Şimdi Ara

UYUMSUZ SERİSİ YANDAŞ (11/3/2016)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Futüristik bir distopyada beş farklı fraksiyona bölünen bir toplumun tüm yaşantısını oluşturan hiyerarşik yapıya karşı çıkan Tris ve Dört'ün özgürlük mücadelesini sinemaseverlerle buluşturan Uyumsuz serisinin 3. halkası Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1'den yerli afiş geldi.

Veronica Roth imzalı fenomen bilimkurgu serisinden beyazperdeye uyarlanan Uyumsuz ve Kuralsız film serisinin iki bölüm halinde vizyona girecek olan son kısmında serinin önceki filmlerinde olduğu gibi başrolleri yine Tris rolünde Shailene Woodley ve Dört rolünde Theo James üstlenirken, filmin oyuncu kadrosunda Naomi Watts, Jeff Daniels, Miles Teller, Maggie Q, Ansel Elgort, Jonny Weston, Bill Skarsgård, ve Zoë Kravitz yer alıyor. Futüristik bir distopyada beş farklı fraksiyona bölünen bir toplumun tüm yaşantısını oluşturan hiyerarşik yapıya karşı çıkan Tris ve Dört'ün, hem çevresindeki insanları hem de işleyen bu düzeni değiştirmelerini izlediğimiz serinin devam filminde Uyumsuz denilen grubun geçmişine ışık tutan başlangıç hikayesini, ikilinin Chicago'yu saran duvarları aşıp şoke eden gerçeği keşfetmeleri ile öğreneceğiz. Tris'in sevgilisi Dört ile birlikte özgürlük adına verdiği mücadeleyi seyircilerle buluşturan yönetmen ise serinin 2. filmi Kuralsız'ın yönetmen koltuğunda oturmuş olan Robert Schwentke olacak. Dünya çapında 550 milyon dolarlık gişe yapan seri, Açlık Oyunları ve Alacakaranlık Efsanesi'nden sonra Lionsgate'in en yüksek gişe yapan serisi konumunda.

Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 filmi ülkemizde 11 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek. Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 2 ise ilk bölümden bir yıl sonra 9 Haziran 2017'de sinemalarda olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 11 Mart 2016; 16:54:35 >

• IMAX olnasi cazip kiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ımax 4dx mpx olarak geliyor 3d yazmadıgına göre fiilm 2d olarak gelecek ımaxte görüntü değil sadece ses farkı görürsün
  • Holywood bir böyle distopik filmlere birde super kahraman filmlerine bir tarafını dayamış bakalım nereye kadar. İlk başta güzel geliyordu da durmadan yenisi geliyor birde tüyü bitmemiş ergenlere oynatıyorlar :(

İlk ikisine gitmiştim ama tam hatırlamiyorum. Bu da 2 hafta vizyonda kalırsa giderim heralde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bugün mpx te izlemeyi düşünüyorum beğenirsem ımax veya 4dxte tekrar izlerim
  • Beyler bugün Marmara park IMAX'te izledim ve önceki serilerini de izlemiş biri olarak söylüyorum; yemin ediyorum aşırı berbat bir film.
    Sakın gitmeyin. Ne senaryo oturmuş ne görüntü yönetmenliği ne doğru dürüst bir kurgu var...
    Altın ahududu ödülünü almış Riddick Günlükleri bile daha iyi, ciddi söylüyorum.
    Yapımcı, senarist ve yönetmene
  • quote:

Orijinalden alıntı: İMAX 3D

bugün mpx te izlemeyi düşünüyorum beğenirsem ımax veya 4dxte tekrar izlerim

selam bende bunu merak edıyorum

2d var 3d yok

ımax ve 4d olarak var

ımax ve 4d farkı nedır

3d ıle 4d farkı nedır degermı ?
  • Başroldeki kızın iticiliği bile gitmemek için yeterli.

• elysiummm kullanıcısına yanıt
    Türkiye’deki sinema salonlarına 3D IMAX teknolojisinden sonra 4DX teknolojisi de geliyor. Peki 4DX teknolojisi nedir? 4DX teknolojisi seyircilere filmlerde hareket, titreşim, su, rüzgar, ışıklandırma, koku ve daha fazlasını sinemaseverlere hissettiriyor. Başka bir deyişle sinema izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyim sunuyor.

Çatısı altında Cinemaximum salonlarını bulunduran Mars Cinema Group tarafından yapılan açıklamaya göre 4DX teknolojisi için ‘CJ 4DPLEX’ adındaki şirketle işbirliği yapıldı. Uzun metrajlı filmlere yönelik dünyanın ilk 4D teknolojisi tabanlı sineması olan bu teknoloji Türkiye’de İstanbul’da yer alan Cinemaximum Marmara Forum’da uygulanacak. Bu teknolojinin eylül ayında sinemaseverlerle buluşacağını da paylaşalım.

200 film yayınlandı
    4DX teknolojisinin izleyicilerin beş duyusunu aynı anda hitap ettiğini belirten 4DPLEX CEO’su Byung-Hwan Choi, “4DX teknolojisinin aynı şekilde Türkiye’de de başarılı olacağına eminiz. Mars Cinema Group ile çalıştığımız ve işlerimizi dünya çapında genişlettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi. Mars Cinema Group CEO’su Kurt Rieder ise “Hareketli sinema deneyimi alanında lider olan 4DX’in önde gelen tüm film stüdyolarının desteğini arkasına alması sayesinde müşterilerimiz için en iyi içerikleri sunabileceğiz” dedi.

