Şimdi Ara

Ülkenin akıl sağlığı ve ekran kartları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
7.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba gecenin 4'ünde bişeyler yazmak istedim normalde böyle rant konusu açmam ve hayatta bişeylerden şikayet etmem ama içinde bulunduğumuz duruma biraz da ben parmağımı basayım dedim. Ekran kartımın ölmesi sonucu son 3 aydır ekran kartı fiyatlarını takip ediyorum. Fiyatlar anormal olduğu için haliyle 2. ele yöneldim fakat mantıklı hiç birşey yok 1080p 60 fps için, bir tane r9 270 denk geldi sarı siteden idare etsin diye uygun fiyatlı gördüm (işlemcim oc'lu 2600k) elden aldım. 1 gün çalıştı 2. gün kart öldü. Kart bir yandan sıcak çalışıyordu, içini açtım bir de ne göreyim karta reballing olduğunu tahmin ettiğim birşeyler yapılmış, gpu chip'in çevresinden anladım işlem gördüğünü. Satıcıya wp'dan durumu yazdım mertçe, insanca, küfür etmeden ve tahmin ettiğiniz gibi yok benim kartım hiç tamir görmedi bozuk kartı satmam bilmem ne derken 3 dakika içersinde engel yedim.

Öğrenciyim ve giden paramı geri almak için birşey yapma gereği duymadım zaman kaybı olur diye. Zaten büyük bir kayıbım yok. Diğer taraftan bende denemeden aldım normalde 2. el birşey alcağım zaman denerim. İdare etsin diye aldık hızlı alışveriş, kazık yedik. Allahu Ekber. Herneyse dedim.

Devam. Kırmızı uygulamaya bakıyorum 500 liraya rx 580'ler, 400 liraya 570 itx kartlar falan, benim konumum istanbul, konum soruyorum silivri, edirne falan diyorlar, şüpheleniyorum, ben de yakınım diyip test ediyorum satıcıyı, elden alayım diyorum ve ne oluyor? engel yiyorum.

Dh forum 2. ele geliyorum, küfür eder gibi kademeli olarak küçükten büyüğe fiyat güncelleyenler, ölü 1070'e 1100 yazanlar, 1060 6gb'lar 1600tl, rx 580 1400 tl, iyide 500 lira daha koyayım gidip sıfırını alayım? sıfırı alınmaz 580'in rx 5500xt alınır artık o da ayrı bir konu. Evga 1660 super 2600 tl, sıfırına 3000 vereyim???

Neyse pes ettim. Çok acayip bişey değil 60hz monitorum var high ayar 60fps 1080p'de nefesi yetecek birşey takıp oyun oynamaktı amaç. Dışarı çıkınca atmosfer ortada zaten ülkede herkes birbirine düşman gibi ama buna ekonomi demeyin hemen evet onunla alakası var ama bu ülkenin insanı önceden de böyleydi. Alışverişe de yansıyor herkes birbirine kazık atma peşinde. 2. el piyasa iyidi 2017-18 gibi, artık her şey değişmiş demekki, o zamanlar bazen deal denk gelirdi çünkü. 11.11 ya da black friday beklicem belki birşey çıkar. Yoksa n'apayım genç yaşta akıl sağlığımı kaybedicem. Size de tavsiyem 500-600 tl cebinizde kalsın diye 2. el almayın gidin sıfırını alın.

• 500 liraya 580 ni kimse vermeeez adamla boşa muabbete bile gerek yok 570 de vermez dolar 8.5 tl olmuş kartin sifiri 2000 lira 4 te birine kadar kim verir enayi mi hayır kurumu mu la orasi hurdasini bile vermezler

ayık olun

Paranizin yettiği sifir karti alin ama 4 te 1 fiyata oluculuk yapayim derken zokayi yutmayin.

Öncelikle geçmiş olsun , benim için sarı site tamamen bitmiştir. Hatta dh 2.el bölümü de bitmiştir. Bende son 2 haftada ilginç şeyler yaşadım. O kadar anlamsız cevaplar terslemeler vs. gördüm ki , öyle bir insan olmamama rağmen , bende kendimi kantarın topuzunu kaçıran, gereksiz polemiğe giren biri olarak buldum. Son 2 haftada bana ana avrat küfür eden de oldu , cevap yazmayan da, dolandırıcıya da denkgeldim, düzgün insana da. Çok şükür idare edecek bir kart buldum , eski sattığım kartları satmamın hiç bir anlamı olmasa da , boşuna satmış olsam da garantisi vs. olmayan bir 1070 e 1850TL ödedim. Artık parasında pulunda da değilim mantık çerçevesinden tamamen çıktım. Bugün sabah 1080Tİ yi 7000TL ye ilana koya elemana 6500e olur mu yazmıştım oda son 6750 demişti , o dönüş yapmış hala almak istiyorsan 6500e veriyim diye  

Artık bu konumdayız. 9000TL ye 2080Tİ satmaya çalışanlara takasta 3080 teklif ediyorum.

