Şimdi Ara

VATAN BİLGİSAYAR'DA HARMONY KUMANDA FIRSATI. KACIRMAYIN!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
0
Favori
20.274
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bado6100

Izmir'deki son 885'i bugun oglen aldim :)

Hayirlisi bakalim.

İzmirde saat 17 den sonra son 885 i ben aldım. Galiba biri aldı kasada vazgeçti herhalde. Ben aldığımda bir tanede 785 vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

Ben de Konya Vatan'a sordum. Hiçbir mağazanın stoğunda kalmadığını söylediler.

Logitech Harmony 520 (TIKLAYIN) mı alsam diyorum. Bunun Activity özelliği var mı acaba? Eğer yoksa işime yaramaz çünkü.

(Activity özelliği; yanlış anlamadıysam eğer şöyle bir şey sanırım. TV'yi aç, TV/AV butonuna bas, DVD Player'ın ON butonuna bas, AVR'nin ON butonuna bas gibi cihazı programlamak.)

Konyadaki son 2 taneyi bostancı üzerinden ben aldım Ödemesini yaptım, salı çarşamba bostancıya transfer olunca haber verecekler ordan teslim alıcam.

• quote:

Logitech Harmony 520 (TIKLAYIN) mı alsam diyorum. Bunun Activity özelliği var mı acaba? Eğer yoksa işime yaramaz çünkü.

(Activity özelliği; yanlış anlamadıysam eğer şöyle bir şey sanırım. TV'yi aç, TV/AV butonuna bas, DVD Player'ın ON butonuna bas, AVR'nin ON butonuna bas gibi cihazı programlamak.)

Evet activity ozelligi var.Onceden programlamini yapiyorsun.Tek tusla istedigini yapiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: oaston

quote:

Konyadaki son 2 taneyi bostancı üzerinden ben aldım Ödemesini yaptım, salı çarşamba bostancıya transfer olunca haber verecekler ordan teslim alıcam.

İkisini birden niye alıyosun, birini bana bıraksaydın bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beriko

quote:

Evet activity ozelligi var.Onceden programlamini yapiyorsun.Tek tusla istedigini yapiyor

520 modelinde de Activity özelliği varsa onu alalım. 885 modelinden ne eksiği var acaba?

• Bu kumandaları sony tv ile kullanan varmı?
    Merak ettiğim şey sony tv lerde hdmi1-hdmi2 girişini felan aynı tuşla arka arkaya basarak yapıyosunuz...Yani basma sayınıza göre ve en son kaldığınız çıkışa göre değişiyor..Makro sırasında bunu tanımlamada bir sıkıntı olurmu?
  • Makro yaparken iki kere filanca tuşa bas diye değil, TV'de HDMI 2 yi seç diyorsun. Sorun olmamalı ben 525 kullanıyorum... HDMI lı TV yok ama TV'de EXT2 kullanılacak dediğimde o girişe getiriyor.
  • Ama işte sorun o zaten..scart 2 ye geçmesi için aynı tuşa basıp geziyosun...Mesala hdmi-1 de kaldıysan 4 defa...hdmi-2 de kaldıysan 3 defa aynı tuşa basıyosun...Sony lerde böyle...Bu tarif edilemez gibi geliyo çünkü aynı tuşla geziyosun nerden bilcek makine hangi çıkışta kaldığını?
    SONY tv ile kullana varmı acaba.Bahsettiğim sorun yoksa arın alıcam birtane...
  • sony samsung farketmez ...hepsi o mantıkla çalışır genelde.Bu kumanda için problem teşkil etmiyor.Sanki bilgisayar programı yazarmış gibi makro yazıyorsunuz.tanımladığınız aletin bütün özelikleri anında internetten iniyor.3 hdmi varsa 3 ü için ayrı şeçenek sunuyor sana.1 saattir kumandayı kurcalıyorum deneme yanılma yoluyla bir şeyler yapabildim.tek tuşa baıp sırasıyla klimamı,samsung lcd tv mi,digitürk ve logitec z5500 ü açabiliyorum.Bunlarıda istediğim ayarlarda tanımlayıp yaptırabiliyorum.işin özü bu...
  • Tamam o zaman...Yani şu tuşa 2 defa felan bas yok...Direk çıkışları seçiyorsun demek ki..Yarına kalırsa hemen bitane alayım...785 bulurum umarım onun şekli daha güzelgeldi bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremskoda -- 28 Ağustos 2009; 22:22:49 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oaston

quote:

İkisini birden niye alıyosun, birini bana bıraksaydın bari.

