Şimdi Ara

ÜÇKAĞITÇI TÜRKNET!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
4.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
100 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba dostlar, başlıktan da anlaşılacağı üzere Türknet ile yaşadığım problemi sizlerle paylaşmak ve bu tarz tel maşa firmalara papuç bırakmamak gerektiğini düşünerek konuyu sizlere arz etmek istiyorum;

2018 yılının ağustos-eylül aylarında, superonline aboneliğimin taahhütü sona erdiği için farklı operatörlerin tekliflerini öğrenmek adına araştırma yapmaya başladım. O sıralarda yüksek hızda interneti uygun fiyatlar ve taahhüt olmaksızın sunan Türknet'e özellikle ilgi duyarak bana sunacakları bir alternatif var mı öğrenmek üzere müşteri hizmetlerini aradım.

Her zaman olduğu gibi önce altyapı kontrolü yapıldı ve bana 100mb altyapı ile internet bağlanabileceğini söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam en az 80mb dolaylarında bir hız alırmışım...
    Ben tabii heyecanlandım hemen. Çünkü 2004 yılından beri oturduğum adreste maksimum alabildiğim hız 8mb olmuş ve sırf yüksek download kullanımı yaptığım için de hep 100 lira üstü fahiş ücretlerle sınırsız paketler kullanmış biri olarak uygun fiyata sınırsız hem de en az 50-80mb arası bir internete kavuşacaktım...

Tabii şahsım bu işlerin her zaman öyle olmadığını bildiğim, naçizane zaten bu işlerin içinde olan birisi olduğum için temkinli bir şekilde telefonda ki müşteri temsilcisine; "bak kardeşim bırak 80i 50yi bana 25mb hız bağlat ömür boyu senin müşterin olurum ama emin misin? Bir daha kontrol et" dedim. Fakat bana ısrarla; "altyapınız uygun hiç merak etmeyin" şeklinde geri dönüş yaptı. Bunun üzerine bende altını çizerek dedim ki; "o zaman sana açık çek buraya en az 25mb hızı getir, ben tamamım ama iş bağlamaya geldiğinde 8mb en fazla bağlayabiliyoruz derseniz kabul etmem iptal ederim bilgin olsun" dedim. Tabii ki efendim hiç problem yok zaten beğenmezseniz koşulsuz iade hakkınız var cart curt...

Velhasıl arkadaşlar ben bir umutla belki bilmediğim bir şey vardır. Türknet zoru başarıyordur filan bir ümitle evraklarımı yolladıktan sonra bekleyişe geçtim. Zaten çalışma stilleri o kadar berbat ki. Yolladığım kağıtlar gitti mi gitmedi mi anlayana kadar canım çıktı. Arayıp da süreci soracak bir Allahın kulu yok. Çünkü bir kere müşterisi oldun mu sana telefondan hizmet veren bir yapısı yok firmanın. Ama "ya sabır" dedik her operatörün bir sorunu var önemli olan günün sonunda aldığım hız dedik... ve bekledik...

Derken bir gün türk telekom alt yapı çalışanı neti bağlamaya geldi nihayet... Bana modemin var mı diye sordu, dedim buyur burada... Modemi'de kendimiz sağlıyoruz gözünü sevdiğim firmasında... :)
    Neyse, dedim ne kadar hız alacağız şimdi. Abi bakıyorum dedi kutuya gitti, geldi. Abi sizin altyapı 8mb bilgin olsun aktif ediyorum ben...

:D Ya siz benimle dalga mı geçiyorsunuz?

Dedim kardeşim bana böyle böyle söylendi nasıl olacak?

Valla ben onların çalışanı değilim. Hattı aktif etmekle görevliyim ben bilmem... "Zaten superonline'ın sana veremediği hızı onlar nasıl veriyormuş ben de anlamadım kafalarına göre satış yapıyorlar abi işte" filan dedi...

Bende haklısın dedim ahmaklık biz de güvendik bir an için, o kadar iddialı konuştu ki telefonda ki adam, dedim her şeyi bilmiyoruz belki de bir şans verelim...

Ben de tabii dedim kardeş sen bağla ben iptali yaparım yapacak bir şey yok.

