Şimdi Ara

Aracımla Başkası Kaza Yapsa Kasko Karşılarmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
23.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sorum başlıktaki gibi.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Kaskoda tek sürücü indiriminiz varsa ödemez(ya da hepsini ödemez). Yoksa öder.

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar sorum başlıktaki gibi.Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • çok doğru poliçeyi tek kişi yaptırmamak lazım
  • Tek sürücü indirimi uygulanmışsa kasko hasarın belirli kısmını öder kalanını cebinden ödemek zorunda kalırsın ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ncrdbl

Kaskoda tek sürücü indiriminiz varsa ödemez(ya da hepsini ödemez). Yoksa öder.

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar sorum başlıktaki gibi.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Bana verilmiş olan kasko kağıdında yazarmı acaba bu.Aracın kaskosu AXA OYAKTAN maksimum kasko poliçisi yazıyor.Tek sürücümü olup olmadığını nasıl öğrenbilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 4 Eylül 2008; 1:25:29 >
  • Axa oyak ise tamamını alırsın. Çünkü axa'da tek sürücü diye bir indirim yok
  • Kaskona bak yeter, tek sürücü indirimi varsa yazar zaten.
  • Axa-Oyakın maksimum kasko poliçesinde tek sürücü indirimi yok özellikle istediysen verilmiş olabilir poliçede uygulanan indirimler diye bir bölüm var oradan bakabilirisin, tek sürücü indirimin bile olsa kasko belli bir kesinti ile hasarı öder ve bildiğim kadarıyla bir daha size aynı indirimi vermez.
  • Kasko sizin zararınızı karşılar ama kazaya karışan kişiden de kusur oranı kadar zararını tahsil eder.Yani arabayı kullanan aileden biriyse bile size paranızı verir, sonra gider o kişiden parasını tahsil eder.
  • Bizde de Aviva kaskolay var. Tek sürücü indirimi diye bir madde yer almıyor poliçede. Babamın üstüne kasko. Onun arabasıyla ben bir kaza geçirsem hasarı ödemesi gerekir bu durumda, değil mi?
    Geçende forumda vardı böyle bi konu. Tek sürücü indirimi olmasına rağmen kasko hasarın % 85'ini ödemiş.

http://forum.donanimhaber.com/m_24920563/tm.htm
  • "Sürücü aileden biriyse bile sigorta parayı ondan tahsil eder" diye bir şey yok.Ben kaç kere annemin arabasıyla kaza yaptım benden para isteyen olmadı.
  • axa oyaksa öder benim başıma gelmişti
  • Tek sürücü indirimi varsa , indirim oranında ödeme yapılmaz diye biliyorum. örneğin %5 tek sürücü indirimi varsa . 1000 ytl lik bir hasarda 50 ytl ödemez 950 ytl lik hasarı karşılar.
  • Valla güneş sigortada öyle bir durumda hepsini karşıladılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfisti159

Tek sürücü indirimi varsa , indirim oranında ödeme yapılmaz diye biliyorum. örneğin %5 tek sürücü indirimi varsa . 1000 ytl lik bir hasarda 50 ytl ödemez 950 ytl lik hasarı karşılar.

Evet doğru.Bu durum herhangi bir indirim için de geçerli .Eğer poliçede kasko sahibine özel bir indirim varsa(yaş,10 yıllık ehliyet,vb.) ve kaza yapan kişi bu kriterlere uymuyorsa,hasar için ödenen miktardan,yapılan indirim oranında kesinti yapılır.
  • 30 yaş sınırı vardı galiba birde kaç yıllık ehliyet sahibi olduğu ama markadan markaya değişebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: drulash

quote:

Tek sürücü indirimi varsa , indirim oranında ödeme yapılmaz diye biliyorum. örneğin %5 tek sürücü indirimi varsa . 1000 ytl lik bir hasarda 50 ytl ödemez 950 ytl lik hasarı karşılar.

Evet doğru.Bu durum herhangi bir indirim için de geçerli .Eğer poliçede kasko sahibine özel bir indirim varsa(yaş,10 yıllık ehliyet,vb.) ve kaza yapan kişi bu kriterlere uymuyorsa,hasar için ödenen miktardan,yapılan indirim oranında kesinti yapılır.

ehliye indirimi araç sahibine göre yapılıyor.yaş da öyle.
    misal araba babamın üstüne.ehliyet+yaş indirimi var.ama kazayı ben yaptım.yine öder.

• quote:

evet aynen öyledir,
    yanlız bunu sigortacı tanıdığınız yüzyüze baktığınız biri bile olsa güya size kıyak yapıp indirim için yapar ,sorduğunuzda size indirim ne kadar yapılmışsa kaza yapınca kazada o kadar düşerler deyip misal babanızın adına yaparlar, sonra sizin içiniz rahat etmez sonra tekrar gider sorarsınız yahu bu arabayı babam yanımda bile olsa ben sürüyorum bişey çıkmasın dediğinde korkma misal poliçe yapılırken 40 lira indirim olmuş ise kazada senden 40 lira düşer diye açıklar ,siz içiniz rahat kullanırken birgün kaza yaptığınızda size ÖDENECEK tutar üzerinden aynı yüzde ile düşük ödendiğini acı bir şekilde öğrenirsiniz,
    tanıdık diye güvendiğiniz dangalak sigortacı güya size indirim ile iyilik yapmıştır,ama asıl kendi şirketini düşünüyordur..

bu yazdıklarım 8000 ytl ye 2000 de sıfır aldığım aracımın 2002 de kaza yapıp perte ayrılması ile 600 milyon bana düşük ödenmesi ile öğrenilmiştir,
    kaza değilde o 600 çok içime oturmuştu

• yaka9 arkadaşım maalesef önüne gelen sigortacı oluyor."poliçe ucuz olsun da ne olursa olsun."diye düşünüyor.önemli olan dürüstlük.poliçe satmak çok kolay.ama bunu devamlı hale getirmek çok önemli.ben çok acente gördüm.bizim müşterilerin aklını çeliyor.ucuza yapıyor.herşeyi ödüyor.bir kere kaza oldu kamyonu damperli değil de normal oalrak yazmış.damperi alamadı adam.sonra yine bize dödü.babama hepsi diyor zaten.pahalı olsun sen yap.poliçeyi yapıp parayı alınca iş bitmiyor.asıl iş orada başlıyor.kazasında yanında olacak.hasarını çıkaracan...neyse.bir de arka sayfalarda yazan muafiyete dikkat edin.depremde selde muafiyet var mı yok mu diye.bunlar primi 40-50lira indirir ama hasar anında %2-4 muafiyet uygulanır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.