Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: O.o.spawn.o.O Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (8 Mobil) - 8 Masaüstü9 Mobil
58.866
Cevap
889
Favori
2.832.821
Tıklama
Popüler Konular listesinde 98. Sırada  bugün en iyi #12
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 9 saat 14 dakika kadarı kaldı.
    3 Not

Arkadaslarin bahsettigi iade o degil ama. Mesela eve kuruldu tv 1 hafta izlediniz memnun kalmadiniz. Magazadan aldiginiz urun elinizde kalir maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lurtz1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben sunny curve + apple tv der susarım ama apple tv için iyi internet lazım tv plus adslde takılıyor

|
    |

Anliyorum hocam ama benim bahsettiğim durum bu değil zaten. İnternetten sipariş edilen ürünlerde problem çıkma olasılığî daha yüksek dedim bu da benim şahsi fikrim. İade olaylarina girmedim hiç anlayacağın :) görerek seçerek almak benim kafamda daha sonuca gidici. Ben kendi ellerimle aldıgım kutunun üzerine kendim yazdım adımı soyadımı başka koli göndermesi imkansız. He içinde ki panel arızalıdır o da bu işin cilvesi şanssızlıktır :)

Özete gelirsek internetten satılan ürünlerin ayıplı olabilme ihtimali magazada satılan ürünlerden daha fazladır. Bu da benim teorim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar bu tv piyasası hakkında hiçbir fikrim yok. O yüzden size bir konuda danışmak istiyorum.

Eylülde düğünüm var haliyle şimdiden ev kurma telaşı başladı. 55 inch tv bakıyorum, bütçem max 4000 tl ama sizce eylüle kadar beklemem avantajıma olur mu? Yeni tv'ler ne zaman çıkar, yeniler çıkınca eski modeller ne kadar indirime girer hiçbir fikrim yok. Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa veya fikir verirse çok sevinirim.

Misal eylüle kadar 55mu8000'i 4000 civarına denk getirme ihtimalim nedir..

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    Açıkçası fiyatlar ne kadar düşer bilmiyorm ama tahminim döviz kurlarının artış yönünde olacağı. Firmalar bunu fiyatlarına ne zaman yansıtır onu bilemiyorum . Tek tavsiyem eğer söz konusu tutar hali hazırda bulunuyorsa , tv için olan bu tutarı döviz olarak bekletmen olacaktır

|
    |
    Dallas hocam 55Mu9000 aldım sizin tavsiyelerinizle çok memnunum öncelikle teşekkür ederim fikir verdiğiniz için.Benim sorunum bilgisayarda kullandığım Logitech Z623 hoparlör sistemini tv ye bağlama şansım var mı? Hoparlörün çıkışı sadece kulaklık girişi olan 3.5 jack.Yardım ederseniz çok sevinirim.

Kampanyaları kovala hocam. Vatan 22:00'dan sonra fiyatları kırıyor ama 4000 e inmez şu an 55mu8000 :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    AnimaL. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birçok mesajı okuduktan sonra bende philips 55pus7502 modelini aldım vatan bilgisayar gece indiriminden 4499 tl ye..öncelikle burada birçok Va panel vs ips panel muhabbetinden sonra mağazaya gidip mu8000 ve 7502 inceledim..film ve ps4 önceliğin olduğu ve yan taraftan da tv izleme durumundan dolayı ips panelli 7502 tercih ettim..öncelikle malzeme kalitesi çok iyi..4k justice league izledim görüntü çok akıcı ve siyahlar da gayet yeterliydi benim için..ambiligt özelliği de film atmosferine çok şey katıyor.. şu an için beni memnu etti inşAllah böyle devam eder :)

|
    |

Merhaba, 65 inch tv almak istiyorum. Konuyu biraz okudum ama her defasında kafam biraz daha karışıyor. Paneller hakkında benden daha çok şey bildiğiniz için size danışmak istedim. Tv yi daha çok PC ye hdmi ile bağlayıp pc üzerinden film dizi izlemk, bunun dışında tv işletim sistemi üzerinden netflix e bağlanıp netflix ile kullanmak, tv olarak ise teledünya hd kutu(1 tane 4k tv kanalı var şmdilik) ile yayın alıyorum. bütçe olarak 7000 TL civarı bütçem var biraz daha üzerine çıkabilirim. boyut muhakkak 65 inch olacak marka LG dışındaki markalardan biri olacak (Samsung, Sony, vs). İlginiz için teşekkür ederim.

|
    |
    Bahsedilenler: dallass

Orijinalden alıntı: sedbjk05

Merhaba, 65 inch tv almak istiyorum. Konuyu biraz okudum ama her defasında kafam biraz daha karışıyor. Paneller hakkında benden daha çok şey bildiğiniz için size danışmak istedim. Tv yi daha çok PC ye hdmi ile bağlayıp pc üzerinden film dizi izlemk, bunun dışında tv işletim sistemi üzerinden netflix e bağlanıp netflix ile kullanmak, tv olarak ise teledünya hd kutu(1 tane 4k tv kanalı var şmdilik) ile yayın alıyorum. bütçe olarak 7000 TL civarı bütçem var biraz daha üzerine çıkabilirim. boyut muhakkak 65 inch olacak marka LG dışındaki markalardan biri olacak (Samsung, Sony, vs). İlginiz için teşekkür ederim.

