Şimdi Ara

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
5
Favori
19.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam nereden aldınız? ihbarnameleri çekme usulünüz nedir? biz de öyle yapalım monitör alacağımız zaman. test edip göndermeleri mükemmelmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SRKN32_IST

Merhaba arkadaşlar viewsonic xg2705 monitör aldım şimdi kurdum ilk farkettiklerim;
    *1ms ayarı neden pasif?
    *Monitörün driver ını bulamadım resmi siteden indirip kurunca aygıt yöneticisi monitörler de marka model yazmıyor. Link paylaşır mısınız?
    *OSD ayarları için program var mı? Link paylaşır mısınız?

Herhangi bir test yapmadım. Şu yap dediğiniz testler nelerdir. Teşekkürler
    Öncelikle hayırlı olsun,

Monitör ayarından AMD freesync özelliği açık ise 1ms modu aktif gözükmüyor bende de...

testufo sitesinden bütün testleri yapabilirsiniz.

Osd ayarları için bildiğim bir program yok, olsa çok iyi olurdu...

Sürücü için bu siteden uygun olanı indirebilirsiniz.

https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/XG2405.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 1 Mayıs 2020; 12:40:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle teşekkürler cevapların için, 1ms olayını çözdüm dediğin gibi freesync açıkkenn 1ms kapalı oluyor. Ya freesync kullan ya 1ms ikisi ve arada yok yani ☹️ ki bir arada diye almıştım.

Driver a gelince resmi siteden indiriyorum ama hep bilinmeyen pnp monitör yazıyor aygıt yöneticisinde 🤔

Dediğin gibi Osd programı olsa iyi olurmuş tuşlara alışmak zor olacak sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SRKN32_IST -- 1 Mayıs 2020; 13:6:31 >
  • SRKN32_IST S kullanıcısına yanıt
    Bende olması gerektiği görülüyor...

Sürücü ayrıntıları:

Viewsonic XG2405 İzlenimlerim

• Merhabalar, bir kaç sorum olacak.

1)Acaba monitörde colorbanding var mı?
    -Çünkü doğal 6bit +2bit frc olunca olma ihtimali fazla diye düşünüyorum.

2)Ghosting mevcut mu?
    -Testi sadece 144fps ve 60fps teki ghostingi merek ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Imzamdaki monitoru aldığımda 1 tane ölü piksel vardi hemen geri gonderdim bana 4 tane üstü ölü piksel olmadan degiştiremeyiz dediler görüşürüz dedim bir iki resmi makamdan ihbarname cektirince monitoru geri aldilar ayni monitoru başka yerden sipariş ettim ve ozellikle soyledim alacağim ölü pixel testi yapın varsa gondermeyin tamam dediler test edip göndermişler şuan bir sorun yok ama eğer onca para veriyorsanız ve ölü piksel varsa değiştirin bu sizi hakkınız
    iyi akşamlar. bu tarz problemler başımıza gelebiliyor. ihbarnameleri nasıl ve nereden çektiriyoruz acaba? bir de test edip monitör satan yer neresi hocam? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

iyi akşamlar. bu tarz problemler başımıza gelebiliyor. ihbarnameleri nasıl ve nereden çektiriyoruz acaba? bir de test edip monitör satan yer neresi hocam? teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Selamlar monitörü test ettirerek aldığım yer GameEkstra diye bir yer bir arkadaşım önermişti istanbul'da güvenilir bir firma demişti ben ankara'da olduğum için kendileri ile temasa geçtim monitörü alıcam siz orda test edermisiniz demiştim tabiki dediler bende monitörü aldım bana test sonuçlarını içeren belge ile birlikte gönderdiler monitörde sorun yoktu kendim'de test ettim hala'da kullanıyorum

Monitörü ilk aldığım ve bana bozuk gönderen yer malesef N11 üzerinden bir firmaydı değişim ve para iadesi yapmamıştı cumhuriyet başsavcısı öz dayım olduğu için ondan rica etmiştim kendisi beni kırmadı gerekli işlemleri dayım gerçekleştirdi bu konu'da benim yaptığım birşey olmadı bir hafta sonra firma beni arayıp geri ödeme yaptıklarını ve adresime küçük bir hediye gönderdiklerini söylediler

