Binbaşı
14 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yapacağım bir sistemde 12V 5A bir adaptör kullanıyorum. Devreye -15 GND +15 güç gereksinimi var. +15V 1A yeterli, ona MT3608 ile 12Vdan üretebiliyorum. Ancak -15V 500mA için birşey bulamadım. MC34063 entegresi eski ve verimsiz, onunla -15V 250mA civarı çıkabiliyor ama yetersiz kalabilir. Bana +15V invert edebileceğim verimli çalışan entegre önerisi yapan olursa sevinirim.
Elimde Pixhawk Quadcopter kontrol karti var. Normalde minimosd kullaniyorum ve ucus sirasindaki bilgiler ekrana yansiyor.
Ancak ben 4 inch bir ekran yenine tablet kullanmak istiyorum..
Simdi soru su :) Coax kablo uzerinden gelen Videoyu analog, Ipad veya android tabanli bir tablete nasil stream ederim....
Mesela raspberry pi ile video bilgisini alip usb uzerinden tablete stream edebilir miyiz ?
Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi ?
Bizim siteye de fiber kutu kondu ve yaklasik bir sene sorunsuz adsl2+ destekli modemimle 20mbit hizi alabiliyordum. Gecen gun vdsl2 destekli modem aldim. Ancak modem ayarlarina baktim hala adsl2+ sinyali ile baglanti kuruyorum, su an snr margin degerleri 13.5 dbm ve 11.3dbm. Ancak vdsl sinyal verseler degerler daha iyi olacak. Ttneti aradim, vdsl sinyali desteklemez diyorlar :) bu konuda ne yapmak lazim
http://youtu.be/7DHJjIs01_U
Parçalaro 3b yazıcı ile bastım. Fikir bana ait değil, internette yayınlanan bir proje... Ben sadece yazılımı optimize ettim.. Mekatronikçiler için gayet başarılı bir referans...
Yaptirmayi dusundugum 10cm x6 cm boyutunda bir kary var, uzerinde bir kisim smt bir kisim da normal lehim var... 25 adet kart yaptiracam... Lehimleme islemini yapbilecek birileri var midir.. Ozelden de mesaj atabilirsiniz, daha onceden yapmis olan varsa bilgilerini paylasirsa sevinitim
Yaklasik 40 smt eleman var, 150 adet civari da normal lehimlenecek bacak...
Internetten 5Nm torka sahip, 24VDC, 4 rpm motor almayi dusunuyorum. Bu motoru 1rpm ile dondurmek icin 6VDC verdigim zaman, ya da hiz kontrolu yaptigim zaman, tork duser mi, yoksa devir dustugu icin P = T x w baglamindan sadece alinan guc, dolayisiyla da cekilen akim mi duser sadece...
Tork dusuyorsa gerilime orantili olarak mi duser, yani 6VDC'de 1.25Nm gibi.?
Fax ve fotokopi özelliği olan lazer yazıcı almayı düşünüyorum. Toneri en kolay ve sorunsuz dolabilen olması yeterli. Siyah yeterli.. Fiyatı da makul seviyelerde olsun ( 400 - 500 civarı )
1rpm yuksek torklu motora ihtiyacim var. silecek motoru kullanmayi dusunuyorum. Kamyon motorlarininkini 12v ile calistirip dusuk devir elde etme sansim var mi. Bana bu sekilde bir motor saglayacak biri olursa da cok guzel olur. Ya da silecek motorunun devrini 1 rpm yapma sansim olur mu, sanirim onda da baya guclu bir tork var. bu motor 24 saat boyunca calisacak. Onerilerinizi bekliyorum
Yurtdışındaki Reprap projesine uygun kendi tasarımımız olan cihazla devam ettiğimiz için başlık adını ve ilk mesajı değiştiriyorum.. Konuya girenler hala eski printer ile uğraştığımızı düşünüyor. O nedenle bu ilk mesajı daha güncel tutmaya karar verdik....

Bu başlık altında yapmış olduğum 3d printer hakkında yaşadıklarımı paylaşmayı düşünüyorum, tabi ilgilenen olursa..

Hakkında
Meslek: Makina Muhendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.264
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 240.364 (Bu ay: 498)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 53 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: 3D/Lazer Yazıcılar - Kesiciler - Oyucular
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.