Şimdi Ara

Toyota Corolla Hybrid Flame(530K) alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
11.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütçe 500k civarı. Bu araç 540k. 0 araç bakıyoruz. Ötv indirimi, hibrit sayesinde düşük yakıt tüketimi ile beraber güzel bir araç gibi gözüktü gözümüze. Sizce bu fiyata daha iyisi alınır mı? Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicon11 -- 10 Şubat 2022; 16:35:56 >

• 1.6 mds corolla kullanicisi(ve oncesinde 20 sene her turlu almana binmis) biri olarak corolla araba degil motorlu teneke maalwsef.inanilmaz ses aliyor,son ayar kaloriferde isinmiyor bile yalitimsizliktan.yuzun ayagin yaniyor sirtina soguk esiyor.tam isindi diyorsun ekmek alip biniyorsun buz olmus 2 dakikada. arka koltuk buz isinmiyor binen montla oturuyor usudum kaloriferi acsana diyor ama kalorifer sonda.
    motor sanziman lpg 10 numara ama kaporta boya ayip olmasin diye yapilmis.
    flame x de bile park sensoru yok.orj diye serviste 2000 liraya taktiklari 300 liralik cenmax sensoru gorseniz kufredersiniz.

sahsi kanaatim 500 lu rakamlar hangi paket olursa olsun corollaya yaziktir.corolla 200 300 e alinip it gibi kullanilip satilacak araba.keyif degil ayak yerden kesme is gorme arabasi.

Türkiye'nin gerçeği hibrit araç biz de elektrikli araçlar uzun bir süre çok satmaz ayrıca her ne kadar dünyada da elektrikli araçlara tamamen geçiş olacak dense o da tutmaz.

Eğer aracı uzun süre kullanacak, aradaki MTV farkını çıkartacak km yapacaksanız kesinlikle alınır. Aracın kronik sorunu yok, ağır bakım diye birşey de yok klasik yağ bakımı, otomatik şanzıman olduğu içinde belli km'ler de ek olarak bir de bunun yağının değişimi o kadar. Fren diski, balatası gibi sarf malzemelerin aşınması da çok az.

Çoğu kiralama şirketi bu araçlara geçti, taksicilerin de radarında artık çünkü otomatik vites olması, tüketimin şehir içinde özellikle 3-5 lt aralığında kalması, bahsettiğim gibi bakım maliyetlerinin oldukça düşük olması yakın zaman ticari araç sahiplerinin hepsini bu araçlara sevk edecek.

Neden çok çok fazla yok peki sorusu ise tedarik sorunu var. Yurtdışında da çok tutulduğu için ülke içine verilen araç adeti belli. Yoksa isteyen şirket bol ama araç olmadığından birçoğu almak istese de alamadı 2021 yılı içinde.

Önümüzdeki donemin en önemli problemi yakıt. Şu anda elektrik bile bu kadar pahalı olmuşken zannedersem hybrid toyota en ekonomik surusu sunuyor. Param var önemli değil diye soruyorsan tabiki benzinli al. Ama devir kotu kolla.... Diyorsan elbette hybrid toyota en iddialı. Ustelik vw de sunulmayan güvenlik paketleri mevcut. Mtv yüksek ama şu yakıt fiyatları ile çok hızlı çıkarırsın. Millet in benzinli dizel arabasi var ama malum fiyatlardan evinin önümde turşu kuruyor arabayı. Ne anladım ben!!!

• Alınmaz. Hybrid tutmadı. Yerli otomobiller prim yapmıyor. 1.8 MTV çok yüksek.

Yerine dizel 1.5 Focus, Astra, Megane olabilir. Ve tabii ki El-Classico GOLF alınır.

• MTV yüksek olmasa alınabilirdi. Şehir içi tüketimi çok düşük ancak Toyota ile ilgili genel kalitesizlik sıkıntıları bu araçta da var diye duydum. 2016 model corolla 2 yıl 75.000km kullandım. Segmentinin en başarısız aracıydı. Güvenlidir, sorunsuzdur onun dışında ne performanslı ne de keyifli...

• Tek eksisi mtv. Ben şu an alacak olsam 2019 spnra corolla hybrit gözüm kapalı alırım. 120 km hıza kadar elektrik motorunu kullanabiliyor. Eğer sabırlı ve hız yapmayan biriyseniz çok düşük tüketimler ile uzun yol yapabilirsiniz. Şehir içi veriside çok kötü sayılmaz.

