Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (6 Mobil) - 4 Masaüstü6 Mobil
58.830
Cevap
889
Favori
2.830.664
Tıklama
Giriş
    3 Mesaj

Cevap için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Lurtz1903

Sipariş işi kötü demedim neden bir yere çekme mücadelesi veriyorsunuz ? En azından gör diyorum. Mağaza işi şans İnternet işi tamamen şanstır !

Bir yere çekmek için mücadele vermiyorum. İnternet üzerinden alınan ürün, görülemiyor mu? Yine başa dönüp aynı soruları sormak istemiyorum ama siz benim yazdığım mesajı net bir dil ile cevaplamadınız ki!

İnternet üzerinden satışta ki ürünü nasıl göreceksiniz ? :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şefim o iş öyle değil. Neden diye soracak olursan anlatayım sana :) ilk ödemesini yapıp aldığım tv sj800v modelidir. Vatan'ın deposunda neredeyse 1.5 ay bekledi ve ödemesi yapılmıştı. Daha sonra gidip değiştirmek istediğimi söyledim ve mağaza müdürü tereddütsüz okey verdi :) mağaza candır beyler her zaman da öyle olacaktır. Muhattapı yüz yüze yemek daha faydalıdır ;)

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Lurtz1903

İnternet üzerinden satışta ki ürünü nasıl göreceksiniz ? :D

Ürün adresinize geldiğinde tabi ki. Mağazadan aldığınız ürünü servis gelmeden açabiliyor musunuz? Hayır. İnternet üzerinden alınca ne değişiyor?

|
    |
    Kardeş sen anlamak istemiyorsun beni. Kutuyu kendin görüp ayırmak başka internetten aldıgın urunün adamın keyfine göre olmasi başka. Facası yiyen servisi beklemeden kendisi açabilir bu da paranla doğru orantıda ;) mağazadan aldığın ürünün arızalı olup olmaması da tamamen senin şansınla alakalı. Peki bu kadar şikayet varken senin ürünün iyi çıktı diye neden muhalefet ediyorsun ki ? Bu benim fikrim internetten elektronik alişveriş pişmanlıktır.

Benim aldığım ürün iyi çıktı diye neden muhalefet edeyim? Bu bana ne kazandıracak, elime ne geçecek? İnternetten ürün satanlar bana komisyon mu ödeyecekler?

Siz benim sorduğum sorulara mantıklı ve makul cevaplar vermek istemiyorsanız bunu anlarım. Ancak tekrar ifade ediyorum, mağaza'da koliyi görüyor olmanız hiç ama hiç bir şey ifade etmiyor. Alttan bantlama yapılmış veya açılıp yeniden bantlanmış bir koliyi, mağaza'da görüp almamak ile, internetten almış olup geri göndermek arasındaki farkı açıklarsanız sorun çözülmüş olacak.

Derseniz ki, aradaki fark zaman kaybetmemiş olmak, ürüne hemen sahip olabilmek, o zaman buna katılır ve haklı olduğunuzu söylerim.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Lurtz1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Benim aldığım ürün iyi çıktı diye neden muhalefet edeyim? Bu bana ne kazandıracak, elime ne geçecek? İnternetten ürün satanlar bana komisyon mu ödeyecekler?

Siz benim sorduğum sorulara mantıklı ve makul cevaplar vermek istemiyorsanız bunu anlarım. Ancak tekrar ifade ediyorum, mağaza'da koliyi görüyor olmanız hiç ama hiç bir şey ifade etmiyor. Alttan bantlama yapılmış veya açılıp yeniden bantlanmış bir koliyi, mağaza'da görüp almamak ile, internetten almış olup geri göndermek arasındaki farkı açıklarsanız sorun çözülmüş olacak.

Derseniz ki, aradaki fark zaman kaybetmemiş olmak, ürüne hemen sahip olabilmek, o zaman buna katılır ve haklı olduğunuzu söylerim.

