Şimdi Ara

VATAN BİLGİSAYAR'DA HARMONY KUMANDA FIRSATI. KACIRMAYIN!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
0
Favori
20.274
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tv ile alakalı bir uyumsuzluk var o zaman. çünkü ben o şekilde kullanıyorum. hatta geçenlerde receiverı harici 2'ye takmıştım. direk kumayı bilgisayara bağlayıp kaynak seçeneğini değiştirdim. değilse tv açılır açılmaz harici 1'e geçiyordu.

eğer senin dediğin gibi sırayla bısıyor olsa, atıyorum HDMI3 de bilgisayar bağlı, receiverdan tv seyrederken HDMI3 e geçebilmem için 4 defa kaynak tuşuna basması gerekir ki bu arada ekranda zaten kaynak değişiklikleri görünür. ama öyle birşey yok. tak diye HDMI3 geliyor.
  • arkadaşlar 785 ile 885 arasındaki fark nedir birisi izah edebilir mi tekrar soruyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: torrentialrun

Allah Allah.

Tv ile alakalı bir uyumsuzluk var o zaman. çünkü ben o şekilde kullanıyorum. hatta geçenlerde receiverı harici 2'ye takmıştım. direk kumayı bilgisayara bağlayıp kaynak seçeneğini değiştirdim. değilse tv açılır açılmaz harici 1'e geçiyordu.

eğer senin dediğin gibi sırayla bısıyor olsa, atıyorum HDMI3 de bilgisayar bağlı, receiverdan tv seyrederken HDMI3 e geçebilmem için 4 defa kaynak tuşuna basması gerekir ki bu arada ekranda zaten kaynak değişiklikleri görünür. ama öyle birşey yok. tak diye HDMI3 geliyor.

Çok ilginç kumandanın ekrenında sizin dediğiniz gibi hdmi1-hdmi2 vs ayrı ayrı gözüküyo hangisine basarsam ona geçiyo...
    Aynı şeklilde müzik sisteminide tv ya ayarlıyorum ama oda geçmiyo...Sanırım ben biyerde hata yapıyorum ama bulamadım...kafayı yiycem...

Bide sinir oldun yanında kullanma kılavuzu felanda çıkmıyo...Türkce el kadar bişey çıktı ondada bişey yok...

• Device ayarlarında TV'de input select kısmını ayarladınızmı. Çeşitli seçeneklerle her defasında bir input atlama'mı yada her inputa bir tuş?mu gibi sorular sorarak yaptırıyor. Bendede sizdeki problem vardı hallettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaratik23

Device ayarlarında TV'de input select kısmını ayarladınızmı. Çeşitli seçeneklerle her defasında bir input atlama'mı yada her inputa bir tuş?mu gibi sorular sorarak yaptırıyor. Bendede sizdeki problem vardı hallettim.

Device ayarlarında TV'de input select kısmını hangi method yaptınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRaVMaaa

arkadaşlar 785 ile 885 arasındaki fark nedir birisi izah edebilir mi tekrar soruyorum?

3. kez soruyorum arkadaşlar, bu kadar kullanan var, bilen yok mu
  • ekran buyuk galiba 885'te
  • quote:

quote:

arkadaşlar 785 ile 885 arasındaki fark nedir birisi izah edebilir mi tekrar soruyorum?

3. kez soruyorum arkadaşlar, bu kadar kullanan var, bilen yok mu

785 de 6 cihazı lcd ekrana sığdırıyorsun. 885 de 8 cihaz. 885 daha ergonomik. (alırken vatanda MT nin söyledikleri)
  • ya yok boyle bir sey,

Aktivite olayi muthis.

Mesela DVD izle aktivitesi yaptim,

TV'yi aciyor, komponent AV'ini seciyor, Anfiyi aciyor, DVD'nin ses girisini seciyor, DVD'yi aciyor ve play tusuna basiyor, eko olmasin diye de TV'nin sesini kisiyor.

Isiniz bitti diyelim, tek tusla hepsini kapatiyor.

Tam olarak ugrasamadim ama vestel marka klimamin kumandasini da tanidi.

