Şimdi Ara

Ulaşmayan Posta için PTT'nin Yanıtı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
11.495
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoawaken -- 5 Mayıs 2019; 16:32:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

mümkün olduğunca takipsiz almamaya çalışıyorum. dün bir ürün alacaktım, takipsiz yolluyor adam. mesaj yazdım china post air mail'le yollar mısın dedim. olur dedi. bakalım yarın öbür gün yolladığında gerçekten o şekilde yollayacak mı... açıkçası fazladan 1 dolar'ı gözden çıkarıyorum takipli kargo için.

Alıntıları Göster
    olayı mezhep veya dinden ayrı ele almak gerek. hırsızlığın mesleği,dini,mezhebi olmaz.

ama herkesin bildiği üzere bu ülkeden ÇALMAK o kadar normalleştirildi ki; "KUL HAKKI EN BÜYÜK GÜNAHTIR" sözü çoğu kişi tarafından ehemmiyetini ve değerini yitirdi.

kim ne derse desin bu ÜLKEMİZİN ACI GERÇEĞİ.
    Ben onlarca sipariş verdim. Nazar değmesin ama takipsiz postalarım bile kaybolmadı.
    Yalnız 5-6 sene önce 1 tane kulaklığın paketini açıp kulaklığı çalmışlardı. Bu da Türkiye'ye girdikten sonra, büyük ihtimalle İzmir'de oldu.
    Ben PTT kargoya şikayet ettim. Müfettişler çok ilgilendi. Fakat birşey çıkmadı. Çünkü kayıtsız. Nerede çalındığı belli değildi.
    Bu arada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. İşi müslümanlığa getirip, ayetler, sureler yazıyorsunuz da müslüman ülkemizin yolsuzluk listesinde en üst sıralarda olduğunu uluslararası kuruluşlar yazmıyor mu?
    En çok tecavüz, savaş, terör hangi devletlerde oluyor?
    Neyse hırsızlığı buraya bağlamanız anlamsız. Hırsızlık dine bağlanamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakMolla

Bu mesaj silindi.
    malesef takipsiz kargo olunca pek ilgilenmiyorlar. Zapalstan aldığım 3 üründen bir tanesi gelmişti. Diğerlerinden ses seda çıkmayınca ptt genel müdürlüğe mail attım ve aradan 3 gün geçti ürünler bugün elime ulaştı hemen.
  • Tebrik ediyorum güzel cevaplamissiniz. Tum dunya da bu is boyledir adi ustunde kayitsiz posta. Kaydi tutulmuyor teslimat garantisi yok ve posta kurulusundan hak iddia talebinde bulunamazsiniz. Bunun için Ptt yi hic bir şekilde suclayamazsiniz. Ayrica postacı sizin gonderileri çalmaya tenezzul etmez o da biliyor içinde değerli bir sey olmadığını merak etmeyin. Milletin günahını alip kufredeceginize paraya kiyip takipli posta ile alin veya ozel kargo ile alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasvet-efza

Tebrik ediyorum güzel cevaplamissiniz. Tum dunya da bu is boyledir adi ustunde kayitsiz posta. Kaydi tutulmuyor teslimat garantisi yok ve posta kurulusundan hak iddia talebinde bulunamazsiniz. Bunun için Ptt yi hic bir şekilde suclayamazsiniz. Ayrica postacı sizin gonderileri çalmaya tenezzul etmez o da biliyor içinde değerli bir sey olmadığını merak etmeyin. Milletin günahını alip kufredeceginize paraya kiyip takipli posta ile alin veya ozel kargo ile alın.
    mümkün olduğunca takipsiz almamaya çalışıyorum. dün bir ürün alacaktım, takipsiz yolluyor adam. mesaj yazdım china post air mail'le yollar mısın dedim. olur dedi. bakalım yarın öbür gün yolladığında gerçekten o şekilde yollayacak mı... açıkçası fazladan 1 dolar'ı gözden çıkarıyorum takipli kargo için.

