Şimdi Ara

VAY ANAM VAY NELER DÖNMÜŞ SERHAT YA - OYUN FİYATLARI (BUGÜN VE YARIN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen yıl Eylül ayında dil okulu için Amerikaya gittim ve gitmeden Playstation'imi sattım (hayatimda birdaha asla yeni konsol cikmadan eskisini satmayacagim :) ) Gerek uzun sure TR'de olmayacagimdan gerekse orda alirim dusuncesi ile bu yanlis karari vermis oldum. Aradan 6 ay zaman gecti ve ben gectigimiz subatta Tr'ye donus yaptim ve PS4 New Yorkta aciklandi ve ben bekleme moduna gectim. Hayatimda ilk defa 1 yildan fazla bir suredir oyun konsolu olmadan yasiyorum ve gercekten cok ozledigimi farkettim. Fakat bu basligi acmamdaki asil sebep ise su an piyasadaki oyun fiyatlari ve yeni nesildeki olasi fiyatlar ..

GTA V'in cikmasi ile birlikte soyle bir fiyatlara bakayim dedim ve GTA V'in 160 TL ve SPOT fiyati oldugunu ogrenince neye ugradigimi sasirdim. GTA V uzun zamandir beklenen ve mevcut nesil icinde The last of us ile artik son hit oyunlardan biridir diye firsatcilik yapilmistir dedim fakat oda nesi FIFA 14 evet yanlis gormuyordum her yil spotlarda 80 hatta bazen 70 liraya aldigimiz FIFA serisi en ucuz 150 TL den satiliyor (tek bir yerde bu fiyata gordum genel olarak 160-170 arasi) kendi kendime aynen sunu soyledim "vay anam vay neler dönmüş serhat ya"

Anlasilan o ki yeni nesilde zaten mevcut sozum ona luks olan video oyun oynamak cok zor olacak. (Ulkemizde hobi degil zengin isi) PS Turkiye oyun mudurunun de attigi tweetlerden goruyoruz ki yeni nesilde isler daha da sacmalasacak Amerika'da yeni nesil oyun fiyatlari 60 dolarda kalirken avrupada yanilmiyorsam ya ayni kaldi ya 5 euro pahalandi ve hal boyle iken ps oyun muduru fiyatlarin 180 TL civari olacagini soyluyor Sony oyunlari icin hem de :)

Biz hem konsolu pahaliya alalim, hem konsolun media ozelliklerinden yararlanamayalim (gakai felan unutun bizim daha film,dizi kiralamaya hakkimiz yok) hem de iki katina oyun ve aksesuar alalim ...

Ben PS4 ile birlikte firsat bulur avrupadan es, dost vasitasi ile getirebilirsem ne ala olmazsa sadece garanti icin cihazi burdan alip oyun ve aksesuarlari internetten temin etmeye calisacagim. Fakat asil soru su siz oyuncu arkadaslarim bu durumla alakali ne dusunuyorsunuz ? Artik ulkede oyun oynamak golf ve tennis oynamaya yaklasiyor galiba :) ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliMemo3.5 -- 1 Ekim 2013; 14:49:54 >

• Dostum ben de çok sinirliyim, ama sorun sadece sony tr'de değil, avrupa fiyatları da saçmalamış. Yeni çıkan AAA oyunlar avrupada bu nesilde £40 idi, ama yeni nesille £50'dan yada €70'dan satılacak galiba, o fiyatlar da çok saçma, sadece Türkiye için değil, avrupalının da hoşuna gitmeyecektir bu rakamlar bence..
    Almanya Amazon
    Shopto PS4

Belki konsollar çıkar çıkmaz indirime giderler, biz de oyun oynayabiliriz. Ben şuanda bir gözüm SteamOS'de beklemeye aldım kendimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Swords Of Fate

Dostum ben de çok sinirliyim, ama sorun sadece sony tr'de değil, avrupa fiyatları da saçmalamış. Yeni çıkan AAA oyunlar avrupada bu nesilde £40 idi, ama yeni nesille £50'dan yada €70'dan satılacak galiba, o fiyatlar da çok saçma, sadece Türkiye için değil, avrupalının da hoşuna gitmeyecektir bu rakamlar bence..
    Almanya Amazon
    Shopto PS4

Belki konsollar çıkar çıkmaz indirime giderler, biz de oyun oynayabiliriz. Ben şuanda bir gözüm SteamOS'de beklemeye aldım kendimi.

