Şimdi Ara

### Üniversitede Düzensiz ( Irregular ) Öğrenci Olmak ###

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
42.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar üniversite hazırlık sınıfı öğrencisiyim ve şubatta Proficiency sınavım var. Geçersem 1. sınıf olacağım ama yarım dönem geriden geleceğim. Ayrıca, normal öğretimden derslerin dizilişi, sayısı olarak da farklı. Sözün özü, okul 4.5 senede bitmiş olacak ama ben farklı programdan devam edeceğim. Üniversitede düzensiz okuyan arkadaşlar varsa bana avantajlarını / dezavantajlarını anlatabilir mi ben de ona göre geçip geçmeyeceğim. Teşekkürler.

• hangi okuldasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: theycantmeasureheart

hangi okuldasın
    Doğuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: theycantmeasureheart

hangi okuldasın

Bi irregular olarak yazıyorum bunları sana.

Hiç tereddüt etme. normal girenlerden pek farkın olmicak ama eğer üniversitende onlardan sonr takip ettiğin için alıcağın dersler açılmazsa prolem olur biraz. Onun dışında eğer çap yapmak gibi bir amacın varsa irregular olmak bulunmaz bir fırsattır. Hele sen bi geç profu ondan sonra konuşuruz gerisini. Hangi okuldasın buarada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stigmata_

Bi irregular olarak yazıyorum bunları sana.

Hiç tereddüt etme. normal girenlerden pek farkın olmicak ama eğer üniversitende onlardan sonr takip ettiğin için alıcağın dersler açılmazsa prolem olur biraz. Onun dışında eğer çap yapmak gibi bir amacın varsa irregular olmak bulunmaz bir fırsattır. Hele sen bi geç profu ondan sonra konuşuruz gerisini. Hangi okuldasın buarada?

Alıntıları Göster
    Anladığım kadarı ile çift dönemleri önce tek dönemleri sonra alacaksın.
    Yani matematik2 yi aldıktan sonra matematik1 alacaksın mesela.
    dezavantajı biraz fazla, özellikle mesleki derslerde zorlanma ihtimalin.
    ayrıca bağlı dersler varsa üniversitede o zaman 4,5 yıl değil 5 yıla uzama ihtimali var.
    bağlı dersleri bi araştır, eğer yoksa ve dersleri kendim öğrenir hallederim dersen sorun olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::x::

Anladığım kadarı ile çift dönemleri önce tek dönemleri sonra alacaksın.
    Yani matematik2 yi aldıktan sonra matematik1 alacaksın mesela.
    dezavantajı biraz fazla, özellikle mesleki derslerde zorlanma ihtimalin.
    ayrıca bağlı dersler varsa üniversitede o zaman 4,5 yıl değil 5 yıla uzama ihtimali var.
    bağlı dersleri bi araştır, eğer yoksa ve dersleri kendim öğrenir hallederim dersen sorun olmaz..

Alıntıları Göster
    Bende adayım bu öğrenci sınıfına girmeye.Merakla bekliyorum yazılacakları.

İnşallah birazdan biri gelip de "Lan burası Türkiye irregulır ne,Türkçe konuşsana ya sev ya terket" demez başlığı gördükten sonra.Türkçesini yazman iyi olmuş ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siempré

İnşallah birazdan biri gelip de "Lan burası Türkiye irregulır ne,Türkçe konuşsana ya sev ya terket" demez başlığı gördükten sonra.Türkçesini yazman iyi olmuş ama.

Alıntıları Göster
    ben de irregular öğrenciyim.yeditepede.3 e geçtim mesela yani 2.5 veya 3.5 olmam lazım aslında ama hazırlığı tek dönemde geçtim.Sorun olur mu dersen ben de yok gibi ama mevcut az oluyo derslerde (genelde düzenli öğrenci çok haliyle) bir de mesela bağlı derslerde 2 leri önce 1leri sonra alma durumu var ama daha sorun yaşamadım ben çok da farketmiyor yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siempré

Alıntıları Göster
    Prof. büyük ihtimal geçerim çünkü tatil dönüşü lise bittiğinden beri ing bakmamış halimle 52 alıp kalmıştım burs olduğundan fazla kasmadm 1 sene daha fazla okumayı . Şimdi daha da çok geliştim geçememe sorunu olacağını düşünmüyorum..

Galiba geçeceğim, üstte de yazıyor Doğuş Üni. öğrencisiyim.

Buyrun burada da Regular ve Irregular ( Düzenli ve Düzensiz ) öğrencilerin alacakları dersler var

http://www.dogus.edu.tr/pdf/ders_plan/31_BiLGiSAYARMUH_ENG.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkiNNy

Prof. büyük ihtimal geçerim çünkü tatil dönüşü lise bittiğinden beri ing bakmamış halimle 52 alıp kalmıştım burs olduğundan fazla kasmadm 1 sene daha fazla okumayı . Şimdi daha da çok geliştim geçememe sorunu olacağını düşünmüyorum..

Galiba geçeceğim, üstte de yazıyor Doğuş Üni. öğrencisiyim.

Buyrun burada da Regular ve Irregular ( Düzenli ve Düzensiz ) öğrencilerin alacakları dersler var

http://www.dogus.edu.tr/pdf/ders_plan/31_BiLGiSAYARMUH_ENG.pdf

Alıntıları Göster
    Bir sürü arkadaşım var hiç bir sorun olmadan okuyolar TAbi 1 hoca hariç kesinlikle dersinin 1. sini almadan dersi vermiyo "olsun siz derse gelirsiniz ama isterseniz 100 100 alın ben genede geçirmem sizi" diyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErosRamazotti

Bir sürü arkadaşım var hiç bir sorun olmadan okuyolar TAbi 1 hoca hariç kesinlikle dersinin 1. sini almadan dersi vermiyo "olsun siz derse gelirsiniz ama isterseniz 100 100 alın ben genede geçirmem sizi" diyor .

