T

Er
10 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Her zaman hiç kimsenin takılmadığı yerlere takılıyorum şu imax ve i0 ayrımını yapabilecek birisi var mı bir türlü çözemedim neylerin bunları etkilediğini?

Şu bitkilerde hangisinin canlı hangisinin cansız olduğunu bir türlü anlayamıyorum. Mesela hidatotlar için selin hoca cansız demiş 2019daki videosunda, Apotemi modern biyoloji canlı almış geçen seneki meb kitabında ise bulamadım. Yardımcı olur musunuz? Bir de kolay akılda tutma yolu var mıdır acaba salak saçma ezberlemek istemiyorum.

Hepinize merhaba haftalardır üstünde düşündüğüm kararı sonunda verdim ve yarın dershaneye son kez ayrılmak için gideceğim onun dışında da denemelere katılacağım. Bugün konuşmaya gittiğimde bunun riskli olabileceğini vs. söylediler ben de kendimi hesap vermek zorunda hissettiğim bir ortama atmak istedim.
Bu sıralar dershane olmayan günlerde 8 saat barajını bir türlü geçemedim.(molasız 8 saat)Kalan süreçte kendimi robota döndürmeyi planlıyorum. Sosyal hayatımı 0a indirip saçlarım dökülene kadar çalışacağım. Ayt mat konularım bitmişti. Şubat ayında kalan sürelik hedefim: Biyoloji ayt son kısımlardayım orayı bitirmek modern fizik büyük patlama konusundayım fiziği tamamen bitirmek istiyorum.
Mart başladığı gibi Elektroliz ve Oganiği 10 gün civarında bitirip en kötü Mart 15te ayt fen branşlarla birlikte karekök ayt mat, 345 ayt mat bs ayt mat(hepsi %75 civarında) bunların yanında da tarih türkçe halletmek istiyorum. Türkçeden her gün branş çözmeye çalışacağım. Nisanda da apotemideki trigo,limit,fonks,türev,integral konularının maratonlarını temizlemek istiyorum. Ayt mat denemeleri o kadar önemli gelmiyor bana Nisan ortası gibi başlasam yeterli gibi. Ortalama ders saatimi de 8.30-9 saat olarak planlıyorum .
Başıma sağlık sıkıntısı gelmediği sürece bu konuya her gün girip o gün yaptıklarımı yarından itibaren yazıyorum. Hepinize kolay gelsin...
24.02.2021
-Fizikte büyük patlama ve atom altı parçacıklar bitti
25.02.2021(8saat 43 dakika çalışma)
-Biyoloji solunum bitti apotemi modern biyodan çözüldü
-BS TYT Türkçe ve Mat branş
-Apotemi Analitik Geometri ilerlendi
-Ayt fizik nb Atom kavramının tarihsel gelişimi 4 test çözüldü.
26.02.2021(boş gün)
-çembersel hareket apotemi 5 test
-ayt limit biyo 4 test
27.02.2021
-Bok gibi gün
28.02.2021
-özdebir ayt
-biyo bitkisel dokular ehh

Öncelikle bu yazdıklarımın herhangi bir şeyi değiştirmeyeceğini biliyorum fakat düşündükçe içim içimi yiyor ve kendimi düşünmekten alıkoyamıyorum.

Eski sisteme baktığımızda LYS sınavındaki soru sayısının fen derslerinde ders başı 30 soru olması konuyu çok iyi bilenlerin, 4-5 kitaptan tarayanların daha avantajlı olmasını sağlıyormuş fakat şimdiki sisteme baktığımızda ders başı 14 soru olması ve bu soruların da oldukça detaysız yerden olması haksızlık doğuruyor diye düşünüyorum. sınava çok sağlam hazırlanmış bir öğrenci bir soruyu sınav anında yanlış okuyup 1k-2k geriye düşebiliyor fakat stres yönetimi daha iyi olan bir öğrenci kendisine göre önde olan öğrenciyi eleyebiliyor. Ki 3 saat süre olan ve meslek hayatı için bu denli önemli olan sınavda şans etkisinin bu denli önemli olması bana çok saçma geliyor.

Evet forum ortalamasından bu ne kadar belli okur bilmiyorum ama merak ettim herkes ciddi cevap verirse sevinirim.
Ayt konularınız bitti mi?
Apotemi hala pkob ve diğer fasikülleri ile ilgili tarih vermedi ortalama 1.5 aydır pkob fasikülünü bekliyorum başka yayına döneceğim sanırım ne önerirsiniz pkob fasikülğ olarak
Konuların kaldırılıp kaldırılmayacağı hakkında net bir açıklama hâlâ yapılmadı sizce kalkma ihtimali var mı? Hangisinin olma ihtimalini yüksek görüyorsunuz
Herkes Şubat ayı hedeflerini paylaşsın ne durumdayız görelim
Konular maalesef bitmedi bu ayki hedefler:
-İntegral apotemi
-kimya denge ve elektroliz(belki organiğe başlanır)
-Fizik Ayt 345 fizik
-biyo sistemler ve modern biyoloji apotemi
-Coğrafya iç dış kuvvetler
*mezunum ve bu konular aslında 0 değil öğrendikçe hatırlıyorum ama organiği marta bırakmak yanlış mı emin olamıyorum
*345 ayt fizik de çok kapsamlı gelmiyor mf kazanım fiziği almak için geç mi oldu çözemiyorum
Mezuna kaldığım için geçen senenin 11.sınıf ders kitabını 30-40 dakikadır arıyorum ama hep bu senenin kitabını buluyorum yardımcı olabilir misiniz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 74
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 120)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 139 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.