Yarbay
07 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme
Toplam: 269 (Bu ay: 5)
Gönderileri

3D Mimari Tasarım ve görselleştirme sektöründe yıllar (2000 den bu yana) içerisinde kazandığımız tecrübeyi size profesyonel bir şekilde aktarmak için buradayız.

3D Görselleştirmede Çözüm Merkezi olarak, ekibimiz ile oluşturduğumuz grup toplantılarına sizleri de davet ederek, müşterileriniz için en iyi ve en kaliteli sonuçları oluşturuyoruz.

Mimari Projelerinizin, 3D Proje haline getirilme aşamasından eskiz görüntüsünden kaliteli ve gerçekçi görüntüye kavuşturulma aşamasına kadar sizlere yol göstererek ilerliyoruz.

Sizlerin Müşterileriniz için istedikleriniz doğrultusunda en kaliteli ve en doğru görsel sonuçlar için verilen süre içerisinde çözümler üretmekteyiz. 

Ekibimiz içerisinde bulunan Takım arkadaşlarımızla beraber , uzun saatler harcadığınız tasarımlarınızı, 3D görselleştirme sanatı ile birleştirerek müşterilerinize etkileyici bir şekilde sunacaksınız.

360 derece Render Görüntüleri , 4K Yüksek Kalite Mimari Animasyon Videoları , Yüksek Kalite Gerçekçi Görseller , 3D olarak ortamda gezinme dosyası (müşterilerinize daha kaliteli sunum için)

Apartman dış cephe çalışmaları, Toplu veya Tekli Villa 3d projeleri, Site çalışmaları ,

Tasarımlarınızın ve Yaşam alanlarının en iyi şekilde ifade edilmesini, bizimle çalışarak kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

3D projelerinizi En kaliteli şekilde projelerinizi müşterinize sunma keyfini yaşayacaksınız.

Kullanmış olduğumuz 3D Program çeşitliliği ile , Mimari Projelerinize hangi render motoru uygun olduğunu belirleyerek, en uygun çözümü sizlere sunmaktayız.

Bizimle çalışmadan önce Çalışmalarımız kısmından 3D Tasarım ve çalışmalarımıza göz atarak, kalitemize göz gezdirebilirsiniz.

İletişim kısmından veya WhatsApp kısmından bize anında ularaşak projelerinizi iletebilirsiniz.

Tasarımlarınız ilk olarak müşterinizin ve sizin istekleriniz detaylı olarak toplanarak bir ön sunum oluşturulur. Render alınmadan sizlere sunulur, hatalar giderilir, en son aşamaya kadar

karşılıklı iletişim halinde kalarak, istediğiniz unsurların projede yer alması için çalışırız. En son Nihai aşamadan sonra Kaliteli Foto Gerçekçi Render görselleri için çalışmalara başlarız.

İlk aşamalardan itibaren Kaliteli Görsel aşamalarına kadar, kaliteli bir çalışma zamanı çok önemlidir. Genellik 3d projelerde müşteriye sunum aşamasında acele edilip, bir çok konu atlandığı için

iyi bir sunum yapılamaz.Sunumun son aşamasına kadar kaliteli olarak adlandırdığımız , yeterli zaman dilimi 3d projeler için bir gerekliliktir.

Tasarımın ve Estetiğin 3D ile birleştiği çalışmalarda görüşmek üzere…

Aşağıda bir kaç tasarım video örneklerini bulabilirsiniz devamı için Galeri kısmımıza giderek 3d proje çalışmalarımız kısmından çalışmalarımıza bakabilirsiniz.
 

3D Mimari Modelleme


3 boyutlu modelleme yöntemi ile nesneler bilgisayar ortamında 3 boyutlu halde resmedilmektedir. 3D mimari modelleme ise bu yöntem kullanılarak projenin görselleştirme işleminin yapılmasıdır. Projelerin yapım aşamasına geçilmeden önce sunulmasında bu modelleme ile yapılan görsel kullanılmaktadır. Projenin bitmiş halini göstermekte olan bu görsel çeşitli çizim teknikleri ve perspektifler ile gerçekleştirilir. Özellikle büyük projelerin modellemesi oldukça önemlidir. Bittiğinde beğenilmeme ya da eksik yönlerinin bulunması büyük zararlara yol açabilir. Bu sebeple mimari modellemenin büyük önemi bulunmaktadır. Projelerin kontrol edilmesi ve sunumu için mimari modelleme tercih etmek günümüzde gerekli hale gelmiştir.

