Şimdi Ara

Uydunet Ping Sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçoğunuzun bilgiği gibi uydunet ping konusunda rezalet. Ama son haftalarda çok fazla sorun çıkarmaya başladı. Bende tracert çıkıları kablotvbilgi@turksat.com.tr adresine gönderdim. İlk aldığım cevap 5 saatlik zaman belirtin teknik servis ekibimiz geldin baksın oldu. Tracert çıktılarından da gözüktüğü üzere sorunun benim ile yakından uzaktan alakası yok. Gelişmeleri buradan size bildirmeye devam edeceğim.

Uydunet Ping Sorunları

Kalıcı çözüm bulmazlarsa 2007'den beri kullandığım hizmetimi iptal edip VDSL2'ye geçiş yapacağım. Bıktım artık ping sorunlarından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerss -- 19 Aralık 2015; 10:17:42 >

• tanerss kullanıcısına yanıt
    VDSL2 de pingler daha berbat emin ol. Aynı evde hem uydunet hem vdsl2 kullanıyorum uydunetin pingleri 10-15ms daha iyi. Sorun turk telekomun aktarmalarından kaynaklanıyor. Turksat online işlemlerden şikayet bırakın mail ile birşey çözülmez. Uydunet gibi bir nimeti bırakıp vdsl2ye geçilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 19 Aralık 2015; 10:29:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

VDSL2 de pingler daha berbat emin ol. Aynı evde hem uydunet hem vdsl2 kullanıyorum uydunetin pingleri 10-15ms daha iyi. Sorun turk telekomun aktarmalarından kaynaklanıyor. Turksat online işlemlerden şikayet bırakın mail ile birşey çözülmez. Uydunet gibi bir nimeti bırakıp vdsl2ye geçilmez

İş yerimde VDSL2 var. Eve bağlarsamda aynı santral'a daha yakın bir yerde olacak. 4-5 yıl önce telekom apartmanımızın bütün telefon kablolarını baştan aşağı tamamen değiştirdi internet için bu kablo telefon için bu kablo diyip işlerini bitirdiler. Saha dolabları ise 3 apartman yan tarafımızda. Telekom'dan ise VDSL2 desteklediği bilgisini almıştım geçen aylarda. Normal şartlarda ping oranı Uydunete göre 10 daha aşağı. Zaten iptal ettirmeye karar verdiğimde ilk olarak 3 aylık uyduneti dondurracağım. VDSL2'den sorun yaşamadığıma karar verdiğimde uyduneti tamamen iptal ettireceğim.

Bir diğeri ise Antaya'da ben sorun yaşarken Antalya'da VDSL2 olanlarda sorun olmuyor.

Sizinde dediğiniz gibi Türk telekom aktarmalarında sorunlar var. Bunu tracert çıktılarında açıkca gözüküyor zaten. Açıkca gözükmesine rağmen evinize teknik servis gönderelim demeleri beni çileden çıkardı. Teknik servislerin eve gelmeleri gibi konusunda Türksat çok güzel çalışıyor. Her seferinde gelip sorunu çözmeye çalışırler hallederler bir şekilde. Ama ping konusunda hiçbirşey yapamazlar. Gelen ekibin elinde olan bir şey değil çünkü.

O kadar sinirliyim ki Türksata anlatamam. Okkalı bir geri mailde attım. Bakalım ne dönecekler. Tekrar teknik destek ekibi gönderelim derlerse direk iş çıkışı telekoma başvurmaya gidiyorum.

• tanerss kullanıcısına yanıt
    Bizim oturduğumuz bina da yeni hocam tüm tesisat kaliteli ama ttnetin vdsl2si uydunetten çok daha sorunlu. Hat değerleri 120mbite kadar desteklemesine rağmen 100mbit bile veremiyorlar hız en fazla 50mbit oluyor. Ankaranın merkezinde oturuyorum durum böyle yani açıkçası antalya gibi biryerde bundan daha kötü olacağını düşünüyorum. Kaldı ki vdsl2de de aynı aktarma sunucularını kullanacağınız için bu sorun devam edecektir. Dediğim şeyi yaparsanız yani Türksat Online işlemlerden şikayet bırakırsanız(arıza kaydı değil) ek olarak bu fotoları da eklerseniz emin olun çok daha çabuk sonuç alırsınız.
  • quote:

