Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: migferamiral , Rsel Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 16 Misafir - 16 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç üşenmedinmi bunları yazarken,işsizlik mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

7 ustu olur diyosan Lg oled al.

hocam arkadaş benim gibi, illa 65 diyor.
    65" OLED min 12-13 binden başlıyor.

@ sedbjk05

Benim kafamdaki modelleri ve tahmini fiyatları sana da yazayım.
    100Hz önceliğim olduğu için genelde onlara baktım.

Bu arada bazı bilgilerde hata olma ihtimali var.
    Özellikle panel bilgisini modeller tek elden düzgün sağlamıyor.
    İnternetten forumdan vb derlediğim bilgiler olduğundan bunu söylüyorum.

Model Ölçü Panel Freq LED Fiyat
    65PUS7502 65 IPS 100 Edge LED 6600
    65XE8505 65 VA 100 Edge LED 7000
    65UH850V 65 IPS 100 Direct LED 7500
    65MU8000 65 VA 100 Edge LED 7500
    65UH850V 65 IPS 100 Direct LED 7500
    65MU9000 65 VA 100 Edge LED 8500
    65PUS8102 65 VA 100 Edge LED 8500
    65SJ850V 65 IPS 100 Direct LED 8600
    65XE9005 65 VA 100 Direct LED 9500

Not: Ayrıca fiyat da bir çırpıda buluna fiyatlar.
    İndirim kampanya vb gibi durumlar illa olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 9 Mart 2018; 15:12:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Hiç üşenmedinmi bunları yazarken,işsizlik mi?

Hayır üşenmedim. Evet işsizlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 9 Mart 2018; 15:4:41 >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Internetteki tum bilgiler yanlis, bu arkadasinki dogru. Bir de oled ile ledin parlakligi ayni diye ovunuyor.

Arkadaslar qled almadan once iyice dusunun, illa led alacagim derseniz sony xe93 serisine kesinlikle bakin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 9 Mart 2018; 15:11:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Dikkat ettiyseniz eğer bilgi yanlış demedim, her bilgiyi en ince ayrıntısına kadar yazıyorlar mı dedim. Bugün bir çok firmanın web sitesi, bilgi eksikliği nedeniyle aynı durumda.

rtings incelemesinde 49" (Türkiye'ye gelen 2 ayaklı model için) 10 bit demiş. DisplaySpecifications aynı şekilde 10 bit olarak belirtmiş. avsforum'u aradım, orada bile rtings'i referans gösterenler olmuş.

Samsung Türkiye'nin elinde ürünlerini bu denli inceleyip, web sitesinde paylaşacak bir ekip varsa, tebrik etmek lazım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 9 Mart 2018; 15:14:49 >
  • BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Samsung 49inch ebatlarında ki hiçbir modeli 10bit değildir samsung yetkilisi bunu söylemişti.

• suphion kullanıcısına yanıt
    Bu saatten sonra 2017 ler dusmez.yeni modeller gelinceye kadar.

65xe9005 65mu9000

• 55e7 heryerde satilmiyor nedense

Servis menüsünde TV'nin gerçek panel kodu yazar, direkt o kodu aratırsın gerçek 10bit mi 8 bit mi olduğu çıkar.

• DAHA ÖNCE SORU SORMUŞTUM ARADA KAYNADI LÜTFEN BİRİLERİ SESİMİ DUYABİLİR Mİ?

SALONUMUN KÜÇÜKLÜĞÜNDEN DOLAYI AŞAĞIDAKİ TV LERDEN BİRİNİ SEÇMEM GEREKİYOR SİZCE HANGİSİNİ SEÇMELİYİM LÜTFEN BİRİLERİ YARDIMCI OLSUN.

-SAMSUNG 43MU7000
    -LG 43UJ651V
    -PHILIPS 43PUS6412
    -GRUNDIG 43VLX7730

BİRDE BİRAZ KENDİMİ ZORLAYIP ŞU TV Yİ ALABİLİRİM AMA GEREK VAR MI YOK MU BİLMİYORUM... VARSA NEDEN LÜTFEN AÇIKLAYIN.

-LG 43UJ701V

• quote:

Orijinalden alıntı: murat35k

DAHA ÖNCE SORU SORMUŞTUM ARADA KAYNADI LÜTFEN BİRİLERİ SESİMİ DUYABİLİR Mİ?

SALONUMUN KÜÇÜKLÜĞÜNDEN DOLAYI AŞAĞIDAKİ TV LERDEN BİRİNİ SEÇMEM GEREKİYOR SİZCE HANGİSİNİ SEÇMELİYİM LÜTFEN BİRİLERİ YARDIMCI OLSUN.

-SAMSUNG 43MU7000
    -LG 43UJ651V
    -PHILIPS 43PUS6412
    -GRUNDIG 43VLX7730

BİRDE BİRAZ KENDİMİ ZORLAYIP ŞU TV Yİ ALABİLİRİM AMA GEREK VAR MI YOK MU BİLMİYORUM... VARSA NEDEN LÜTFEN AÇIKLAYIN.

