Şimdi Ara

Mısır Gezisi hakkında sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ben bu sömestr arası Mısır'a gitmeyi kafaya koydum. Ama hangi şirket ile gitmeliyim, yanımda ne kadar para bulunmalı vs. gibi detaylara ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şöyle bir sitede 179 euro mısır turu buldum siz ne dersiniz bunun için?

http://www.bamtur.com/Turlar/kahire-somestr-3-europa-hotel-vb-iskenderiye-turu-dahil/13301.aspx#

• mısıra giden bir arkadaşım mısıra gideceğine adanaya git daha iyi demişti

ben fikrimi söyledim tercih senin
  • eğer tek gitmeyeceksen tura hiç bulaşma derim
    mısıra gitmedim ama araştırma yaptım biraz
    genelde turist kazıklamaya çalışan insanlarmış. ayrıca yeme içme bayağı bi pismiş o sebeple hiç uğraşma... bide vize falan alcaksın sanırım.. çok tatmin olacağını dusunmuyorum şahsen.
  • hmm. teşekkür ederim tavsiye için. biraz daha araştırayım o zaman şu işi. bakalım tek başıma neler yapabilirm
  • ben 2 yaz once 1 ay kaldım mısırda... gezilecek çok fazla yer var. tavsiye ederim.
  • Pasoport ve vize işlemleri ne kadar tutuyor.Daha önce hiç çıkmayanlar için yardımcı olabilirmisiniz.Turlarla gitmek en mantıklısı sanırım.Yol,iz
    bilmeyenler için.Sonuçta kalınacak oteller v.s hazır oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardday -- 25 Aralık 2009; 19:04:58 >
  • Mısır'a gidecekseniz özellikle Kahire ve İskenderiye'ye mutlaka turla gidin , yoksa baya zorlanırsınız. Kesinlikle 4 yıldızlıdan aşağı otellerde kalmayın hatta imkanınız varsa 5 yıldızda kalın örneğin bamtur linkinde verdiğiniz europa otelin altı pavyon :) yatakları ve odaları leş gibi , yemeklerden hiç bahsetmeyeceğim bile ve bütün 3 yıldızlı oteller çok düşük standartlarda . Çok pis , bakımsız bir ülke , insanları insan değil ama gezilecek ve görülecek çok şey var. Eğer tur şirketiyle giderseniz vize problemi yaşamazsınız , mısırdan kapı vizesi alabiliyorsunuz fiyatı da 15$ tabi tur şirketi size bunu 35-40 $'a satacak :) Fiyatlar normalde Türkiye'nin 3te 1i civarında ama turistik yerler olduğu için kazık yeme ihtimaliniz yüksek. Eğer turla heryeri gezip görmek istiyorum derseniz yanınıza en az tur parası kadar bir meblağı ekstra turlara vermeniz gerekir.
  • Ehh ya turcularda çakal olmuş desene
  • bence turla gitmene gerek yok... kendin git. kafana göre bi hotel bul , orda kal...bir guidebook işini görecektir. tek yapmayı bilmen gereken şey , bakkaldan su alırken bile pazarlık yap :D sürekli turist kazıklamaya çalışıyorlar. özellikle taksilerde , adam ne fiyat verirse , 1\3 ü ne falan binmeye çalış :D
  • Ben de geçen yaz Sharm El Sheikh turuna katılmıştım. İlk önce turla gitmeyelim, kendimiz takılalım dedim ama sonradan tur ile gitmenin çok daha ucuza geldiğini farkettik. Biz ETS ile herşey dahil (gidiş dönüş uçak bilet, 4 yıldızlı otelde 7 gece tam pansiyon konaklama, vize, yurtdışı çıkış harcı) 450 euroya gitttik. Ama ekstra turları kendi gittiğimiz acenteden değil oradaki yerel turizm acentelerinden aldık böylece fiyatlar yarı yarıya düştü. Misal bizimkiler Kahire turunu 70 euroya satarken biz 40 dolara gidip geldik, hiçbir fark olmadığını diğer turla gidenlerle konuşarak öğrendik. Tek eksik türkçe rehber yerine ingilizce rehber olması.
    Onun dışında Mısır denildiği gibi genel bir Arap ülkesi hijyen fakirliğine sahip ama bu durum Sharm için kesinlikle geçerli değil! İlk Sharm'a inip 5 günümüzü orada geçirdikten sonra Kahire turuna katıldık ve ondan sonra Mısır'ın nasıl bir yer olduğunu gördük,Sharm tüm Mısır'dan izole bir şekilde müthiş bir atmosfere sahip. Oteller, yemekler ve atmosfer kesinlikle Mısır geri kalanıyla kıyaslanmayacak kadar iyi. Ve hayatımda gördüğüm en güzel ve zengin denize sahip. Sanki dev bir akvaryumda yüzüyor hissine kapılıyorsun. Şiddetle tavsiye ederim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: psychomax13

merhaba arkadaşlar,

ben bu sömestr arası Mısır'a gitmeyi kafaya koydum. Ama hangi şirket ile gitmeliyim, yanımda ne kadar para bulunmalı vs. gibi detaylara ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şöyle bir sitede 179 euro mısır turu buldum siz ne dersiniz bunun için?

http://www.bamtur.com/Turlar/kahire-somestr-3-europa-hotel-vb-iskenderiye-turu-dahil/13301.aspx#

Bamtur ile sorun yaşayan biri vardı forumda yanlış hatırlamıyorsam. Tur iptal olmasına rağmen haber vermemişlerdi gibi bir durum vardı.
    Firma adından yüzde yüz emin değilim ama.

