Şimdi Ara

Triger kayış sesi giderme çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Triger kayışı sesi giderme çözümünü buldum arkadaşlar öncelikle kayışa kesinlikle yağ veya silikon sprey dökmeyin kayiş kacırdığından ses yapıyor zaten çözüm ise biraz pudra ve çam sakızı pudradan ziyade çam sakizı çok önemli buradaki amaç kayış kaçırmasını önlüyoruz ve sabahları o öten kayış sesine elveda diyoruz

• Çam ağacı sakızını herhangi bir marketten alabilirsiniz veya bulamassaniz bulunduğunuz yerin bitki örtüsünde çam yetişiyorsa bıçak ile çamın bedenine küçük bir yara açın el cok az bir kabuğunu soyun iki gün sonra doğal çam sakızı reçinesi üretecektir ağaç onu sıyırıp triger ve kayışlara surebilirsiniz bu başka amaçlı kayişlardada kullanılabilir eğerki kaçırmadan dolayı ciyaklama sesi geliyorsa keser arkadaşlar bilginize.
  • trigeri nasıl görüyorsunuz akssesuar v kayışı olmasın o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen,her hafta olmasa bile mutlaka ayda bir üst kapağı dahil söküp triger kayışına doğadan topladığım saf çam sakızı reçinesi dökerim
  • Triger değildir o, triger kacırsa durum fena

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğrudur triger kayışı kaçirırsa durum fena olur daha çok klima kayışı veya sente ayarı gerektirmeyen diğer aksesuar v kayışı kayış aksamlardan kaynaklanan ciyaklama sesi için geçerlidir sabahları ilk marştan sonra gelen ciyaklama sesi ve biraz yol yapınca kesilen kayış sesi için iyi bir çözümdür ilk marşta sabah soğukken öten kayış ve gaz verilince veya biraz yol yapınca geçen kayış sesleri gibi

• V kayışı ötüyorsa ömrünü tamamlamak üzeredir gidip değiştirin. Diğer susturma yöntemleri birden çok kayış olduğu durumda hangisinin ses yaptığını anlamak içindir. Bir tamirat yöntemi değildir.

• V kayışıdır hocam o ayrıca pudra un pudra şekeri her türlü beyaz toz dökseniz bile fayda etmez. O kayış değişecek 100 120 lira arası tutacak bir parça için motor bölümüne güllü lokum görünümünü kazandırmayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • V kayışını zaten yeni değiştirdigim için ötüyordu kardeşim ben çam sakizıyla sürdüğüm andan itibaren sesi kesmeyi başardım 1 aydırda hiç ses duymadım

• Yeni dediysem bir 10000 km yaptım kayişa yağ değmiş ilk marştan sonra sürekli ciyaklıyordu özellikle soğuk havalarda ve motura yarim debriyaj yaparken faza bastiğımda ciyaklıyordu baktım ses kesilmiyor araştirmam sonucunda böyle bir çözüm yöntemi buldum ve çok faydasını gördüm başka araçlardada uyguladım egerki bilyalardan rulmanlardan kaynakli ses değilse anında faydası oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.