Dostum benim bahsettiğim olay farklı. İnternetten siparişlerde genel olarak aracı firma dışında bir firma daha olur biliyorsun. Sana denk gelen satıcının kişiliği ile alakalı alıcı kişiye bile bile arızalı mal gönderebilir. Her ürün arızalı çıkıyor diye bir şey belirtmedim zaten mesajlarımda. Sadece genel olarak gerek yok diyorum. Çünkü mağaza ne olursa olsun daha garantidir bunun anlaşılmayacak kısmı ne ? 20 tane kolili üründen gittim birini seçtim ve çektik aldık ha bu o ürünün kusursuz olacağı anlamına gelmez şanstır arızalı çıkabilir. Teslimatı ise kargo ile değil kurulum günü servis aracalığıyla istedim. Sana belirttiğim konu ise internetten sana gönderen kişi göz göre göre ayıplı ürün gönderebilir ! (bunu sen göremezsin)

Daha sana açıklayıcı nasıl cevap verebilirim bilmiyorum şefim. Dediğim gibi görüşler ve fikirler kişiyi bağlar. Ben görebildiğim,dokunabildiğim ürünü almak isterim ve akabinde de 300 TL fazla verip gidip yerinden aldım. Durum bu :)

|
    |

• Teğmen
    246 Mesaj

Dostum elektronik ürünler tamamen şanstır. Burada internetten sipariş edip de 2 kere 3 kere ürün değiştirenler gördüm :) Zannetmeyin ki karalama kampanyası yapıyorum ! asla öyle bir şey değil. Görmek ve elinle seçip almak daha güzel daha güvenli değil mi ?

|
    |
    by_efendy34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Katılıyorum size tabi ki görerek almak çok daha iyidir. Ben aldığım ürünlerin önce mağazasına gidip fiyatını öğrenip sonra internetten güvenilir satıcılardan aldım. Fiyat farkı dediğiniz gibi max 300 tl olsaydı ben de 55mu8000 i media markt tan alacaktım. Ama 750 tl fiyat farkı vardı maalesef. İlk tv mi hepsiburada dan aldım, sonrakiler n11 den. Buzdolabı ve klimamı da n11 den aldım. Bulaşık makinesini hızlıal.com dan aldım. Yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Çok şükür hiç sorunlu mal gelmedi bana :)

|
    |

|
    |

Dallas engin bilgilerine ihtiyacım var (49uf8507 ) servis eski tv yi değiştirecek yerine muadili olarak 49uj 651 verecek. Arasındaki fark nedir acil bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Bunda trumotion varmi kabul etsem mantıklı olur mu

|
    |
    sonuçta her iki şekilde de sorun çıkma şansı var

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Nuri323407

Dallas engin bilgilerine ihtiyacım var (49uf8507 ) servis eski tv yi değiştirecek yerine muadili olarak 49uj 651 verecek. Arasındaki fark nedir acil bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Bunda trumotion varmi kabul etsem mantıklı olur mu

Arkadaşım
    5 - 6 - 7 - 8 - 9
    İle başlayan rakamların/serilerin hepsi, modellere gelişigüzel verilmiyor
    O baştaki rakam o panelin hangi segmentte/donanımda yer aldığını ifade ediyor,
    Yani hiç bir zaman 6 rakamıyla başlayan panel
    7 ile başlayan panelin performansında olmaz
    Bu anlamda sana teklif edilen 6 serisi yeni modelde olsa, sahibi olduğun modelin bir alt segmenti.
    Bu yüzden sen öncelikle müşt.hizm/servise bu segment farkından bahsedip 7 serisi bir LG panel talebinde bulunmalısın..

Bir ikincisi değişim yerine para iadesi teklif ettilermi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
    27 Mesaj

Dallas kardeş Hayır para teklif etmediler isi yokuşa sürüyorlar kabul etmeyeceğim alternatif ne olabilir ne yapayayım

|
    |

Bu konuda şansli olmak gayet harika bir durum :) başka bir örnek vermek gerekirse samsung'un disbritörü bir firma vardı telefon satardı kendileri. Bazı cihazları sıfırlayıp internetten satışa sunarlardı ve servise geri dönüşü daha çok olurdu.. hemen hemen aynı şeyler. Dediğim gibi tamamen satıcının niyetiyle alakalı bir durum var ortada. Benim savunduğum kısım görerek kutuyu kendin alarak temin etmek :) tartışılacak bir konu bile değil yani

|
    |
    by_efendy34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ayrıca Es değer fiyatta tv gonderdiklerini belirttiler.

|
    |

Magazadan alip kullandiginiz bir urunu keyfi olarak degistirme hakkina sahip degilsiniz. Tamamen magazanin insiyatifi.

|
    |

Kullanmadim zaten şefim 1.5 ay magazada beklettirmiştim onlara sormadan iade faturası kesip başka tv aldım

|
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,574
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.