Şimdi Ara

Üniversite Öğrencisinin 1993 Mazda 323 ile İmtihanı (Edit : 04.05.2015) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
13
Favori
6.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin böyle güzel örneklere ihtiyacı var.

Bileğinin hakkıyla, namusluca, dürüstçe

Çalışan,üreten,kazanan

Örnek insanlara çok ihtiyacımız var

Tebrik ederim

• Paylaşımın için teşekkürler genç arkadaşım.

İnsanın belli ölçüde emek sarfederek ortaya çıkardığı çalışmanın sonucunu görmesi ve bunu diğer şahıslarla paylaşması kadar gurur verici birşey yoktur bence.

Şüphesiz ki bu çalışman diğer insanlar için ufak da olsa bir ilham kaynağı olacak ve onlar da sahip oldukları araçları tekrar keşfetmeye çalışacaklardır.

Paylaşımlarının devamını görmek dileğiyle,
    eline sağlık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be Keşke ben de bölümüme bu kadar ilgi duyuyor olsam

• Gece bir kaç fotoğraf ekleyeceğim..Şuan subap ayarını yaptırmaktayım..

• Başlık sözlük başlığı gibi olmuş .
  • Helal olsun çok güzel toparlamışsınız aracı güle güle kullanın
  • Bilgine, emeğine sağlık. Çok keyifli bir konu. Takip ediyor ve devamını bekliyoruz.
  • Valla helal olsun arabayı güzel toplamışsınız, darısı benim aracın başına fakat benim aracın 2500 liradan fazla masrafı var, o masrafı yapmadan da arabaya hiç harcama yapasım gelmiyor zaten bütçe kısıtlı...

Kısaca arabanın masrafını özet geçecek olursak

Frenler; 450
    Motorda marş almama sorunu; 500
    Senkromeçler + baskı balata + vites kutusu sorunları; 650
    Direksiyon kutusu+Mafsal; 450
    Kapı fitilleri ve ufak kaporta düzeltmeleri; 450

toplam; 2500

Ek olarak; intercooler + chip taktırmak istiyorum onlar da 800 tl
  • Helal olsun.

• Hayırlı olsun aracınız.Çok güzel konu.
    Araba tamirinden anlamam fakat motosikletimin bakımını kendim yaparım böylelikle kullandığım aracı daha iyi tanıyorum.
  • BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    sizin maddi durumunuzu bilemem ama , aracıma 3300 TL masraf yapmak yerine stop ettiği yere kadar kullanmayı tercih ederim. masraf yaptıkça dah çok yapası geliyor insanın ; ve eski araçlar asla ilk günkü gibi kalamıyor maalesef.
  • Ne emek vermişsiniz bu araca binmenin tadı başkadır herhalde. Keşke sizin kadar teknik bilgim olsaydı da aracımın her şeyiyle kendim ilgilenebilseydim.

• quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

sizin maddi durumunuzu bilemem ama , aracıma 3300 TL masraf yapmak yerine stop ettiği yere kadar kullanmayı tercih ederim. masraf yaptıkça dah çok yapası geliyor insanın ; ve eski araçlar asla ilk günkü gibi kalamıyor maalesef.

hocam ne deseniz haklısınız gerçekten, arabanın adını masraf koydum, aylık 500 yakıta para, 6 ayda yağa+filtrelere para, baskı balatasıydı şunusuydu bunusuydu bir öğrenci olarak belimi büküyor, en kısa zamanda babamı ikna edip en azından acil olan frenleri ve baskı balatayı hallettirmem lazım...
  • BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    benim de ilk aracım bir megane idi, deli gibi üstüne düştüm, acil olmayan masrafları da dha vakti varken yaptırdım. memur maaşı ile 1.5 senede 6500 TL sadece bakımına harcadım ( yağ, su bakımı , vergi,muayene, sigorta, yakıt hariç) . Sonunda baktım ki 10 yıllık araba; ne yaparsam yapayım sürekli bir parçası eskiyor, ben de o parça tam ölmediği halde güvenlik ve zevk olsun diye gidip para harcıyorum. o aracı sattım 2 ay once , yerine komple boyalı MArea aldım, artık yolda kaldığı an sanayiye gideceğim, Yoksa sizin ve benim eski aklımla hareket etsem şu an aracın 3-4 bin masrafı çıkar. Amortisör patlakmış, umrumda deil artık,
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

benim de ilk aracım bir megane idi, deli gibi üstüne düştüm, acil olmayan masrafları da dha vakti varken yaptırdım. memur maaşı ile 1.5 senede 6500 TL sadece bakımına harcadım ( yağ, su bakımı , vergi,muayene, sigorta, yakıt hariç) . Sonunda baktım ki 10 yıllık araba; ne yaparsam yapayım sürekli bir parçası eskiyor, ben de o parça tam ölmediği halde güvenlik ve zevk olsun diye gidip para harcıyorum. o aracı sattım 2 ay once , yerine komple boyalı MArea aldım, artık yolda kaldığı an sanayiye gideceğim, Yoksa sizin ve benim eski aklımla hareket etsem şu an aracın 3-4 bin masrafı çıkar. Amortisör patlakmış, umrumda deil artık,

ben de en iyisi öyle yapayım

• Konu takipteyim bende bu sene üniversiteye başlayacağım bakalım ucuz yollu iyi bişey bulabilecekmiyim

• Eline emeğine sağlık hemşerim.insanın kendi yaptığı herzaman daha değerlidir.plakanı aklıma yazdım,belki karşılaşırız.bende bu kasa mazda almak istiyorum,araç yaşı biraz ürkütücü geliyor insana ama güzel bi araç.genelde 200 bin km üzeri mazdalarda motor sorunu oluyormu,ilanlara baktığımda genellikle motor sıfırlandı deniliyor.
  • Konu çok güzel. Ben de meraklıyım böyle işlere ama motora girişmedim pek. Benim motorun da biraz nazı var ama Volvo olunca parça pahalı oluyor. İdare ediyorum şimdilik.
    Onun dışında çoğu ufak tefek işini kendim hallediyorum.
  • Benim aracımda 92 model mazda 323.Şu anda 240 bin km de ve motorunda herhangi bi sıkıntı yok benden önce hor kullanılmış olmasına rağmen en az 300 bine kadar rektefiye istemicek diye tahmin ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.