Sonuç : Bundan sonra referansı vs. de olsa, bir tanıdığın bu arkadaş iyidir güvenilirdir demeden , kefili olmadan alışveriş yapmama kararı aldım. Sarı site direk dolandırıcı mekanı kaç kişiyi şikayet ettim birşey olduğu da yok Allah korusun para filan göndersen %70 ihtimalle gider, bak sen elden almışsın oda pert kart fırında ısıtıp sana vermiş şuan kart sende bozulunca eline kalmış. Velhasıl , daha önce de yazdım. Parası çok olan 2.ele baksın, ben fakirim parayı zor kazanıyorum diyen gidip sıfırına bayılsın parayı , sonra bir daha dönüp fiyat vs. de bakamsın kimseyle muhattap ta olmasın.

Benim de tavsiyem budur.

Kampanya dolu ortalık, mutlaka işe yarayan güzel kartlar bileşenler düşecek.

Bu arada, ülkemizin genel olarak akıl sağlığı yerinde değil. Ülkemizdeki beka sorunu kadar zeka sorunu da önemsenmeli. Hiç bir işe yaramayan insanların çağı başlayalı 5 yıl oldu.

2. Elde beklenti nedir ona da bakmak lazim, adam 300TL ye 4133 Ram satti hemen atlanildi.
    Digeri 4000TL lik sifir 10700K satiyor 2600 e alip 700-1000 ustu yazilip koyuluyor.

Ölü fiyata ürün olursa cok iyi fiyat oluyor hemen aliniyor.Sifirin %20 altina kutulu garantili olursa ise forum ne hale geldi oluyor.

Bozuk mal satani,ederinden fazla isteyeni kimse savunamaz zaten gidersin sifirini alirsin gecersin.
  • Geçmiş olsun, malesef 2. El siteleri dolandırıcı dolmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-3 ay kart aradım ikinci elde. Ya fiyatlar sıfırdan farksız ya da satıcının triplerine maruz kaldım.

Gittim parayı gömüp yeni kart aldım bu dramayı çekmektense

• 2. Elde beklenti nedir ona da bakmak lazim, adam 300TL ye 4133 Ram satti hemen atlanildi.
    Digeri 4000TL lik sifir 10700K satiyor 2600 e alip 700-1000 ustu yazilip koyuluyor.

Ölü fiyata ürün olursa cok iyi fiyat oluyor hemen aliniyor.Sifirin %20 altina kutulu garantili olursa ise forum ne hale geldi oluyor.

Bozuk mal satani,ederinden fazla isteyeni kimse savunamaz zaten gidersin sifirini alirsin gecersin.

• en çok merak ettiğim ise şu, 2017 de 500 tlye aldığım ram şuan 380 tl. acaba ikinci el aynı özelliklerde ram satarken indirim yapıyorlar mı?bindirmeyi çok güzel yapıyor insanlar.

• Öncelikle geçmiş olsun , benim için sarı site tamamen bitmiştir. Hatta dh 2.el bölümü de bitmiştir. Bende son 2 haftada ilginç şeyler yaşadım. O kadar anlamsız cevaplar terslemeler vs. gördüm ki , öyle bir insan olmamama rağmen , bende kendimi kantarın topuzunu kaçıran, gereksiz polemiğe giren biri olarak buldum. Son 2 haftada bana ana avrat küfür eden de oldu , cevap yazmayan da, dolandırıcıya da denkgeldim, düzgün insana da. Çok şükür idare edecek bir kart buldum , eski sattığım kartları satmamın hiç bir anlamı olmasa da , boşuna satmış olsam da garantisi vs. olmayan bir 1070 e 1850TL ödedim. Artık parasında pulunda da değilim mantık çerçevesinden tamamen çıktım. Bugün sabah 1080Tİ yi 7000TL ye ilana koya elemana 6500e olur mu yazmıştım oda son 6750 demişti , o dönüş yapmış hala almak istiyorsan 6500e veriyim diye Ülkenin akıl sağlığı ve ekran kartları 

Artık bu konumdayız. 9000TL ye 2080Tİ satmaya çalışanlara takasta 3080 teklif ediyorum.