3D Mimari Modelleme Artıları

Gelişen teknoloji her meslek grubuna etki etmeye devam ediyor. Mimari projelerin akışı değiştirmekte olan 3 boyutlu modelleme artıları ile dikkat çekiyor. El çizimleri ya da 2 boyutlu yapılan tasarıların yerini alan 3 boyutlu modellemeler en gerçekçi ve iyi sonuçları veriyor. İşte işinizde faydalanmak isteyeceğiniz 3D mimari modelleme teknolojisinin mimari alanındaki inanılmaz bazı avantajları;

  • Projelerin müşterinin isteği doğrultusunda yapılmasına yardımcı olur ve memnuniyeti artırır.
  • Projenin eksiklerini gözler önüne sererek giderilmesine yardımcı olur.
  • Sunum aşamasında tamamlanmış hali öncesinde göstererek müşterinin güvenini kazanır ve ilgisini çeker.
  • Çok daha etkili olan sunum şekli ile piyasada rakipleri geride bırakmanıza yardımcı olur.
  • Tasarımlar için gerekirse en uygun fiyatlı alternatifler kullanılmasına yardımcı olur.
  • Farklı koşullar altına; ışık, perspektif, malzeme, mevsim gibi değişkenler altında projenin nasıl görüneceğini gösterir.

3D Mimari Modelleme Yapan Firmalar

Mimari projeler tüm ayrıntıların dikkatlice düşünülmesini gerektiren oldukça hassas alanlardan birisidir. 3D mimari modelleme teknolojisi ile eşyalar, zemin, duvar, ışık, doku ve daha birçok etken gözetilerek en ince ayrıntısına dek güvenle tasarım yapma imkânı sunmaktadır. Bunun için çeşitli teknolojiler üretilmekle birlikte dijital ortamda kullanılan programlar tercih edilmektedir. Yurt dışında açılmakta olan 3 boyutlu tasarım okulları bu işte profesyonel olmanın önemini anlatmaktadır. Mimari görselleştirme işinde deneyimli ve profesyonel olan programcı ve mimarlar barındıran bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sebeple 3D mimari modelleme yapan firmalar arasında seçim yapılırken bu unsura dikkat edilmelidir.

Saygılarımızla

Mimari3D ekibi

Merhaba arkadaşlar Fiyat peformans 2+1 Ses sistemi ? veya 5+1 olarak hangi markalar seçilmeli ?


5+1 de şöyle bir marka var ama emin olamadım https://www.hepsiburada.com/mikado-md-856-5-1-usb-sd-fm-destekli-multimedia-bluetooth-speaker-p-HBV000002QTO5


2+1 lerde ise logitech sürekli öneriyorlar ama ben artık biraz farklılık yapıp logitech almayı düşünmüyorum.Texturefun ekibi olarak ücretsiz free texture konusunda sitemize toplamda 300 kaplama yükledik, sitemiz yeni bir projedir.

Global anlamda hem oyun üreticileri için, hemde mimari görselleştirme ve 3d sektöründeki tüm üreticilere ücretsiz kaynak sağlamaktır.

Site içerisinde her kaplamanın 1K - 2K - 4K Çözünürlüğü ve ayrıca her çözünürlük için kanalları mevcuttur ( normal map, reflection, heigh map, diffuse map vs vs)

Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz. https://texturefun.com/ site içerisinde free verdiğimiz her kaplamayı istediğiniz projede lisans hakkı olmadan kullanabilirsiniz.

Oyun yapımcıları bu kaplamaları istedikleri yerde kullanabilir, sadece site adresimizi kullandıkları yerlerde belirtmeleri rica olunur.

Şu an sitemizde 450 kaplama bulunmaktadır. Hedefimiz 1000 ücretsiz kaplamayı kullanıcılarla ulaştırmaktır.
Merhaba arkadaşlar, bu kısımda sizlere kendi özel blog sitemden bahsetmek istiyorum.