Dolayısı ile iptal ettirdim. Beni arayıp utanmadan, biz de hiç değilse taahhüt yok, kota yok, sizin için daha iyi değil mi filan diye kalmam yönünde ikna etmeye çalıştılar. Oysa ki taa en başında delikanlı gibi bana doğru beyan üzerine satış yapılsa zaten Türknete geçme düşüncem vardı. Olay gereksiz şekilde daha karmaşık ve bu sefer karşılıklı güvenin kaybolduğu bir hal alınca, üstüne bağlantı sürecinin çok köhne ve uyduruk yöntemlerle uzun sürmesi, bu sürede ulaşabileceğim bir müşteri hizmetlerinin bulunmayışı filan hepten Türkneti kullanma isteğimi zaten sıfıra indirdiği için; "yok kardeşim siz bana 100mb dediniz ben size açık çek verdim. 25mb bağlatın kullanayım yoksa ben 8mb neti zaten alıyorum superonline'dan, üstelik müşteri hizmetlerinden filan genel olarak memnunum" diyerek iptal işlemini yaptım ve superonline'a geri döndüm...

Olayın patladığı kısım burası; benim arkamdan hizmet karşılığı fatura kesip 1 aylık hizmetin yarısı kadar mı ne bir ücret çıkartıyorlar. Sonra bu ücret nasıl oluyorsa büyüyor ve 140 lira filan oluyor.
    Benim de, avukatlıktan birileri arayıp; "ödemezseniz takibe düşeceksiniz" demesiyle haberim oluyor :D

Ya sizi sayıyla mı veriyorlar bana?

Vermediğiniz, üstelikte yalan beyan üzerine yaptığınız satışın hizmetinden para mı istiyorsunuz?

Bende sanıyorum ki telefon dolandırıcısı herhalde beni koparmaya çalışıyor. Avukatlıktan arayan kadını ciddiye almadım. Sonra geçenlerde Superonline ile (bu arada vdsl altyapısı geldi 2019 ilk çeyreği içinde) kota artırmak için talepte buluncam, bana başka bir firmaya olan borcunuzdan dolayı kara listedesiniz işlem yapamıyorum diyor!

Ne?! :D

Kim kara listede lan ben senelerdir Superonline müşterisiyim, kaç milyarlık fatura ödemem var. Bak sen şu Türknetin başıma açtığı naneye...

1 gün sonra avukatlıktan yine aradılar yakaladığım gibi ona çemkirdim dedim mahkeme sürecini başlatın bakayım neler oluyor. Yalan beyan ile müşteriyi kandırmak sureti ile satış yap. Türk telekom çalışanını sinyal açmak için gönder, ne modem veriyorsun ne de satış sonrası müşteri hizmetlerin var. Bana sen neyin faturasını kestin pardon? :D

Buradan Türknet'e sesleniyorum; benden 1 kuruş alamazsınız sevgili kardeşim. Bana yaptığınız yalan beyanın hesabını sizin burnunuzdan fitil fitil getireceğimden emin olabilirsiniz. Bu olayı da buraya Türkiye'nin en önemli bilişim kitlesinin kanaatlerine sunmak adına yazıyorum. Ve ayrıca bu uyduruk firmalara aman vermeyin. Ben Türkneti isteyerek ve bilerek, bağlatmak fikri ile aradım. Bana kendileri bir imkan vaadettiler bende kabul ettim. Bana en başında 8mb deselerdi ben zaten daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edecektim. Ancak olmaz bir işle hem müşteri kaybettiler hem de ahlaksızlık yapmaya kalkıyorlar. Olayın özeti budur.

Velhasıl olayın muhakemesini sizlerin kanaatine bırakıyorum...

Saygılarımla...

• Ne kafasız insanlar var ya. Tamam kardesim dünyada savaş katliam tecavüz ölüm gibi dertler var evet bunlar var diye yoldan geçen herkes seni dolandırsın ananı babanı dolandırsın paranı gasp etsin malını mülkünü çalsın sende ya büyük dertler var de şikayetci olma hakkını arama!