Alıntıları Göster
    kesinlikle sorun olmaz akisne iyi olur.okulu 4.5 senden bitirmek biraz zor ama hiç değilse kalmak için zamanın var .geçebilirsen kesinlikle geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: superposition

kesinlikle sorun olmaz akisne iyi olur.okulu 4.5 senden bitirmek biraz zor ama hiç değilse kalmak için zamanın var .geçebilirsen kesinlikle geç

Alıntıları Göster
    Yukarı
  • quote:

Yukarı

Alıntıları Göster
    Evet arkadaşlar bugün açıklanan sınav sonucu itibari ile sınavı geçmiş bulunmaktayım. Karmaşık duygular içerisindeyim öyle yani..
  • quote:

Evet arkadaşlar bugün açıklanan sınav sonucu itibari ile sınavı geçmiş bulunmaktayım. Karmaşık duygular içerisindeyim öyle yani..

Alıntıları Göster
    Hortlatıyorum da, bilgi almam lazım. Irregular olarak okumuş,okuyanlar ne der? Zor mu ? Yeditepede okumuş olan varsa ders seçimlerini kendimiz mi yapıyoruz yoksa irregular olduğumuz için fakülte mi seçiyor dersleri?
  • Arkadaşlar ben de kemerburgaz üni eczacılık fak kazandım bu sene. İngilizce seviye belirleme sınavına girdim seviyem b1 üstü çıktı ve proficiency'e girmeye hak kazandım. Ancak bu sınavda baya zorlandım ve büyük ihtimalle b1 den başlayacağım. Ama kafama takılan şey şimdi tek dönemde bitirirsem hazırlığı bölüme geçebilir miyim? Aslında pek istemiyorum bölüme geçmeyi ikinci dönem dinlenmek tatil yapmak istiyorum. Ancak 50 burslu okuyorum ve ikinci dönem gitmezsem paramı verirler mi sizce? İnternette de irregular olup da okulu uzatanlar varmış bu baya gözümü korkuttu açıkcası, napmam gerektiğini gerçekten bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: heloisea

Arkadaşlar ben de kemerburgaz üni eczacılık fak kazandım bu sene. İngilizce seviye belirleme sınavına girdim seviyem b1 üstü çıktı ve proficiency'e girmeye hak kazandım. Ancak bu sınavda baya zorlandım ve büyük ihtimalle b1 den başlayacağım. Ama kafama takılan şey şimdi tek dönemde bitirirsem hazırlığı bölüme geçebilir miyim? Aslında pek istemiyorum bölüme geçmeyi ikinci dönem dinlenmek tatil yapmak istiyorum. Ancak 50 burslu okuyorum ve ikinci dönem gitmezsem paramı verirler mi sizce? İnternette de irregular olup da okulu uzatanlar varmış bu baya gözümü korkuttu açıkcası, napmam gerektiğini gerçekten bilemedim

İlk dönem hazırlığı bitirirsen ve irregular başlamak istemiyorsan dilekçe yazıp 1 dönemliğine dondurabilirsin kaydını. Gelecek sene düzenli olarak başlarsın fakülteye. Her okul yapıyor mu bilmiyorum, öğrenci temsilcisine falan sorup bilgi alabilirsin.
  • Ingoshi kullanıcısına yanıt
    Ben en iyisi dönem başlayınca bilgi alayım. Teşekkür ederim cevabınız için.
  • arkadaslar bu konuda ayrintili bilgiye ihtiyacim var hem irregular olmak hem de cap yapabilmek. bir karar vermem lazim. bu konuda bilgili bir arkadas meseleyi anlatabilir mi. avantaj, seazvantaj ders secimi, kredi ve cap olayini...(irregularken)
  • Ben irregular değilim ama sınıftaki irregular kişilere bakıp bir dönem bekleyip regular olmanı tavsiye ederim. Neden dersen kısaca anlatmaya çalışayım.

Mesela 1. dönem Anahatlar I diye bir ders var, 2. dönem Anahatlar II var. Irregular öğrenciler I kodlu dersi almadan II kodlu dersi alıyorlar ve bu biraz tuhaf oluyor. Bilmeleri gereken bazı şeyleri atlamış oluyorlar. Seneye de I kodlu dersi alıyorlar. Yani okul şöyle bir düzende gidiyor. 1. sınıf 2. dönem - 1. sınıf 1. dönem. 2. sınıf 2. dönem - 2. sınıf 1. dönem ... Kısaca bir dönem bekleyip düzenli olarak okumak daha mantıklı geliyor bana. Yerinde olsam öyle yaparım. Hazırlığı erken geçsen bile bekleme hakkın var. Hazırlık sınavına yine gir. Geçip irregular olmak istemezsen ders kaydını yapmazsın ve seneye okul başında 1. sınıf 1. dönem olarak düzenli olarak başlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DnzC06 -- 13 Ocak 2018; 12:48:30 >
  • Bende Irregular durumdayim su an tek farkim 2.donem derslerini erken aliyorum 1.donem derslerini ortak aliyorum
  • Tekrar hortlatsam ayıp olur mu ? Bilgisayar mühendisliğinde bu durum nasıl olur zorlanırmıyım ve önerileriniz neler ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.