Şimdi Ara

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
29
Favori
119.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mat yada yarımat fotoğraf kağıdını bi dene bence.
  • çok faydalı bir konu olmuş. teşekkürler.

ankarada veya antalyada hazırladığımz çizimleri çıkarabileceğimz bir yer var mı?
  • güzel bir çalışma yapmışsınız tebrikler
  • tebrikler mütiş anlatmışsın bence....
  • çok güzel bir konu tek derdim plaketi neyle deleceğimi bilmiyordum. onuda öğrendim. yardım için teşekkürler
  • Hazar kardeş güzel anlatmışsın videoda
  • sagolasınnnnnnnnnnnn valaa
  • Konunun arasına gireceğim ama başlığı " ÜTÜ BASKI ve DEVRE ÇIKARTMA " yerine " ÜTÜ YÖNTEMİ İLE BASKI ve DEVRE ÇIKARTMA " olarak değiştirisen daha iyi olur.Aramalarda daha kolay ortaya çıkar...
  • Arkadaşlar bi kaç sorum olacak
    Arkadaşla deniyeceğim bi kaç yöntem var ama arkadaşın sözleri kafamı karıştırdı. Bu arada arkadaş printer'lar üzerinde uzman biri.
    İlk olarak koyu bir çıktı almak istediğimi söyledim ve bana cevabı en koyu çıktıyı inkjet yazıcılarda alabilirsin dedi.
    Transfer kağıdıyla çıktı almak istersen lazer yazıcı kullanamazsın 1 olmaz 2 olmaz 3. sünde fırını kesinlikle yakarsın dedi.
    Fotograf kağıdıyla lazerden çıktı alırsan yine aynı şekilde fırını kesinlikle yakarsın dedi.
    Fakat inkjet yazıcı, transfer kağıdıyla çıktı almak istiyorsan en iyi seçim olur a4 kağıt gibi mürekkebi emmez fakat fotograf kağıdında nasıl bir durum olur denemek lazım diyor.
    Kuşe kağıttada inkjetten çıktı alırsan senin için daha iyi olur mürekkep yoğunluğu yüksek olduğu için diyor.
    Bende lazer yazıcılarda çıktı alınması gerekiyor diye biliyordum ama elemanın bilgisine son derece güvendiğim için(Bu arada kurumsal satışçıyım gelen şartnamelerde yazıcı olursa ürün bulmak için sürekli bu elemanı arıyorum :) ) kafam baya bi karıştı. Deneyen varmıdır aranızda acaba?
    Printer almak üzereyim ve seçim yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...

• güzel çalışma ellerine sağlık
  • ütü baskı dewre çizimimden aldıgım meyve
    bence kalemle ugraşmaya degmez çok piratik bunu çıkarandan ALLAH razı olsun walla herkese kolay gelsin

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013)
  • Kusura bakmayın biraz konu dışı ama bu kullandığımız cihazlardaki bakır plaketler kansorejen madde mi içeriyor acaba öyle birşey duydum. Yutdışından ithal FR4 pcb ler sağlıklı oluyormuş.
  • Bende şöle duydum bu perhidrolle tuz ruhu karışınca baya bir kimyasal reaksiyon oluyor oluşan bu reaksiyonda atmosfere yeşil bir duman yani bakırın yüzeyiyle beraber bir duman oluşuyor o aceyip şekilde kanserojen yaptıgını duydum diger türlü pertinanklarda böle bişe oldugunu duymadım eger olsaydı burdaki elektronikçiler şikayette bulunurdu die düşünüyorum ama isterseniz kendinizi koruyabilirsiniz
  • eğer perhidrol'ün saflık derecesi yüksek olursa tuz ruhu ile karıştığında gaz çıkartabiliyor. birkaç sene önce bizim öğrencilerle baskı devre çıkartırken başımıza gelmişti. atölye havası temizleninceye kadar 1-2 saat derse ara vermek zorunda kalmıştık. ama karışımı doğru tuttursanızda tavsiyem bu işi havadar bir yerde yapmanızdır.
  • aynen öle walla bende bu saflık derecesini iyi ayarlayamadımdı bir baktım kap delindi pertinankta eridi işte acemilikti zor anlar yaşadım balkonda oldugum halde telaşa düştüm ama sonunda ayarlayınca çok ta güzel werim alıyosunuz
  • Ellerin dert görmesin
    Teşekkürler
  • UP..
  • ben fırınlarda kullanılan yağlı kağıtla deneme yaptım. ilk seferinde olmasına rağmen bir yol dışında kolayca plakete şemayı çıkardı. yalnız yazıcıdan bastırmak için özel bir seçenek kullanmak gerekiyor. biraz daha çalışma yaptıktan sonra daha ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağım.
  • İzmirde aradım aradım kuşe kağıt bulamadım nereye gitsem kemeraltında bulabilirsin diyor ben nasıl bulayım o kadar büyük çarşının içinde kuşe kağıt satan yeri en sonunda davetiye basan biryere gittim istedim kağıdı adam ne için istiyorsun dedi dedim baskı devre yapıcam o ne dedi dedim ödev ödev a0 gibi bir boyutta verdi kuşe kağıdı a4 boyutunda kestim lazer yazıcım olmadığı için inkjet yazıcımdan çıkarıp fotokopi çektirdim sonuç berbat bütün yollar alt üst olmuş kağıt kalın olduğu için sıkışmış makinada sonra asetat kağıdına çıkardım sonuç iyi gibiydi bunda 2 tane asetat kağıdına çektirdim plaketi hazırladım 1. asetat kağıdını koydum ütüledim yollar çıktı ama asitte eriyecek gibiydi 2. asetat kağıdınıda üstüne çıkardım tonerden oluşan alan kalınlaştı ve 2. kağıdıda ütülememle 1. kağıtta çıkmayan yolların çıkmasını sağladı

Yani kısacası büyük bir baskı, kaliteli ve bütün yolların eksiksiz çıkmasını istiyorsanız lazer yazıcı şart hem en koyu şekilde yazdırma seçenekleride var fotokopi çektirecem diye ordan oraya koşuşturmanızı gerektirmiyor ama fiyatlarıda malum 130-140 liradan başlıyor

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013)

• UP!!!
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.