Şimdi Ara

UMRE HAKKINDA SORULARINIZI YANITLIYORUM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleykum, arkadaşlar bugun çok şükür döndüm. Dilim döndüğünce gözlemlediğim kadarıyla yardımcı olurum isteyen arkadaşlara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne yapmamız gerekiyor ? Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ancak umredede eğlenmiyoruz insana mutluluk veriyor doğru ancak oradada insan zorluk çekiyor , yoruluyor, acizliğini hatırlıyor. Farz değil zaten derken namazların sünnetini terk ediyormusunuz her seferinde? Ayrıca keyfe girer derken ayakkabılarınız yırtılana kadar kıyafetleriniz yırtılana kadar giyiyormusunuz? O da keyfe girer. Ayrıca sorusu olan kardeşlerime yardımcı olmak için açtım konuyu bu tartışma başka bir konuda yapılsın lütfen. Esen kalın
  • Umreye gidilmesine karşıyım, farz değil zaten Müslümanların bu kadar acı çektiği dünyada umre keyfe girer, ritüeldir adettir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @KlavYE@ kullanıcısına yanıt
    Ne yapmamız gerekiyor ? Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ancak umredede eğlenmiyoruz insana mutluluk veriyor doğru ancak oradada insan zorluk çekiyor , yoruluyor, acizliğini hatırlıyor. Farz değil zaten derken namazların sünnetini terk ediyormusunuz her seferinde? Ayrıca keyfe girer derken ayakkabılarınız yırtılana kadar kıyafetleriniz yırtılana kadar giyiyormusunuz? O da keyfe girer. Ayrıca sorusu olan kardeşlerime yardımcı olmak için açtım konuyu bu tartışma başka bir konuda yapılsın lütfen. Esen kalın

• Hava durumu nasıldı? Mekke ve Medine arasındaki sıcaklık farkı nasıl? Buradan getirmediğinize pişman olduğunuz bir şey var mı ?

• Umre ne abi :))) gidin avrupa görün

• bir yer kaçmıyorki oralarda gideriz inş

• umreye değilde, uzakdoğu yada iskandinav ülkelerine gitseydin elbet sorusu olan çıkardıgerçi umreye giden birine'de ne sorulurki?zaten grup olarak gidiliyor ve rehberler herşeyi anlatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Umre ne abi :))) gidin avrupa görün

Merhabalar,
    Umre Umre nedir?

Kişilerin merak ettikleri ilgileri haliyle kişiden kişiye değişmektedir.Avrupa da çok güzel ülkeler var.Umre nin de yeri ayrı uzakdoğunun da... Ama nacizane görüşüm Aslında hepimiz İnsanız neticede birimiz avrupa istiyor birimiz tropikal adaları hayal ediyor diğer bir kişi yağmur ormanlarında ıslansın istiyor.Bence ilk başta ülkemizi görmemiz gerektiğini düşünüyorum.Kişisel düşüncedir neticede ama.. Okadar güzel yerler var ki.. bir hasankeyf.. mesela düşünsenize sular altında kalıcak ve biz kendi kültür mirasımızı göremiyeceğiz.Sonraki nesiller bilemiycek...
    Umre derseniz Gezinti tatil olayından daha çok kişinin yani inanan ile inandığı arasında olan bir durum..Dini bir gezinti gibi düşünebiliriz.Avrupa ile kıyaslanamaz kategori olarak hocam..
    Sözün özü.. kişi kendini nerede huzurlu hissediyorsa ya da hissedicekse.. kişi orada olmalıdır...

İyi forumlar dilerim..

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Normalde sana ters bir cevap verirdim ama gerçekten çok güzel yazmışsın.

Eyv iyi forumlard

• quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Normalde sana ters bir cevap verirdim ama gerçekten çok güzel yazmışsın.

Eyv iyi forumlard

Merhabalar
    Size tezat oluşturmak amaçlı bir cevap vermedim.Bunu anladığınıza sevindim.(Bir çok kişi anlayamayabiliyor)
    Sizede iyi forumlar.
  • wtwt24 W kullanıcısına yanıt
    Tarhana78 T kullanıcısına yanıt
    Hocam biz tek gezdik böylesi daha iyi bence. Hatta aile bireyleriyle kabe içinde görüşülmemeli. İnsan kendini daha rahat hissediyor

Benim gittiğim dönemde hava çok iyiydi. Mekkede terliyordum evet ancak medinede sabahları ve akşamları acayip üşüdüm çok serin esiyordu. Hırkasız çıkmadım asla. Getirmeyi unuttuğum bir şey yoktu. Zaten ihtiyacınız olan her şey bulunuyor.

Ayrıca sevgili arkadaşlarım , avrupayla ilgili oldukça başlık var. Açma gereği duymadım gittiğim ülkeler var.

• Umreniz hayırlara vesile olur inşallah. Toplam kaç gün kaldınız ve her şey dahil ne kadar harcama yaptınız?

Ayrıca rehber var mıydı, gittiğiniz firmayı tavsiye eder misiniz? Teşekkürler
  • alpbatu kullanıcısına yanıt
    Amin hocam sağ olun. Şöyle anlatayım ben teyzemlerle gittim. 3. Gidişleri onların benimde ilkti. Tur sahibi tanıdıktı ve turlara katılmadık. Zaten nasıl neyin yapıldığını biliyorlardı teyzemler. Ancak uhud arafat felan gezilirken araç tutuldu bize rehber anlattı. İki kişi 4000 gibi tuttu arabistandada dışarda yediğimiz zamanlar felan toplam iki kişi 300 riyali geçmemiştir. Ayrıca 4 gün mekke 3 gün medinede kaldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slovakyali salyangoz -- 6 Mart 2017; 16:52:42 >
  • bende ankaradan gitmeyi düşünüyorum bu ay diyanetin başvuralarını kaçırdım kaldığınız otel mekkeye yakın mıydı servislimiydi başta yakın otellere baktım sonra servisle gidibileceği konusunda ikna oldum fiyatlar yüzde40-50 düşüyor
  • alperentugrul A kullanıcısına yanıt
    Kaldığım otel anjumdu. Hacdan bahsetmiyorum hocam ben umre yaptım özel şirketle.Gün içinde 2 saat kabede ibadetten sonra gidip 1 saat dinleniyordum vs çok rahattı bence. Otel kabeye 3-4 dk yürüme mesafesiydi yani. Gerekirse 1 sene geç gidin ancak kabeye yakın bir yerde kalın

• hangi parayı kullanmak daha mantıklı riyal mi türk lirası mı esnaflar türk parasıda kabul ediyormuş
  • alperentugrul A kullanıcısına yanıt
    Hocam esnaf tl kabul ediyor diye banada dediler ancak 12-13 tane alışveriş yaptığım yer oldu hiçbiri tl kabul etmedi. Riyalı burda alıp gitmeniz mantıklı

• Zevkler ve renkler tartışılmaz

Huzuru isteyen istediği yerde arasın

Kimse kimseye şu ve bu sebebten baskı yapmasın

Dileyen dilediği hayatı yaşasın

Herkesin öğretisi kendisine kalsın

• Oradan mobil internete bağlanıp Türkiye ile ile whatsapp üzerinden telefonda görüşme isini Nasıl yaparız hocam, biri Vodafone biri Türk Telekom hatların

• thepromh kullanıcısına yanıt
    Hocam ben otel wifina girip konuştum Türkiyeyle. Ha illa internet lazım felan diyorsanız burada kullandığınız paketi orada günlük 25 tl karşılığı kullanırsınız 1 haftada 175 eder bence gereksiz. Tabi siz bilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.