Şimdi Ara

Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI) (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.685
Cevap
67
Favori
208.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Worm Holes

G501 kullanıyorum ekran kartı gtx860m arkadaşlar pil öldü gitti ilk zamanlarda 2-3 giden batarya sapıttı yarım saat gibi sürelere düştü.

Değiştirmek istiyorum nerden alabilirim bu bataryayı?

Not:Garantisi vardı ama firma battı ordan ümidi kestim

Batarya tamamen öldüyse içini açıp kaç tane hücre var ne gibi özellikleri var bakın hocam sonra çinden veya başka bi yerden batarya pili sipariş verin. Ardından videoda yapıldığı gibi yeni bataryanı oluşturabilirsin

• Kasayı açıp bios piline bak hocam üzerindeki bilgilere değerlere göre yenisini tak. Fazla zor değil.

Laptop bios pilleri genelde bu formda oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa_unsal2005 -- 23 Mayıs 2017; 16:33:21 >
  • musa_unsal2005 kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı Arka tarafta böyle bişi yok ve Bilgisayarcının dediği ön yüzden yani klavye sökülüp onun altında kalıyormuş sanırım bios pili..
  • ya beyler nispet yapmak gibi olmasın ama makina hiç garanti yüzü görmedi hala daha çok memnunum,victoru geçtim makine çok iyi çıktı. bende p503(p150sm-a) modeli var mouspadin oldugu kasa kırıldı.eğer ki bu kasadan bulabilceğim bir yer biliyorsanız lütfen söylermisiniz.yada temiz kullanılmış satan varsa :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar daha önce buradaki mesajımda ekranın yanlarındaki menteşelerin kırıldığından bahsetmiştim:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125450705

uzun uğraşlar sonucunda Clevo yetkilileri ile irtibata geçebildim ve durumu aktardım. Sağolsunlar yardımcı oldular ve yedek parça siparişimi aldılar. 12 Mayıs'ta siparişim oluşturuldu. 15 Mayısta ödeme yaptım ve bu sabah itibari ile (24 Mayıs) ürünlerim geldi. Ürünler 42 Pound tutuyor ama royal mail ile kargolanması 40 pound tuttu. UPS ile isterseniz 150 pound olur dediler :) çok acelem yoktu o yüzden normal postalamayı seçtim. 8-9 günde geldi.

Yedek parça arayan arkadaşlar service@goldenstaruk.com adresine sıkıntılarını anlatan bir mail atarlarsa sorunsuz bir şekilde yedek parçalarını temin edebilirler. Yetkili servis maillerine cevap veren abla biraz ağırdan alıyor, 1-2 gün cevap gelmez ise tekrar atın mutlaka cevap veriyor.

• excoder E kullanıcısına yanıt
    Bu güzel haber. Burdan parça temini yapılabilir. 400 TL ye halletmişsiniz çok pahalı değil bence. Kolay gelsin

• Monster candır bi ara victoru düşünmüştüm iyikide monster tercih etmişim.. adamlar hiç yoktan garantisi olanlara derki garantileriniz devam ediyor servis ayağımız devam ediyor satışımız kapandı filan der direk kapatıp dükkanı gitmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

Monster candır bi ara victoru düşünmüştüm iyikide monster tercih etmişim.. adamlar hiç yoktan garantisi olanlara derki garantileriniz devam ediyor servis ayağımız devam ediyor satışımız kapandı filan der direk kapatıp dükkanı gitmişler.