Sonuç : Bundan sonra referansı vs. de olsa, bir tanıdığın bu arkadaş iyidir güvenilirdir demeden , kefili olmadan alışveriş yapmama kararı aldım. Sarı site direk dolandırıcı mekanı kaç kişiyi şikayet ettim birşey olduğu da yok Allah korusun para filan göndersen %70 ihtimalle gider, bak sen elden almışsın oda pert kart fırında ısıtıp sana vermiş şuan kart sende bozulunca eline kalmış. Velhasıl , daha önce de yazdım. Parası çok olan 2.ele baksın, ben fakirim parayı zor kazanıyorum diyen gidip sıfırına bayılsın parayı , sonra bir daha dönüp fiyat vs. de bakamsın kimseyle muhattap ta olmasın.

Benim de tavsiyem budur.

Kampanya dolu ortalık, mutlaka işe yarayan güzel kartlar bileşenler düşecek.

Bu arada, ülkemizin genel olarak akıl sağlığı yerinde değil. Ülkemizdeki beka sorunu kadar zeka sorunu da önemsenmeli. Hiç bir işe yaramayan insanların çağı başlayalı 5 yıl oldu.

• İkinci el piyasası ikiye ayrılıyor, örnek ürün üzerinden gitmek gerekirse; 2080Ti

• 4.000 - 4500 TL'ye alırımcılar
    • Ve 9.000 TL istiyorum cillop gibi kartcılar.

O yüzden böyle bir piyasa oluşuyor.

• 500 liraya 580 ni kimse vermeeez adamla boşa muabbete bile gerek yok 570 de vermez dolar 8.5 tl olmuş kartin sifiri 2000 lira 4 te birine kadar kim verir enayi mi hayır kurumu mu la orasi hurdasini bile vermezler

ayık olun

Paranizin yettiği sifir karti alin ama 4 te 1 fiyata oluculuk yapayim derken zokayi yutmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 5 Kasım 2020; 15:31:10 >
  • normal değilmi sizce? ekonomi bozuldukça millet sinirden stresden birbirine saldırıyor. üstelik arkadan leş, hiç bir şey öğrenmemiş, beleşe sınıf geçmiş bir nesil geliyor. daha kötülerine hazırlıklı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 5 Kasım 2020; 15:40:28 >
  • Senin akıl sağlığıda pek yerinde değil hocam. Böyle bi ülkede bir insan 1000 liraya aldığı ürünü 6 ay sonra kaçtan satmalı ? 300 ?

• Sarı site dolandırıcı yuvası..
    Letgoo çoluk çocuk zaten...
    Sattığım ürün 1000tl ise 300e hemen gelim

RX 560 Asus rog strix 4gb teklif attı 300hemen gelim gece3
    Dedim konum uzak gelebilirmisin evet hemen gelim. Çin konumu attım +89 çin kodlu tel

Senin olay şansızlık ve tedbirsizlik AMD kart alırken 2kere test edin..
    Forumda 2.elde sağlam referanslı ve düzgün ürün satanda var biraz piyasa yüksek ama garantili bı rx570 gtx1650 bulursun pes etme.

• Akıl sağlığı kalmadı. Bugün bi ilanı favoriye aldım. Adam vaktini ilanın fiyatıyla oynayarak nasıl harcıyor görün. Cidden komik. Hayır 2080 Super'i o fiyata satabilirse bravo. Bir de gidip 7000 yapıyor. Sıfır 3070'i 7150'ye satıyorlar. Bu neyin kafası anlamadım. Pahalıya aldığını pahalıya satabileceğini sanıyorsa, açıp piyasaya bi bakmasını tavsiye ediyorum.
    Ülkenin akıl sağlığı ve ekran kartları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huan8 -- 5 Kasım 2020; 19:35:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben ikinci el alırken kameraya çekiyorum karşımdaki şaşırıyor diyorum bir sorun çıkarsa elimde kanıt olsun dava açarken filan ,kabul etmeyenleri almıyorum napalim bende böyle çözüm buldum nede olsa dava açtım dosyalar kule oldu ;) 200 TL'nin bile peşine düşerim bunlara müstahak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

İkinci el piyasası ikiye ayrılıyor, örnek ürün üzerinden gitmek gerekirse; 2080Ti

• 4.000 - 4500 TL'ye alırımcılar
    • Ve 9.000 TL istiyorum cillop gibi kartcılar.

O yüzden böyle bir piyasa oluşuyor.

Bir de şeyciler var hocam. Çok temiz 970'ciler... Ülkenin akıl sağlığı ve ekran kartları 

Ben bir de kendi kendine tribe girenlere hastayım. Bundan 1.5 ay önce R5 2600 + B450 anakart satmıştım forumdan, hem de oldukça uygun fiyata. Pek tabii ki bir sürü insan mesaj attı.

