Şimdi Ara

VDF Dosya Masrafını Geri Aldım-İlk Mesaja Gerekli Bilgiler Eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
3
Favori
8.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 yılında VDF'den kullandığım araç kredisi için 600-TL kredi tahsis ücreti ödemiştim. Temmuz ayında Ankara/Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti'ne ücretin iadesi için başvurdum. 03.10.2013 tarihinde heyet aldığı kararla ücretin iadesine karar verdi. Dün VDF'yi aradım, tebligat kendilerine de ulaşmış. Bana bir belge gönderdiler ve doldurup fakslamamı istediler, dün akşam 17.00 gibi faksladım. Bugün 09.13 itibariyle hesabıma 600-TL iade edilmiş durumda.

VW grubu aracı olup, VDF'den kredi kullanan arkadaşlar açısından paylaşmak istedim...

Not: Başvuru için matbu dilekçe, geri ödeme planı, varsa masraf dekontu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Bunlar 2'şer nüsha olacak. Başvuru ücretsiz. Aşağıda vereceğim linkten matbu dilekçeyi indirebilirsiniz, gerekli kısımlar dolu zataen, siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Link:http://www.yenimahalle.gov.tr/default_B0.aspx?id=18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoktakenokta -- 1 Kasım 2013; 16:17:17 >

• Cok guzel ...
    tebrik ederim. Haklarimizi bilmemiz ve kazamak icin elimizden geleni yapmamiz gerekiyor.

Bence emsal teskil etmeli diger arkadaslara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende gecen sene bu ay da vdf den kredi cekmiştim aracım için.Şimdi bende geri alabilir miyim ?

Hangi yolları izlediniz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şekilde bende kredi çekmiştim 2011 yılında hangi yolları izlediğinizi paylaşır mısınız? Birde ben ne kadar kredi tahsis ücreti ödediğimi hatırlamıyorum. Evrakları araştıracağım ama bulamazsam vdf bilgi verir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

2010 yılında VDF'den kullandığım araç kredisi için 600-TL kredi tahsis ücreti ödemiştim. Temmuz ayında Ankara/Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti'ne ücretin iadesi için başvurdum. 03.10.2013 tarihinde heyet aldığı kararla ücretin iadesine karar verdi. Dün VDF'yi aradım, tebligat kendilerine de ulaşmış. Bana bir belge gönderdiler ve doldurup fakslamamı istediler, dün akşam 17.00 gibi faksladım. Bugün 09.13 itibariyle hesabıma 600-TL iade edilmiş durumda.

VW grubu aracı olup, VDF'den kredi kullanan arkadaşlar açısından paylaşmak istedim...

reserve alayım lazım olacak ileride

borcunuzu ödemeye devam mı ediyorsunuz? yoksa peşin olarak kapattınız mı borcunuzu ?

• tüketici heyetine hangi belgelerle gittiniz acaba?
  • doğuş şimdi yandın işte..:)
    bende kullandım bu yıl başında ...acaba kredi borcunuz bittikten sonra mı müracaat ettniz hakem heyetine ve gerekli belgeler nelerdir?teşekkür ederim.
  • Tacox kullanıcısına yanıt
    Kredimi Aralık ayında kapatmıştım; ancak dosya masrafı iadesi için bu Temmuz'da başvurdum.
  • !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Yenimahalle Kaymakamlığı'nın sayfasında Tüketici Hakem Heyeti bölümünde matbu bir dilekçe örneği var, siz sadece boşlukları dolduruyorsunuz. O dilekçe, kredi geri ödeme planı, varsa masraf dekontu(bende yoktu mesela, geri ödeme planında yazıyordu) ve kimlik fotokopisiyle başvuruyorsunuz. Tüm bunlar 2'şer adet olacak yalnız.
  • Zapt-ı Na Mümkün Z kullanıcısına yanıt
    Evrakları bulmanız gerekir, zira geri ödeme planı ve/veya masraf dekontu ile başvurmanız gerek.
  • Arkadaşlar parça parça oldu yanıtlar, kusura bakmayın, umarım herkesin sorularına bir şekilde yanıt verebilmişimdir. Bundan sonra da elimden geldiğince sorulara yanıt veririm zaten.
  • bende evrakları hazırladım heyete vakit bulup gidemedim almam lazım 600 tl parayı en azından bi bakıma götürürüm arabayı.
  • 2007 yılında vdf den kradi kullanımıştım geri almam mümkünmüdür ? birde dilekçeye sebep olarak ne yazdınız ?
  • quote:

Evrakları bulmanız gerekir, zira geri ödeme planı ve/veya masraf dekontu ile başvurmanız gerek.

Başvurunun ücreti var mı acaba?
  • kredi şirket adına kullanılmışsa bu belgelerden farklı bir belge daha isteniyor mu acaba ?bilginiz var mı?
  • Zapt-ı Na Mümkün Z kullanıcısına yanıt
    Başvuru ücretsiz.
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Dilekçe matbu bir metin, geekli kısımlar doldurulmuş durumda zaten. Siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Aşağıda verdiğim linkte örnek metin mevcut. 4. sayfadaki örnek metin sizin kullanacağınız metindir.

http://www.yenimahalle.gov.tr/default_B0.aspx?id=18
  • quote:

Başvuru ücretsiz.

Teşekkürler verdiğin bilgiler için evrakları acilen araştırmam lazım :)
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu konuda bir bilgim yok.
  • enoktakenokta kullanıcısına yanıt
    Ücretin yasal faizi ile iadesi gerekmiyor mu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.