Yarbay
03 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,
2015 model 1.2 motor i20 aracim var. 90bin km de ve neredeyse sifir alindigindan beri LPG mevcut.

1 haftadır lpg ile kullandığımda 2000 devire kadar silkeleme yapiyor, sonrasinda duzeliyor. Benzinde ise hic bir problem yok.
Lpg ustasina goturdugumde buji ile ilgili oldugunu soyledi, zaten 90bin bakimi yaklastigi ve servise gidecegim icin benzinde kullandim.
Dun yetkili serviste 90bin bakimi yapildi yag ve filtreler degisti, bujide sorun olmadigi soylendi. Servis sonrasi iyi gibiydi ancak bugun yeniden ayni sorunu yapmaya basladi.

Bu arada servis oncesi ve sonrasi da anlik olarak yağ lambasi yandi söndü. Ilk yandiginda 1lt yag ekledim. Servis yag kacagi olmadigini soyledi.

Tekrar servise goturecegim ancak sorun ne olabilir, servis ve lpgci arasinda mekik dokumak hic istemiyorum

Yardımınız icin simdiden teşekkürler
Merhaba,
Eşim için otomatik, küçük ve sorun çıkarmayacak bir araç bakıyorum. Bütçe 20bin civarı, yakıt önemli değil.

Civic honda olduğu için motor-şanzıman bir adım önde gibi geliyor ama clio da temiz gibi ve modeli yüksek..

Tavsiye edeceğiniz ilanlara da açığım.

97 polo
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-acil..........97-model-otomatik-1,6-lpg-li-polo-son-fiyat-404460817/detay/

97 civic
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-1.6-407685636/detay/

2000 clio
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2000-1.6-otomatik-clio-hb-401136970/detay/

Teşekkürler.
Merhaba,

Sistemim aşağıdaki gibi,
Phenom II X4 B50 (3 çekirdekli cpudan 4. çekirdek açıldı)
Asus M4A785TD-V EVO AM3 anakart
12gb ddr3
1GB Sapphire HD6800 GDDR5

Fifa 16'da full hd çözünürlükte sorun yaşamıyordum, Fifa 17'de ise HD6800 için yeni driver olmadığından dolayı sorun yaşıyorum.
Çok para harcamadan sadece ekran kartı upgrade ederek sorun çözülecek gibi, orta karar ve sistemde sırıtmayacak bir ekran kartı önerebilir misiniz?

Teşekkürler.
Merhaba,

Yeni i20'de LPG'yi işletip muayeneden geçmiş olan var mı?
Getz'lerde olan ağırlık problemi bu araçta da mevcut sanırım.

Bende elite pan modeli var,
Ruhsatta Net ağırlık 1233kg, azami yüklü ağırlık ise 1580kg olarak geçiyor.

1233 + 4*75 (yolcu ağırlığı) + 65 (tuvtürk standart simit tankları bu ağırlıkta kabul ediliyormuş galiba) = 1598

Henüz işletmedim ama işletip muayeneye girsem geçemeyeceğim.
Tankı küçültmekten ya da yüklü ağırlığı bir şekilde artırmaktan başka da çaresi yok gibi görünüyor.
Merhaba,
Geçen hafta 1.2 i20 manuel 0km araç satın aldım. Yakıt tüketiminden memnunum ancak tahminimden daha çok yol yapacak gibiyim. O yüzden acil olmasa da LPG düşünmeye başladım.
LPG uyumlu olup olmadığını bilmiyorum, bazı forumlarda sübap sorunu olabileceğini gördüm. i20 forumunda da taktırmış olan çok yok, fikir sahibi olamadım.
Görüş ve önerilere açığım.

İyi forumlar.