Blog sitemin içeriği 3D görselleştirme ve 3D Proje alanlarında insanlara bilgiler vererek onların gelişmesine katkı sağlamaktır.

Ana 3D programlar olan, Sketchup ve 3Dsmax programları ile, Render motorları hakkında bilgiler vermekteyim.

Paylaşım esasına dayalı zihniyetim ve kendimi ve etrafımdakileri geliştirmek isteğiyle, bu siteyi kurdum. Asıl amaç ve misyon; paylaşım esasına dayalı olarak bir şeyler öğretmek ve öğrenmektir.

İnsanlara bir şeyler verirken ve öğretirken aynı zamanda kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Tüm önemli görsel ve yazılı kaynakları araştırarak ve bir arada tutarak, hepimiz için en iyi ve en kaliteliyi oluşturmak en büyük hedeftir.

Ufuk şen
Kullanılan Programlar : 3ds Max, Corona Renderer, Photoshop


Yapım Süresi : Aralıklı olarak günde 1 saat - 10 gün (sahne,araştırma vs)


Render Süresi : 2 saat

Merhaba Arkadaşlar Sketchup programı kullanım kolaylı ve basit arayüzü ile her kullanıcının ilk kullanmadan beri gönlüne taht kurmuş bir 3D programdır.

bu programı ve bağlaı olduğu render motorları derslerini aşağıdaki sırada öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Temel program kullanımı ve arayüz ------>http://www.sketchupturkiye.com/sketchup-temelleri.html

İpuçları videoları --->http://www.sketchupturkiye.com/sketchup-ipuclari-videolari.html

Modelleme videoları ----- >http://www.sketchupturkiye.com/sketchup-modelleme-videolari-01.html

Ücretsiz render motoru eğitimi --->http://www.sketchupturkiye.com/sketchup-visualizer-render.html

Sketchup için en iyi render motorlarından Sketchup Vray eğitimi --- >http://www.sketchupturkiye.com/sketchup-vray-videolari.html
Merhaba arkadaşlar, 2014 ve 2015 Yılına ait bazı 3d çalışmaları ekliyorum.

Sketchup Vray ve Photoshop işlemlerinden geçirilmiştir.

Ticari iş yaptırmak isteyenler özel mesaj yolu veya vraydvd@gmail.com adresini kullanabilirler.

Saygılarımla.

2014 çalışmalarhttps://plus.google.com/photos/110308325578990291278/albums/5979861701309449361
2015 çalışmalarımhttps://plus.google.com/photos/110308325578990291278/albums/6101680783053200705
DriveCLUB Oynayanlar PSN Adreslerini yazarlar ise birbirimizi ekleyerek Zaman sürelerinde ve diğer derecelerde birbirimizle kapışırız.

Benim Psn adresim : ufuksen

Bu konunun devamında psn adreslerinizi yazın lütfen.
Merhaba Arkadaşlar, 2 hafta önce ekran kartı sistemde çalışmayı durdurduktan sonra yeni ekran kartı ve işlemci soğutma (su soğutma) sistemi aldım.

Bağlantıları yapıp, pc yi açtıktan sıonra bir gün sorunsuz çalıştı, birkaç gün sonrada reset atmalar başladı, ne zaman reset atacağı belli olmuyor açıkcası..

Sorunun kaynağı ne olabilir ? sıcaklıklar normal gözüküyor..

Yükde ısı değerleriDün nerdeyse 6-7 saat aralıksız çalıştı ama bir problem yoktu..
Arkadaşlar Ankarada kuracağımız bisiklet grubu için isim aramaktayız, birçok isim var ama daha etkileyici ve insanları çekecek bir isim bulamadık henüz.

Tavsiyelerinizi alabilirim bu konuda ?
Hakkında
Konum: Ankara, Çankaya
Meslek: *****
İlgi Alanları: 3D
Forum İkinci El İmzası:
Kullanılmış her temiz malın bir alıcısı vardır..
Herkese iyi alışverişler..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Pc sistem
Bilgisayar
Konsol
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PlayStation 5
PSN ID
PSN ID
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 11.507
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 17.116
İkinci El Bölümü Mesajları: 155
Konularının görüntülenme sayısı: 268.462 (Bu ay: 4.089)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 198 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.