Şimdi Ara

Üniversitede hoca ile anlaşamama (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
5.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya bizde olay bu kadar karisik değil. Meslek yuksekokulunun ilk senesini okuyoruz iste.
    Hocanin zaten bir namı var okulda. Tanistigimiz ilk gun, carsamba persembe kafese cikiyorum hepinizi beklerim dedi. Bugunki olan olay şu, aslinda çekinip konusamamadan kaynaklandı, konuşsam bagiricakti bende altda kalmak istemezdim o sirada sustum.

Quiz olduk, bir soru 40 dk sure var. 2 sayfa islem var. Sure bitti hoca kagitlari topladi, kagitlari geri dagitti karisik sekilde biz okuycaz. Hoca diyor surasi su kadar puan ister siyah kalemle yazin ister kirmizi ama dogru yapin. Bende kirmizi kalem vardi, arkadasin kagidini kontrol ettim +, - hepsine baktim notunu yazdim. Neyse arkadaslarim hocam bu boyle yazmis kabul ediyim mi falan dedi baya kez hoca sinirlendi. Hersey bundan sonra basliyor. Topladi kagitlari, birde kendisi yeniden kontrol etti.

Bu kagidi kim kontrol etti dedi, kontrol eden kisi kirmizi ile etmis, baktim ben benim degil, hoca kalemini getir dedi, goturdum, kagida cizik atti ayni renk, sen mi okudun kagidi dedi. Kagidi okuyan arkadas tik atmış, ben dedigim gibi + - attım, hayir hocam ben + - attim dedim. Senin kalemin iste okudugunuz kagitdan da haberin yok otur yerine dedi. Sonra baska kagit okudu, onda da hata vardi kontrolde. Alti kagitlari cope atti. Olay budur. Siniftaki tek kirmizi kalem bendeydi sanki :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bundan ne olacak yahu :) rahat ol hic bir sey yapmaz gicik da olmamistir oyle anlık sinirle kizmis gecmistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be melek gibi hocalara denk gelmişim hepsi anlayışlı ve çok iyiler alanlarında

• Aynı dersi 3.kez aldığımda ancak geçtiğimi bilirim..

• Yanlış hatırlamıyorsam haksız notlar için dava açılabiliyor. Mahkeme, farklı üniversitelerden gelen öğretim görevlilerinin oluşturduğu bir heyet atıyor ve bu heyet sınav kağıdınızı değerlendiriyor. Kısaca şu "senelerce bırakır" muhabbeti asılsız.

• Sast kullanıcısına yanıt
    Hocam peki unide hocayla aramizin cok iyi olmasinin bir avantaji olur mu? Malum benim hedefim dgsde iyi bir yer kazanmak. Okul puaniminda etkisi cok onemli, dersime giren butun hocalarimla aram cok iyi. Bana bu not olarak döner mi :D lise ne guzeldi ya 22den gecmistim bir keresinde :(

• en iyisi takışmamak boşver
  • hocayı dışarda yüzünüz görünmeyecek biçimde sağlam dövebilirsiniz zaten artık ne polis ne hakim savcı 3-5 morluklu darpları derinlemesine araştırmıyor. üniversite hocasıda sokakta ummadık anda dayak yerse kaynağının okul olduğunu anlayacak kadar zekidir. üniversitede hocalarla mücadele etmenin tek yolu bu yada sesinizi çıkarmayacaksınız.
  • Sast kullanıcısına yanıt
    Sene kaç acaba?
  • yazılanlardan anlayacağın üzere kağıtları kafalarına göre okuyorlar. misal bazı hocalar ilk dersten söyler eğer devamsızlığınız 0 olursa finalinize veya vizenize 10 puan eklerim der ve o puanı rahatça yazar. eğer hocalarla aran iyi olursa düşük bir ihtimalle sınavlarda yapacağın ufak hatalara karşı tolerans gösterebilir veya ödevlerine yüksek puan verebilir.
  • nuriboyka N kullanıcısına yanıt
    Hocam hoca boksör :D deidm ya yukarida, tanisma gununde kafese davet etti benle derdi olani dedi :D

• eğer benim bahsettiğim seviyede bir sıkıntın olursa gider arabayla çarparsın gerekli mesajı yine verirsin. benim böyle bir derdim olmadı ama benim 1 senemi gıcıklığına çöpe atacak adamın huzurunu mutlaka kaçırırım hayatı boyunca unutamaz. zaten hocayla kavga edip silahla vursam ağır tahrik indirimi pişmanlık iyi hal vs vs diyerek 5 sene cezaevinde yatarsın olacak olan o. akademisyenlerde bunun farkında sonuçta texax gibi ülkeyiz çok nadir hocalar böyle deli cesareti gösterip insanların emeğini hiç edebilir.
    edit:bu arada hiçbir akademisyen o şekilde kafese falan giremez direk atarlar adamı okuldan 2 seneye yakın kick box yaptım antremanlara göbek eritmeye gelen 30lu yaşlardan erkeklerden biridir büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuriboyka -- 3 Kasım 2016; 21:59:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sast

Bundan ne olacak yahu :) rahat ol hic bir sey yapmaz gicik da olmamistir oyle anlık sinirle kizmis gecmistir

Hocam bu seçmeli ders neydi sizin bölüm ve hangi üni acaba?
    Umarım kimse karşılaşmaz böyle hocalarla.

• Benim kuzenimin bir arkadaşı üniversitede 7.senesimiymiş neymiş , hocası takmış buna geçirtmiyormuş. Bir gün bunun odasına girmiş kitlemiş kapıyı demiş ya geçiriceksin ya geçiricem hoca geçirmiş işte sonra okulu bitirmiş beyler
    Tabi diploma almadan ..

• cezaalp kullanıcısına yanıt
    2012de mezun oldum

Secmeli ders örgüt kültürü dersi idi. İstanbul universitesi isletme fakultesi

Dediginiz gibi, umarim kimsenin basina gelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Hocam peki unide hocayla aramizin cok iyi olmasinin bir avantaji olur mu? Malum benim hedefim dgsde iyi bir yer kazanmak. Okul puaniminda etkisi cok onemli, dersime giren butun hocalarimla aram cok iyi. Bana bu not olarak döner mi :D lise ne guzeldi ya 22den gecmistim bir keresinde :(

Valla benim hic bir hocamla aram iyi degildi, sadece bir asistanla iyiydi. Bir iki kere isim dustu sagolsun yardimci oldu.

Bir de hic konusmadigim hocalardan bile referans istedim lazim olunca, beni tanimasalar da verdiler o konuda da sıkıntı yaşamadım.

İyi tutabiliyorsan tabiki hocalarla arayi iyi tutmak cok iyi, her turlu faydasi olur, fazla puan verir, tavsiye mektubu verir, akil verir yol gosterir illa faydasi olur yani

• quote:

2012de mezun oldum

Secmeli ders örgüt kültürü dersi idi. İstanbul universitesi isletme fakultesi

Dediginiz gibi, umarim kimsenin basina gelmez

Pamukkalede sıkıntı yok şuan iibfde hocam ama tabi daha ilk sene bakalım neler olucak

• Muvaffakiyetler dilerim

• Sıkıntılı adam ararsan bizim okulda onlardan bol bişe yok. Şimdiye cevap verip ters gitseydik okulumuz bitmezdi.

Hapşurdu diye sınıftan atan adam var okulda. Gazi makine mühendisliği saygılar...
  • quote:

Muvaffakiyetler dilerim

Sağolun hocam nerede çalışıyorsunuz acaba?
    Umarım iyi bi işiniz vardır.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.