Şimdi Ara

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
29
Favori
119.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: AdreNaline®

quote:

Orjinalden alıntı: yucelnet

iki bacak rasından iki yol nasıl geçer yahu?
    olur mu hiç?
    bende proteus kullanıyorum.

Böyle

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013)

Webcamle çektim biraz karanlık oldu ama anlatmak istedigim anlaşılıyor.Bacaklar arasına geldiginizde yolu inceltin lehim yaparken daha rahat lehimlersiniz.

Ne diyeyim maşaallah. Çok güzel olmuş. Ben iki pinin arasından iki yol geçirmeyi düşünemiyorum çünkü dümdüz bir yerde bile yolu düzgün çıkaramıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Hazar

Yapamıyorum değil yapmıyorum rastgele döküyorum her seferinde, kim uğraşacak ölçekle diyerek Bundan sonra ölçeceğiz tabi. Matbaadan kağıdı ruloyla aldık, (kim bilir kaç metre) kestirdik vesaire, ben matbaacıları tanıyorsam böyle şeylerle uğraşmazlar, kaç bin adet lazım aabi'den başka birşey duyacağımı sanmıyorum. Neyse sağol görüşlerin için.

kardeş ben öğrenciyim dersin.
    anlatırsın durumu olur biter.Herşeyi gözünüzde büyütmeyin yav.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AdreNaline®

quote:

iki bacak rasından iki yol nasıl geçer yahu?
    olur mu hiç?
    bende proteus kullanıyorum.

Böyle

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013)

Webcamle çektim biraz karanlık oldu ama anlatmak istedigim anlaşılıyor.Bacaklar arasına geldiginizde yolu inceltin lehim yaparken daha rahat lehimlersiniz.

kardeş daha yeni fark ettim.
    senin orada 2 yol geçirdiğin pinin arası çok açık yanındaki pine göre.
    ama yine de süper

• Peki bu isi disarda yaptirmak istersek ne kadar tutar? plakasi benden olsa mesela ?
  • quote:

kardeş daha yeni fark ettim.
    senin orada 2 yol geçirdiğin pinin arası çok açık yanındaki pine göre.
    ama yine de süper

Evet ihmal edilebilecek kadar daha fazla açık ama sorun olmuyor.Direk oturuyor entegre.Zaten delerken bile o kadar kaymalar oluyor.
    Orayı değiştirmedende çizerdim ama bu sefer daha önce dedigim gibi lehimlerken sorun çıkarır diye düşünmüştüm.Havyanın ucu ne kadar zaten

quote:

silicon

Tek kelime ile bravo.
    Siz yakında anakartta basarsınız artık.

Gelen teklifleri degerlendirebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdreNaline® -- 16 Aralık 2006; 4:29:30 >

• bu bakır plaka dediğiniz kırtasiyelerde satılan bakır levhalardanmı acaba. ayrıca okul için çok basit ve kapılı ledli bir devre yapacağım. ona göre devre çizimi varsa yollayabilirmisiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakaniko

bu bakır plaka dediğiniz kırtasiyelerde satılan bakır levhalardanmı acaba. ayrıca okul için çok basit ve kapılı ledli bir devre yapacağım. ona göre devre çizimi varsa yollayabilirmisiniz

kardeş bilmiyorum kırtasiyede olurmu ama
    elektronikçilerde kesin vardır.
  • Meslek lisesine yakın kırtasiyeyse bulabilirsiniz, yoksa elektronikçide.
  • ebet lisede dewre çıkarırken aynı şeyleri yapmıştık tek fark ütümüz eskiydi ve gerkçekten plaket üzerine çizmekten kolay herkesin yapabileceği yöntem gerçekten paylaşımın için saol
  • ya aklıma takıldı da meraktan sorayim dedim. şimdi eksik çıkan yerlerin üstünden kalemle geçiyoruz ya. direkt fotokopiyle,kağıtla fln uğraşmasak, direkt levhanın üzerine kalemle çizsek? bana gereken çok küçük ve basit bi devre de...
  • iyi çalışma, emeğine sağlık
  • arkadaslar utuden sonra suda kagıdı cıkartmaya calıştım ama yolların ustunde beyazlıklar seklınde kağıt kaldı acaba boyle asite atsam yollar zarar görür mü?
  • colapse olur ama bir kere çizdikten sonra yine çiz yine çiz.. Çünkü mutkala boşluklar kalıyor( ne kadar çizersen okadar boşluklar azalır, gerçi fotokopiden çıkardıktan sonra yine üstünden hafif hafif geçmekte fayda var). Ve asite attıktan osnra devre yarım çıkabiliyor.

sergent, yollar yarım çıkabiliyor üstünden permanent kalemle geçersen boşluklar azalıyor. ama asite atmadan önce mutlaka çizmelisin..

kolay gelsin arkadaslar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sergeant28

arkadaslar utuden sonra suda kagıdı cıkartmaya calıştım ama yolların ustunde beyazlıklar seklınde kağıt kaldı acaba boyle asite atsam yollar zarar görür mü?

arkadaşım eğer yolların üstünde kaldıysa sorun yok zaten onlar tinerle silinince gider;
    ama bakırın yani yol olmayan yerde kağıt bırakma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: colapse_67

ya aklıma takıldı da meraktan sorayim dedim. şimdi eksik çıkan yerlerin üstünden kalemle geçiyoruz ya. direkt fotokopiyle,kağıtla fln uğraşmasak, direkt levhanın üzerine kalemle çizsek? bana gereken çok küçük ve basit bi devre de...

olur arkadaşım alacan bir cd kalemi, sonra dikkatli bir biçimde çiz farketmez.
  • kardes beyazlıklar zarar etmedi ama baskı devreyi asitten aldıktan sonra tonerleri cıkarmak için 1 saat uğrastım ama guzel oldu değdi.[simage][url=http://img225.imageshack.us/my.php?image=img0169gm8.jpg]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaradenizEge -- 28 Ocak 2007; 15:09:22 >
  • kardeş niye çok uğraştın?
    yani tiner kullansan 5 saniyede çıkartırsın.
    kolanya,aseton vb. iyi çıkartmaz çok uğraşırsın.
  • arkadaşlar toneri normal tinerle de zor çıkarırsınız SELÜLOZİK TİNER kullanın 10 sn de tertemiz olur plaket
    ben yazıcıyı da aldıktan sonra iice pişirdim bu pcb işini artık hep kalite pcb çıkarıyorum (ayıptır sölemesi taka1864 kadar iyi çıkarttım devreleri yazıcı çok önemli bu iş için bunu unutmayın)
  • benım kullandığım tiner selulozık değildi o zman yada tinerler zamanla bozuluyorsa ondandır cunku uzun suredır bendeydi.
  • ben toneri bulaşık teli ile çıkarıyorum fazla bastırmadan ovalayınca çıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.