Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Return Zuha Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

İnsanlar şunu anlamıyor yada bilmiyor.

144hz monitor ile 60 FPS içerik oynatırsanız akıcılık olarak 60hz monitorde gördüğün görüntüden farkı olmaz. Bu yüzden 144hz monitorden tam verim almak isteniyorsa +144 FPS almak gerekir. TV sinyalinden gelen 50hz(fps), konsol oyunları 30 fps, filmler 23.976 fpsken senin tv ister 100hz ister 500hz olsun önemi kalmıyor.

Ayrıca şu 50hz'de iz kalıyor, takılıyor filan diyenler üreticinin tvye yanlış attığı yazılım nedeniyle ve yanlış görüntü ayarlardan dolayı bu sorunları yaşıyor, daha görüntüyü bozan motionu ayarını kapamıyorlar, sonra tv 50hz ondan kasıyor diye kendilerini kandırıyorlar. Standart tv sinyali ile 50hz panel ile iz miz olmaz. Zaten böyle bir sorun olsaydı kimse maç filan izleyemezdi kaç kişinin evinde gerçek 100hz tv var? Her hafta lig maçlarını izleriz bozulan TV'm 50HU6900'du 50hz'di, MU9000 100hz aldık akıcılık konusunda hiçbir farkları yok.

Bu da profesyonellerin yorumu;
    https://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate-60hz-vs-120hz

''For most people, a TV with a 120hz refresh rate doesn't serve a purpose. There is no difference when compared to a 60Hz model if they are both playing standard content. If you are sensitive to judder or if you like the soap opera effect, then it can be useful.''

yazılım konusunda haklısın
    eve gelen servis son yazılımı şimdilik yüklemeyin demiş zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Kafam yine karisti...

Size tavsiyem birgun 7502 modelini tekrar gorun. Soluk , cansiz vb diyorsunuz ama bende gidip ayni televizyonu izledim ayni cihazdan mi bahsediyoruz inanin supheye dusuyorum. Bana goruntu kalitesi ve parlakligi gayet iyi geldi.

Birde sanki bimde satilan bir tvden bahsediyorsunuz o kadar kotu bir yorum yapmissiniz ki bu yorumunuz beni supheye dusuruyor cunkh benjm gordugum seyrettigim tv sizin bahsettiginiz tam zitti ?

Gidip bir kez daha bakacagiz yapacak birsry yok, Bilgilendirme icin tesekkur ederim.

bak diğer arkadaşlar da söylüyor hz olayını çok kafana takma cidden
    flash bellek ya da hdd ye kendin birkaç görüntü yükle git mağazada philips samsung dene kararını ver bence
    cidden kafanda büyütme bayağı stres yapmışsın sen ya
    işletim sistemi vesaire de bak çok önemli, net den bir film izlemek dizi izlemek bu filmleri takılmadan oynatması vs.
    benim tv eski olduğu için media player ve android tv box kullanıyorum insan deli oluyor birkaç kumanda kablo bir sürü görüntü kirliliği
    arkadaşıma soruyorum satmış tv box u şimdiki 55mu8000 de tek bir film üzmedi beni diyor altyazı çözmediği yok diyor

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    ne kadar saçma bir yorum
    verdiğin uzman sitesinde interlaced sinyal olunca ne olduğunu yazmıyor
    netfix bile 60hz iken avrupa 50hz olunca uyumsuzluğunu yazmıyor
    kaynak sinyal, lcd tepkime süresi, resim tazeleme hızı son resim oluşumundaki etkisi
    bu üçlüyü iyi araştırmadan bilmeden yüzeysel yorumlarla göz boyayıp insanları kandırmayın
    4k tv ne için alınır netlik için değil mi?
    ya az bi bulanık çıkıyormuş olsun o kadar demek
    ne kadar saçma
    hayırlı satışlar .........
    eskiden dh-forum bilgi paylaşım yeriydi yazık pazarlama yeri olmuş
  • 3.500 Tl'ye güzel bir ürün olmak istiyoruz ama karar veremiyoruz sizce napmalıyız?
    3d özelliği olmasın ve bunun dışında bu paraya alabileceğimizin en iyisini almak istiyoruz
  • 10Messi10 kullanıcısına yanıt
    55mu7350

