Teğmen
17 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Evet, bayanlar, beyler herkes fikir yürütüp, YouTube videolarından görüp yorum yaptığı sıvı metal(Thermal Grizzly Conductonaut)'i denedim.

Ve size şöyle söyleyim:

Mucize beklemeyin.

Bu iş mucizeden öte.

Kullandığınız tüm kaliteli macunları unutun. Hiçbiri bunun yanına dahi yaklaşamaz.

En kalitelisi olsun diye Arctic MX-4 kullanıyordum uzun bir süredir. Arada dağlar var.

Ne klimayı açıp oynama, ne bilgisayarı kaldırma, ne de altına şurasına burasına fan koyma, hepsinden de daha ileri bir soğutma sağladı.

Sistemim:

Clevo P150SM-A

i7-4700mq Intel.

GTX 980M.

16 GB Kingston RAM.

Çift fanlı.

Gözlemlediklerimse şöyle:

İşlemci ısı düşüşü: 15'C (oyunlarda 95-97'leri gören işlemci şimdi 70-80 civarı)

Ekran kartı: 8-10'C (oyunlarda 85-87'lere çıkıyordu şimdi 60-70'lere anca varıyor)

Ve gözlemlediğime göre soğutma anında oluyor. Yani oyunu kapatın, ya da fanları Full'e verin anında ısı değişimini görüyorsunuz.

Kullanımı fazla zor değil, millet abartıyor. Kısa devre yapmasın diye oje sürenler var açıktaki devrelere. Ben sıvı metal akıp, kısa devre falan yaptırmasın diye önce açıkta kalan çevredeki devrelere MX-4 termal macunu sürdüm sonra işlemci çekirdeğine ve ekran kartı çekirdeğine sıvı metali sürdüm.

O kadar az sürüyorsun ki 1Gr'lık tüp 5-6 kullanımlık oluyor.

Gerçekten bu kadarını ben bile beklemiyordum. Diyordum ancak 4-5 derece fark eder ama iş öyle değilmiş.

Türkiye'de satışı yok o yüzden satanlar yurt dışından kendi imkanlarıyla alıyor diye düşünüyorum zaten 1-2 tane satan anca bulabildim. O yüzden bayağı pahalı. Ama her kuruşuna değer.

Eğer bilgisayarınız ısınıyorsa zaten dizüstüne yapabileceğiniz fazla bir şey yok. En mükemmel çözüm bence budur.

Bir daha termal macun kullanır mıyım?

Eğer yeni aldığım bir bilgisayarım olursa "hayır" garanti dışı kalma ihtimalini göze alamam. Malum oyun bilgisayarları 12.000'den başlıyor. O kadar zengin değilim.

Ama onun haricinde eski ısınan her bilgisayara kesinlikle tavsiyem.

Not: He bir de alüminyum soğutucunuz varsa sakın. Hatta içine ayrıca koca bir kağıt koymuşlar sakın alüminyum'a sürmeyin diye.

61 Tuşlu jack girisi olan keyboard almak istiyorum.ama 12 senedır aynı keyboardı kullandığım için piyasa ve modeller hakkında hiçbir bilgim yok.Gördüğüm kadarıyla midi diye bisey türemiş heryerde onlar var.Bu midiler sahanede kullanılır mı zor mu olur? yoksa jack girişli bişeyler mi almam daha iyi olacaktır?
-Benim için taşınabilirlik önemli,İstanbulda bazen 3 vasıta yapıyorum.. agır seyler istemiyorum

buldugum modeller;

korg kross 2
yamaha mx61

5000 TL 'ye kadar da bütçe var malesef
Böylede ev arkadaşı arar gibi oldu ama,

ya MMO ve battleroyeldir ne bilim MOBA'dır aynı şeyler boktan grafiklerden sıkılmadınız mı lan.

böyle ne bilim FEAR 3 dür,Two Worlds 2 dir yada ghost recon future soldierdir.

yada başka alınabilecek(200-400 oyuna para vermem) coop oyun oynamak isteyen.28-32 yaş arası birileri olsa fena olmazdı.
tanıdığım herkes ya bir oyuna bağımlı kalıyor yada MMO 'lara BR'lere geçiyor bende nefret ediyorum çoğundan.

Adam gibi hikayeli pause'ye basınca durabilecek,grafikleri ile illa bütün bilgisayar kaldırmalı mantığıyla yapılmamış oyun oynamak isteyen 2-3 kişi varsa takılalım hacı nedir yani.
Merhaba ben Grafik tasarımcıyım vectorel bazlı çizimler ve animasyonlar yapabiliyorum.
Şu anda çizim ve animasyonlarına başladığım bir oyun düşüncem var.eski tarz side scroller,coop oyunlar gibi (örn:wulverblade,dungeon crown..vs)

İşin aslı oyunu biraz basitleştirip construct,buildbox gibi program gerektirmeyen motorlarla yapabilirim ama ben akıcı ve daha esnek bir oyun olsun istiyorum.(tercihim tabiki unty ama game maker da proysan onlarda olabilir).
Karakterler,animasyonlar ve diğer grafiksel herşey özgün olacak.bir şeyi zaten parayla satın alınca benimmiş gibi hissedemiyorum.Bu oyunu ben yaptım diyebileyim.

