Yarbay
21 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 317 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar bı arkadaşıma yurt dışına götürmek icin yazıcıyı bana kargoları ve malesef yazıcıyı kaybettim. Mesuliyet bende olduğu için yaziciyi almam gerek ki mesele şu yazı HP.marka series gibi biseydi ve arkadaşım yazıcının toner i ne şırınga ile mürekkep yüklenen olduğunu söyledi bu hangi yazıcı? Compact biseydi benim bilmek istediğim bu yazıcı hangi model? Eski bı modeldi. Yardımlarınız için teşekkürler

silinsin
Bu haberi bı yerde gördüm direk kopyaliyorum.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, yılın ilk 6 ayının ardından MEB 'in elinde maaşlar hariç kalan 10 milyar 633 milyon 716 bin 878 TL'den 2 milyar TL'si 'tasarruf tedbirleri' kapsamında kesildi.
EN FAZLA KESİNTİ FATİH PROJESİ'NDEN

Böylece MEB'in kemeri yüzde 18 'sıkıldı'. Okulların onarımlarından, yeni okul yapımı için kamulaştırma giderlerine kadar pek çok kalemde kesinti yapıldı. Okul öncesinden liseye kadar öğrencilerin ailelerine verilen burslardan 20 milyon TL, devlet parasız yatılı öğrencileri için yine ailelerine verilen pansiyon yardımından 103 milyon TL kesilmesi ise dikkat çekti.

Özel okula gidecek öğrenciler için ayrılan 1.2 milyar TL teşvikten 75 milyon TL kesinti yapıldı.

Fatih Projesi'nden ise 705 milyon TL kesildi.

Tasarruf kapsamında, büyük kesinti kararlarından biri de okulların her türlü altyapı giderleri ve alımları ile ilgilenen İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı için alındı.

Okullar için hammade, her türlü ürün alımları; yeni okul yapımı için kamulaştırma, satın alma, ayni hak tesisi ve okulların büyük bakım-onarımları için ayrılan bütçeden 145 milyon TL kesildi.

Her kademedeki okulda parasız yatılı okuyan öğrencilerin ailelerine verilen 'pansiyon hizmetleri' yardımı ödeneğinden 103 milyon TL kesildi. Bu kapsamda en büyük kesinti 38 milyon ile lisede yatılı okuyan öğrencilere verilen yurt yardımından yapıldı. İlkokul, lise, imam hatip ortaokulu ve lisesi öğrencilerine verilen burslardan da toplamda 20 milyon TL kesinti yapıldı.

Kaynak :https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201808261034898152-meb-nutce-kesinti-2milyar/
"Ben sevmem böyle şeyleri de, daha iyi anlaşılsın diye musadenizle söyleyeyim ; Google yi kullanan ilk icraat eden sultan Abdülhamid Han'dir. Gidemiyor ulaşım imkanları yok gitse sorun olacak payitaht da ne yapiyor, fotoğrafını çektiriyor izliyor oradan bişey uretiyor Google nin ilk mucidi bu anlamda Abdülhamid Han'dir.

Ulan bir profesör böyle salak saçma konuşursa benim gibi inşaat işçisi ne yapsın
Bugün fabrikada bir arkadaşla tartışırken "bana sen kızıl komünist misin" dedi bende haliyle şaşırarak evet komünis'im her işci gibi dedim, ozaman sen müslüman deyilsin dedi ve bu çocukluğumdan beri böyle neden bilmiyorum ama halk komünizm i dinsizlik olarak görüyor. Suan ki hükümetin kapitalist oldugundan haberleri yok çoğunun.Halk neden bilinclendirilmiyor,okullarda neden bunlar öğretilmiyor, örnek vericek olursak trt1 kanalında 80ler dizisi oynardı orda darbeyi göstermişlerdi 80 darbesini ve elinde komünizm kitabı olan herkezi hapise atmışlardı bununla ilgisi varmı merak etmiyor deyilim. Neticede emperyalizm en cok korktuğu şey sosyalizm dir.
Arkadaşlar yatırım amaçlı 2 arkadaş büyük baş hayvan (sütten kesilmiş) almayı ve pazarına ufakdan girmeyi düşünüyoruz. Şimdi 40 tane büyük baş hayvan alabiliyoruz, ama sonrasında desteğe ihtiyacımız var bunun için nereye basvurabiliriz ? Hayvanları büyüyecek ağıl var ama bizim deyil. Yani sorum su bu işte nekadar ve nerden destek alırız?
Malum askari ücret 1603 gibi komik bir rakama bu paraya geçinmek imkansi. Gelelim benim soruma evim kira Kayseri'de yaşıyorum kürt asilliyim doğma büyüme kayserildeyim. Ben kanadaya bilet alsam oraya gitsem iltica yoluyla basvursam şuan zaten listede Türkiye de varmış sanirsam. orada ne iş yapabilirim ? Mesleğim mobilya dekorasyon orda yol iz bilmem ama yaşam şartı çok fazla olduğu söyleniyor. Bu mesaj trolleme amaçlı deyil çok ciddi bir meseledir.
Kayseri'de işçi olarak çalışıyordum toplamda 3 yıl calistim.maaşım 2000tl idi patron seni calistiracagima 3 tane Suriyeli calistiririm dedi ve beni kovdu tazminat falan da vermedi. Git istediğin yere şikayet et ne yaparsan yap para yok dedi kendisi koyu bır akp li çünkü akp bu tip adamlara fazla imtiyaz veriyor. Bende iş aramaya başladım ve şuan iş bulamıyorum namusumla çalışıp para kazanamiyorum kimse yerli işçi çalıştırmak istemiyor çünkü Suriyeliler bizlerden daha ucuza geliyor SGK vergi hicbisey yok. Alo 170 e şikayet etsek onlara bişey yapamayız diyorlar. İyice mağdur duruma düştüm.ne olacak ulkece halimiz. Eyer yurt dışında iş imkanı bulsam 1.sn ye durmam çeker giderim.
Hakkında
Meslek: Marangoz
İlgi Alanları: Ps3oyun
Forum İmzası:
PSN= oMeR24Tr
Hakkımda:

بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم.
Bismillahirrahmanirrahim
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Oyun Platformu
PS3
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.232
İkinci El Bölümü Mesajları: 82
Konularının görüntülenme sayısı: 72.244 (Bu ay: 414)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 984 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.