• quote:

Alıntıları Göster
    olayı mezhep veya dinden ayrı ele almak gerek. hırsızlığın mesleği,dini,mezhebi olmaz.

ama herkesin bildiği üzere bu ülkeden ÇALMAK o kadar normalleştirildi ki; "KUL HAKKI EN BÜYÜK GÜNAHTIR" sözü çoğu kişi tarafından ehemmiyetini ve değerini yitirdi.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kayıtlı postaları bile linç etmeye çalışıyorlar 3 tane kayıtlı postam gelmedi teslim edildi bilgisi girildi gittim dağıtım müdürlüğüne imzamı çıkarın dedim yok teslim edildiğini kanıtlayın yok sonraki gün çağırdılar nerden çıktıysa çıktı paketler yıpranmış biçimde. Kayıtsız postalara karşı yapabilecek birşey yok ama ptt ye gram güvenim yok.

• quote:

Alıntıları Göster
    bende 28 kasımda gearbestten 3 adet ürün sipariş verdim ilk siparişim olduğu için takip kodu seçeneğini farkedemedim.3 parça ürünün ikisi bir pakette 4 aralıkta diğeri bir pakette 5 aralıkta Swisspost ile kayıtsız olarak gönderildi.2 parça olan yaklaşık 10 gün önce geldi, bir gün sonra gönderilen üründen ses yok.ürünün akıbetini nasıl öğrenebiliriz ne kadar daha beklemem gerekiyor bilgi verebilecek var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: elturco78

çinliler de zaten toptan sünni olduğu için sahtekarlık yapabilirler değil mi? Çin'den sipariş veriliyor, siparişi belki satıcı yollamadı, nasıl olsa takipsiz kargo dedi ve yollamadı, ya da çinli posta idaresi indiragandi yaptı, ürünün Türkiye'ye girdiğine dair en ufak bir garanti yok, 3-5 el değiştiriyor fakat hepsi masum, dürüst, son teslimatçı sahtekar... o da sünni olduğu için, yoksa budist, hristiyan, yahudi, putperest, ateşe tapan ve diğer tüm gayri müslimler dürüst satıcının önde gideni, bir tek bizim sünni müslüman PTT hırsız... mükemmel bir bakış açısı...zeka dolu, fikir dolu, tam Türk aydınına yakışır bilimsel bir tez...tebrikler

evladım ulaşmayan kargonun iadesini alıyorsun. Zeka demiş birde...

• quote:

Orijinalden alıntı: muraska

adamsın
  • CriticalWave kullanıcısına yanıt
    evladım!!!!! o zaman konuyu açan arkadaşa bunu söylersin, ulaşmayan kargonun parasını geri veriyorlar diye... zeka dedim evet ama orada ne anlatıldığını anlamak için de zeka gerekiyor...daha en basit adab-ı muaşeret kaidelerinden bile haberi olmayan birisine anlatmaya gerek yok...
  • quote:

evladım!!!!! o zaman konuyu açan arkadaşa bunu söylersin, ulaşmayan kargonun parasını geri veriyorlar diye... zeka dedim evet ama orada ne anlatıldığını anlamak için de zeka gerekiyor...daha en basit adab-ı muaşeret kaidelerinden bile haberi olmayan birisine anlatmaya gerek yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

quote:

Alıntıları Göster
    Ulaşmayan postaların müslimanlıkla nasıl bağlantısını kurabildiniz, anlatır mısınız? Ben de bu kadar derin düşünebilmek istiyorum ama yapamıyorum. İnancım mı engelliyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Ulaşmayan postaların müslimanlıkla nasıl bağlantısını kurabildiniz, anlatır mısınız? Ben de bu kadar derin düşünebilmek istiyorum ama yapamıyorum. İnancım mı engelliyor acaba?
    Geçen gün bende şikayet ettim. Banada aynı mesajı gönderdiler. Bugün bir tane gelmeyen postam aniden posta kutusunda buldum. Aslında china post ile gönderilen posta üzerinde numara var. Tracking numara ile uyuşuyor. İşin diğer tarafı aldığınız siteye girilen bu china post takip numarası nedense ptt üzerinden kayıt altına alınmıyor. Bu numara kayıt altına alınsa bir sıkıntı olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Geçen gün bende şikayet ettim. Banada aynı mesajı gönderdiler. Bugün bir tane gelmeyen postam aniden posta kutusunda buldum. Aslında china post ile gönderilen posta üzerinde numara var. Tracking numara ile uyuşuyor. İşin diğer tarafı aldığınız siteye girilen bu china post takip numarası nedense ptt üzerinden kayıt altına alınmıyor. Bu numara kayıt altına alınsa bir sıkıntı olmayacak.

