Şimdi Ara

VDF Dosya Masrafını Geri Aldım-İlk Mesaja Gerekli Bilgiler Eklendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
8.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi beyler tam saha pres şimdi onlar düşünsün
  • *President* kullanıcısına yanıt
    Hakem Heyeti Kararı'nda 600-TL iade edilmesi yazıyor.
  • Başını sonunu kaçıranlar için buraya da yazmak istedim süreci kabaca:

Başvuru için matbu dilekçe, geri ödeme planı, varsa masraf dekontu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Bunlar 2'şer nüsha olacak. Başvuru ücretsiz. Aşağıda vereceğim linkten matbu dilekçeyi indirebilirsiniz, gerekli kısımlar dolu zataen, siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Link:http://www.yenimahalle....r/default_B0.aspx?id=18
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Yenimahalle Kaymakamlığı'nın sayfasında Tüketici Hakem Heyeti bölümünde matbu bir dilekçe örneği var, siz sadece boşlukları dolduruyorsunuz. O dilekçe, kredi geri ödeme planı, varsa masraf dekontu(bende yoktu mesela, geri ödeme planında yazıyordu) ve kimlik fotokopisiyle başvuruyorsunuz. Tüm bunlar 2'şer adet olacak yalnız.

Ben istanbulda oturuyorum.nereye başvurayım ? Basvurduğum da ne diyeceğim ? siz mesajınız da vdf yi aradım demişsiniz.Bnde mi arayacağım ? Araç şirket üzerine bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 1 Kasım 2013; 18:59:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Başını sonunu kaçıranlar için buraya da yazmak istedim süreci kabaca:

Başvuru için matbu dilekçe, geri ödeme planı, varsa masraf dekontu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Bunlar 2'şer nüsha olacak. Başvuru ücretsiz. Aşağıda vereceğim linkten matbu dilekçeyi indirebilirsiniz, gerekli kısımlar dolu zataen, siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Link:http://www.yenimahalle....r/default_B0.aspx?id=18

Hocam bana yardımcı olur musunuz ?

Üstte ki mesajıma ek olarak ;

Vdf kredi sözleşmesini buldum.üzerinde kac para kredi aldığım , dosya masrafı , hangi bankalara nasıl ödeneceği ile ilgili bilgiler var banka hesap no ları ile birlikte.bu mu geri ödeme planı ?

Değilse masraf dekontu nasıl birşey ? Benim arac şirketim üzerine kayıtlı.hangi belgeler lazım ?

Lütfen yardımcı olun.Bnde alayım paramı geri.

• Güzel. Tebrikler.

Ancak durum o ki bankalar bu iadeler artınca artık masrafı başka şekilde tüketiciden almaya çalışacak.

Devlet sağolsun zaten bu konularda o kadar ağır ki vatandaşını korumak için yasa çıkartma yolunda...

Ayrıca devlet bir yasa çıkarsa banka bir açık bulup yine soyguna devam ediyor.

Kriz zamanında bile kar açıklayan bankaların Allah cezasını versin ne diyeyim.

Paranızı emanet ettiğiniz yer sizi sinsi kemiren kanser gibi...
  • Benim de vdf den kredim vardı. 650 lıra almıslardı" madem odeniyor. Geri alalımda bı taksıt bedavaya gelsin. Gerci krediye dahil etmislerdi. Faizi de geri alabilirmiyim?

• !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ikametgahınız neredeyse oradaki kaymakamlık bünyesindeki hakem heyetine başvurmalısınız.

Başvurudaki dosya masrafı iadesi talebiniz için bahsettiğiniz geri ödeme planı yeterlidir.

Sürecin sonuna kadar, yani karar size postayla tebliğ edilene kadar VDF ile muhatap olmanız gerekmez. Heyet olumlu karar verirse o zaman ararsınız VDF'yi ve onlar size bir form gönderiyor.

Şirketlerdr başvuru durumu nasıl hiç bilmiyorum, ancak siz hakem heyetine gidrseniz eminim sizi yönlendireveklerdir.

• hipofiz H kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz kredi için ödediğiniz faiz ise alamazsınız. Sadece "kredi tahdis ücreti" adı altında sizden alınan tutarı geri slabilirsiniz.

• hipofiz H kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz kredi için ödediğiniz faiz ise alamazsınız. Sadece "kredi tahdis ücreti" adı altında sizden alınan tutarı geri slabilirsiniz.

• Merkez bankası kara listeye ekleyebilir.Araştırın sonra başvurun arkadaşlar...

• pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Merkez Bankası neden kara listeye alsın ki?

Ama şu var krediyi kullsndığınız bankanın sisteminde görünürsünüz.

• quote:

Merkez Bankası neden kara listeye alsın ki?

Ama şu var krediyi kullsndığınız bankanın sisteminde görünürsünüz.

Tüketici haklari telefon hattında calisan arkadaşım söyledi.Her türlü dosya masrafı kart aidatı hesap işletim ücretini geri alırsınız dedi ancak 5 yıl kara listede olup kredi kullanamazsınız dedi.Araştırın sizde ne olur ne olmaz..

• pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Böyle birşey mümkün değil.

• quote:

Anladım. En azından faizsiz kismini alalim oda yeterli.

• quote:

Böyle birşey mümkün değil.

Nasıl mümkün değil. Bankalar her yolu düşünür... Size kredi kartı, bankamatik kartı vs. vermek, bankanın insiyatifinde , vermezse vermez..
  • hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim şey Merkez Bankası'nda kara listeye girmek. Tahsis ücretini geri aldınız diye bòyle birşey olmaz.

Ancak diyelim A bankasından kresi kullandınız ve masraf için hakem heyetine başvurup parayı geri aldınız ya da üst mahkemeye taşındı olay; bu durumda A bankasından tekrar kredi kullandığınızda A bankası kendi iç sisteminde sizin için istihbatat sorgulaması yaptığında bu kayıtları görür ve size kredi kullandırmayabilir.

Dediğim gibi 2 olsy birbirindan çok farklı, karıştırmsmak lazım.

• enoktakenokta kullanıcısına yanıt
    Arkadasim merhaba

Bende 2012 yilinda kredi kullandim vdf'den 600 lira ucret odedim krediyi kapattim vdf musteri hizmetlerini aradim odeme plani istedim onu gonderdiler simdi basaksehir kaymakamliginda bulunan tuketici hakem heyetine geldim basvuru yapiyorum

İnsallah bende parayi alirim

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Umarım siz de hakkınız olanı geri alırsınız Cihan Bey...

• quote:

Umarım siz de hakkınız olanı geri alırsınız Cihan Bey...

3 tane VDF'den para alan olmuş max 3 ay sürüyor dediler bakalım hayırlısı

Bilgi için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.