Şu kafayla nefes alıyor olman bile başarı.
    Birileri sonunda derdimize dile getirmiş...
    5 senedir turknet kullanıyorum bende bugüne kadar kaç kişiyi turknetli yaptım arkadaş davetiyle üstüne sosyal aglarda ve forumlarda devamlı savundum reklamını yaptım ama turknetin sorunları dayanilmaz boyutta avantajları bile kapatamiyor artık dezavantajlarini
    bugüne kadar verdiğim her para helaldir ama bugünden sonra farklı bir iss ye geçene kadar vereceğim her kuruş haram zıkkım olsun kazandığınız bir kuruşun bile hayrını görmeyin
    Adamlari yillardir övdük övdük heryerde tanıttık biyerlere getirdik yani adamların gotunu kaldırdık sonra gelip bize sapliyorlar...
    Şu cem çelebir karşıma çıksa bi keske soyleyecek çok lafım varda...
  • Bende türknet kullanıyorum 2016 dan bu yana ama şunları okuyunca adam sinir krizi geçirir ya. Geçmiş olsun kardeş.
  • O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Sağolasın üstadım. Benim de direkt olarak operatöre karşı bir kinim yoktu açıkçası. Ama kimse böyle bir olayın sonucunda ücret talep edemez, etmemeli...
  • Merhaba, faturanızı ve hizmetinizi inceleyerek yardımcı olmak isterim. GSM numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Hayır tamam anladık hızı veremiyor vs ok ama modem ne alaka adamlar hiç bir yerde modem vereceğiz demiyor zaten mecbur mu sana modem vermeye sözleşmeden abonelik sürecinden paketinden haberin yok sende de sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AL3lMA kullanıcısına yanıt
    Hayır, anlamamışsın kardeşim....
  • Az buçuk internet deneyimi olan insansınız. Modem arayüzüne bakıp alabileceğiniz max hızı tahmin etmek zor olmasa gerek:)

Kendi evimde 146 max hız aldığım hız 98 99
    Şuan şehir dışında kiradakı evimde 48 max hız aldığım 44:)

Malesef müsteri hizmetlerinde çalışanların bilgisi şu forumda gezenlerin 1000de 1 i olmuyor. 4 5 ayda bir sirkülasyonla değişiyorlar..Bide prim sistemi ile çalışıyorlarsa seyreyleyin cümbüşü:)

Saha dolabına kadar 100 verebiliyorlardır ama işte iş orda kopuyor. Dolaptan eve evden modeme

Şuanki kiradaki eve dolaba kadar 100 desteği varmış (Telekom yetkilisi dedi)
    Ne hikmetse modemde max hız 48:)

O sebeble firmalar vaad eder siz kendi işinizi kendiniz görmelisiniz

• Aynı şekilde bana da sattılar. Defalarca sormama rağmen 100 megabit alıyorsunuz herhangi bir problem yok dediler ama gelgelelim 13 megabit i geçemiyorum. İşin komik tarafı yan binamdaki adam 50 bit internet kullanabiliyor. Turknetin bu konuda yaptığı veya yardımcı olmaya çalıştığı herhangi bir şey yok maalesef.
  • Türknet mi ? Geçmem ama orada bir kız var böyle ara ara arıyor konuşuyoruz 3 hafta önce numarasını aldım artık whatsapp dan görüşüyoruz.

MODEM'den bak demiş bir arkadaş ama HAT ADSL ile VDSL ye geçmeden alabileceğin max hızı göremezsiniz.
  • hocam bende turknet kullanıyorum çok memnunum tek kötü yanları müşteri hizmetleri yok telefonda lakin abone oldukta sonra tukrnet online işlemlerden hemen hememn her işi halledebiliyoruz lakin 2 tane yaşlı kişi abone yapacam 45-50 yaşlarında sırf müşteri hizmetleri yok diye davet etmiyorum yoksa benim karım var 2 ay beleş internet ama onları üzmek istemiyorum

