Şimdi Ara

VATAN BİLGİSAYAR'DA HARMONY KUMANDA FIRSATI. KACIRMAYIN!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
20.274
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: krkmz

İzmirde tek mağazası var oda Bornavada.

Ben 885 i almıştım. İngilizcem olmadığı için bir türlü kumandaya active ekleyemedim. Geri iade edecem galiba. Bana çok karışık geldi. Ev halkı hiç kullanamaz. İsteyen olursa verebilirim.

kardeş pm attım görüşelim...
  • Bir Sony RMVL600 kullanıcısı olarak bu kumandanın elimdeki kumandadan görsellik açısından bir farkının olmadığını düşünüyorum. Öğrenme özelliği olduktan sonra WEB'de bir database'inin bulunması çok da gerekli değil bence. Zaten ben tek fonksiyona bir kaç cihazın kumanda bilgisini kombine edip öğretiyorum.

Örneğin SAT fonksiyonuna digiturk'ün kanal ve diğer fonksiyonlarını, tv'nin ses açma kapama ve INput değiştirme (HDMI/AV1/AV2) seçenkelerini birlikte öğrettiğimde, her ses açıp kapamada önce TV fonksiyonuna geçip ses açıp kapayıp sonra tekrar SAT fonksiyonuna geçmem gerekmiyor.

O yüzden öğrenme fonksiyonu olan herhangi bir kaliteli kumanda da bu cihazın işlevini görüyor. Ve daha bir kaç gün önce forumda ikinci el bölümünde RMVL600'ün 50 YTLye satıldığını gördüm. Ben de Amerikadan 25 dolara almıştım.

Görsel olarak tabiiki logitech çok daha başarılı ama daha uygun fiyatlı çözümlerde mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: nevz@t

Bir Sony RMVL600 kullanıcısı olarak bu kumandanın elimdeki kumandadan görsellik açısından bir farkının olmadığını düşünüyorum. Öğrenme özelliği olduktan sonra WEB'de bir database'inin bulunması çok da gerekli değil bence. Zaten ben tek fonksiyona bir kaç cihazın kumanda bilgisini kombine edip öğretiyorum.

Örneğin SAT fonksiyonuna digiturk'ün kanal ve diğer fonksiyonlarını, tv'nin ses açma kapama ve INput değiştirme (HDMI/AV1/AV2) seçenkelerini birlikte öğrettiğimde, her ses açıp kapamada önce TV fonksiyonuna geçip ses açıp kapayıp sonra tekrar SAT fonksiyonuna geçmem gerekmiyor.

O yüzden öğrenme fonksiyonu olan herhangi bir kaliteli kumanda da bu cihazın işlevini görüyor. Ve daha bir kaç gün önce forumda ikinci el bölümünde RMVL600'ün 50 YTLye satıldığını gördüm. Ben de Amerikadan 25 dolara almıştım.

Görsel olarak tabiiki logitech çok daha başarılı ama daha uygun fiyatlı çözümlerde mevcut.

olay sadece görsellik değil. siz kumandaya öğretmek ile uğraşarak iş yapıyorsunuz.

bu kumandalarda "activite"diye adlandırdığımız özellik sadece cihazları aynı anda aç kapa yapmaya yaramıyor.

benim kullandığım 555 modelinde kullandığım activite den bahsedeyim.

"TV" diye bir aktivite belirledim. aynı anda Tv (samsung 46B651), digiturk (garip bir adı vardı ama onun da kodu var) ve LG ses sistemim açılıyor.
    ama sinyal sırası ve kumandanın işleyişi şöyle:

1- Tv açılıyor.
    2-tv harici 1 girişine geçiyor
    3-digiturk açılıyor.
    4-ses sitemi açılıyor
    5- ses sistemi "aux" girişine geçiyor.

bu ayarları yaparken kumandanın programı, sesi nerden almak istediğimi soruyor. ses sistemi olarak seçersem, kumandadaki ses arttır azalt, ses sistemini etkiliyor. ayrıca kumandadaki dört yönlü tuş takımı da, receverdaki kanal geçişi ve ses seviyesini kontrol ediyor.

özetle kumanda sadece 1 şeye hükmetmiyor.(zaten böyle olsa saçma olurdu) sen ne istiyorsan tuşlar on şekilde çalışıyor. ayrıca aktivite içeriğinde, kumanda da bulunan diğer tuşları da istediğin gibi ayarlayabiliyorsun zaten...

• Bazı ek özellikleri tabii ki vardır. Detaylı olarak cihazı incelemedim ama biraz daha düşük bütçeyle de muadil ya da muadile yakın kaliteli kumandalar var. Onu belirtmek istedim.

Alan kişilere hayırlı olsun, bütçesine göre fiyat yüksek gelenler ise SONY RMVL600 ve türevi öğrenebilen kumandalara bir göz atsın.
  • quote:

Bazı ek özellikleri tabii ki vardır. Detaylı olarak cihazı incelemedim ama biraz daha düşük bütçeyle de muadil ya da muadile yakın kaliteli kumandalar var. Onu belirtmek istedim.