Arkadasim SteamOS'ten kastin steam cihazlari ise steam ile oyun konsollari ne alaka ? Steam cihazlar 1000 dolar - oyun konsollari 400-500, pc ler her yil upgrade ister oyun konsollari min 5 yil (ölüsü öyle ama bu nesil 7-8 i gördü) gider. Kaldi ki istedigin kadar iyi PC donanimin olsun bir uncharted oyniyamiyorsam yerim o isi. Sahsen pc oyunculugu bana gore degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliMemo3.5 -- 1 Ekim 2013; 20:06:16 >

• Ben almayacağım sanırım iyi bir ekran kartı ile yeni nesilde pc tarafına geçerim steam ile. Ps4 uğraşılmaz bu fiyatlarıda vermem zaten veren olacaktır onlarada iyi oyunlar ps3 2-3 sene plus ile götürürüm artık belki 3-4 sene sonra alırım.
  • 160 Tl fifa
    85 e çıkış tarihinden önce aldığımı hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: jony___

160 Tl fifa
    Bu yüzden Gta yı alamadım. Vatan 220 Tl . teknosa da 200 tl. oyun mu alıyoruz, konsol mu alıyoruz bellid değilç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio

160 Tl fifa

Hocam kaç yıl önce 85'e aldınız Fifa?
    Benim hatırladığım en son 2 yıl önce 110 civarı idi....
  • Fifaya bende çok şaşırdım açıkçası , 1-2 yıldır konsolu çok iyi oyunlar dışında sadece fifa için kullanıyorum ve bu sene ilk kez bu kadar uçuk bir fiyatı var.sırf inadına psn storedan alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piccadilly Circus

Fifaya bende çok şaşırdım açıkçası , 1-2 yıldır konsolu çok iyi oyunlar dışında sadece fifa için kullanıyorum ve bu sene ilk kez bu kadar uçuk bir fiyatı var.sırf inadına psn storedan alacağım.
    kafalarına gore fiyat verip kım kaca kaptırırsa pes 2014 cıkalı kac gun oldu tutulmayınca fiyatı nasıl dusurduler su an 100 tl ye veren de var 130 da 100 tl ye sataan zarar mı ediyo yok
  • DeliMemo3.5 D kullanıcısına yanıt
    Amerika da gta 5 60 dolar tamam ama türkiyede ne kadar olacak zannediyorsun , bize oyun direk firmadan gelmiyorki amerikadan alınıyor çoğu sonra kur farkı gibi saçmalıklar ekleniyor alsana 200 tl

yani daha bizde fifa 14 e bile türk takımı lisansı ekleyemiyorlar gerisini sen düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riwalp

Amerika da gta 5 60 dolar tamam ama türkiyede ne kadar olacak zannediyorsun , bize oyun direk firmadan gelmiyorki amerikadan alınıyor çoğu sonra kur farkı gibi saçmalıklar ekleniyor alsana 200 tl

yani daha bizde fifa 14 e bile türk takımı lisansı ekleyemiyorlar gerisini sen düşün.
    Senelerdir Sony Türkiye'yi hep destekledim ama şu son politikaları yüzünden gözümden çok düştüler. PS3'ü ilk aldığımız zamanlar playasia gibi sitelerden oyunlarımızı çok ideal fiyatlara aldık. Şimdi tekrar o sitelere yönlenme vakti geldi kanımca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Senelerdir Sony Türkiye'yi hep destekledim ama şu son politikaları yüzünden gözümden çok düştüler. PS3'ü ilk aldığımız zamanlar playasia gibi sitelerden oyunlarımızı çok ideal fiyatlara aldık. Şimdi tekrar o sitelere yönlenme vakti geldi kanımca.