• dublex06 kullanıcısına yanıt
    Yaşlı Bedduası alırsın gün yüzü göremezsin 2 aylık kazanç için deymez
  • Geçmiş olsun. Bende başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. İlk TürkNet'e geçme sebebim sitelerinde gördüğüm samimi söylemleriydi. Taahhüt yok diye geçtim. Müşteri hizmetleri 16 mb. kullanabilirsiniz altyapınız yok dedi. Pingim normalden aşırı derecede yüksek. Daha sonra 35 mb. paket ile aynı fiyat olduğunu öğrenince arıza kaydı bırakıp malum m.hizmetleri yok 35. mb paketine yükselttim paketi. Birde ne göreyim tıpa gaz kullanıyorum 35 mb. Ping sorunum düzelmedi. Eyv. dedim kullanıyorum ama online pingim pubg mobile 250-300 ara sıra 1k - 2k arası. Modemin arayüzünden kaç mb. hız alabileceğime baktım. 124xxx kb. yazıyor. Hemen bir arıza kaydı daha 15 tl küsur farkla 100 mb.'ye çıkardım hızı. Tıpa gaz 100 mb. kullanıyorum. :D Amma ping olayı deli ediyordu. 11 TL farklada statik ip aldım tanımlandığı gün internet gitti. :S Arıza kaydı bırakıyorum çözüldü diye kapatıyorlar. 4 gün netsiz kaldım. Statik ipyi iptal ettirdim ardından internet geldi. :S Yahu resmen arıza kaydından bize ana bacı yapsalarda dava edip para yontsak gözüyle bakıyorlar müşteriye. Onlarca arıza kaydı açtım yok abi birşey çözemediler. Burada da konular açtım temsilciye yazdım. Vık vık vık çözecez bugün yarın. He çözdün neyi çözdün Allah aşkına? Oyalama taktikleriyle 10 ay falan kullandırdılar. Hakkımı helal etmiyorum. Bide işin ilginç yanı pingi 48 gösteriyor oyun. Oynarken anlıyorsun pinginin kaç olduğunu. Yerden silah alacan adamın kamburu çıkıyor yine almıyor. 2 dk. bekliyorsun. Öyle bir hal aldıki zamanla oyun yemin ederim oyuna bağlanamıyordum zaman aşımından dolayı. 10-15 kez çık gir yapıyordum yinede oynayamıyordum. Sunucu seçme yerinde pingim 5k'lara dayanıyordu. Kırmadığım ne mouse kaldı ne klavye. Bunlar yüzünden en az 1000 tl ekipmanlara harcadım. Ama dahası var. Bunlar ne zaman çözdük dediyse daha beter oldu. Arkadaşımla daha az önce konuşmuşum gibi aramızdaki geçen diyaloğu hatırlıyorum.

A - Arkadaş
    B - Ben

A- Mustafa öldün *q nabıyon sen?
    B- S*lak mısın ne ölmesi ben nerdeyim sen nerde gelsene?
    A- Ya yapacağın işi seveyim orada niye öylece duruyorsun?
    B- Durmuyorum ki yürüyorum.
    B- (15 saniye sonra) 1 dk öncesine ışınlanıp öldüm.

TürkNet bana TTNET'in ne kadar değerli olduğunu öğretti.

Millenicom'dan Alper Bey'e yazdığım Pm.'nin resmi.https://i.hizliresim.com/dM4XDp.jpg
    Türk Net'e yazdığım.https://i.hizliresim.com/gbjX0Z.jpg

Forumda Bir Konu Temsili

Konu : TürkNet Pingim Düşmüyor. Olması Gereken Değerlerin Çok Üzerinde >
    TürkNet Müşteri Temsilcisi Konuya Girer : Sizinle özel vık vık vık çözeceğiz.
    Yapılan İşlem : Müşteri Arıza Kaydı Numarasını Öğren > İşlemlere Git > Çözüldü İşaretle
    Müşteriye Bildirilen : Vık vık vık numaralı vık vık kaydınız çözülmüştür. İyi günler :) (Çözülen sizin sinirleriniz)
    Müşteri : Yapacağınız işin.........

Ama en çokta fiyat farkıyla statik ip almam ve internetimin gitmesi kesilmesine gülmüştüm. Sinir harbinden.

Millenicom benim gözümde candır. Alper Bey'e teşekkürlerimi iletiyorum buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa.D.K. -- 19 Şubat 2020; 12:54:10 >

• hasansabbah2 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, altyapınızın desteklediği 100 Mbps'e kadar hizmet veriyoruz. Bize bu durumuwww.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı açarak iletebilir misiniz? Konuyu benimde yakından takip edebilmem için PM üzerinden kayıt numarasını iletebilir misiniz?
  • dublex06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, müşteri hizmetlerimiz 7/24 destek oluyor. Online işlemlerden ya da 08502888080 numaralı hızlı işlem hattımızdan açılan her kaydı arka planda inceleyerek, çözümleyerek sizinle iletişime geçiyor.
  • Mustafa.D.K. kullanıcısına yanıt
    Merhaba, müşteri hizmetlerimiz 7/24 destek oluyor. Online işlemlerden ya da 08502888080 numaralı hızlı işlem hattımızdan açılan her kaydı arka planda inceleyerek, çözümleyerek sizinle iletişime geçiyor.

Bizden şu an hizmet alıyorsanız yardımcı olmak istiyorum. GSM numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Bazen vdsl de musait port olmuyor. Ben 1 sene bekledim
    Ama sonunda musait port oldu ve gecisimi sagladilar .
    Ama dediklerine katiliyorum
    Sana yapilanlar hic etik degil ve cok yanlis. Hizmeti kabul etmedigin icin boyle bir fatura cikarmamaliydilar. Cok ucuz bir hareket olmus

• Hayatta şöyle insanların varlığı beni derinden üzüyor.