• mısıra gitmiş, kahireyi, piramitleri görmüş, sharm da konaklamış biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.

bir çok olumsuz konuyu belirtebilirim (aç kalacaksınız, sıcaktan nefret edeceksiniz, en çok parayı su ya harcayacaksınız, rusların bir dilim karpuz için birbirlerini izleyip anlam veremeyeceksiniz, çıktığınız tekne turunda öğle yemeğinde oh doydum diyeceksiniz, Türkiye ye dönünce toprağı öpeceğim diyeceğiniz çok konu olacak) ama imkanınız varsa vazgeçmeyin. mutlaka görün.

başkasının kararlarından değil, kendi kararlarınızdan pişman olun. pişman olacağınız hiç bir karar vermeyin. verdiğiniz kararlar için pişmanlık duymayın
  • tur işi tamamen şans, ETS ile çıkıp pişman olan ve olmayan bir çok arkadaşım oldu.
    biz anı tur ile gittik, 4 kişi. oradan oraya savurmadılar, ekstralarını söylediler, katılmak isterseniz söyleyin dediler. kendilerini nerde bulabileceğimizi söylediler. dönüş günü saat 12 de odayı boşaltıp, akşam 23 uçağına kadar onlarla berber ortalıkta boşboş dolaşmak dışında sorun yok. türkleri seviyorlar, "hasan şaş yavaş yavaş" kelimesini duymaya hazırlıklı olmak gerek. nedense bunu söylemeyi çok seviyorlar.

kredi kartı bir çok yerde geçiyor. 100$ 2kişiye hediyeler dahil yetmişti. 2004 yazında.

birde kışın tatil pahalı, yazın ucuz. çok sıcak olduğu için.

quote:

Orijinalden alıntı: safkar14

quote:

Orijinalden alıntı: psychomax13

merhaba arkadaşlar,

Bamtur ile sorun yaşayan biri vardı forumda yanlış hatırlamıyorsam. Tur iptal olmasına rağmen haber vermemişlerdi gibi bir durum vardı.
    Firma adından yüzde yüz emin değilim ama.

• Yurtdışındaki otellerde ülkemizdeki konforları çok fazla aramayın ve seçimizini buna göre yapınız. 3 yıldız olarak gözüken oteller burda 1 yıldız alamazlar. O yüzden ya oteli kendiniz ayarlayın ya da turdaki iyi otellerden birini seçiniz.

Kahire trafiği keşmekeş olan bir şehir, ulaşım açısından sıkıntı çekebilirsiniz. Mutlaka pazarlık yapın. Her konuda pazarlık yapın.

İskenderiye ve Sharm ile ikili programlar yapabilirsiniz.
  • Biz köken olarak Mısır ve Irak'lıyız.Mısır'ın başkenti Kahire Kültür Müzesi'nde belgelerimiz var.Dedem Al Azhar'da okudu.Bütün bu güzelliklere rağmen ben bir kere olsun Mısır'a gidemedim.Babam Libya'da çalıştı ama o da gidemedi.Mısır'a gidipte küçücük bir kavanozu dolduracak şekilde toprak getirebilecek olan var mı ? Saçma bir istek olarak görünebilir ama bunu yapabilecek olan olursa ona çok teşekkür ederim.Böyle birşey mümkün olamayacaksa da sağlık olsun. :)
  • bilgiler için çok teşekkürler. bu tatilde gidemiyorum artık. Ancak bu tur şirketi ile telefonda görüştüm ve yanıma almam gereken para miktarını falan sordum. Yukarıda yazan fiyatın en az iki katını yanına al dediler. Orada yapmış oldukları turlar için ayrıca para alıyorlarmış meğer. dediğiniz gibi de vize için 35 40 euro falan dediler. Artık neyse, şimdilik gitmek için pek havaya giremedim ama mutlaka gideceğim tam müsait olduğum bir zamanda.
  • Mısır, özellikle piramitler ve kahire müzesi kesinlikle görülmesi gereken bir ülke. Yemekleri ve hijyeni kafana takma, sonuçta hayatını orada geçirmeyeceksin.
  • İstersen buradan Mısır gezi notlarına da bakabilirsin.http://seyyahinguncesi.blogspot.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.