Kısmet olursa bu sene monitörü değiştirip Viewsonic 27" XG270 almayı düşünüyorum 27inç 1ms. 240hz. tam istediğim gibi şuan için testlerine bakıyorum eğer gerçekten iyi ise sanırım ilk kez Viewsonic kullanıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 2 Mayıs 2020; 8:27:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Selamlar monitörü test ettirerek aldığım yer GameEkstra diye bir yer bir arkadaşım önermişti istanbul'da güvenilir bir firma demişti ben ankara'da olduğum için kendileri ile temasa geçtim monitörü alıcam siz orda test edermisiniz demiştim tabiki dediler bende monitörü aldım bana test sonuçlarını içeren belge ile birlikte gönderdiler monitörde sorun yoktu kendim'de test ettim hala'da kullanıyorum

Monitörü ilk aldığım ve bana bozuk gönderen yer malesef N11 üzerinden bir firmaydı değişim ve para iadesi yapmamıştı cumhuriyet başsavcısı öz dayım olduğu için ondan rica etmiştim kendisi beni kırmadı gerekli işlemleri dayım gerçekleştirdi bu konu'da benim yaptığım birşey olmadı bir hafta sonra firma beni arayıp geri ödeme yaptıklarını ve adresime küçük bir hediye gönderdiklerini söylediler

Kısmet olursa bu sene monitörü değiştirip Viewsonic 27" XG270 almayı düşünüyorum 27inç 1ms. 240hz. tam istediğim gibi şuan için testlerine bakıyorum eğer gerçekten iyi ise sanırım ilk kez Viewsonic kullanıcam

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarıdaki sorularıma cevap verebilecek var mı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    Aynı paneli kullanan ASUS VG249Q modelinde Color Banding bariz görülüyordu.
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Test içeriklerini incelerken mi belli oluyordu yoksa youtube videolarında mı belli oluyordu?

• karaniler kullanıcısına yanıt
    4k YouTube içeriklerinde fark etmiştim, ayrıca şu sitedeki test içeriğinde de Color Banding mevcuttu.
    (http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php#gradient-h.png)

ASUS VG249Q modelinde izlediğim videoları LG 27GL850 monitöründe izlediğimde Color Banding olmadığını farkettim.(10 bit aktif değil)
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun.

• 1480tl ye geliyor sepette indirim+kuponla n11 deki satıcıdan(satıcı ayrı konu zaten pek güven vermedi ama )...bana açil monitör lazım oyun için değil ama özelikle frekansı yüksek olmalı..ne dersiniz alayım mı..yada samsungun eski curv monitörleride gözüme çarpıyor..bilemedim şimdi..
  • Iyi gunler dilerim. Ben de dün aoc 27g2u aldim fakat kirmizi arka planda 2 adet ölü piksel ve bir miktar isik sizmasi mevcut. Fotograflari yukluyorum. Sizce bu monitoru iade etmeli miyim ? Iade edersem viewsonic xg2705 dusunuyorum. Reddit ve pcmonitors de aoc'un response testlerinde daha basarili oldugunu okudugum icin tercih etmistim fakat bahsettigim nedenler biraz soguttu acikcasi. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumincalik -- 3 Mayıs 2020; 21:24:24 >

• mumincalik kullanıcısına yanıt
    Bende XG2705 düşünüyorum ama bir inceleme bulamadım.
  • bende 1 aydır xg2405 modelini kullnıyorum aldığımda dikkatlice test etmiştim ölü piksel olmadığına eminim şimdi baktığımda 1 ay sonra kırmızı renkte 1 adet ölü piksel olduğunu gördüm fakat ghosting ve ışık sızması neredeyse yok o yüzden garantiye vermek ile vermemek arasında kaldım ne diyorsunuz arkadaşlar.

sol tarafta çerçeve çok yakın bir bölge kırmızıda bile zor yakalanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 5 Mayıs 2020; 17:32:9 >

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Bende 2. XG2405 monitörü aldım ilkini ışık sızmasından ötürü iade etmiştim. Ortada ölü piksel ve panel içinde toz vardı. Bugün aradım fotoğraf gönderin bakalım dediler. 5 ölü piksele kadar firma bir şey yapmadığını söyledi. Cayma hakkımızı kullanacağız gibi duruyor.
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    cayma hakkı kaç gün hocam ürünü aldıktan sonra hb den aldım bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 5 Mayıs 2020; 18:26:45 >
  • cumur C kullanıcısına yanıt
    İnternet alışverişlerinde 14 gün koşulsuz şartsız cayma hakkımız var. Firmalar diretse de böyle bir hakkımız olduğunu ve cayma hakkımı kullanmak istiyorum diyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.