Şimdi Ara

Ücretsiz Kredi Danışmanı Her şeyi sorabilirsiniz... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
17
Favori
46.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam temize ciktim cok sukur.mevzu bi kac ay degil yaza almasam yil sonu degistirsem ne olur yeni arabayi

Ben sadece teknik olarak uc assagi bes yukari ne zaman bankalar nezninde rahat isimi gorebilcek duruma gecerim onu merak ediyorum

Yoksa galerici arkadaslarimda var.gel senetle verelim istedigin arabayi diyolar o islere girmek istemiyorum

Dip not:artik bi opucuk yollayin aninda krediniz hazir temali reklamlar kulliyen yalan.kredi verirken kili kirk yariyorlar.haaa kendilerince haklilar.kredi batagi dolu heryer.kredi kartini duzenli odeyenler azinlikta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 19 Nisan 2017; 22:12:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Merhabalar.acil yardim.kredi cekebilirmiyim.

Kamuda doktorum.9 bin tl maas bordrom.esimde calisiyor.2bin tl ye yakin aliyor.buraya kadar hersey guzel.lakin ailemin borcunu ustlendigimden kredi ve kredi kartlarim duzensiz oldu 2 yildir.icralik avukatlik olmadim ama hep geriden gittim.kredi puanim suan 0.ailemin borcu bitti sukur.gecen aydan beri butun kartlarimi kredilerimi duzenli odemeye basladim.kredi odemelerim toplami aylik 1660tl ve alti yedi taksiti kaldi.maasimin yuzde 70 inden cok az yani.yaza" iki senedir surunuyorum kendimi odullendireyim "diye araba almak istiyorum

Gecen sene kredi cekmek istedim vermediler mudur onayli hemde ve maas bankamdan.ama dedim ya durumu duzelltim.kucuk sehirde yasiyorum maas fazla fazla yetio cok sukur.gecen aydan itibaren duzenli odemeler basladi ve 1 kurus eksik yatirmiyorum kartlari.yaza kadar kredi cekicek seviyeye gelirmi puanim.tasit kredisi cekicem.suan puanim 0 ya cekiniyorum.olum kalim olmazsa daha 1 kurus eksikte yatirmam.puanimi toparlamak icin 5 6 ay duzenli odeme yetermi.20 milyar benim kulustur eder.60 cekeyim diyorum

Tesekkurler

Dip not:mesajin basinda acil yaziyor ama durumun acil olmadiginin farkindayim dikkatinizi cekmek istedim

Bi sene bekle borcsuz yada az borclu al diye tavsiyelere kapaliyim.arabam dokulmeye basladi coluk cocuk tasiyorum ve dedim ya iki senedir cok sikinti cektim anlatamam.kendimi odullendirmek istiyorum.yoksa kredi notum yaza duzelmese kisa duzelir.

Birde tasit kredilerinde pesinat verdiginden daha kolay veriliyor yada 1200 den fazla kredi puaninda olsa kredi cekemeyebilirsin yada daha dusuk puanla kredide cekebilirsin bankaya bagli.kamudayim maasim nisbeten yuksek verme egiliminde olacaklarini dusunuyorum evet ama

Ez cumle duzenli odemelerle bankalarin gozunde kac aya kotu musteri imajim silinir ve gittigimde sak diye kredi cekebilirmiyim benim durumum icin 4 5 ay yeterlimidir merakim budur

Bankalardaki imajın genelde 3 ay'a kadar düzelmesi gerekiyor hocam.
    Sizi çok iyi anlıyorum, Evet taşıt kredisinde banka daha esnek davranır.
    Kaç yıldır aynı yerde çalışıyorsunuz? Eğer, bankalar onay vermezse tüketici finansmanı şirketlerine başvurun Mesela " TEBCETELEM" " KOÇ FİNANS " gibi.
    Avukatlık olmak maalesef çok kötü bir durum bu konularda! yani düşünün 9 bin TL maaş bordronuzun olduğunu söylüyorsunuz ama bankalar kredi vermiyor.

• Yok hocam avukatlik olmadim hic cok sukur.hep ekstrem 2 aylik gecikmedeyken odedim 3. Aya birakmadim .5 yildir kamuda hekimim.

