Yüzbaşı
04 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 280 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Kolay gelsin üstadlar. Bilgisayarımın açılmasında ilginç bir sorun yaşamaktayım. Açma düğmesine ilk bastığımda hard diskin dönmemesi sesi gibi cıd cıd gibi ses geliyor ardından dıdıt sesi geliyor klavyenin ışıkları yanıp sönüyor ancak pc açılmıyor ve o şekilde fanlar çalışmaya devam ediyor . Ardından pc ye reset tuşu ile reset atıyorum ve olması gerektiği şekilde pc açılmaya başlıyor.

sistemdeki bileşenlerim;

Gigabyte GA-EP45-UD3LR (Rev. 1.0) | Anakart

Pentium d 945

2x2 kingston 800 mhz ram

nvdia g100 ekran kartı

kingston hyperx 240 gb ssd

everest 550w psu

Sorunumu video ile göstermeye çalıştım ;

yardımcı olarak arkadaşlara bilgilendirme yapayım sorun %99.9 anakart da. Çünkü diğer bileşenlerin hepsi diğer pc lerde sorunsuz şekilde çalışmaktaydı. Ve bu bilgisayar açıldığında da yine sorunsuz şekilde çalışıyor. İlgili arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba Üstadlar.

Ge force experience programı ile oyun kaydı alıp Vegas Pro 15 ile render yapıyorum. Kalitesi iyi düzeyde 1080p 60 fps.

Ancak youtube a saatler süren upload sonucunda kalitede %20 - 30 arası bir kayıp oluyor. Bunun sebebi nedir ? Nasıl önleyebilirim ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kolay gelsin üstadlarım.

P67A GD65 B3 anakartım var. Kendimce birçok yöntem denememe rağmen Live Update ile 1.19'a güncellemekten öteye gidemedim. 4.3 ve 4.1 sürümüne güncelleme girişimlerim sonuçsuz kaldı.

Yaptıklarıma gelince ;https://www.msi.com/Motherboard/support/P67AGD65_B3 burdan bios sürümünü indirip usb içine kuruyorum. Biostan m-flash bölümüne gelince hala 1.19 sürümü çıkıyor usb de olmamasına rağmen. Hatta 1.19'u güncelliyor. Ancak 4.3 ü seçmek için usbyi seçtiğimde
''there isn't any bios file in this usb key (root folder)
Please copy bios file to this USB key. (root folder)'' uyarısını veriyor.

Rufus ile boot ederek vs de denedim ama olumsuz sonuçlandı.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Üstadlar selamlar. Bilgisayarım 2-3 günde bir bu şekilde hata veriyor yada uyarı veriyor. Biosa girip boot manager'ı boot bölümünde 1. sıraya alınca sistem açılıyor. 2-3 gün içinde tekrar aynı ayarlara geliyor. Overclock varkende yapıyordu herşeyi sıfırladım yine yapıyor.

Kendi düşüncelerim belki anakart güncellemesi yapmak gerekiyor olabilir. Ancak anakartı bir türlü sitesindeki herhangi bir versiyona güncelleyemedim (Usb boot ederek de denedim biosta m2 flash deyince ya usb görmüyor görsede root muydu neydi bişiler yazıyor) Sadece Live Update ile çok eski bir sürüme güncelledi. Ancak yinede güncel değil.

Çözüm önerileriniz var ve paylaşırsanız çok sevinirim.

Sistem özellikleri
P67A GD65 B3 rev. anakart
2500K işlemci
2x4 corsair vengeance , 2x8 Kingston hyperx savage = 24 Gb total ram
Gtx 1070 ekran kartı
550W Psu

Üstadlarım kolay gelsin. SS lerini attığım driver dosyalarını kaldıramıyorum. Unlocker gibi 1-2 uygulama denedim olmadı. Nvdia Conteinerları da yine yok edemedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar Üstadlar,

Uydu alıcısı ve dijitürkten tv yayını ve maç izlemek için tv önerisi rica ediyorum sizlerden 4k olabilir ama şart değil. Full Hd yayınları kaliteli olsun yeter. android smart tv olması da şart değil. tvden internete bağlanma yapılmayacak. Extra olarak en fazla ps4 ten pes oynanır tv den. Ekran boyutu 49-55 aralığında olmalı. bütçe 2000-2500 civarıdır.

İlginizi ve bilginizi rica ediyorum.
Selamlar. Öncelikle umarım doğru yere konuyu açmışımdır.

R9 290 grafik kartımın sürücüyle gelen Relive yazılımı ile masaüstü kayıt yaptığımda kayıttan ses duyamıyorum. çok çok az hışırtı gibi 1 kaç sn ses geliyor. onun dışında sadece video var.

Birde oyun kaydı almayı beceremedim. Sadece canlı yayın olarak mı kayıt alınabiliyor.

Program tuşları ve arayüzü kullanışlı ve kaliteli göründü. Sorunlarıma yardımcı olabilecek üstadlarıma teşekkür ediyorum şimdiden.
.
.
Çözüldü
Hakkında
Forum İmzası:
Dünyanın sonu gelmez yaratımına övgüler olsun.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
samsung
Operatör
turkcell
Oyun Platformu
pc
Takım
Galatasaray
Steam
Steam
Ses Sistemi
Edifier
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Gigabyte
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 488
İkinci El Bölümü Mesajları: 119
Konularının görüntülenme sayısı: 7.780 (Bu ay: 387)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 60 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.