Yüzbaşı
24 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 129 (Bu ay: 3)
Gönderileri
.
Arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Direkt konuya gireceğim. 8 ay önce satın almış olduğum Corsair H115i sıvı soğutmanın termal macununu, fanların anırması sonrasında 1 hafta önce değiştirdim. Değerleri resim olarak ekledim alt kısımda. İzmir Karşıyaka'da ikamet ediyorum. Buralar şimdiden leş gibi sıcak olmaya başladı. İşlemcim boşta 33-35, yükte 58-62C civarı geziniyor, en son dün Far Cry 5'te 62-63C civarı idi. Bu sıcaklıklar normalmidi ? Termal macun işlemini başarı ile yaptığıma eminim. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. Bu arada işlemciye özellikle O.C yapmadım.

Arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Lafı uzatmadan direkt konuya gireceğim. 2 günden beridir zaman zaman Battle.Net uygulamasında log in olmaya çalışırken battle.net simgesi dönmeye çalışıp çalışıp sanki bir döngüye girmiş gibi saçmalıyor ardından bir hata kodu veriyor ve işte bağlantılarınızı kontrol edin falan diyordu. Fakat battle.net sayfasına gidip log-in olmaya çalıştığınızda ise çatır çutur girebiliyordunuz. Şu an girilebiliyor çok rahat. Fakat halen zaman zaman log-in olamıyorum.

Şu adreste:http://downdetector.com/status/battle-net " Possible problems at Blizzard battle net " diye uyarı vardı.

İşin ilginç yanı 3 gün önce Windows 10 1803 güncellemesini yaptım, dünyanın en gereksiz uygulaması olan Windows Defender yine ortaya çıktı tabii, neyse çoluğunu, çocuğunu disable ettikten sonra yine log-in olmaya çalıştım hani belki engel oluyordur falan diye durum yine aynı idi. Acaba dedim 1803 güncellemesinin yediği haltlardan birisi olabilir mi diye ? Sonra modemi 3-4 kez yeniden başlattım, zaman zaman bağlandı zaman zaman saçmalamaya devam etti.

İşin diğer bir ilginç yanı ise kıçı kırık netbook var 5 senelik, ona kurdum battle.net'i, üzerinde Windows 7 starter edition olan makine de patır kütür log in olabiliyorum...

Sizlerde de battle.net uygulamasın da log-in olmaya çalışırken sorun oluyor mu ? Teşekkürler
.

Almanya kupası çeyrek final maçı. Leverkusen - Mönchengladbach.

Genel de futbolcular falan penaltı almaya çalışır falan ya, salak adam nasıl da numara yapmış. Bir de sonradan demeç vererek utandım falan demiş.

Herkese iyi forumlar.

4 senedir Corsair GS700 güç kaynağı kullanıyorum. Her 1 yıl geçtiğinde belirli miktarda güç kaybı yaşandığı söyleniyor. Şu ana dek hiç bir sıkıntı olmadı. Sistem de 4790K işlemci, sıvı soğutma, GTX1070, 2 tane SSD vs.... var.

Sizce sistem de sorun çıkmasınımı beklemeliyim yoksa değiştirmeli miyim ? Yanlış mantıkla da hareket etmek istemiyorum. Bir şey olmaz kafası ile de davranmak istemiyorum.

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.
Herkese selamlar saygılar arkadaşlar.

Kendi çapımda bir youtube kanalım var ve Grim Dawn tam sürüme geçtikten sonra biraz gecikmeli de olsa BOUNTY videoları çekmeye başladım. İngilizcem öyle süper sonik olmadığından dolayı, videolar da mecburen Türkçe konuşuyorum. Oyunu oynayan herkes yararlanabilsin diye buraya konu açmak istedim.