Şu uzuuuun paragrafı görünce birilerinin anası babası ölmüş, işsiz kalmış ne bileyim ciddi bir şey olmuş diye düşünüyorum ama başlığa bak TÜRKNET!

Senin hayatta ki amacın ne dostum? Neler yapıyorsun bu hayatta? Nasıl bu kadar boş bir adam olmayı beceripte hayatında ki en büyük derdin vırrıknet cırrıknet olabiliyor?

Kusura bakma yazdıklarından başlık dışında birşey okumadım. Gider boş boş duvara bakarım ama okumam. Yazık değil mi kendini bu kadar üzdüğünü hınçlandığına değecek birşey mi lan hakikaten?

Hayatta daha ciddi şeyler var daha önemli şeyler var. Ve sen tek değilsin görüyorum bu forumda senin binlerce örneğin var, işiniz gücünüz firmalardan birşeylerden birilerinden şikayet etmek. Boş adamsınız olum boş.

Gidin kendinize adam akıllı dertler edinin, Türknet size yamuk mu yaptı kapatın başka nete geçin, bunlar hayatınızda bit kadar yeri olmayacak şeyler, nedir bu kadar bunları önemli kılan!

Dediğim gibi gidin ve birşeyler yapın bunların hepsi boşluktan hepsi yalnızlıktan, gidin başka birşeyle uğraşın her ne olursa olsun ama bu kadar boş bir adam olmayın Türknet için 1 saatte yazılacak bir paragraf yazıp hayatınızın merkezine türkneti koymayın.

Şimdi beni linç edecek bir grup olacaktır kesin ama kusura bakmayın benim gözümden gerçekten böyle görünüyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuketiciserdar

Hayatta şöyle insanların varlığı beni derinden üzüyor.

Şu uzuuuun paragrafı görünce birilerinin anası babası ölmüş, işsiz kalmış ne bileyim ciddi bir şey olmuş diye düşünüyorum ama başlığa bak TÜRKNET!

Senin hayatta ki amacın ne dostum? Neler yapıyorsun bu hayatta? Nasıl bu kadar boş bir adam olmayı beceripte hayatında ki en büyük derdin vırrıknet cırrıknet olabiliyor?

Kusura bakma yazdıklarından başlık dışında birşey okumadım. Gider boş boş duvara bakarım ama okumam. Yazık değil mi kendini bu kadar üzdüğünü hınçlandığına değecek birşey mi lan hakikaten?

Hayatta daha ciddi şeyler var daha önemli şeyler var. Ve sen tek değilsin görüyorum bu forumda senin binlerce örneğin var, işiniz gücünüz firmalardan birşeylerden birilerinden şikayet etmek. Boş adamsınız olum boş.

Gidin kendinize adam akıllı dertler edinin, Türknet size yamuk mu yaptı kapatın başka nete geçin, bunlar hayatınızda bit kadar yeri olmayacak şeyler, nedir bu kadar bunları önemli kılan!

Dediğim gibi gidin ve birşeyler yapın bunların hepsi boşluktan hepsi yalnızlıktan, gidin başka birşeyle uğraşın her ne olursa olsun ama bu kadar boş bir adam olmayın Türknet için 1 saatte yazılacak bir paragraf yazıp hayatınızın merkezine türkneti koymayın.

Şimdi beni linç edecek bir grup olacaktır kesin ama kusura bakmayın benim gözümden gerçekten böyle görünüyorsunuz.
    mevzu internet değil, adamın parasını haksız yere gasp etmişler sen daha mericlik yapıyorsun bravo.

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    konuyla ilgili pm attım
  • Senin daha ne aldığından haberin yok.adamlar modem verme taahhüdünde bulunmuyor ki zaten.konuyla modemin ne ilgisi var? Sen superonline kazığını yemeye devam et.2.5 yıldır Türknet'i sorunsuz kullanıyorum.sorun her firmada var biraz da şans işi.şikayetvar.com'a gir de superonline şikayetlerine bak.300-500 liraya kaliteli vdsl modem alamayan adamsın yüksek hız senin neyine?

Sen burdan blöf yapmaya devam et avukatlık bürosu hacze nasıl gidecek görürsün.sonra büroyu arayıp borcu hangi bankaya yatırayım diye yalvarmaya başlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram5 -- 20 Şubat 2020; 11:4:10 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.