Askerlik bitti sanırım

Sen Sony XE8577 modelini almamışmıydın

Madem 7000 civarı ile 65 inc panel düşünüyorsan
    Sana iki model öneririm gidip yerinde görüp birine karar kılabirsin
    Sony 658505
    Samsung 65mu8000

Hatta fiyat beni aşar demezsen
    Biraz kampanya kovalayıp
    Sony 65xe9005
    Samsung 65mu9000 alman
    Performans açısından çok daha faydalı olacaktır...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    246 Mesaj
    Gold ne kadar güvenilir bilmem ama 55mu8000 gayet iyi fiyatta arkadaşlar. İsteyenler kontrol edebilir.

http://www.gold.com.tr/samsung-55mu8000-55-139cm-uydu-alicili-smart-flat-4k-uhd-tv_u

|
    |
    Nasıl eskiden tüplü tv zamanında tv = Sony idi ise..

Günümüzde de tv = Samsung

Başka bir yoruma gerek yok bence git samsungun çıkardığı en güncel tv yi al iş bitsin. ..

|
    |

7 ustu olur diyosan Lg oled al.

|
    |
    sedbjk05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Oled vs Qled

Kişisel yaptığım testleri sizinle de paylaşayım, forumda ve internette qled ile ilgili yalan yanlış çok bilgilendirme var, doğru ve bilinçli değerlendirme için sizinle de paylaşmak istedim.

1 hafta boyunca tüm oled tvler ile bire bir gözümle test ederek Samsung Qled 65 inch aldım. Oled tvlerin ve internette de çokça gördüğüm siyahlar gri gibi, qled çöp, paranız boşa gider vs gibi yanlı yorumlar tamamen aldatmacadır. Bunlar ile ilgili aşağıda detaylı bir test yaptım ve sonuçlar düşündürücü

Oledin sözde en büyük artısı olan siyahlar dimming test;

Oled testinihttps://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled sitesinden ve bu linkten;https://www.youtube.com/watch?v=F0sx9iF9_Oo aldım kendiniz de bakabilirsin.

Benim yaptğım Qled testleri

Test 1 (Benim yaptığım belli olsun diye arada durdurarak çektim )

Test 2

İki görüntüyü yan yana koydum, ikiside aynı kalitede buraya da yüklüyorum.

(Diğer iddialı arkadaşların bulunduğu oled mi qled mi konusunda da paylaştım bu arada, standart ayarlar contrast lighting vs max seviyede otomatik en parlakta tüm ayarlar, videoyu ilk attığımda, göz doktoruna gidin bu mu siyah vs oled daha iyi dediler, görüntüleri yan yana koyunca da 180c dönüp sizin parlaklık düşürülmüş falan diyebildiler üste çıkmak için en son, kendiniz iki beyazı da kontrol edebilirsiniz parlaklık aynıdır)

Gerek beyaz topun dibinden, uzaktan, genel aynı açılardan photoshop color picker ile bir çok renk farkı testi yaptım,

Qled Daireye 0 noktasından;https://gyazo.com/f0d011936c01824c04ba3de96f4c0194

Oled Daireye 0 noktasından;https://gyazo.com/4682bd4dfc1e3245e86f9a258d3dc4e9

Testten görüldüğü gibi qled oledden daha siyah ve topun kenarları da daha siyah çıktı.

İnternette referans olarak atılan bir qled dimming test;https://www.youtube.com/watch?v=bq8jbNTOFwU (Bu tv defective dir, böyle birşey yok)

Gerçekten karar vermek isteyen arkadaşlara yardımcı olabileceği kanaatindeyim, marketing stratejilerini iyi bildiğim için gözümle görmeden ürün almam. En güzeli kendi gözünüzle görüp almanızdır. Konunuzdan dolayı teşekkür ederim,

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 9 Mart 2018; 14:22:41 >
    |
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4543 Mesaj

Samsung Türkiye sitesinde 49Mu8000'de 10 bit desteği yok gözüküyor ?

55 inçte ise var gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 9 Mart 2018; 13:58:55 >
    |
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7674 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nuri323407

Ayrıca Es değer fiyatta tv gonderdiklerini belirttiler.

Madem öyle yeni yenidir alıp kullanmana bak...

Bunu yapmayan markalarda var...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Birinden bahsediyorsan alintila bari. Arkamizdan atip tutma. Parlaklik en ust seviyede falan degil bunh ikimizde biliyoruz. Dun sana en ust parlaklikta at dedim, cevap yok. Gelmis burada insanlari yalan yanlis yonlendiriyorsun. Markettingi cok iyi bildiginden cakma led qledi aldin dimi?

Ayrica parlaklik en ustteyse testten once gosterirsin bende susarim.

Internetteki tum tvler sorunlu bir seninki duzgun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 9 Mart 2018; 13:51:35 >
    |
    |
    frozensoul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Birinden bahsediyorsan alintila bari. Arkamizdan atip tutma. Parlaklik en ust seviyede falan degil bunh ikimizde biliyoruz. Dun sana en ust parlaklikta at dedim, cevap yok. Gelmis burada insanlari yalan yanlis yonlendiriyorsun. Markettingi cok iyi bildiginden cakma led qledi aldin dimi?

Internetteki tum tvler sorunlu bir seninki duzgun.

Ya birak hadi dostum isine bak sen nasil da takip ediyorsun güldürme artik oled diye bayrak ac evine mutlu ol seninle muhattap olmuyorum artik o seviyede degilsin

Cevap verip muhatap olmuyorum demek nasil bir sizofrenidir. Konuyu takip ediyorum seni degil, sikintin mi var anlamadim.

Parlaklik en ustteyse dedigin gibi paylasirsin videoda, bende susarim bosa uzatmayiz.

Qled bayragini senin acman lazim, zira tum dunyadan daha cok begenmissin paneli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 9 Mart 2018; 13:54:46 >
    |
    |
    frozensoul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.