" Fiyat belli indirim yapamam " dediğim halde indirim isteyenler, hadi bunu geç sanki kendisine söz vermişim gibi " ürünler satıldı " dediğimde de " hiç etik olmadı " hocamcılar da var. Onlar işin farklı bir boyutu. Adım gibi biliyorum çoğu al-satçı o tayfanın. Benden ucuza kapatıp gidip başka başka sitelerde üzerine fiyat koyup satacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 5 Kasım 2020; 20:36:17 >

• Bu arada zaten hocam özellikle ekran kartını satın alacağınız kişiye kartı en az 1 saat boyunca MSI Kombustor tarzı programlarda stres testine sokacağınızı falan söyleyin. Öyle 10-15 dakika falan değil. Bildiğin 1 saat. Görelim bakalım ne olacak o sıcaklıklar... Millet enayi arıyor, kartının kusurunu saklıyor, şeytan gibi hepsi...

Bu sebepten ötürü şimdiye dek sattığım bir adet GTX 980 ve RX 580 ekran kartının ikisini de İzmir içi elden sattım. Çünkü adım gibi biliyorum, tonla kartın üstüne yatmaya çalışanlar, 300W PSU'da kart deneyenler, neler neler gördük biz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 5 Kasım 2020; 20:42:17 >
  • Her zaman dediğim gibi, malum sarı site şu an RTX 10 serisi kartlar ve bu kartlarla toplanmış sistemlerin çöplüğü olmuş durumda.

Teknoloji olarak en az 4-5 senelik teknoloji bu RTX 10 Serisi kartlar. GDDR5 olmalarının yanında kullanılan mimarilerinden tutun da elektrik tüketimleri ve termal bileşenlerine kadar bildiğin eski teknoloji... Fakat fiyatlar ne hikmetse güncel kurdan hesaplanmış. 9-10 Bin TL civarında sistemlerin tamamına bakın %90'ı RTX 10 serisi bileşenlerle toplanmış.

1 sene sonra tamamen çöp olacak eski teknolojili kartlarıyla kurdukları sistemlerini, sisteme 1-2 RGB parça takıp "akıllarınca göz boyayarak" güncel kur üzerinden hesaplayan, fiyat şişiren o kadar çok "sahtekar" var ki inanamazsınız. İlanları genellikle "OYUN CANAVARI, OYUN GRALI, HARİGA SİSTEM, BÖYLESİNİ BULAMAZSIN ve AÇIQLAMAYI OQU" tarzı hazırlanmış oluyor.

Bazılarına yemlemek için soruyorum sistemin "garantisi var mı" diye, var diyorlar. Tamam geliyorum yüz yüze görüşelim dediğimde ise "egran gardı hariç hepsi garantili" diyerek sözlerinden dönüyorlar. Bazı çılgın satıcılar RTX 10 Ti serisi kartlarının 3070 - 80'den daha iyi olduğunu iddia ederken, bazıları ise "bu gard 11 GB 352 bit yani 2080 Ti ile aynı" diyebilecek kadar komikleşiyor.

Haliyle gülüp geçiyoruz.

Edit: Bunu da şöyle bırakayım, sonra gereksiz yere tartışma olmasın. Yukarıda belirttiğim her şeyi açıklıyor bu link.

https://versus.com/tr/zotac-gaming-geforce-rtx-2080-ti-amp-extreme-core-vs-zotac-geforce-gtx-1080-ti-amp-extreme-core-edition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigbadfox -- 5 Kasım 2020; 21:48:56 >

• ikinci el araç gibi milleti kerizleyebileceklerini sanıyorlar ama o iş öle değil.. 1.5 yaşında ekran kartı bile dehşet değer kaybediyor, türk halkının benim malım değerli kafasını bırakması lazım. şarap değil bu yıllansın

ikinci el pc parçası da en yakın tanıdıktan olmadığı sürece alınmaz bu arada, biraz daha kötü sistem toplarım onu kullanırım en azından gönlüm rahat olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arrastra -- 6 Kasım 2020; 0:4:21 >
  • Geçmiş olsun gerekirse bir tık alt model alın ama ikinci ele bulaşmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huan8 H kullanıcısına yanıt

Gel 4750e bırakıyım vatan faturalı 2080super msi triox 10 aylık. 3080 almayı düşünüyorum da.. yurtdışı ama yurtiçi almaya kalksam 2tane 2080super eder :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 6 Kasım 2020; 1:55:55 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.