Ilginiz icin tesekkur ederim.dediginiz gibi yapicam koc finans gibi firmalardan deniyecegim.killik cikcagini sanmiyorum.hatta mumkun olsada tuketici kredisi ceksem.araba rehinli kalmasin

Bakalim yapmam gereken duzenli odemek.basladik odemeye.belki 3 ay normalde erken bi beklenti adima ama maastan oturu sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Saolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 20 Nisan 2017; 23:15:4 >
  • Selam 10binlik kredi hangi bankada daha uygun hocam :)

• Bu arada iki gundur basligi rehin almis gibi olmayimda sikintisi olan kisiler icin rehber olur diye son son bi kac bisey daha karalayacagim.malum durumum ekstrem aydinlatici olabilir.

1.kredi kartlarinizin odemelerini muhakkak duzenli yapin.oyle 300 tl borcum var bisey olmaz ya demeyin.kredi skorunuzu etkileyen borcunuzun buyuklugu kucuklugu degil duzenli odeyip odeyememek

2.kamuda calisanlar ozellikle kmh larini ya oderim bi ara.faizini yatirmiyomuyum elim rahatlayinca oderim seklinde yaklasmasin.kmh skoru cok etkiliyormus.

3.bayram seyran kredisi bi el salla kredini hesabina yatiralim dedikleri skoru iyi olanlara.hic oyle degil olay.ben cekecegim krediyi kredi kartlarimi kapatmak icin istedim para hic cebime girmesin verim numaralarini siz onlara yatirin ben para istemiyorum dedim.hani hep deniyor ya kamuda olsan daha rahat olur,olmadi.hemde kamuda alinabilcek en yuksek maas skalasindayken

4.benim iki tane kredim vardi.skorum iyi iken cektigim.az bi miktar.onlari duzenli oduyordum zaten maastan otomatik kesiliyor.verseler onuda kesicekler garanti yani ama yine vermediler.biseyleri oduyorum biseyler sikintili odediklerim kurtarir demeyin.

5.kotu gidisati hissettiginiz anda ve baska yerden takviye alamicaksaniz batmadan kredi isini halledin.bi ay iki ay uc ay idare ederim dersiniz kredi cekebilcekken bi bakmisiniz bankalar yuzunuze bakmiyor

6.cabuk kredi veriyor dedikleri akbankti bankam.mudur kendi yazdi ben onayliyorum yardimci olalim diye merkezden red yedim.yapikredi bankasindan mudur bulduk.bana oyle garanti konustuki rahat ol o is bende sen kendini ayarla diye.ondada red yedim

7.kredi kartinizi yapilandirirsaniz kredi skorunuz sert dusuyormus dediler.sonra odedikce yukseliyormus.bana bi bankaci soyledi ama baskasina teyit ettirmedim

Yazdiklarimi derleyin.kagit ustunde kredi vermek icin kapimda yatacaklar belki ileride ama avukatlik olmama ragmen skorum cok kotu diye kapilarinda yattim husrana ugradim

Gardinizi ona gore alin.saglicakla kalin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 20 Nisan 2017; 23:19:4 >

• quote:

Yok hocam avukatlik olmadim hic cok sukur.hep ekstrem 2 aylik gecikmedeyken odedim 3. Aya birakmadim .5 yildir kamuda hekimim.

Ilginiz icin tesekkur ederim.dediginiz gibi yapicam koc finans gibi firmalardan deniyecegim.killik cikcagini sanmiyorum.hatta mumkun olsada tuketici kredisi ceksem.araba rehinli kalmasin

Bakalim yapmam gereken duzenli odemek.basladik odemeye.belki 3 ay normalde erken bi beklenti adima ama maastan oturu sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Saolun

Hiç avukatlık olmadınız mı?
    Çok ilginç. Bankalar sırf bir kaç gecikme oluyor diye, 9 bin Bordrolu hele hele kamu çalışanına ASLA ret vermemesi lazım yahu? Çok borcunuz mu var acaba? yukarıda Ailemin tüm borcunu ben yüklendim demişsiniz.
    Her halde çok fazla kredi/kredi kartı borcunuz vardır muhtemelen değil mi?

• vakıfbank ödemelerde düzensizlik var diye vermedi hocam.

ödemeleri yapın biraz zaman geçsin tekrar gelin dedi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

vakıfbank ödemelerde düzensizlik var diye vermedi hocam.

Dostum, 3 ay tek bir kuruş geciktirme.
    Tek bir başvuru da yapma. Sonra %99 istediğin kredi onaylanır merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMET EGEMEN

quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

vakıfbank ödemelerde düzensizlik var diye vermedi hocam.

Dostum, 3 ay tek bir kuruş geciktirme.
    Tek bir başvuru da yapma. Sonra %99 istediğin kredi onaylanır merak etme.