Video linki şurası:https://www.youtube.com/playlist?list=PLcKSstNTTty2fLjWB5GS0EMReZY7lCtKx

Değişik Bounty görevlerini aldıkça listeyi güncelleyeceğim. Umarım oyunu oynayan herkesin işine yarar :)
Arkadaşlar herkese iyi haftalar ve iyi forumlar öncelikle. Hemen soruma geçeyim.

intel i7 4970K işlemcim var 4.6ghz'de overclocklu çalışıyor, Gigabyte GA-Z97X-UD3H anakart, 16gb ram ve GTX970 ekran kartım mevcut sistemimde. Kaydettiğim oyun videolarını 1080p 60fps olarak renderleyabilmek için geçen steam indirimlerinde Sony Movie Studio 13 Platinum satın aldım.

Render işlemini program içerisinden sadece CPU ile yap diye bir seçenek var, " render using GPU if available " var fakat, Movie Studio 13 900 serisi kartlarda CUDA'yı kullandırtmıyor. SONY böyle bir karar almış ne akla hizmetle yapmış bunu bilmiyorum. Diğer Render seçeneklerinde " intel quick sync quality " ve " intel quick sync speed " seçenekleri de var fakat sanırım bunu kullanabilmek için dahili intel grafik kartını monitöre bağlamak gerekiyor ve benim de tek monitörüm var. Kullanmakta olduğum GTX970 HDMI ile monitöre bağlı. Monitörümün HDMI, DVI ve VGA girişleri mevcut. HDMI'ı GTX970 kullanıyor.

Sırf render işlemlerini quick sync ile daha hızlı yapabilmek için dahili ekran kartını monitöre nasıl bağlayabilirim. BIOS'dan kontrol ettim dahili intel grafik işlemcisini açabiliyorum fakat daha sonra ki işlemler konusunda bir bilgim yok. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar bunu nasıl yapabileceğimi anlatabilir mi ? Ya da varsa yararlı bir link yazabilir misiniz. Teşekkürler şimdiden.
Herkese günaydın ve iyi forumlar öncelikle.

Cumartesi günü Gigabyte GA-Z97X-UD3H anakart satın aldım. BIOS'a ilk girdiğim de anakartın işlemciye verdiği voltaj 1.476 idi ve sıcaklığı 50 derece idi işlemcinin. Manuel yoldan voltajı 1.250'ye çektim ve sistemi kurdum, sonrasında sıcaklığın 30 derece de sabitlendiğini gördüm.

BIOS sürümü eski olduğundan onu da update ettim. Bu kez voltajı 1.263 gösteriyordu ama sıcaklık aynı kaldı.

İşlemci " intel turbo boost " ile şu an 4.4ghz'de çalışıyor. Henüz ihtiyacım olmadığı için o.c yapmadim.

i7 4790K'nın ideal voltaj aralığı nedir 4.4ghz için ? Bu arada güç kaynağım Corsair 700W, 58A ve 12v kanalındsn 696W güç veriyor. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Herkese iyi forumlar öncelikle.

4 ay önce i7 4790K işlemcim için Coolermaster Nepton 120XL sıvı soğutma satın aldım, gayet güzel montajını yaptım. Boşta 24-26 derece, oyunlar da ise 45-50 derece arası maksimum görüyorum değer olarak. Cihazı monte ederken çin malı 5 liralık bir termal macun kullanmıştım, aslına bakarsanız işini iyi yapıyor gibi şu an macun Sıvı soğutmayı monte ettiğim günden beridir her gün düzenli olarak sıcaklıkları kontrol ediyorum, anormal bir değişiklik yok. Yılbaşından 1 gün önce de kompresör ile kasa içi temizliği de yapmıştım.

Sormak istediğim şu, termal macunu teknik olarak hangi zaman aralığında değiştirmeliyim ? Ya da şöyle mi sormak lazım soruyu... Sıcaklıklar da anormal bir değişim yok ise olumsuz yönde hiç dokunmayayım, paşa paşa çalışmaya devam mı etsin ? İzmir gibi bir yerde yaşıyorum, yazın civciv sıcaklar bastırınca durumuna göre değerlendirme mi yapmalıyım ?

Tecrübeli arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
Dünyadan Futbol
Arsenal FC
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Ekran Kartı
MSI
Kombi
Vailant
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 19 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.268
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 3.821 (Bu ay: 256)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.416 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.