Şimdi Ara

Üniversiteler artık açılmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
3.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 yıldan uzun süredir kapalı olan üniversiteler artık açılmalı. Bu ülke neden eğitime önem vermiyor şaka gibi. 1 yıldır mitingler, cenazeler, kutlamalar oluyor da neden ülkenin en önemli kurumlarından biri olan üniversiteler kapalı ? Tam kapanma sürecinde Kudüs protestoları oldu, şampiyonluk kutlamaları bile oldu artık yeter !

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• çok doğru şu 1,5 senelik kapanma döneminde ilk 500 den 100 üniversitemiz varken bu sayı 40a düştü.

üniversitelerin yaptığı çalışma sayıları azaldı.

ayrıca ünşversiteden mezun olanların kalitesi düştü diye artık amerikalı şirketler türk üniversitelerinden mezun olan gençleri havada kapmıyor.

tüh kim kapadı üniversiteleri. eğitimimiz süperdi.

• özetle "sex hakkımız engellenemez"

x'li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 16 Mayıs 2021; 20:30:37 >
  • çok doğru artık okula gitmemiz gerek.

• Evet çok güzel bir yorum yapmışsınız. Sevgilimle ve en yakın arkadaşlarımla aynı şehirdeyim. Dediğiniz eylem engellenmiyor ayrıca arkadaşlarımla sürekli dolaşabiliyoruz. Hâlâ üniversitelerin açılmasını isteme sebebimizin eğitim olduğunu anlatamıyoruz millete.

• Tr'de adam akıllı 10 bilemedin 15 tane üniversite var zaten.

Geri kalanlarında hukuk ve tıp fakültelerini açsınlar -bildiğim kadarıyla tıp fakültesi öğrencileri uygulamalı eğitim gördüğü için okula gidiyor- mis gibi olur.

Şu virüsün getirdiği doğal seçilimden biraz da pozitif olarak yararlanalım.

Değil 5 sene bi 10 sene diğer bölümler -özellikle İİBF ve mühendislik- mezun vermese dahi eritemiyor şu anki kotayı zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • barbarmuzo kullanıcısına yanıt

çok doğru şu 1,5 senelik kapanma döneminde ilk 500 den 100 üniversitemiz varken bu sayı 40a düştü.

üniversitelerin yaptığı çalışma sayıları azaldı.

ayrıca ünşversiteden mezun olanların kalitesi düştü diye artık amerikalı şirketler türk üniversitelerinden mezun olan gençleri havada kapmıyor.

tüh kim kapadı üniversiteleri. eğitimimiz süperdi.

• açılırsa vakalar artar devletimizin kaç aylık emeği çöpe gider

bence kapalı kalsın

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt

türkiyede dünya ölçeğinde gerçek anlamda adam akıllı 1 üniversite bile yok.

• Açılmamalı

Çok daha fazla insanın aşılanması lazım. 50li li yaşlarda kaldı aşılama hala

• Koç var
    Özyeğin var

• Var.

• Türkiye'nin en iyi elektrik-elektronik fakültesinde elektronik ve haberleşme mühendisliği okuyorum. Bkz.https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2021/engineering-electrical-electronic
    Dediklerinize katılıyorum ama bu itü elektrik-elektronik fakültesi dünyanın en iyi ilk 200 elektrik-elektronik fakültesi içerisinde. Itü genel olarak neden ilk 500 de değil derseniz onu da Yök açıklasın. Biz sadece eğitimimize devam etmek istiyoruz. Hadi bunları geçtim üniversite hayatı gençlerin ilk defa kendi ayakları üzerinde durdukları, birçok yeni insan tanıyıp farklı deneyimleri tattıkları yer. 1 yıldan uzun süredir bu kurumların kapalı olup nerdeyse her yerin açık olması haksızlık artık.

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Mühendisliği neden tamamen teorik olarak görüyorsunuz ? Birçok lab dersi var buna ek olarak iyi üniversitelerde genelde ögrenciler kendi baslarına veya bir akademisyenle beraber birçok proje yapıyor. Açılacaksa muhendislik de kesinlikle açılmalı.

• TheLordMan kullanıcısına yanıt
    Şu tam kapanma döneminde aşılama oranını %2 arttırabilmişler ancak. Ne anlamı kaldı 3 hafta milleti eve tıkmanın ? Bakanlığın başarısızlığın cezasını tüm millet çekiyor.

İtü,Odtü ve Boğaziçi'nin genel olarak dünyada saygınlığı hâlâ mevcut

Öğrenci sayısı fazla. Özyeğin gibi devlete göre daha az öğrencili okullar öğrenciye çok fazla imkan sunuyor. Ben iyi vakıf üniversitelerini daha çok beğeniyorum. Koç, sabancı, Özyeğin, bilkent vs vs. Tek eksi yönleri çok adları yok.

Bakan 150 milyon doz vs aşı gelecek aşı bolluğu olacak vs dedi. Bakalım becerekler mi. Eğer eylüle kalmadan o kadar aşı vurulursa okullar ve hatta birçok yer bile açılır

Artık Fahrettin Bey'e kimsenin güveni kalmadı.

Doğrudur tercih meselesi hocam. Bana Özyeğin, Sabancı, Koç geliyordu ama genel olarak şehre çok uzaklar. Özyeğin ve Sabanci da okuyan arkadaşlarım Kadıköy'e 3 saatte falan geliyorlardı. Ben bulunduğum sehri keşfetmeyi seviyorum Itü de şehrin ortasında. Bu durumu daha cok hoşuma gidiyor ama tabii az öğrenci sayısının da birçok faydası var bunu göz ardı etmemek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarmuzo -- 17 Mayıs 2021; 1:8:9 >
    Tek umut bu şu an. Fırsatı buldular gittiği yere kadar açmazlar yoksa. Zihniyeti biliyoruz zaten

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.