Zamanında aynı konfigürasyondaki Monster ürün 250-300 tl daha pahalıydı.O yüzden zaten Victor tercih ettim, pişman mıyım, bilemiyorum.Nerdeyse iki sene dolacak hiçbir sorun yaşamadım, garantilik bir durum olmadı Allahtan.300 tl cepte kaldı yani ama bu süre zarfında korka korka kullandım aleti, gözüm gibi baktım garanti yok diye.İçim rahat etmeyerek kullandım ama 300 tl de cepte kaldı.Yine de baştan bilseydim ki batacaklar, tabiki monster alırdım ama şans işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet beyler bu g451 imin galiba 3. paneli. Nasıl olurda bu kadar çabuk bozulur anlamıyorum. LG nin paneli sonuçta ama bozuluyor garantiye gönderdim o kadar en son halloldu diye sevindim ki bugün yine aynı sorun hem de daha kötü. Acaba anakartta ya da panelin bağlandığı soketlerde mi sorun var da sürekli panel bozuluyor. * ?
  • Arkadaşlar Merhaba
    Victor G602 Laptop var buna hangi ssd takmam gerekiyor?
    M.2 Sata mı yoksa
    Sata 3 mü?
    Bi de ssd önerilerinizi alabilir miyim?
  • Bana panel degisimi hakkinda bir arkadas mail atmis email uzerinden cevap veremiyorum umarim okur burayi. Ben paneli degistiridm mat ekran vardi onunla degistirim 230 tl civari tuttu kendim degistirdim ,zaten kolay islem .ktservis ten almistim 2 gunde filan geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: atliugu93

Bana panel degisimi hakkinda bir arkadas mail atmis email uzerinden cevap veremiyorum umarim okur burayi. Ben paneli degistiridm mat ekran vardi onunla degistirim 230 tl civari tuttu kendim degistirdim ,zaten kolay islem .ktservis ten almistim 2 gunde filan geldi

Ben mail attım hocam. full hd ips mat ekran paneli 230 tl ye mi aldınız çok iyiymiş. bana pm den ulaşabilir misiniz.
  • Ben de yeni farkettim pil çabuk bitiyor ne yapmalıyım nereden alayım yeni batarya ?
    ayrıca bir sorun var açılırken bu sorun varhttps://www.technopat.net/sosyal/konu/victor-notebook-windows-acilmama-sorunu.434674/#post-2486085
    bu hatayı görünce sürekli kapatıp biosa girip uefi enable yapıp ssd ilk sıraya alınca açılıyor ve gene unutuyor bios bunu nasıl çözecem ?
    teşekkürler.
  • Uzun zaman sonra tekrar bakıyorum da konuya ne hallere düşürdüler bizi ya

Benimde menteşe kırıldı baya demir 2 ye bölündü nasıl oldu anlamadım monster a sordum yardımcı olmadılar ama @excoder ' in mesajını görünce çok sevindim bende irtibata geçip sadece hing-L alacağım bakalım nasıl olacak. Edit: Excoderin mesajına tekrar baktım sadece 40pound kargo tutmus ben onu görmemiştim :) sanırım ben almayacağım

Ayrıca sound blaster cinema ile igili beni illallah ettirmişti ve onsuz laptoptan resmen ses çıkmıyordu onun yerine DFX Audio Enhancer kullanıyorum aklınızda olsun o da aynı görevi görüyor rahat çalışıyor win10 da. @cevo_61 @Ridooo

G701 kullanan arkadaşlar'ın cpu sıcaklık değerlerini merak ediyorum aslında bu aralar çok dikkatimi çekiyor cpu 99 derecelerde hep , durum böyle olunca cpu kendini kısıyor otomatik oyunlarda drop olusturuyor. (Fan temizliği ve termal macunu birçok kez yaptım hatta belki macundandır diyip 50tl verip zalman macun aldım gpu da değişiklik cidden oluyor ama cpu yu bir türlü düşüremiyorum)

Ek olarak istanbulda monster şubesine yakın olan bir arkadaş monster dan biriyle konuşabilir mi çünkü bizim cihazların aynılarını onlar da sattı bütün yedek parçaları var onlarda, servis imkanı olmasa bile en azından parçaları satın alabilsek çok iyi olurdu ben aradığımda parça satmadıklarını söylemişlerdi biri konuşup durumu anlatabilirse çok iyi olur aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jegande -- 19 Haziran 2017; 18:3:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jegande

