Şimdi Ara

Uzmanlar tarih verdi: Ekran kartı fiyatlarında keskin düşüş geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
2
Favori
25.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok sanmam yok düşmez yok burada hayal yok demek ki yükselecek yok böyle yok şöyle. Fiyatlar bildiğin düşmeye başladı ve stok bulunabiliyor artık hemen bitmiyor ben bile istesem 9500e 3700ti alabiliyordum link peşinde koşturmadığım halde. Sırtlan kaynıyor burası var ya. Yazık 10bine alınan 3060lar ellerinde kalmış galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallah billah tillah doru söylüyorum o zaman kart 1800 tl idi zaten. Ben de sistemi en uygun yerden incehesaptan almıştım. Diğer parçaları da ortalama alti idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 5 Temmuz 2021; 20:22:16 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paco_ct

senin gibi bende araştırıyorum ancak şu anda fiyat düşüşü olmadı henüz hiçbir yerde fiyatlar düşecek orası kesin ama biraz daha zaman var onun için mecvuren biraz daha idare etmemiz gerekli 😉

inşallah düşer ben Türkiye de beklediğimiz kadar düşeceğine pek inanmıyorum kart düşse kur çıkar kur düşse enfilasyon çıkar enflasyon düşse stok biter bişey mutlaka olur oda bize yansır

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Bende 2500 -3000 arası demiştim 2300 e almışım dolar yeni artmaya başladıydı ama pc nin tamamını 6500 e aldıydım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kumdan kale kullanıcısına yanıt
    yurtdışı sitelerini her zaman karşılaştır ben ne alırsam alayım karşılaştırıyorum özellikle ara ara indirime girdiklerinde çok daha uyguna gelebiliyor

• Bu haberleri takip etmek zorunda olmaktan nefret ediyorum

• Her yükselişin bir düşüşü vardır. Hiçbir şey sonsuza kadar yükselemez, ya da düşemez. Bir orta seviye olmak zorunda ve alınabilir seviyelere yavaşta olsa geliyoruz.

• Türkler Çok Sevinmesin Bence  

• İkinci el kartlar için söylemek gerekirse, chipset krizini aşarlarsa 1080ti dengi bir kartı (2070, 3060 super) mevcut ikinci el fiyatının yarısına alabilirsiniz. Bu tarz bir kart ikinci elde 3750-3800 olabilir.

Bu sizin için ucuzsa ucuzlayacak. Ne zaman olur? Bilmem. Bugünkü kurdan dolar olarak not edelim: kabaca 435 dolar.

Chipset krizinin aşılması 1 yıl sürerse bu tahminim geçerliliğini yitirir, zira bahsettiğim kartlar eskiyecek. O zaman aynı kartı 390'a alırsın mesela (sıktım). Dolar o arada 11tl olursa (sanmam) 390*11=4290'dan alırsın mesela...

Gayet basit bir hesap yani. Tüm mesele yokluğun ne zaman biteceği ile alakalı.

Minerların elindeki patates kartlar var. 1060 gibi. Bu kartlar çok değer kaybeder. Çünkü miningde mantıklı olan bu kart, oyuncu için bir hayli güçsüz. Bu tarz kartlar yarı yarıyadan daha çok değer kaybeder. Piyasada da en yoğun olarak bulunan kartlar bu tarz kartlar.

1060, 1660, 2060 sizin için yeterli ise, yokluk sona erdiğinde bayram edersiniz. Ama 1080ti, 2080, 3070 gibi kartlar gene ucuzlasa da, o kadar bayram etmezsiniz.

• ankaland kullanıcısına yanıt
    O tek silahı önce kendimize doğrultmasını çok ama çok severiz...

• Celikpena kullanıcısına yanıt
    Uzman işte. Ağzı olup dili konuşan. Asıl uzman biz oyuncular. Bu kadar sabıra pahalılığa rağmen hala sektöre umutla bakan bizler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5BD91595D -- 5 Temmuz 2021; 21:30:05 >
  • Küresel ısınmayı bu kadar arttıran bir sektör nasıl bu kadar revaşta olabilir anlıyamıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: danavar5

Hocam ulkemizde ust seviye olarak nitelendirilen aslinda giris seviyesi bir kart olan 3060 ulkemizdeki cogu oyuncunun hayali ve tavsiye edilen satis fiyati 329 euro turkiyeye bu kart daha ucuzdan giriyor 10 la carpip vergileri ekleyince 3500-3800 civari bir fiyat cikiyor tabiki az degil fakat suanki piyasaya gore cok uygun kaliyor

Kardeşim ben vergiden nefret ediyorum bana göre pahalı.

• mcan_91 kullanıcısına yanıt
    Revaçta

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hangi uzman arkadaşlar 

fiyatlar tabi önerilen fiyatlara geri dönmüş olacak ama ben 2022 başlarında keskin düşüş bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. MacMillan

Piyasada zaten hissedilir düşüş söz konusu zaten

Ben hissedemedim pek hocam hala garantisiz rtx3070 lere 12-13 bin çekiyor millet bu kartların yarısına düşmesi lazım.3000 liralık rx5700xt 10000 isteyen var hala forumda.Sadece birazcık gevşedi ama düşüş yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eero

Acaba Türkiye’de de fiyatlar düşer mi? Eski haline veya ona yakın bir fiyata düşeceğini sanmam bence bunu fırsat bilicekler yüksek fiyattan aldık diyecekler.

Geçen miningteki gibi düşecek ama yilsonunu bulur

• Uzman = Eth'nin pos'a geçeceğini bilen herkes. Saçma haber

• VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    ASUS GeForce TUF RTX3070TI O8G Gaming 8GB GDDR6X 256bit OC 2xHDMI 3xDP Ekran Kartıhttps://www.amazon.com.tr/dp/B0971D8FB4/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_R3Z7YCM874KHMCGF1WRF
    10900 TL civarı Amazon Almanya

• quote:

Orijinalden alıntı: mcan_91

Küresel ısınmayı bu kadar arttıran bir sektör nasıl bu kadar revaşta olabilir anlıyamıyordum.

Söz konusu kolay para olunca kimse sallamıyor.

RGB ile mining yapacaz de bak bakalım etrafta RGBli cihaz kalıyor mu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.