hocam bunu nereye şikayet ettiniz benimde 10 dolarlık bir ürünüm gelmedi öğrenci için 25 lira çok para
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

hocam bunu nereye şikayet ettiniz benimde 10 dolarlık bir ürünüm gelmedi öğrenci için 25 lira çok para

Alıntıları Göster
    Yahu zaten 0,6dolar gibi bir fiyat takipsiz gönderi(çin vs. için) . ptt bu ücretin belki 1tl'sini alıyor yada almıyor. Bence ptt'yi suçlayarak çok ayıp yaptınız. Tamam ptt memuru da alabilir ama öncesinde yurtdışında dolaşıyor, belki satıcı göndermiyor. Cahilce birisini suçlamak bence çok ayıp

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackSea14

Yahu zaten 0,6dolar gibi bir fiyat takipsiz gönderi(çin vs. için) . ptt bu ücretin belki 1tl'sini alıyor yada almıyor. Bence ptt'yi suçlayarak çok ayıp yaptınız. Tamam ptt memuru da alabilir ama öncesinde yurtdışında dolaşıyor, belki satıcı göndermiyor. Cahilce birisini suçlamak bence çok ayıp

Alıntıları Göster
    İlgi elektronik postanız incelenmiştir. Üyesi bulunduğumuz Dünya Posta Birliği Kararları ve iç mevzuatımız uyarınca kayıtsız mektup türündeki gönderiler diğer posta idareleri ve servislerimiz arasında herhangi bir kayda tabi olmadan alınıp verilmekte ve bu doğrultuda ücretlendirilmekte olup bu tür gönderiler ile ilgili hasar, gecikme gibi aksaklıkların hangi ülke servislerinde oluştuğu tespit edilememektedir. Bu nedenle söz konusu kayıtsız gönderiler ile ilgili hiçbir posta idaresince sorumluluk alınmamaktadır. Bilgilerinize sunarız.

Aynı cevabı herkese yollamışlar sanırım.

Yazık ya vallahi yazık.

• Kadima kullanıcısına yanıt
    Selam,

Nasıl bir mail atmıştınız acaba bizde aynı yolu izleyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-729A1C3F3

Selam,

Aynı şekilde benimde kayıtsız yurt dışından paketim gelmedi geçen Mayıs gönderilmişti. Hiç bir şekilde kimse bilmiyor, umursamıyor. Çalındı %100. Şikayet edebileceğin bir yerde yok düzgün. Neyse farkı takipli göndermekte fayda var!
  • Arkadaslar bimer veya ptt.gov.tr den gelmeyen postalar icin sikayetinizi yapmaktan cekinmeyin. Bunun faydasi şu: Dagiticinin da savunmasini aliyorlar ve dagitici ic ediyorsa bir dahaki siparislerinizde tirsiyor daha dikkatli oluyor.
    Not: takipsiz siparise 3 ay dolmadan sikayet acmayin. 96 gunde gelen siparisim de oldu. Bazen dunyayi dolasip geliyor veya cindeki firma gonderdim diyor ama siparisleri biriktirip 30 gun sonra gonderiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 27 Ocak 2016; 11:04:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

Selam,

merhaba. PTT'nin bize ulaşın kısmındaki şikayet formundan bunu yazdım hocam :)

"Yurt dışından almış olduğum ürünlerin kargo takipsiz olan ürünler elime ulaşmıyor ama kargo takibi olan ürünler geliyor. Satıcı firma ile görüştüğümde ürünü gönderdiklerini söylüyorlar. İnternette biraz araştırma yaptım ve bir çok kişinin aynı durumdan mağdur olduğunu gördüm. Bazı yorumlarda kurye görevlilerinin ürünleri teslim etmeyip kendilerinin aldığını söyleyenler bile mevcut. Lütfen bu duruma bir çözüm bulun."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadima -- 27 Ocak 2016; 11:27:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.