Hocam 2000 lira ihtiyaç kredisi çektim Denizbank tan.Kaç ay gecikirse

kara listeye düşerim

Ayrıcam hakkımda nasıl bir süreç işler?
  • quote:

quote:

Yok hocam avukatlik olmadim hic cok sukur.hep ekstrem 2 aylik gecikmedeyken odedim 3. Aya birakmadim .5 yildir kamuda hekimim.

Saolun

Çok ilginç. Bankalar sırf bir kaç gecikme oluyor diye, 9 bin Bordrolu hele hele kamu çalışanına ASLA ret vermemesi lazım yahu? Çok borcunuz mu var acaba? yukarıda Ailemin tüm borcunu ben yüklendim demişsiniz.

Evet hocam hic avukat burosuna dosyam gitmedi.cok borcum derken 25 er milyarlik 2 kredim.bunlarin kredileri maasimdan otomatik kesildi 1660 tl toplam.(maasimin yuzde 20 si yada daha azi yapiyor.yani teknik olarak cekebilcek sinirin altinda bayagi).toplam 22 bin tl lik borcu olan 5 kredi karti.ama tekrar ediyorum kredi kartlarini hep bi ay iki ay gecikmeli.bi ay birinin asgarisi bi ay birinin.asgarisini odedigim kartla o ay gecindim vs.ama asla 3 ay olmadi avukatlik olmadi.her ay 4 bin lira ile gecindim kredileri odedim kartlara takla attirdim.5 i abime yolladim.

5 kartin ikisi kullaniyorum suan ucunu yapilandirdim.gecen aydan itibaren bismillah dedik bu aydan itibaren gecmise ait bir tl borcum yok

Bunlar ve aylik ailemin gecimi 5 6 bin tutuyor.butcem suan aylim 5 bin tl fazla veriyor.(esim gecen ay ise basladi 2 binde o aliyo)

Ve ben korkuma kredi cekmeye gidemiyorum.yine vermezler uzulurum diye.gecen sene cok gururum incindi

Uc dort ay odeyim acik kartlarimi hemde yapilandirdiklarimi kapayayim diyorum

Yoksa bu ay arabayi alsam 2 binde ona odesem.kenara para bile koyabiliyorum.ama gozum o kadar korktu oyle ozguvenim yerlerdeki.foruma size bunlari sormak icib uye oldum.bankaya gidip sorasim yok.

Dip not:o toplamda 1660 tl odedigin iki kredi 12. Ayda bitiyor.sene sonunu beklesen 0 kredi 0 yapilandirilmis kart 7 8 aylik duzdenli odeme olcakta temmuz agustosta arabayi alimde 10 gun tatile gidim diyorum.3 4 ayim var duzenli odemelerle nasil olcak bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 21 Nisan 2017; 15:13:22 >

• hocam bir bilgiye ihtyiacım var.

bir bankadaki kredi kartımı geçen ay malesef asgariyi bile yatıramadım.

bu ay yeni ekstrem geldi. bankadan telefon geldi. bir kaç gün önce bu ay mutlaka en azından asgariyi yatırın yoksa takip başlayacak falan şeklinde.

fakat ay başına kadar yatıramayacağımı söyledim siz bilirsiniz ama takip girer masraflar olur falan dediler telefonda.

kısacası, kart borcunu ilk defa çeşitli sebebplerden dolayı 2 defa üst üste asgari bile ödeyemiyorum.

ay başında tüm ekstre borcunu ödeyeceğim. bu süreçte avukat vs hukuki süreç bakımından sıkıntı yaşar mıyım acaba?
  • Ucuncu ekstreniz kesildi.ayin 25 i 3. Ekstrenizin son gunu o birikmis borcunuzun en az asgari odemesini yapmazsaniz avukatlik olursunuz ve o zaman kara listeye alinirsiniz

Yani her ayi 30 gun alsak.91. Gun avukatlik olursunuz.odeme yapmaniz icin sizi telefonla ararlar mesan atarlar.ama olayin ikamesi budur

Idari takipe dustunuz iki gun icinde odeme yapmaniz gerekmektedir seklinde mesajlar gelir ama idari takip demek banka tarafanizdan izlenmeye basladiniz demek.adli bi olay yok

Yanliz bu durum aliskanlik haline gelirse normalde asgariyi oderseniz kartiniz kullanima acilirken.aliskanlik halinde banka borcunuzun tamamini odeyene kadar kartinizi kapatabilir.asgariyi odedim karti kullanirim dersiniz bi baktiniz kartiniz kullanima kapali dikkat edin

