Şimdi Ara

TYT'DE 80+-5 NET BANDINDA KALMA SORUNJ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu durumda olup 90 lara cikan arkadaslar nasil cikti acaba ?

Max yapilan net :87

• aga 2 defa tek 90 üstüne çıktım bu süreçte 78 e düştüğümde oldu

• aynı durumdayım

• Neyde eksiğiniz olduğuna göre değişir bence.Bu dil bilgisi eksiği olabilir, sosyal eksiği olabilir , fende sürekli atlanan yanlış yapılan konulardan olabilir.
  • ben hep 85-95 arası yapıyodum, genel olarak türkçeyle biyoloji + din + felsefe kısımları düşük geliyodu, bakmaya üşeniyodum açıkçası. sonra gerçek sınavda 93 yapmıştım. zaten genel olarak nisandan sonra tyt neti çok artmaz. ne kadar arttırabilirseniz şimdi arttırın. tabii ki de önemli olan ayt dir. ayt çalışın

• Hocam sorunlari soyle diyeyim

fende denemeden denemeye cok degisiklik olabiliyor zorluga bagli olarak ea oldugum icin asiri detay gelirse yapamiyorum normal olarak ama fen netleri ortalama 10 +-3 civari fizikte optik elektrik bilmiyorum kimyadada mol

mat icin genelde 30+-5 oluyor netler

sosyal 15+ genelde

tr en dinamik olani aralarinda 2 gun arayla 15 net oynamisti gecen hafta rasyonel kurumsalda 37 net falan yapmistim karekok kurumsalda 22 net
    onun nedenini cozemedim hala

yani tum alanlar birden iyi gelmiyor denemede maalesef
  • Belki de çözme sırasında bir sıkıntınız vardır
  • Honeybeee kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde tr sos fen mat yapiyorum mati sona birakmazsam stres olup kolay sorularida yapamiyorum mattayken zaman x3 hizla akiyor gibi oluyor bende mati i sona atinca kafam rahat oluyor ne koparirsak kar mantigi ile daliyorum mata en yuksek bu sekilde geliyor

fen ve sos degisebiliyor arada
  • 80-85 netler en yalancı netlerdir konuları bitirdiğinizi düşünürsünüz ama aslında bitmemiştir sosyal bakılmalıdır eğer problem sosyalde değilse tam oturmayan konulae vardır tyt fizikte olması muhtemel
  • tahaozcann T kullanıcısına yanıt
    Hocam konularin oturmasindan ziyade deneme esnasinda tum dersleri max verimle halledemiyorum her denemede mutlaka bir yerden fire veriyorum birinde matta patliyorum digerinde tr
    fen cok kasarsa fende ayni sekil

Fizik icin optik ve elektrik konularina sonralari bakmaya dusunuyorum fen fulleme hedefim yok zaten 15 civari fen yeterde artar bana
  • Hocam ben de ea olarak, sizin netlerinizdeyken tyt sınavını 2'ye bölerek net yükseltmiştim.
    Hocam sınavı 2ye bölün, tytsos tyt türkçe + tytmat tyt fen.
    Bir ea olarak hedefiniz tyt sos tr bölümünden totalde 55+ veya 50+ net yapmak olsun.
    2.kısımda ise 40+ veya 45 yapmak olsun hedefiniz. Zaten ilk kısımdan 55+ yaparsanız ve 2.kısımdan 40 filan yaparsanız net direkt 90 üstü oluyor.

Hocam anlıyacağınız ders ders net saymayı bırakın, dediğim gibi bölüm bölüm yapıp bölümün netini sayın.
    Böylece trde yapamadığınızı sosyalde bir şwkilde kapatıyorsunuz. Ben böyle yaparak 72'den direkt 90'a fırlamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lapsekili_Big_Smoke

ben hep 85-95 arası yapıyodum, genel olarak türkçeyle biyoloji + din + felsefe kısımları düşük geliyodu, bakmaya üşeniyodum açıkçası. sonra gerçek sınavda 93 yapmıştım. zaten genel olarak nisandan sonra tyt neti çok artmaz. ne kadar arttırabilirseniz şimdi arttırın. tabii ki de önemli olan ayt dir. ayt çalışın

hocam sen nereyi kazandın

• Hocam bs kontrolde 76 limit kurumsalda 52 rauntta 72 gibi çok dalgalı netlerim var. Limit in dneemelrinin berbat olduğunu herkes biliyor zaten ama bilgi sarmalı da kolay diye geçiyor. Geometri, dil bilgisi bazı konular ve sosyal bilgi sorularında eksiğim olduğu için netim böyle. Geometriye 2 hafta önce başladım dediğin gibi Nisan tarihi herkes için geçerli olmayabilir sanki.
  • Benimde bio,türkçeden gidiyor genelde. Bunlara abanacağım bakalım. Bi de kimyayı 5+ sabitlemem lazım.
  • tek tek soru analizi yap biraz uzun sürer ama faydasını çok net görürsün

mesela türkçede dikkatsizlik yaptın mesela niye dikkatsizlik yaptım mesela sorunun bu kısmını okumadım ya da bu kısmı fazla dikkat vermedim ya da paragrafı okurken tam odaklanamadım kafamda farklı düşünceler oluştu

ya da diğer derslerde böyle analizi yap soru soru

sonrasında da bunları düzeltmen için neler yapabilir bunu belirler her soru için ve uygula birkaç deneme sonra faydasını çok büyük göreceksin

• 13trance kullanıcısına yanıt

ytü makina malesef hocam buraya geldiğim günü her gün anıyor ve o güne zinada bulunmak istiyorum.

• Üniden dolayı mı bölümden dolayı mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer netler takılıp kalıyorsa yapılması gereken :
    1) Konu eksiğini kapatmak yanlış çıkan konudan en az 5 test çözmek
    2) Deneme pratiğini arttırmak süre kullanımını en verimli hale getirene kadar deneme çözmek
    3)Alan denemesi çözmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slytherinlisayısal kullanıcısına yanıt
    Eyw hocam artık 120de 120 yapıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.