Alan kişilere hayırlı olsun, bütçesine göre fiyat yüksek gelenler ise SONY RMVL600 ve türevi öğrenebilen kumandalara bir göz atsın.

anladıııım. :)

"bir kumandaya o kadar para verilir mi?" diyenler için ideal o zaman. gerçi ben 90 TL vermiştim. (Almanya'dan aldırdığım için ucuz olmuştu) 155 TL cidden iyi para

• Ankara Batıkent'teki son 885'ide ben aldım
  • nette satışı yok
  • Ben batıkentteki ürünü aldığımdada nette satışı yoktu, stoklarda görünmüyordu. Almak isteyenler bayileri telefonla arayıp sorabilirler, hala kalmış olabilir. Yada memnun kalmayanlara pm atarak alabilirler, önceki mesajlarda bazı arkadaşlar ingilizce ve karmaşık menu gibi nedenlerle satabilirim diyorlardı. Ben şarja koydum full dolmasını bekliyorum belki ben bile satarım.
  • Bornova'daki en son 785 i ben aldim galiba baskada kalmamis artik
  • Ankarada çukurambarda 2 tane 785 vardı birinide ben kaptım...gerçekten çok kaliteli duruyor.
    Saati, tarihi, batarya bilgisi hepsi var...Hele kumandanın arkasına bayıldım..O nasıl bir şey kadife gibi...
    Üzerinde 350 milyon etiketi vardı...Eşime inandırmak için evde söktüm ama o da kumandayı görünce fiyatını hakettiğini düşünüyor...
    Makrolarla yarın uğraşcam şimdilik sadece uydu-müzik sistemi-tv-wd media playeri tanıttım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremskoda -- 29 Ağustos 2009; 21:22:02 >
  • quote:

Bazı ek özellikleri tabii ki vardır. Detaylı olarak cihazı incelemedim ama biraz daha düşük bütçeyle de muadil ya da muadile yakın kaliteli kumandalar var. Onu belirtmek istedim.

Bende RMVL1000 var dostum. Uzun süre de kullandım ama emin ol bu cihaz bambaşka bişey özellikle şarj standı olayına bittim. İnanılmaz karizmatik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ekremucanok

aktivite işlemini bilgisayardamı yoksa kumandadan mı yapıyoruz acaba...

Bilgisayardan yapıyorsun hatta kumandaya kanal logoları bile ekleyebiliyorsun...
  • Demekki herifler ne biçim "geçirmece" fiyatla bunları sattılar,yada bir şekilde batan/kaçan v.s bir yerden bu malları
    bulup(çok ucuza)bu şekilde sattılar!!

Vatan artık sakat,gidişatını beğenmiyorum!

Ama normal vatandaş için böyle çok ucuz mallar elbette güzel fırsatlar oluyor,zaten bir sürü yerden tokat yeniyor,hiç olmazsa
    arada böyle amorti ikramiyeleri olsun!!

++
  • Arkadaşlar sabahtan beri uğraşıyorum sony tv e çıkış ayarını yapamıyorum...HDMI 2 seçili ama bir türlü geçmiyo...Adjust the delays (speed settings) ayarlarını oynadım ama gene nafile...

Zannedersem sorun hdmi seçerken üst üste basma zamanı ayarıyla ilgili bu konuyu halledebilen varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

quote:

aktivite işlemini bilgisayardamı yoksa kumandadan mı yapıyoruz acaba...

Bilgisayardan yapıyorsun hatta kumandaya kanal logoları bile ekleyebiliyorsun...

Kanal logosu ekleme Harmony 525'te de olur mu acaba?
  • Hayır olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz

quote:

Orijinalden alıntı: transglobal

izmirde logitech harmony 785 kumanda bir adet kaldı yazan arkadaşım; acaba hangi vatanda olduğunu söyleyebilir misin?
    Bir de bu kumandanın philips SRU-9600 ile karşılaştırmasını yapabilir misiniz?

İzmirde tek mağazası var oda Bornavada.

Ben 885 i almıştım. İngilizcem olmadığı için bir türlü kumandaya active ekleyemedim. Geri iade edecem galiba. Bana çok karışık geldi. Ev halkı hiç kullanamaz. İsteyen olursa verebilirim.

bir aksilik olmazsa arkadaşla anlaştık ürünü aldım,

bu arada 785 ile 885 arasındaki fark nedir arkadaşlar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRaVMaaa -- 30 Ağustos 2009; 12:53:29 >

• tüh kacırdık tamda ihtiyacım vardı bizim ufaklık bozmuştu tv kumandasını
  • quote:

Arkadaşlar sabahtan beri uğraşıyorum sony tv e çıkış ayarını yapamıyorum...HDMI 2 seçili ama bir türlü geçmiyo...Adjust the delays (speed settings) ayarlarını oynadım ama gene nafile...

Zannedersem sorun hdmi seçerken üst üste basma zamanı ayarıyla ilgili bu konuyu halledebilen varmı acaba?

speed settings den yapma.

baştan aktiviyi seçip baştan tanımla. bu kumandalar source tuşuna birkaç defa basmıyor. tv ye direk HDMI2 nin sinyalini gönderiyor. hatta sen Tv nin kendi kumandasında Power tuşu ile aç-kapa yaparken, kumanda da iki tane power tuiu oluyor,Power on Power Off gibi.

muhtemelen tanımlamada sorun var. baştan dene.
  • Valla dostum pek öyle olmuyo gibi geldi bana...çıkışları tek tek değiştirerek buluyo çok denedim ama genede nafile...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.