Paylaşılan rakamlara göre 2010 yılından bu yana 200’den fazla Hollywood filmi 4DX olarak yayınlandı ve Haziran 2015 itibariyle, 34 ülkede 173 mekanda 24 binden fazla 4DX koltuğu bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 12 Mart 2016; 9:26:59 >

• Finali 2 bölüme ayıran filmlerden nefret ediyorum . Seri güzel ama gitmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgü® -- 12 Mart 2016; 13:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İMAX 3D

Türkiye’deki sinema salonlarına 3D IMAX teknolojisinden sonra 4DX teknolojisi de geliyor. Peki 4DX teknolojisi nedir? 4DX teknolojisi seyircilere filmlerde hareket, titreşim, su, rüzgar, ışıklandırma, koku ve daha fazlasını sinemaseverlere hissettiriyor. Başka bir deyişle sinema izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyim sunuyor.

Çatısı altında Cinemaximum salonlarını bulunduran Mars Cinema Group tarafından yapılan açıklamaya göre 4DX teknolojisi için ‘CJ 4DPLEX’ adındaki şirketle işbirliği yapıldı. Uzun metrajlı filmlere yönelik dünyanın ilk 4D teknolojisi tabanlı sineması olan bu teknoloji Türkiye’de İstanbul’da yer alan Cinemaximum Marmara Forum’da uygulanacak. Bu teknolojinin eylül ayında sinemaseverlerle buluşacağını da paylaşalım.

200 film yayınlandı
    4DX teknolojisinin izleyicilerin beş duyusunu aynı anda hitap ettiğini belirten 4DPLEX CEO’su Byung-Hwan Choi, “4DX teknolojisinin aynı şekilde Türkiye’de de başarılı olacağına eminiz. Mars Cinema Group ile çalıştığımız ve işlerimizi dünya çapında genişlettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi. Mars Cinema Group CEO’su Kurt Rieder ise “Hareketli sinema deneyimi alanında lider olan 4DX’in önde gelen tüm film stüdyolarının desteğini arkasına alması sayesinde müşterilerimiz için en iyi içerikleri sunabileceğiz” dedi.

Paylaşılan rakamlara göre 2010 yılından bu yana 200’den fazla Hollywood filmi 4DX olarak yayınlandı ve Haziran 2015 itibariyle, 34 ülkede 173 mekanda 24 binden fazla 4DX koltuğu bulunuyor.

detaylı anlatımın için teşekkür ederim aydınlandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elysiummm -- 12 Mart 2016; 19:06:47 >

• Filmi unutmuşum bile. Yorumlar pek hoş değil belki indirip izlerim
  • ben bunun şimdi sinemalarda olanına gideyim demiştim, baktım önceki filmi varmış. dur bi zaman varken 1.yi izleyipte de gideyim dedim. izlerken gözlerim kanadı arkadaş bi film bu kadar mı kötü olabilir? açlık oyunlarını da kötü bulurum ama açlık oyunlarına kurban olsun bu. ne biçim kötü filmdi yahu.
  • gitmeden begenmemek nasıl bir şey anlamadım ama sonu hariç güzeldi 10-8 veririm
  • Güzeldi ben beğendim seri genel olarak güzel zaten.10/8 verilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elysiummm

gitmeden begenmemek nasıl bir şey anlamadım ama sonu hariç güzeldi 10-8 veririm

hocam geçen çarşamba okul servisini kaçırınca, o muhitte yapacak bir işte olmayınca, saati uygun başka bir film de bulamayınca, sırf zaman geçsin diye girdim bu 2. filme de.

size ve diğer beğenen arkadaşa saygım var. ellerinizden öperim. hiçbir olumsuz sözüm size değil, muhtemelen az film izleyen birisiniz, ya da yaşı genç bir kızsınız bilmiyorum ki beğenebilmişsiniz. eyvallah, saygım var.

ama arkadaş bu ne filmdi yaa. izlerken yönetmenin yerine ben utandım. defalarca ulan bu kadar da mı olur diye şıraaaak diye elimi alnıma geçirdim. 1. yarının 3/4'ünde de bu işkenceye daha fazla dayanamayarak salondan ayrıldım. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin Allah binbir türlü neyse şimdi bi film için de beddua edilmez de abi bu neydi yaaa.... böyle bişey nası yaparlar ya.. ulan bune be. film ve sahneler hakkında yorum yapmaya kalksam aklımda tekrar canlanacakları için daha fazla tek bir kelime bile edesim yok. çok doluyum arkadaş ya. bu nasıl bir faciadır? neyse iyi akşamlar ter bastı gidim bi soğuk duşa gireyim.

• Gerçekten berbattı son filmi. Ne kurgu ne merak uyandıran birşey, hiçbiri kalmamış öncekilerden.

Puanım 10/5.5
  • 10/9 Hayatımda ilk defa bu kadar güzel ve anlamlı bir seri izledim. Aslında her filmin de verilmek istenen mesajlar çok derin ve çok anlamlı. ama bazıları bunu anlamadan filme bk atmışlar :) ulan bir şeye de bk atmasanız şaşırırım zaten torrent ten download edip izliyorsunuz. Özellikle filmleri birbirleriyle kıyaslamanız yokmu birde başrol oyuncularını eleştirmeniz ona çok gülüyorum. Başrolde Megan Fox olsaydı böyle bk atmayacaktın heralde filme? Beğenmediysen izlemezsin yeni çıkacak filmi olur biter. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GalacticHope -- 27 Mart 2017; 15:53:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.