-LG 43UJ701V

izleme mesafeniz 2.0 - 2.5 metre ise 50mu7000 tercih edilebilir.

https://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-samsung-ue-50mu7000-led-fiyati,76581598.html

7000-7500 tl için ,

65XE8505
    ve
    65MU8000
    TERCİH EDİLEBİLİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Servis menüsünde TV'nin gerçek panel kodu yazar, direkt o kodu aratırsın gerçek 10bit mi 8 bit mi olduğu çıkar.

Bunu isterseniz aksini söyleyen arkadaşlara izah edelim. Benim 10 bit olmadığı konusunda bir endişem yok. :)

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 9 Mart 2018; 16:14:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Samsung 49inch ebatlarında ki hiçbir modeli 10bit değildir samsung yetkilisi bunu söylemişti.

Ülkemizde böyle bilgili servis yetkilileri olduğunu bilmek sevindirici. Her denilene inanan varsa, saygı duyuyorum. Yabancı kaynaklar benim için çok daha güvenilir.

Hocam Samsung Türkiye resmi sayfasında modelin 10 bit olmadığını açıkça yazarken bizim Abd siteleri üzerinden 10 bit olduğunu iddia etmemiz oldukça sakat bir durum.

Arkadaşım dediği gibi servis menüsünden bakmanız mümkün mü ?

Her internette yazan yabancıya inan varsa saygı duyuyorum.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam servis menüsüne akıllı kumanda ile hangi tuş kombinasyonlarıyla girebiliyoruz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hocam Samsung Türkiye resmi sayfasında modelin 10 bit olmadığını açıkça yazarken bizim Abd siteleri üzerinden 10 bit olduğunu iddia etmemiz oldukça sakat bir durum.

Sizin mesajınızı alıntıladım ama yanlış anlamayın, ne diyor bu adam diyenler için böyle yapıyorum.

Burada defalarca yazıldı ancak umarım son olur, bir kez daha ben yazayım. İsteyen istediğine inanmakta özgürdür.

Türkiye'de satılan 49MU8000'e ait cihaz bilgisi aşağıdaki gibidir. Fotoğraf bizzat bana aittir. Televizyon'un içerisinde,
    (servis menüsünden bahsetmiyorum, o kısıma kumanda ile hangi kısa yoldan girildiği yazılırsa bakarım) aynı bilgi yer almaktadır.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Bu model UE kodu ile Avrupa ve diğer ülkelere giden modeldir. UN ile başlayanlar Amerika ve o civar ülkelere gidenlerdir. Sonuçta aynı cihaz farklı kodlar ile satılıyor. Bununda detayını merak edenler için, google.com.tr araştırılabilir.

Referans olarak kontrol edebileceğiniz site bilgisi aşağıdadır. Bu adamlar yalancı ise, yabancı dili iyi olan bir arkadaş yazarsa mail atıp tekrar bir kez de biz sorarız. Samsung Türkiye servisini geçtim, müşteri hizmetleri size bu ayrıntıları verebilecek teknik bilgiye sahip ise, alkışlar saygı da kusur etmem.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/4145a69

Unutmadan; elimizdeki ürünlerin 10 bit mi olup olmadığını sorgulamadan önce, 10 bit özelliği köküne kadar kullanabilecek medya ve içeriğe sahip miyiz, bunları kolaylıkla bulabiliyor muyuz, biraz buraya yönelmek lazım!

Şimdilik hoşçakalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 9 Mart 2018; 16:52:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Sizin mesajınızı alıntıladım ama yanlış anlamayın, ne diyor bu adam diyenler için böyle yapıyorum.

Burada defalarca yazıldı ancak umarım son olur, bir kez daha ben yazayım. İsteyen istediğine inanmakta özgürdür.

Türkiye'de satılan 49MU8000'e ait cihaz bilgisi aşağıdaki gibidir. Fotoğraf bizzat bana aittir. Televizyon'un içerisinde,
    (servis menüsünden bahsetmiyorum, o kısıma kumanda ile hangi kısa yoldan girildiği yazılırsa bakarım) aynı bilgi yer almaktadır.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Bu model UE kodu ile Avrupa ve diğer ülkelere giden modeldir. UN ile başlayanlar Amerika ve o civar ülkelere gidenlerdir. Sonuçta aynı cihaz farklı kodlar ile satılıyor. Bununda detayını merak edenler için, google.com.tr araştırılabilir.

Referans olarak kontrol edebileceğiniz site bilgisi aşağıdadır. Bu adamlar yalancı ise, yabancı dili iyi olan bir arkadaş yazarsa mail atıp tekrar bir kez de biz sorarız. Samsung Türkiye servisini geçtim, müşteri hizmetleri size bu ayrıntıları verebilecek teknik bilgiye sahip ise, alkışlar saygı da kusur etmem.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/4145a69

Unutmadan; elimizdeki ürünlerin 10 bit mi olup olmadığını sorgulamadan önce, 10 bit özelliği köküne kadar kullanabilecek medya ve içeriğe sahip miyiz, bunları kolaylıkla bulabiliyor muyuz, biraz buraya yönelmek lazım!

Şimdilik hoşçakalın.

Periah, dostum sen zaten philips tv almadın mı ? Boşver samsung'u cartı curtu artık kendi paneline odaklan ve tadını çıkar :D

• 
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.