Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sukruciger , ananni , ex-kuzey Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (2 Mobil) - 21 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
88.169
Cevap
1.337
Favori
4.695.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 32823283328432853286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Bilmiyorum artık şansa valla ben almadım öyle kullanıyorum tv ye karar verdin mi tu8000 mi alacaksın

Son anda fikir değiştirmezsem Tu8000 alacağım. Çünkü griş seviyesi Tv aldıktan sonra hangi modeli ve hangi markayı alırsan al tamamen kusursuz Tv almamış olacağım.

Samsung alırsam zaten Tu8000 den başka bir model alma şansım yok. Diğerler modellerine bütçe yetmiyor.

Şuan tek sıkıntım dolar düştüğü için bütçemde ki açık 300 TL civarı daha da artı onu bir şekilde telafi edeceğiz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 12 Kasım 2020; 17:26:28 >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt

Aynen öyle görüntüsü nasıl canlı mı tu8500 i soluk diyorlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah be dün akşam 3999'a 50inç tcl P8M kaçırdım, üzgünüm :(

• Konuyla ilgili uzman arkadaşlar bütçem 5000 desek 50-55 inç hangi tvyi tavsiye edersiniz???

Kullanım Amaçları ve İstekler:

-Film izleme öncelikli olmalı,

-X264, x265 türevi her türlü formatta video açmalı,

-Salonum çok güneş alıyor, çok fazla yansıma yapmayan bir panel olmalı,

-1TB harddisk takıldığında sorun çıkmamalı

Teşekkürler arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Aynen öyle görüntüsü nasıl canlı mı tu8500 i soluk diyorlardı

Ben Tu8500 çok dikkat etmedim onu kafamdan çıkarıp Tu8000 yöneldiğim için. Dün bir arkadaş Tu8000 içinde soluk demiş ama mağazada gördüğüm soluk değildi. Ekranı da parlaktı.

Ama kumandasını isteyip bakamadım çünkü yanımda bir yakınım vardı o bir şeyler sorduğu için o an soramadım sonrada çıkmamız gerekti. Maske rahatsız etti çünkü. Ama gidip mağazadan alırsam daha ayrıntılı bakacağım almadan önce son bir defa.

Tabi Samsung mağazasına gidip alırsam. Vatan'a gidip sipariş geçersem bakma şansım yok çünkü ellerinde Tu8000 hiç kalmamış sipariş geçecekler.

Ama insanların dediği ekran parlaklığı yetersiz kısmını çözemedim. Mağazada gayet yeterli görünüyordu. TV alıp kullanmadan çok net bir şey diyemiyorum. Bir video vardı izlediğim onu bulup onda ki ayarları yapıp ona göre buraya daha net yazarım. Gecen seneye ait ama orada ki samsung modelindeki ekran ayarların aynısı bu yeni serilerde de var ama o ayarları nedense nette dolaşan videoların hiçbirinde yapmıyorlar o yüzden nette gördüğüm video ve söylemlere de güvenmekte cidden kararsızım.

O ayarları yapıp dense bu seride parlaklık yetersiz ve bu videolarla somut olarak paylaşılsa anında tu8000 almaktan vazgeçerim. Ama o tür video göremiyorum. Çok ince ayarlar var onları kast ediyorum.

Söz ettiğim videoda adam kontras için ince ayar çekiyor, renk dolgunluklarını ayarlıyor filan tek tek. Ama bu seneki modellerde ayarları dolaşırlarken o ince ayarların olduğu kısımlar gözükmesine rağmen o kısımlara hiç girmiyorlar. TV eleştiren arkadaşlarında hiç o ayarları yaptık buna rağmen düzelmedi dediğini de görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 12 Kasım 2020; 17:43:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cklnc

Hocalarım bugün sürekli soru soruyorum kusura bakmayın. Led TV için akım korumalı priz almalı mıyım bu konuda hangi markayı önerirsiniz son olarak?

yıllar önce S-LİNK almıştım tüm elektronikler ona bağlı, gerçekten işe yarıyor mu emin değilim ...

Hocam binanızda toprak hattı çekili değilse topraklı priz kullanmanızın hiçbir faydası yoktur.

Can ve mal güvenliğiniz için tesisatınızda toprak hattı ve kaçak akım rölesi olması son derece önemlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Christian Lorenz

Hocam dediğiniz gibi model olarak 730006 diye geçiyor TV elime geçeli çok olmadı ama ilk izlenimlerimi söyleyecek olursam teknoloji farkı olarak TU7000 ile arasında dağlar var en basitinden magic kumanda ve siriye benzer yapay zekalı sistem beni çok tatmin etti uygulama mağazası olarak Webos, Tizene göre çok daha iyi görüntüye gelecek olursam elbette IPS VA panel farkı mevcut ama burda babasının markası gibi marka savunucu arkadaşların dedigi gibi IPS çöp ehehe VA çok iyi denilen kadar değil iki TV'yi de nerdeyse eş zamanlı olarak kullandım IPS'e geçince aman aman ben naptım bu görüntü ne böyle demedim hatta karasal yayında net olarak LG'nin daha iyi olduğunu söyleyebilirim siyahlar da beni denilen kadar rahatsız etmedi aksine gayet tatmin edici diyebilirim zaten gidip de OLED almadığınız sürece hiçkimse gerçek siyah izliyorum dememeli ve benim şuan tek derdim sıkıntı yaşamamak çünkü TV'yi aldığımdan beri 3 aydır keyifle bir şey izleyemedim sorunlarla uğraşmaktan o yüzden şuan için çok mutluyum.

