.
  • elessarTT kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar bende aldigin monitörden almak istiyorum hangi siteden aldın? Bide benim kafam çok karıştıhttps://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2719-2k-smhd-27-5ms-displayport-hdmi-wqhd-ips-led-monitor-pm-HB00000AHLL2 bu model ile bu 2k acaba 2 k almadığımız pişman olurmuyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: oist

Hocam selamlar bende aldigin monitörden almak istiyorum hangi siteden aldın? Bide benim kafam çok karıştıhttps://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2719-2k-smhd-27-5ms-displayport-hdmi-wqhd-ips-led-monitor-pm-HB00000AHLL2 bu model ile bu 2k acaba 2 k almadığımız pişman olurmuyuz?
    Benim de kafam karışıktı,istediğim 27" IPS 144HZ çok pahalı olunca 24" 'e yönelmek durumunda kaldım.

Attığınız monitör panel olarak XG2405'den daha iyi. Eğer bilgisayar sisteminiz iyiyse yada yenileme düşünceniz varsa (bütcenize göre) 144hz almanızı tavsiye ederim. Fazla oyun oynamıyorum daha çok web,dizi,film arada oyun oynuyorum diyorsanız gayet yerinde bir seçim olur.

• Arkadaslar suanlik ps4 pro icin ilerde de pc toplarsam onun icin bir monitor almak istiyorum ancak bu 3 monitör arasinda kaldim
    Viewsonic xg2405
    AOC 24g2u
    Asus vg249q

Tabsiye yada oneriniz bulunur mu ? Malum ps4 oyunlari max 60 fps calistiriyor. Hangisi suanda 60 fps de en iyi performansi verir ? TN panel monitorum var 5 yildir kullandigim ve artik iyice renksiz oyun oynamaya baaladim. Bu durum da bana can sıkıcı olmaya basladi. Oyunadigim oyunlar da genel olarak CoD R6 BF gibi fps oyunlar.

• Merhaba arkadaşlar, bu monitörü almak istiyorum. Bu başlık açılalı 2 ay olmuş. Nasıldır bu 2 aylık süreçteki deneyiminiz, memnun musunuz, tavsiye eder misiniz?
  • Melankoli4 M kullanıcısına yanıt
    Ben çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Baki8824

Arkadaslar suanlik ps4 pro icin ilerde de pc toplarsam onun icin bir monitor almak istiyorum ancak bu 3 monitör arasinda kaldim
    Viewsonic xg2405
    AOC 24g2u
    Asus vg249q

Tabsiye yada oneriniz bulunur mu ? Malum ps4 oyunlari max 60 fps calistiriyor. Hangisi suanda 60 fps de en iyi performansi verir ? TN panel monitorum var 5 yildir kullandigim ve artik iyice renksiz oyun oynamaya baaladim. Bu durum da bana can sıkıcı olmaya basladi. Oyunadigim oyunlar da genel olarak CoD R6 BF gibi fps oyunlar.
    Üç model arasında Viewsonic XG2405 bariz şekilde önde bir monitör. Rahatlıkla alıp kullanabilirsin. TN panelden sonra IPS'e geçince dünyan değişir :)
  • Monitörü alalı bikaç gün oldu. İlk izlenimlerim iyi. Malzeme kalitesi güzel. Csgo oynamak için aldım. 144hz ips panel vs iyi işte buradaki arkadaşlarda anlatmış. Nedense 1ms modunda sağ-sol hızlı mouse döndürünce görüntü titriyor gibi oluyor crosshair hareketli oluyor o neden oluyor bilmiyorum bileniniz varsa yazabilir mi ? Bide oyunu 1280x960 çözünürlükte oynuyorum monitörü de 1280x960 144hz'e alıyorum, başlatma seçeneklerinde de -freq 144 yazıyorum ama alt+tab yaptığımda 10 saniye ye yakın bekliyorum bunun sebebi nedir bunu da açıklayabilirseniz sevinirim. Çünkü önceki 60hz monitörümde öyle birşey olmuyordu 1 saniye sürmüyor alt+tab atabiliyordum. Cevaplarsanız çok minnettar olurum.
  • swinksv kullanıcısına yanıt
    1ms modunu kullanmıyorum, ama kullandığım zamanlarda da titreme hissetmedim hiç.

Malesef bahsettiğiniz çözünürlükle ilgili bir fikrim yok...
  • Ürün hiç bir yerde kalmamış sanırsam. Stok bulabilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newresim

Ürün hiç bir yerde kalmamış sanırsam. Stok bulabilen var mı ?
    N11’de bir tane gözüküyor.

• UNDYING U kullanıcısına yanıt
    Link verebilir misiniz acaba, outlet ürünü hariç bulamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newresim

Link verebilir misiniz acaba, outlet ürünü hariç bulamadım.
    Galiba aynı ürünü gördüm, prantez içinde ölü piksel yazmışlar dikkat etmemişim.

İsterseniz viewsonictürkiye’ye mail atıp sorun...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.