Edit : 2 gün önce Faruk Sevgili tarafından BRC sistem takıldı. Şimdilik memnunum, tavsiye ederim.
Merhaba,
Elimde bahsettigim uydu alicidan var. Ayrica salonda tuplu tv ve 30tl lik kucuk uydu alicilardan takili. Tuplu tvde hicbir sikinti olmamasina ragmen iki televizyon acik oldugu esnada tuplu tvde kanal degisirse nextstarda sinyal kayboluyor.
Sorun ne olabilir?
Merhaba,
Başlıktaki uydu alıcıyla bir haftadır uğraşıyorum.
Uydu kanalları aratıyorum buluyor. Ancak ATV-ShowTV-KanalD gibi kanallar görünürken Star-NTV-NTVSpor gibi kanallar sinyal yok diyor. Bu durumda mesela ATV izlerken 15-20dk sonra sinyal yok diyor ve Star-NTV-NTVSpor grubundan bir kanal açınca bu sefer bu kanallar açılıyor ATV-ShowTV-KanalD sinyal yok demeye başlıyor. Böyle devam ederken de belli bir süre sonra uydu alıcı tamamen sinyal yok diyor ve tekrar arama yapmazsam TV izleyemiyorum.
Yazılım güncelledim ama yine aynı. Acaba bir ayar mı yapmak gerekiyor.

Uydu işlerine yeni bulaştım yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

Elimde DVI girişli full hd monitor ve Next MiniX marka full hd reciever var.
DVI girişi hdmi'a dönüştürüp görüntü alabiliyorum ancak haliyle ses mevcut değil.
Ben HDMI çıkıştan sesi nasıl hoparlore verebilirim (standart 3.5mm giriş)? Mümkün müdür?

Teşekkürler.
Merhaba,
Önceden Bianchi Aspid SF kullanıyordum. 24 vitesliydi ve 1. vitesi çok rahattı harika bir bisikletti ama çalındı. Malum sitede aynısından buldum 250TL'ye acaba almalı mıyım yoksa eski model diyerek yeni modellere mi bakmalıyım? Çünkü yaklaşık 15 yaşında olacak yakında bu model
O rahatlığı verebilecek başka model önerebilir misiniz? Önden amortisörlü ya da amortisörsüz bakıyorum sadece.

< Resime gitmek için tıklayın >
Merhaba,
2001 Accent sahibiyim milenyum kasalardan. Tek sevmediğim özelliği iki kollu direksiyonu
Admire'ların 3 kollu direksiyon simitleri benim arabama uyar mı?
Bilgisi olan var mı acaba?

Hakkında
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
İlgi Alanları: Bilgisayar, Basketball, Bass Gitar
Forum İmzası:
  • AMD Phenom II X2 550 @ X4 3.9Ghz
  • Gigabyte GA-MA78LMT-S2
  • Patriot 2x2gb DDR3 1333Mhz
  • Sapphire ATI Radeon HD6850 1gb
  • Fx5200 orb#1 | 9550 orb#4
    PM cevaplamıyorum. Konu içerisinde mesajımı alıntı yapın ben de cevaplarım ve herkes çözümü görür. Forumun amacı bu.
  • Forum İkinci El İmzası:
    {PeGaSuS} | Aeneis | cem77 | FuKaRa | hannibal | öztin | serhan1985 | underblood | XgandalfX | yildiz | mazhar | blue79 (vogue) | ka1984 | RX | yaho_gs | viper37 | bigmucit34 | killuminati | mcjacky | ishtare (sugarboy) | sergenkurt | mustafacoban | ACND | Rice-R | Beriko | yaman1979 | TÜRKİY3 | daywallker | Nevi şahsına münhasır | DHHarezmi | LtPowell | ahmetacik | nemesis21 | uA_OzaN | pesimist007
    Hakkımda:
    Aslında herşey bir oyun..
    Sistem ve Tercihleri
    Bilgisayar
    test
    Otomobil
    Hyundai
    Mobil cihaz
    iPhone
    Operatör
    Vodafone
    Tablet
    iPad
    Dünyadan Futbol
    Galatasaray
    Temel Bilgiler ve İstatistikler
    Aktiflik: Şu anda DH'de değil
    Son Giriş: 3 ay önce
    Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
    Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.205
    İkinci El Bölümü Mesajları: 499
    Konularının görüntülenme sayısı: 297.832 (Bu ay: 815)
    Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 0)
    En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
    Mesajları
    İkinci El Referansları
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.