Bizim oturduğumuz bina da yeni hocam tüm tesisat kaliteli ama ttnetin vdsl2si uydunetten çok daha sorunlu. Hat değerleri 120mbite kadar desteklemesine rağmen 100mbit bile veremiyorlar hız en fazla 50mbit oluyor. Ankaranın merkezinde oturuyorum durum böyle yani açıkçası antalya gibi biryerde bundan daha kötü olacağını düşünüyorum. Kaldı ki vdsl2de de aynı aktarma sunucularını kullanacağınız için bu sorun devam edecektir. Dediğim şeyi yaparsanız yani Türksat Online işlemlerden şikayet bırakırsanız(arıza kaydı değil) ek olarak bu fotoları da eklerseniz emin olun çok daha çabuk sonuç alırsınız.
    Normalde DOCSIS en az latency (ping) veren teknolojilerden biri ama Turksat ya CMTS'leri optimize edemiyor ya da internet geçişi tarafında ciddi sıkıntılar var.

İngilizce bilenler okuyabilir:http://www.internetsociety.org/sites/default/files/ISOC_latency_docsis.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 19 Aralık 2015; 12:37:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Normalde DOCSIS en az latency (ping) veren teknolojilerden biri ama Turksat ya CMTS'leri optimize edemiyor ya da internet geçişi tarafında ciddi sıkıntılar var.

İngilizce bilenler okuyabilir:http://www.internetsociety.org/sites/default/files/ISOC_latency_docsis.pdf

Alıntıları Göster
    Tesknik destek gönderelim diyen mesaja baya fırça atarçasına mesaj atmıştım. En sonunada tracert çıktılarını en yüksek teknik birime iletmelerini istedim. Tekrar teknik destek gönderelim deseydiler direk iş çıkışı telekoma başvuracaktım ama bu sefer ilgili birime ilettiler. Bakalım sonuç ne olacak.

Uydunet Ping Sorunları

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerss

Tesknik destek gönderelim diyen mesaja baya fırça atarçasına mesaj atmıştım. En sonunada tracert çıktılarını en yüksek teknik birime iletmelerini istedim. Tekrar teknik destek gönderelim deseydiler direk iş çıkışı telekoma başvuracaktım ama bu sefer ilgili birime ilettiler. Bakalım sonuç ne olacak.

Uydunet Ping Sorunları

Alıntıları Göster
    Takip bu sorun bende de var !

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_ruhx

Takip bu sorun bende de var !

Alıntıları Göster
    Kardeşim Doping ADSL kullanıyorum. Ping işi eziyet, resmen işkence, bıktım usandım. Bence sen şanslısın bana göre. 5-6 aydır sorunumu çözemediler. Berbat ötesi bir firma. Sadece 20:00-23:00 arası oluyor. :(
     Uydunet Ping Sorunları

• quote:

Orijinalden alıntı: Padey

Kardeşim Doping ADSL kullanıyorum. Ping işi eziyet, resmen işkence, bıktım usandım. Bence sen şanslısın bana göre. 5-6 aydır sorunumu çözemediler. Berbat ötesi bir firma. Sadece 20:00-23:00 arası oluyor. :(
     Uydunet Ping Sorunları

Alıntıları Göster
    Sorunlar tekrar başladı geçen hafta. Tekrar mail ile tracert çıktılarını gönderdim ama sonuç yok. Bende sorun var ken VDSL2 hat ile aynı anda yaptığım testlerde sorun sadece Uydunette oluyor. VDSL2 başvurusu yaptım. Bağlandıktan sonra uydunetin ping rezaletinden kurtuluyorum.

• Adsl ve vdsl kullanan coğu insan uydunetten daha iyi ping alıyor ben zamanında 48 ping ile CS oynarkn arkadaşım 60 70 ping alıyordu gerçi bu herkeze göre değişir şuan ben 4 aydır akşamları pingle cebelleşiyorum yani bu türkiyedeki altyapılarda belli bi stabilite yok
  • Aynı sorun bendede var ben 4 aydır uğraşıyorum bi sonuç yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Aynı sorun bendede var ben 4 aydır uğraşıyorum bi sonuç yok
    Arkadaşlar deneyen oldumu acaba kablolu ve kablosuz bağlantıda uydunette ping farkı oluyormu ben wireles la bağlanıyorum cs source oynuyorum genelde 80-90 ping oluyor tabi bazı zamanlar ping aşırı artıyo o zamnlarda oyundan atıyor eğer kablolu kullanırsam 10 metre civarı bir kablo kullanmam gerekiyor sizdede durum böylemi kablolu bağlantıyı denemeye gerek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedevi1903