Alıntıları Göster
    amerikada oyun 60$ neyin muhabetini yapıyorsunuz 150tl çerez parası bir oyun için..
  • Betfair kullanıcısına yanıt
    bana gta 5 hediye etsene çerez parası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riwalp

bana gta 5 hediye etsene çerez parası
    Bu yüzden yaşasın PSN kardeşliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

Alıntıları Göster
    Faturalı bir oyunun fiyatının ayarlanması satan yere göre pek fark etmiyor. Fakat spotta fiyat tamamen dükkan sahibinin elinde. Ne kadar kar etmek istiyorsa o kadar koyuyor üzerine. Baktılar ki ne fiyat koysalar kapış kapış satılıyor onlar da uçuyorlar 150-160 gidiyor. En başta bu fiyatlara yükselttiklerinde talep olmasaydı eski fiyatlara (veya eski fiyatların biraz daha fazlasına) geri döneceklerdi. Spot konusunda onlar kadar bizim de kabahatimiz var o fiyatların fahiş olduğunu bile bile gidip almakla. Ben 1.5 senedir 2. el, PSN'den veya taksitle faturalı (en fazla verdiğim 127 TL - Beyond) alıyorum.

• quote:

İlk zamanlar zannediyormusun ps4 oyunlarını store'dan bedava verecekler, en az 6 ay geçer veya daha uzun bir süre.

Kardeşlikte yapsan oyun olur 200TL , adam başı 100tl veririz. Yine bir avantajımız yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: U_şen

quote:

İlk zamanlar zannediyormusun ps4 oyunlarını store'dan bedava verecekler, en az 6 ay geçer veya daha uzun bir süre.

Kardeşlikte yapsan oyun olur 200TL , adam başı 100tl veririz. Yine bir avantajımız yok

Bedava oyundan bahsetmiyorum ki ben

200 TL lik oyuna 100 Lira vermek kar benim için.

Ayrıca, 200 TL oyunu biz 10 kişi alıp kişi başı 20 liraya oynayabiliriz.

Klan olarak alacağımız online oyun sayısı 2 gerisi single. Mesela Watch Dogs, Assasins Creed gibi oyunları böyle alacaz.

The Last of Us ı böyle aldık, nerdeyse sırayla bedava oynadık.

Onun için hiç dert etmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Klan olarak alacağımız online oyun sayısı 2 gerisi single. Mesela Watch Dogs, Assasins Creed gibi oyunları böyle alacaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    yeni nesilde psn kardeşliği biterse ps4 e elvada derim artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

Ben almayacağım sanırım iyi bir ekran kartı ile yeni nesilde pc tarafına geçerim steam ile. Ps4 uğraşılmaz bu fiyatlarıda vermem zaten veren olacaktır onlarada iyi oyunlar ps3 2-3 sene plus ile götürürüm artık belki 3-4 sene sonra alırım.

Bende ana platform olarak PC'den devam etmeyi düşünüyorum zaten konsolda vereceğim 3-4 oyun parasına ileride ekran kartını yenilerim.

GTA V büyük mağazalarda 200-220 TL'den satılıyor cidden ayıptır. Yurtdısında adamların neredeyse konsol aldıkları paralara bizler oyun alıyoruz.

Steam avatanjı haric PC oyunlarıda daha uygun oluyor. D&R'da gezerken Splinter Cell: Blacklist Ps3 versiyonu 160 TL miydi neydi ama PC versiyonu ise 75 TL aynı oyun ikiside normal sürüm ama arada uçurum fiyat farkı var düşün neredeyse PC'de bir güncel oyun daha alıyorsun

Ps4'de Ex oyunlar 200 TL bunun yanında diğer oyunlar daha yüksek olacak. Yurtdısından siparis versen yine kazık. 200 TL'ye denk geliyor neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 2 Ekim 2013; 16:45:06 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.