Xbox 360'im vardi onun da elimde dvd player kumandasi olmamasina ragmen onu da tanidi :)

Mesela oyun oyna aktivitesi yaptim :

TV'yi aciyor, TV'nin sesini kisiyor, Anfiyi aciyor, xboxin bagli oldugu ses girisini seciyor, Xboxi aciyor :)

Yine ayni sekilde tek tusla hepsini kapatiyor.

TV izle aktivitesinde favori kanallarinizin logolarini lcd ekrana koyabiliyormusuz ona daha bakamadim.

ulashcan cok tesekkurler uzun cevabin icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 31 Ağustos 2009; 14:10:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

ya yok boyle bir sey,

Aktivite olayi muthis.

Mesela DVD izle aktivitesi yaptim,

TV'yi aciyor, komponent AV'ini seciyor, Anfiyi aciyor, DVD'nin ses girisini seciyor, DVD'yi aciyor ve play tusuna basiyor, eko olmasin diye de TV'nin sesini kisiyor.

Isiniz bitti diyelim, tek tusla hepsini kapatiyor.

Tam olarak ugrasamadim ama vestel marka klimamin kumandasini da tanidi.

Xbox 360'im vardi onun da elimde dvd player kumandasi olmamasina ragmen onu da tanidi :)

Mesela oyun oyna aktivitesi yaptim :

TV'yi aciyor, TV'nin sesini kisiyor, Anfiyi aciyor, xboxin bagli oldugu ses girisini seciyor, Xboxi aciyor :)

Yine ayni sekilde tek tusla hepsini kapatiyor.

TV izle aktivitesinde favori kanallarinizin logolarini lcd ekrana koyabiliyormusuz ona daha bakamadim.

ulashcan cok tesekkurler uzun cevabin icin.

Giriş seçme konusunda sıkıntı yaşıyordum Device ayarlarında TV'de input select kısmını hangi method yaptınızki direk girişi seçebiliyor...Bide aktivite ederken yazmışsınızya sesi kısıyo bu nereden yapılıyor.Bendeki model 785...

• ses kısma mute ile oluyor,yani kapatıyor tümden...başka yolu varmı bilmem
  • Onu anladımda sesi mute ile kısıyoruz ama mute seçeneği nerde çıkıyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremskoda -- 31 Ağustos 2009; 15:08:54 >
  • Aktiviteyi bitirip save ettikten sonra, ana menuden activities kismina gir, oradan aktivitenin settings'ine gel.

Review the settings for this Activity 'i sec, next de.

VATAN BİLGİSAYAR'DA HARMONY KUMANDA FIRSATI. KACIRMAYIN!!!

burada ortadaki secenegi secip, next'e bas.

Gelen menude save'i sec, sonra asagidaki ekrani gorene kadar Next de. (tabi kontrol et surekli dogru mu diye)

Ekran gelince, Add action for yazan yerden TV'yi sec ve add tusuna bas.

Bir sonraki ekranda en ustte send infrared command kismindan mute'yi sec ve asagidan next'e bas.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 31 Ağustos 2009; 15:38:57 >

• Teşekkür ederim dostum çok açıklayıcı olmuş...
    Bide şu çıkış ayarları ile ilgili sorunum var ama...
    Mesala receer tv de hdmi-2 ye ayarladım..Zaten böylede gözüküyor..Ancak dün yarım gün uğraştım tv benim girişe bir türlü gelmiyo...Sonra bişekilde tv girişleri oldu...sonra baktım ki Device ayarlarında TV'de input select kısmını hangi method 3 yapmışım (bilmeden)...
    Şimdide active de cinema sisteminde tv çıkışına gelmek istiyorum ama gelmiyor.. Device ayarlarında cinema sistemi kısmınada method 1 de..onuda method 3 yazsam olurmu...Korkuyom valla bozacam diye
  • Korktuğum başıma geldi...
    Aktivite de Sesini kapatayım diye uğraşırken tv input ayarlarını bozdum...ayarlarda düzgün girişler gözüküyor fakat birtürlü düzgün girişi bulmuyo en son nerde kaldıysa onunla açılıyo...Şimdi girişleri tek tek geziyo,eskiden seçtiğim girişe direk geçiyodu....tv girişine direk hdmi2 ye gel gibi
    Farekmeden bi yerde ayarı bozdum....Bilenarkadaşlardan yardım bekliyorum...
  • kanal logolarını düzgün boyutlandıran biri yüklerse süper olur..
  • sONUNDA HALLETTİM HUZURLU YATARIM ARTIK...
    SONY tv si olanların tv ayarı bu şekilde olmalı...Bu şekilde bütün çıkışlara geçiyo :)
    Device Options
    Adjust inputs
    Method 2:
  • quote:

Orijinalden alıntı: inzu

Arkadaşlar bugün Logitech Harmony 525 almak için Vatan Bilgisayar'a gittim ancak ellerinde onun yerine 785 modeli kaldığını gördüm. Üzülerek bari bunun fiyatını sorayım dedim ve kasaya gittim. Fiyatı duyduğumda kulaklarıma inanamadım. World Card'a 5 taksit 155 TL!!! Çok şaşırdım ama belli etmeden tamam alıyorum dedim ve aldığım gibi koşarak uzaklaştım. Bu aletin fiyatı Mediamarkt'da 450 Teknosa'da ise 390 lira idi (aynı gün baktım), 155 lira ise 525'in fiyatı idi. (gerçi Teknosa'da o da 300 lira). Ben Bostancı'dan aldım ve ellerinde sadece bir tane kaldı. Diğer mağazalarda da var. Bu fırsatı sakın kaçırmayın ve renkli ekranlı mükemmel görünümklü bu bebek neredeyse yok pahasına sizin olsun.

(bu mesaj reklam amaçlı yazılmamıştır amacım forumdaşların bu durumdan faydanlanması zira vatan bilgisayar bu konuda bir hata yapmış olabilir ve farkederse fiyatı eski haline alabilir)

Böyle fırsat ilanımı olur arkadaşlar. Bir ürünün fiyatı 500ytl olupta kasada sistem hatasından dolayı daha ucuz çıkarsa ve bu bir hataysa o ürünü alıp kaçmak mantıklımı yani. Hırsızlıktan başka bir olay değildir bu. Hiç kimsede bu durum hakkında bir şey söylememiş. "Ucuzmu ucuz gerisi önemli değil alalım o zaman " böyle bir düşünce yapısı olurmu. Bu bir kampanya ise geçiçi olarak indirim yapılmışsa ve sadece sisteme girilmişse hiç bir çalışanın haberi yoksa o zaman bir şey diyemem ama diğer şekilde hırsızlıktan başka bir şey değildir bu.

• Vatanda Logitech'in diger urunlerinde de (klavye, mouse, webcam ve haftasonu liste fiyatindan %66 civari indirimle aldigim air mx mouse) benzer indirimler var, hatta magaza icindeki indirim kutularinin %50sinde logitech yesil kutulu urunleri gorebilirsiniz ...
    asayis berkemal.

nedense aklima birden, ne sen leylasin ne de ben mecnunum diye bir sarki geldi....
    hayirli geceler.

quote:

Orijinalden alıntı: Takaji
    Böyle fırsat ilanımı olur arkadaşlar. Bir ürünün fiyatı 500ytl olupta kasada sistem hatasından dolayı daha ucuz çıkarsa ve bu bir hataysa o ürünü alıp kaçmak mantıklımı yani. Hırsızlıktan başka bir olay değildir bu. Hiç kimsede bu durum hakkında bir şey söylememiş. "Ucuzmu ucuz gerisi önemli değil alalım o zaman " böyle bir düşünce yapısı olurmu. Bu bir kampanya ise geçiçi olarak indirim yapılmışsa ve sadece sisteme girilmişse hiç bir çalışanın haberi yoksa o zaman bir şey diyemem ama diğer şekilde hırsızlıktan başka bir şey değildir bu.

• HARMONY KUMANDA FIRSATI basliginda dan anladigim kadariyla almak isteyen var , benim icin de alan olursa nakit olara gonderebilirim parayi, alan kisi kendi kredi kartindan alabilir

iyi geceler dileyen visor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.