Arkadaşlar deneyen oldumu acaba kablolu ve kablosuz bağlantıda uydunette ping farkı oluyormu ben wireles la bağlanıyorum cs source oynuyorum genelde 80-90 ping oluyor tabi bazı zamanlar ping aşırı artıyo o zamnlarda oyundan atıyor eğer kablolu kullanırsam 10 metre civarı bir kablo kullanmam gerekiyor sizdede durum böylemi kablolu bağlantıyı denemeye gerek var mı ?

Alıntıları Göster
    Son zamanlarda aynı sorun bende de var, şimdi aradım Uydunet'i, bölgemde genel bir sorun olduğu söylendi bazen ping aniden yükseliyor ve azalıyor

• quote:

Wireless ile online oyun oynanmaz. Sadece ping değil hat kalitesi oyun için yeterli olmuyor çoğu zaman. Online oyunlarda sıkıntı yaşarsın ve karşında ki oyuncularada sıkıntı yaşatırsın. Kablonu çek rahatla. Çok pahalı bişi değil zaten kablo. 10 Metre ise 15 metre al garanti olsun işin.
  • quote:

quote:

Wireless ile online oyun oynanmaz. Sadece ping değil hat kalitesi oyun için yeterli olmuyor çoğu zaman. Online oyunlarda sıkıntı yaşarsın ve karşında ki oyuncularada sıkıntı yaşatırsın. Kablonu çek rahatla. Çok pahalı bişi değil zaten kablo. 10 Metre ise 15 metre al garanti olsun işin.

Alıntıları Göster
    Altyapı geliştirilmedikçe yoğun saatlerde bu problem devam edecek. Sorun -CGN hariç- konfigürasyon problemi değil.

• quote:

asla wi-fi ile online oyun oynamayın hocam. Pingleriniz yüksek çıkar
  • quote:

quote:

asla wi-fi ile online oyun oynamayın hocam. Pingleriniz yüksek çıkar

Alıntıları Göster
    1 Ocak'ta vdsl2 ve uydunet ile aynı anda aynı ip adreslerine çekilmiş tracert sonuçları. Hepsi Türkiye içi ip adresleri. Bana TR içini bile düzgün sağlamayan interneti ne yapayım ben..
    VDSL2 modemimde geldi. Bugün takıp kullanmaya başlarım artık.

Uydunet Ping Sorunları

Uydunet Ping Sorunları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerss -- 7 Ocak 2016; 17:43:02 >

• quote:

Kablolu bağlantıda da atıyor beni. Uydunet son 1-2 aydır beni bitirdi. Her konuda sıkıntılı.

quote:

1 Ocak'ta vdsl2 ve uydunet ile aynı anda aynı ip adreslerine çekilmiş tracert sonuçları. Hepsi Türkiye içi ip adresleri. Bana TR içini bile düzgün sağlamayan interneti ne yapayım ben..

Uydunet Ping Sorunları

Uydunet Ping Sorunları

Tecrübelerinizi bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

quote:

Kablolu bağlantıda da atıyor beni. Uydunet son 1-2 aydır beni bitirdi. Her konuda sıkıntılı.

quote:

Uydunet Ping Sorunları

Uydunet Ping Sorunları

TTNET VDSL2'ye geçiş yaptım

Birkaç gün daha kullandıktan sonra uyduneti iptal ettireceğim veya 3 aylığına donduracağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

quote:

quote:

Uydunet Ping Sorunları

Uydunet Ping Sorunları

TTNET VDSL2'ye geçiş yaptım

Birkaç gün daha kullandıktan sonra uyduneti iptal ettireceğim veya 3 aylığına donduracağım.

Alıntıları Göster
    Sonuç: Uydunet iptal edildi VDSL2'ye geçildi. Geçildi günden (ilk gün haric arıza kaydı bıraktım düzelttiler) hiçbir ping sorunum yok. En yoğun gün ve saatler de bile pinglerim düzgün artık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.