Hic bisey olmaz rahat olun.sadece kredi skorunuz duser.91. Gun avukat masraflari borcunuza eklenir.90. Gune kadar sadece faiz yersiniz.idari takipin bi masrafi yok.goz korkutmaca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 21 Nisan 2017; 21:54:10 >

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Doktor birisinin hala milyardan bahsetmesi tuhafıma gitti. milyar sözcüğünü sadece okula fazla gitmeyen insanlardan duyuyordum.
  • Mesajlara baktimda karisik yazmisim.bazen bin tl bazen milyar.eski aliskanliklar

Dikkat ederim eyvallah

Ama o k olayina ifritim.3k 5k

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    tekrar kontrol ettim .

geçen ay ki ekstrenin son ödemesi 27.03 bu ayyeni gelen ekstrenin son ödemesi 27.04 ödemeyi mayısın 5-6 sı gibi yapacağım.

yani kaba hesapla 45-50 gün gecikmiş olacak.

anladığım kadarıyla adli bir sıkıntı olmayacak.bir taklacı bulayım takla attırayım karta diyordum ama sanırım gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 21 Nisan 2017; 22:20:45 >
  • Usta selamlar. Benim kredi puanım düşük 800-900 civarında sanırım. Bir bankadan kredi çekmiştim 7 aydır düzenli gününden önce hatta ödüyorum. Şimdi şirket değişti ve banka da değişti. Başka bir bankadan maaş alacağım. Ve maaşım yaklaşık 700 lira fazla olacak. Yeni banka maaş müşterisi olduğum için bu kredi puanıyla bana kredi verir mi?
  • Merhaba arkadaşlar benim 10bintl krediye ihtiyacım var k.kartı ile 12taksit beyaz eşya al-sat 11550₺ oluyor sizce kredi mi k.kartı mı

• Banka sizi korkutmuş olabilir, 3 aydan önce avukatlık olana rastlamadım.
  • quote:

quote:

quote:

Saolun

Evet hocam hic avukat burosuna dosyam gitmedi.cok borcum derken 25 er milyarlik 2 kredim.bunlarin kredileri maasimdan otomatik kesildi 1660 tl toplam.(maasimin yuzde 20 si yada daha azi yapiyor.yani teknik olarak cekebilcek sinirin altinda bayagi).toplam 22 bin tl lik borcu olan 5 kredi karti.ama tekrar ediyorum kredi kartlarini hep bi ay iki ay gecikmeli.bi ay birinin asgarisi bi ay birinin.asgarisini odedigim kartla o ay gecindim vs.ama asla 3 ay olmadi avukatlik olmadi.her ay 4 bin lira ile gecindim kredileri odedim kartlara takla attirdim.5 i abime yolladim.

5 kartin ikisi kullaniyorum suan ucunu yapilandirdim.gecen aydan itibaren bismillah dedik bu aydan itibaren gecmise ait bir tl borcum yok

Bunlar ve aylik ailemin gecimi 5 6 bin tutuyor.butcem suan aylim 5 bin tl fazla veriyor.(esim gecen ay ise basladi 2 binde o aliyo)

Ve ben korkuma kredi cekmeye gidemiyorum.yine vermezler uzulurum diye.gecen sene cok gururum incindi

Uc dort ay odeyim acik kartlarimi hemde yapilandirdiklarimi kapayayim diyorum

Yoksa bu ay arabayi alsam 2 binde ona odesem.kenara para bile koyabiliyorum.ama gozum o kadar korktu oyle ozguvenim yerlerdeki.foruma size bunlari sormak icib uye oldum.bankaya gidip sorasim yok.

Dip not:o toplamda 1660 tl odedigin iki kredi 12. Ayda bitiyor.sene sonunu beklesen 0 kredi 0 yapilandirilmis kart 7 8 aylik duzdenli odeme olcakta temmuz agustosta arabayi alimde 10 gun tatile gidim diyorum.3 4 ayim var duzenli odemelerle nasil olcak bakalim

Şu an yapılandırmada kredi kartınız veya krediniz var mı?
    Eğer varsa yüksek ihtimal ondandır kredi alamamanız.
    Velhasıl 3 ay daha düzenli ödeyin maximum 5-6 ay sonra istediğiniz arabayı alabilirsiniz. 5-6 ay max. diyorum bu 3 ay içinde de gerçekleşebilir.

• Hocam peki şuan bankalarda genel bi kredi vermeme var.peki bu nezaman düzelir ? Yani rahat rahat krediyi nezaman kullanırız

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.