Ben yaparım diyorsan PM atarsın,bana para mara deme oyunu yapabilirsek eğer koyarız ne gelirse fiftififti.
Benimkisi zevk,full zamanlı bir işim var zaten..

oyunun özellikleri:
-fantasy tarzı olacak(LOTR tarzı diyim)
-side scroller
-ilerleme,yer yer kale savunması
-klasik sınıflar ve ufak çaplı skill açma yada geliştirme sistemi
-cooperative (4 player)

ÖRNEK ÇİZİM:

NOT: saçma sapan dokunmalı oyun yaptım,yok flappy bird yaptım vay efendim topu düşürmeden karşıya geçirme oyunu diye gelme hacı onları ben oyundan saymıyorum hatta nefret ediyorum.
1 xbox controller wireless adapter'e 2 xbox controller bağlayıp 2'sinede kol üstündeki kulaklık çıkışına 2 kulaklık taktığımda 2 seside aynı anda 2 kulaklıktan nasıl alabilirim.

birinden ses gelince diğeri kesiliyor çünkü windows her kolun ses kartını ayrı ayrı görüyor??? anlamadığım şey bu wireless adapter ile maden neden 2 kulaklık kullanbilirsiniz diyorlar ki.internette hiç kimse sanki bunu yapmaya çalışmamış gibi 0 kaynak.
Fasulye tipi ,böyle hilal tarzı oturduğum zaman içine girebileceğim bir çalışma masası modeli arıyorum bu tarz satan bildiğiniz bir site var mı? bilgisayarımı içine koyduğumda kollarımıda yanlara koyabilceğim göbeğimin %70 ini saracak bilmem anlatabilm mi?
çok zor bulanan bir model hiç biryerde rastlayamadım.
Bu ne lan sıçmışlar oyuna iyice çocuk oyunu gibi olmuş,canavarların nereye vuracağı gözüküyor MMO da böyle saçma şey mi olur bütün gerçekcilik gitmiş.kırmızı çizginin 1 atım dışına çık tamam kurtuldun.

araba getirdiler bulut getirdiler ,gelinlik getirdiler bişey demedik de bu ne aqq en güzel oyunumu mahvetmişler
Bildiğiniz gibi two worlds skyrim benzeri bir oyun (çıkış 2011) bir RPG ,bazıları çok seviyor bazıları hiç sevmiyor.Multiplayerinde 11 tane harita var ve multiplayeri MMORPG gibi, bu 11 haritayı oynadıktan sonra yapacak pek bişey kalmıyor ve oyun sıkıcı hale geliyor .Bende bu yüzden oyunun singleplayer dosyaları multiplayerin içine kattım ve bir takım oyunu güzelleştirecek modlar daha yaptım.

Kim bu oyunu benim kadar çok seviyorsa, alacak yada sahipse (oyun su anda kinguinde 2 TL) .Two Worlds 2 Story Co-op MOD oynayacak birilerini arıyorum 25 yaşını aşkın ve tüm haritaları beraber oynayabileceğimiz birisi olursa harita dosyalarını verebilirim.

Co-op oynamak için herkeste aynı harita dosyalarını olması gerek.16 kişiye kadar co-op oynayabiliriz.

Oynamak istiyorum ama kimseyi bulamıyorum.Böyle bir mod var dediğimde ya kimse innanmıyor ,ya korkuyorlar banlanmaktan,ya da onları hackleyeceğim diye dosya linkini gönderdim mi vazgeçiyorlar.(Saçmalık)

Eğer RPG seven Two Worlds 2 seven varsa steamden eklesin

Nick:sedatistan

işte örnekler:

]

]

]
Bildiğiniz gibi two worlds skyrim benzeri bir oyun (çıkış 2011) bir RPG ,bazıları çok seviyor bazıları hiç sevmiyor.Multiplayerinde 11 tane harita var ve multiplayeri MMORPG gibi, bu 11 haritayı oynadıktan sonra yapacak pek bişey kalmıyor ve oyun sıkıcı hale geliyor .Bende bu yüzden oyunun singleplayer dosyaları multiplayerin içine kattım ve bir takım oyunu güzelleştirecek modlar daha yaptım.

Kim bu oyunu benim kadar çok seviyorsa, alacak ya da sahipse (oyun su anda kinguinde 2 TL) .
Two Worlds 2 Story Co-op MOD oynayacak birilerini arıyorum 25 yaşını aşkın ve tüm haritaları beraber oynayabileceğimiz birisi olursa harita dosyalarını verebilirim.

Co-op oynamak için herkeste aynı harita dosyalarını olması gerek.16 kişiye kadar co-op oynayabiliriz.

Oynamak istiyorum ama kimseyi bulamıyorum.Böyle bir mod var dediğimde ya kimse innanmıyor ,ya korkuyorlar banlanmaktan,ya da onları hackleyeceğim diye dosya linkini gönderdim mi vazgeçiyorlar.(Saçmalık)

Eğer RPG seven Two Worlds 2 seven varsa steamden eklesin

Nick:sedatistan

işte örnekler:

]

]

]
Beyler çizimler ve programlama animasyon haline getirme bana aittir .kendim yaptım.

Daha oynamak için çok eksiği var tanıtım amaçlı koydum nasıl olmuş sizce?

]
Hakkında
Meslek: frontend developer
İlgi Alanları: piano,voleybol,pc oyunlari;animasyon
Hakkımda:
susun!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 45 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 538
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 4.092 (Bu ay: 490)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 496 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.