• Yukarda söylenmiş zaten. Mtv tek sıkıntı yoksa araç güzel eğer kalabalık aile değilseniz…
  • Mtv sıkıntısı harici iyi. Bu yakıt fiyatları ile mtv parasını kolayca çıkartır. Geri kalanlarda çok da bişey bekleme. C segmentine göre kalitesi orta alt seviye
  • Kesinlikle alınır şehir içi 8 yakan yeni kasa Civic yerine ballı kaymak
  • batarya garantisi önemli; yaklaşık 80- 90 bin km. sonra batarya ömrü azalıyor -performansı düşüyor.yenilemek sanırım 20 - 30 bin TL bulur

• Sari sitede 450 civari 0 km hibrit dream var. Sunroof anahtarsiz giris ve jant-lastik gibi farklar var flame x-pack paketle. Simdi alacak olsam flame x-pack paketi yerine flame veya dream paket alirdim. Lastik jant ebatlari daha kucuk oldugu ocin tuketimleri de bir tik az.

Sehir ici yillik 10.000 km ustu kullanim icin ideal arac. Ama uzun yolda çekilmiyor ve tuketim de artiyor.
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    tutmadı mı 😂 az önce bayiden geldim, satış müdürünün dedikleri tam tersi yönde ayrıca trafikte şu sıralar sürekli hybrid görüyorum
  • MTV ödemeyeceğiniz icin güzel bir tercih. Zaten 3 tane araba var. Diğer tercihleriniz civic ve golf. Golf piyasada yok. Tüplü Civicte tercih edilesi. Yeni kasa olduğu icin ben olsam civic alırdım.
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt

Kimse ayranım ekşi demez.

Toyota dediğin tüpü olur

tam elektrikli gelice hybrid’ler çöpe gidecik

hybrid geleceği olmayan bir teknoloji

gelecek tam elektrikli arabalar

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt

60-70km gibi benzinli motor çalışmaya başlıyor. 120km hızı falan nereden duyudunuz?

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    çeyrek gaza kadar sürekli devrede 98-105km hızla sağ şeritten çokça seyahat ettiğim oldu bilmeyen arkadaşlar için bu bilgiler faydalı olabilir. ayrıca mersinin içinde aküler dolduktan sonra eco modda 10km gezdim benzinli motor bir defa devreye girmedi. aynı şekil çeyrek gazla yapılan sakin sürüşlerde 0’dan 75-80km hıza kadar çıkmak mümkün. şehir içi şehir dışı ortalamam 4.1 ila 4.6 arası değişiyor.
  • 1.6 mds corolla kullanicisi(ve oncesinde 20 sene her turlu almana binmis) biri olarak corolla araba degil motorlu teneke maalwsef.inanilmaz ses aliyor,son ayar kaloriferde isinmiyor bile yalitimsizliktan.yuzun ayagin yaniyor sirtina soguk esiyor.tam isindi diyorsun ekmek alip biniyorsun buz olmus 2 dakikada. arka koltuk buz isinmiyor binen montla oturuyor usudum kaloriferi acsana diyor ama kalorifer sonda.
    motor sanziman lpg 10 numara ama kaporta boya ayip olmasin diye yapilmis.
    flame x de bile park sensoru yok.orj diye serviste 2000 liraya taktiklari 300 liralik cenmax sensoru gorseniz kufredersiniz.

sahsi kanaatim 500 lu rakamlar hangi paket olursa olsun corollaya yaziktir.corolla 200 300 e alinip it gibi kullanilip satilacak araba.keyif degil ayak yerden kesme is gorme arabasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 10 Şubat 2022; 22:14:50 >
  • Şu sitede yakıt tüketimine göre piyasadaki 0 araçları sıraladım. Corolla iyi bir tercih gibi duruyor.

www.arabalar.com.tr
    Arama Sonuçları - Arabalar.com.tr
    http://www.arabalar.com.tr/arama-sonucu/-1/-1/-1/-1/-1/-1/2/1/0/1

Tam elektrikli arabalara da bir bakmanı öneririm, e-garaj özellikle yardımcı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stableRevulation -- 10 Şubat 2022; 22:50:6 >
  • 500e b6 passat ve şehir için yaris alırım corolla nedir
  • Almadan önce kronik sorunlarını bir okuyun derim şikayet var sitesinde aratırsanız yada internette bir çok kullanıcı sorunlarını görebilirsiniz.

https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=93102.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 11 Şubat 2022; 2:18:33 >
  • abi 540k wuttttt

camry parası bruh

• synthesizer kullanıcısına yanıt

Yolda hafif egim varsa elektrikte 120 yi goruyor. Duz yolda 90 civari bu rakam

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.