Mesajıma ekleme yapmak istiyorum televizyonun VA panel olduğunu öğrendim bugün LG müşteri hizmetlerine sorup onaylattım ayriyetten yanıltma olmaması için yazıyorum bu mesajı UN73 serisinde sadece 50 İnç olan modelde VA panel kullanılıyor kalan hepsinde IPS panel kullanılıyor şansımıza denk geldi sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Hocam binanızda toprak hattı çekili değilse topraklı priz kullanmanızın hiçbir faydası yoktur.

Can ve mal güvenliğiniz için tesisatınızda toprak hattı ve kaçak akım rölesi olması son derece önemlidir.

kaçak akım rolesi var binada bildiğim ama toprak hattı yok binada. Dairelerin tümüne toprak hattı çekilsin dendi ama çok para istenmiş olmadı o iş. Ama gecen sene biz mutfak yaptırdık. Yaptırırken siğorta ona göre ayarlandı. Toprak hattı içinde bir ayarlama yapıldı. Bir ara uygun bir yere gerekli işlemi abim yaptıracak. En azından bizim daire için.

• cklnc C kullanıcısına yanıt

Tunçmatik, gerisi yalan, yerli ve kaliteli, servis güvencesi tam....

2.alternatif BELKIN.... aşağıdaki (Ben kullanıyorum 8 yıl oldu) aldığımda Tunçmatikten bilgim yoktu.

anten gelen kaplo giriş ve çıkışı

Telefon kablosu giriş ve çıkışına sahip.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 12 Kasım 2020; 19:0:36 >
  • Lazzow kullanıcısına yanıt
    Ben de 55 inch TCL QLED C715 aldım bakalım. N11 den 600 kupon indirimi bonus kartla 200 indirimle 5400 e geldi. Yarın kargo gelecek..TCL yazın bir kenara piyasayı sallayacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornado34

Ben de 55 inch TCL QLED C715 aldım bakalım. N11 den 600 kupon indirimi bonus kartla 200 indirimle 5400 e geldi. Yarın kargo gelecek..TCL yazın bir kenara piyasayı sallayacak.

Çok iyi fiyat hocam, tv incelemelerde güzel gözüküyor güle güle kullanın. Sizde kısa kullanımdan sonra ilk izlenimlerinizi yazın lütfen

• Christian Lorenz kullanıcısına yanıt

Hocam un7300 7400 8100 50 olanlar hep va ama kağıt üzerinde bende de 50un7400 var va panelle alakası yok siyahlar olsun aynı ıps un8100 de aynı ama 7300 ü bilmiyorum kullanımı nasıl

• Merhaba
    Mutfak için 32” fazla ekstrası olmayan full HD kendinden uydulu bir tv arıyorum ne önerirsiniz?

• Dün akşam samsung bayisinde 10 gün önce 6200 TL dedikleri 50Q60T ye 6700 TL fiyat verince 5979 TL ye amazondan sipariiş geçtim. Vatan'da da vardı ama ben amazonu tercih ettim. Stok var gözküyordu ki hala aynı ama dünden beri siparişte "
    Teslimat tarihi bekleniyor" yazıyor. bugün müşteri hizmetlerini aradım depoda stok var sipariş hazırlanıyor denildi. umarım bir an önce sağ salim gelir.

• Gecen sene samsung TV için video çeken bir Türk. Uzman ayarlarına girip ayarlar yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 12 Kasım 2020; 22:2:29 >
  • Ya arkadaşlar 70 inç samsung 100 hz tv yok.
    mecburiyet 75 inç oleq seririsinden Q70 alacağım
    Ne dersiniz?

• Amazon dan 3. Televizyon alışım bunda da ölü piksel çıktı hemde izlediğim uzaklıktan bile rahatça görüyorum 5 tane büyüklü küçüklü ölü piksel panelin en altında da boydan boya çizgi var 7000 serisi crystal uhd iade etmekten sıkıldım bunu da iade edip tv almaktan vazgeçecem gibi bu kadar da tesadüf olmaz ölü pikselden iade edilen ürünleri mi yolluyorlar belki anlamazlar diye acaba diye düşünmüyor değilim TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 12 Kasım 2020; 22:34:38 >

Bu arkadaş ayarlardan anlamıyor bence :)

• antares079 kullanıcısına yanıt
    aynen benim de bekliyor tarih belli değil yazıyor
    n11 de 200lira daha ucuz olmasına rağmen amazon dan aldım umarım pişman etmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 32823283328432853286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.