Şimdi Ara

VDF Dosya Masrafını Geri Aldım-İlk Mesaja Gerekli Bilgiler Eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
83
Cevap
5
Favori
8.428
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> VDF Dosya Masrafını Geri Aldım-İlk Mesaja Gerekli Bilgiler Eklendi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3423 Mesaj
    2010 yılında VDF'den kullandığım araç kredisi için 600-TL kredi tahsis ücreti ödemiştim. Temmuz ayında Ankara/Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti'ne ücretin iadesi için başvurdum. 03.10.2013 tarihinde heyet aldığı kararla ücretin iadesine karar verdi. Dün VDF'yi aradım, tebligat kendilerine de ulaşmış. Bana bir belge gönderdiler ve doldurup fakslamamı istediler, dün akşam 17.00 gibi faksladım. Bugün 09.13 itibariyle hesabıma 600-TL iade edilmiş durumda.

VW grubu aracı olup, VDF'den kredi kullanan arkadaşlar açısından paylaşmak istedim...

Not: Başvuru için matbu dilekçe, geri ödeme planı, varsa masraf dekontu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Bunlar 2'şer nüsha olacak. Başvuru ücretsiz. Aşağıda vereceğim linkten matbu dilekçeyi indirebilirsiniz, gerekli kısımlar dolu zataen, siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Link:http://www.yenimahalle.gov.tr/default_B0.aspx?id=18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoktakenokta -- 1 Kasım 2013; 16:17:17 >

|
    |

Her hakkı mahfuzdur...

• Yarbay
    14715 Mesaj
    Cok guzel ...
    tebrik ederim. Haklarimizi bilmemiz ve kazamak icin elimizden geleni yapmamiz gerekiyor.

Bence emsal teskil etmeli diger arkadaslara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hangi yolları izlediniz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynı şekilde bende kredi çekmiştim 2011 yılında hangi yolları izlediğinizi paylaşır mısınız? Birde ben ne kadar kredi tahsis ücreti ödediğimi hatırlamıyorum. Evrakları araştıracağım ama bulamazsam vdf bilgi verir mi acaba?
    quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

2010 yılında VDF'den kullandığım araç kredisi için 600-TL kredi tahsis ücreti ödemiştim. Temmuz ayında Ankara/Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti'ne ücretin iadesi için başvurdum. 03.10.2013 tarihinde heyet aldığı kararla ücretin iadesine karar verdi. Dün VDF'yi aradım, tebligat kendilerine de ulaşmış. Bana bir belge gönderdiler ve doldurup fakslamamı istediler, dün akşam 17.00 gibi faksladım. Bugün 09.13 itibariyle hesabıma 600-TL iade edilmiş durumda.

VW grubu aracı olup, VDF'den kredi kullanan arkadaşlar açısından paylaşmak istedim...

Not: Başvuru için matbu dilekçe, geri ödeme planı, varsa masraf dekontu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Bunlar 2'şer nüsha olacak. Başvuru ücretsiz. Aşağıda vereceğim linkten matbu dilekçeyi indirebilirsiniz, gerekli kısımlar dolu zataen, siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Link:http://www.yenimahalle.gov.tr/default_B0.aspx?id=18
    quote:

reserve alayım lazım olacak ileride

borcunuzu ödemeye devam mı ediyorsunuz? yoksa peşin olarak kapattınız mı borcunuzu ?

• Yüzbaşı
    674 Mesaj
    tüketici heyetine hangi belgelerle gittiniz acaba?
    |
    |
    bende kullandım bu yıl başında ...acaba kredi borcunuz bittikten sonra mı müracaat ettniz hakem heyetine ve gerekli belgeler nelerdir?teşekkür ederim.
    |
    |

Kredimi Aralık ayında kapatmıştım; ancak dosya masrafı iadesi için bu Temmuz'da başvurdum.
    |
    |
    Tacox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yarbay
    3423 Mesaj

Yenimahalle Kaymakamlığı'nın sayfasında Tüketici Hakem Heyeti bölümünde matbu bir dilekçe örneği var, siz sadece boşlukları dolduruyorsunuz. O dilekçe, kredi geri ödeme planı, varsa masraf dekontu(bende yoktu mesela, geri ödeme planında yazıyordu) ve kimlik fotokopisiyle başvuruyorsunuz. Tüm bunlar 2'şer adet olacak yalnız.
    |
    |
    !sTaNbLuE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yarbay
    3423 Mesaj

Evrakları bulmanız gerekir, zira geri ödeme planı ve/veya masraf dekontu ile başvurmanız gerek.
    |
    |
    Zapt-ı Na Mümkün kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yarbay
    3423 Mesaj
    Arkadaşlar parça parça oldu yanıtlar, kusura bakmayın, umarım herkesin sorularına bir şekilde yanıt verebilmişimdir. Bundan sonra da elimden geldiğince sorulara yanıt veririm zaten.
    |
    |

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj
    bende evrakları hazırladım heyete vakit bulup gidemedim almam lazım 600 tl parayı en azından bi bakıma götürürüm arabayı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    932 Mesaj
    quote:

Evrakları bulmanız gerekir, zira geri ödeme planı ve/veya masraf dekontu ile başvurmanız gerek.
    quote:

Başvurunun ücreti var mı acaba?
    kredi şirket adına kullanılmışsa bu belgelerden farklı bir belge daha isteniyor mu acaba ?bilginiz var mı?

Başvuru ücretsiz.
    |
    |
    Zapt-ı Na Mümkün kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yarbay
    3423 Mesaj

Dilekçe matbu bir metin, geekli kısımlar doldurulmuş durumda zaten. Siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Aşağıda verdiğim linkte örnek metin mevcut. 4. sayfadaki örnek metin sizin kullanacağınız metindir.

http://www.yenimahalle.gov.tr/default_B0.aspx?id=18
    |
    |
    Dj_Gençkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yüzbaşı
    932 Mesaj
    quote:

Başvuru ücretsiz.
    quote:

Başvuru ücretsiz.

Teşekkürler verdiğin bilgiler için evrakları acilen araştırmam lazım :)
    |
    |

Maalesef bu konuda bir bilgim yok.
    |
    |
    samil422 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her hakkı mahfuzdur...
  • Yarbay
    6036 Mesaj

Ücretin yasal faizi ile iadesi gerekmiyor mu?
    |
    |
    enoktakenokta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
kolayoto.com
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.