İki arkadaş aldık aslında.. Kayseri de de 2 adet görünüyordu, ilk Kayseriyi aradılar reyonda bulamadı oradaki görevli :P Baktı uzun sürecek Konyaya tel açtı oradan bağladı.. Nasip kısmet işte..
    Yaw 785 mi alsaydık acaba yorumlardan kafam karıştı biraz

• bir odada çok sayıda cihazı kumandaya kullanılacak biçimde açık tutmak sağlık açısından sakıncalı.
  • 525 kullanıyorum, tam 5 kumandam çekmecede.
    haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shanke

Bi durun yaa sizin laf kalabalığınıza geldik kumanda bitmiş. Alınır mı alınmazmı derken...

• Arkadaslar ben tek tusa basarak butun cihazlari kapatma komutu vermek istiyorum, nereden yapacagimi bulamadim.
  • Bir aktivite seçtiğin zaman hangi cihazları kullanacağını programlıyorsun. Diyelim DVD izle aktivitesinde TV, DVD player, Amfi 'yi kullanması gerektiğini söylemişsen DVD izledikten sonra en üstteki OFF tuşuna bastığında bu 3 cihaza kapatma sinyali gönderir. Ama bu sırada klima çalışıyorsa, sen DVD izleme işlemini sonlandırdığından ve Klima bu sırada DVD izle aktivitesine dahil olmadığından ona bir sinyal gitmez.

Kısacası tümünü kapat diye bir seçenek yok. Zaten açma kapatma sinyali göndermiyor POWER TOGGLE yani "açıksa kapat " - "kapalıysa aç" türü bir sinyal gönderiyor OFF tuşuna bastığında... Normal kumandalarda da öyle değil mi? Açma tuşu - Kapatma tuşu ayrı olan kumanda yok, POWER tuşuyla hem açarsın hem kapatırsın, aynı mantık..

Eğer farklı bir makro tanımlayıp yada orijinal kumandalardan OFF sinyalini makinaya tanımlarsan bu durumda dediğim gibi açık cihazlar kapanırken kapalı cihazlar açılacaktır.

Eğer DEVICES tuşundan kumandaya tanımlamış olduğun cihazlardan birini seçip, lcd ekrandaki menüden ileri geri yapıp POWER OFF seçeneğine gelirsen sadece seçtiğin cihazın kapanmasını sağlayabilirsin.

En iyisi benim gibi açma kapama düğmeli, 10 soketli bir uzatma kablosu al, evden çıkarken bas düğmesine ne kadar alet varsa hepsi kapansın. BKZ benim cihazlar : TV, Dreambox, Amfi, DVD recorder, DVD Player, Kablosuz görüntü aktarma cihazı, Harici HDD'nin adaptörü, Bilgisayar monitörü, Bilgisayara bağlı speaker. Bu arada modem ve bilgisayarı bu fişe bağlamadım, ben evde yokken download işi devam ediyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulashcan -- 29 Ağustos 2009; 9:57:26 >

• izmirde logitech harmony 785 kumanda bir adet kaldı yazan arkadaşım; acaba hangi vatanda olduğunu söyleyebilir misin?
    Bir de bu kumandanın philips SRU-9600 ile karşılaştırmasını yapabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: transglobal

izmirde logitech harmony 785 kumanda bir adet kaldı yazan arkadaşım; acaba hangi vatanda olduğunu söyleyebilir misin?

İzmirde tek mağazası var oda Bornavada.

Ben 885 i almıştım. İngilizcem olmadığı için bir türlü kumandaya active ekleyemedim. Geri iade edecem galiba. Bana çok karışık geldi. Ev halkı hiç kullanamaz. İsteyen olursa verebilirim.
  • Ben hem üniversal kumanda hemde hemde pc için kumanda arıyorum.

Bu işimi görürmü ?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz

quote:

Orijinalden alıntı: transglobal

izmirde logitech harmony 785 kumanda bir adet kaldı yazan arkadaşım; acaba hangi vatanda olduğunu söyleyebilir misin?

İzmirde tek mağazası var oda Bornavada.

Ben 885 i almıştım. İngilizcem olmadığı için bir türlü kumandaya active ekleyemedim. Geri iade edecem galiba. Bana çok karışık geldi. Ev halkı hiç kullanamaz. İsteyen olursa verebilirim.

Hocam hemen pes etmeyin bana da cok karisik geldi once ama simdi istedigim taklayi attirabiliyorum. 5 tane kumanda tanittim, taniyamadigi ya da yanlis tanidigi hic bir sinyal olmadi. LCD ekrandaki tuslari ya da device'lari Turkce yazabiliyorsunuz dilediginiz gibi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.