Uzun zaman sonra tekrar bakıyorum da konuya ne hallere düşürdüler bizi ya

Benimde menteşe kırıldı baya demir 2 ye bölündü nasıl oldu anlamadım monster a sordum yardımcı olmadılar ama @excoder ' in mesajını görünce çok sevindim bende irtibata geçip sadece hing-L alacağım bakalım nasıl olacak. Edit: Excoderin mesajına tekrar baktım sadece 40pound kargo tutmus ben onu görmemiştim :) sanırım ben almayacağım

Ayrıca sound blaster cinema ile igili beni illallah ettirmişti ve onsuz laptoptan resmen ses çıkmıyordu onun yerine DFX Audio Enhancer kullanıyorum aklınızda olsun o da aynı görevi görüyor rahat çalışıyor win10 da. @cevo_61 @Ridooo

G701 kullanan arkadaşlar'ın cpu sıcaklık değerlerini merak ediyorum aslında bu aralar çok dikkatimi çekiyor cpu 99 derecelerde hep , durum böyle olunca cpu kendini kısıyor otomatik oyunlarda drop olusturuyor. (Fan temizliği ve termal macunu birçok kez yaptım hatta belki macundandır diyip 50tl verip zalman macun aldım gpu da değişiklik cidden oluyor ama cpu yu bir türlü düşüremiyorum)

Ek olarak istanbulda monster şubesine yakın olan bir arkadaş monster dan biriyle konuşabilir mi çünkü bizim cihazların aynılarını onlar da sattı bütün yedek parçaları var onlarda, servis imkanı olmasa bile en azından parçaları satın alabilsek çok iyi olurdu ben aradığımda parça satmadıklarını söylemişlerdi biri konuşup durumu anlatabilirse çok iyi olur aslında

Sound blaster cinema programını ben çözdüm hocam. G702 ile win10'da sorunsuz çalışıyor. Nasıl yaptığımı şimdi unuttum ama önceki mesajlarda yazmıştım diye hatırlıyorum. Onsuz laptopun sesi resmen çöp. Ama diğer söylediğin program da aklımda olsun. Teşekkür ettim.

• Jegande kullanıcısına yanıt
    Sb sinema sorununu çözdüm hocam. İnternetten bir sürümünü indirdim sorunsuz çalıştı. Onu yedeklicem ilerde format atarsam tekrar kurarım birdaha aramam. Bende sadece elimi koyduğum kısmın rengi attı şimdilik. Bende sana bir soru sorayım hocam. Bir ara bios güncellemesi fln konusu geçmişti konuda. Bizim cihaza da varmı öyle birşey. Benim bios menüsü 2005 deki pc ile aynı

• Ridooo kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/victor-clevo-bios-ec-guncelleme-rehberi--102665471

Bu linkte g701 i bir arkadaş güncellemiş , attığı download linkindeki bize uyan bios zaten en son 2014 de çıkmış, çok birşey farkeder mi bilemiyorum :) bizimkiler de 2014 çıkışlı
    Ayrıca büyük ihtimalle bios güncellersen o uefi modda başta çıkan victor amblemini göremeyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jegande -- 20 Haziran 2017; 2:53:32 >
  • Jegande kullanıcısına yanıt
    Victor logosu hiç önemli değil de linkteki bios da yeni değil. Riske değmez yani, boşuna uğraşmayayım Eskiyince kimseye satamayız büyük ihtimalle o zaman fantazi deneriz, bozulsa da fazla koymaz

• Arkadaslar elimde fazladan hic kullanilmamis g502-g702 orjinal adaptor var 19.5v 6.15A 120w ihtiyaci olan varsa mesaj atabilir.

• Kullanıcıların aklında olsun diye bilgi amaçlı yazayım dedim. Victor bildiğiniz üzere ram ve ssd'leri Crucial'dan temin ediyordu genellikle. Şayet bunlarda sıkıntı çıkarsa Crucial EU ile temasa geçebilirsiniz. Benim ram'lerden biri arızalandı adamlara durumu izah ettim ve değişim için göndermemi istediler. Zaten ram'ler ömür boyu garantili, ssd'ler de 2 ya da 3 yıl olması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.