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

55mu7350

inceliyorum hocam bakalım yorumlar da nasıl

bu fiyatlara alabilceğimiz en iyisini alırsak lokum gibi olur, bütçe kısıtlı sonuçta sonra birdaha yenisini alamayız
  • anne-babam için maksimum 1800 tl fullhd tv tavsiyesi alabilir miyim
  • 10Messi10 kullanıcısına yanıt
    Vestel var 9650 modeli 2017

• dallass kullanıcısına yanıt
    radko kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Visam Lord kullanıcısına yanıt
    zamanında insaları ne güzel kandırdılar ips aldatmacasıyla bakın hocam o sizin bahsettiğiniz ips paneller tv de kullanılan ips paneller değil eizo gibi markaların kullandığı ips paneller onlarında tv deki panellerle uzaktan yakından alakası yok o monitörlerin fiyatına 4-5 tane tv alınıyor..konumuza dönersek ips panellerin renkleri daha doğrudur derseniz yanlış olur neden derseniz şuan piyasada en iyi renkleri veren tv samsung qled modelleri ve ips panel olarka o renkleri verebilen tv yok örneklendirirsek

lg nin 12000tl ye satılan sj950v ips paneli ve samsung q7f modeli

samsung

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

lg

şimdi sizin söyledikleriniz doğru olsa va panelin ips den daha iyi renk verme şansı yoktu ama varmış :)

yine piyasada satılan modellere dönersek 8000t ye satılan lg850v modeli ve 6000tl satılan sony xe9005

lg

sony

gördüğünüz gibi yine va panel daha önde eskiden bu dandik ips paneli çok güzel pazarladılar en iyi renkler en iyi panel diye hatta bir ara oyun monitörlerini bile ips yapmışlardı sonra baktılar bu kontrastla bu işler olacak işler değil sva mva va panellere döndüler

durumu özetlersek şuan için ips panelin izleme açısı hariç va panele karşı hiçbir artısı yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 28 Şubat 2018; 13:7:49 >

• 3.000 ye beni üzmeyecek bir TV tavsiyesi alabilir miyim

3D ye gerek yok

4K olsa iyi olur

127 Ekran yeterli

Smart özelliği güçlü

Teşekkürler

• recep R kullanıcısına yanıt
    hiç 50hz tv kullandınızmı
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Samsung 9000 serisinde pls panel mi kullanıyor?

• cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    va panel hocam pls mu8000 altındaki modellerde var
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    Güzel soru hocam ben de öyle duymuştum sanki
    "evet"
    alacağınız yanıt pek bir şeyi değiştirmiyor.....
    seçim yapacaklara yardımcı olmak gibi görev edindiyseniz
    seçimlerini etkilememelisiniz
    konunun kusurlarını/faydalarını/maliyetini yazarsınız olur biter
    budur....
    aynı şey yeaaa derseniz olmaz
  • recep R kullanıcısına yanıt
    bu mesajı bana neden yazdınız hocam ? @no way out ile karıştırdınız sanırım..

soruma dönersek 50hz tv ler 60hz de çalışamazmı diyorsunuz doğrumu anladım
  • O kadar yorum okudum kafam allak bullak oldu benim de ne zor işmiş bu tv almak. Bütçe max 3500-3600 tl. Harici hdd bağlayıp film izlemek, digiturkplay den maçları izlemek ve youtube dan çocuklara video falan için kullanılacak.
    Özellikle maçlarda akıcı olmasını istiyorum. Bende Vestel 50fa8200 full hd smart tv var ve ablamlarda samsung 48ju6570 curved tv var. İkisinde de digiturkplay üyeliğimle izledim samsung çok daha akıcı ve kaliteli gösteriyordu. Bu bağlamda belirttiğim bütçeye göre isteklerimi karşılayacak bir tv tavsiyesinde bulunabilir misiniz ?
  • by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    ju6570 modeli gözünüze güzel geldiyse 49mu8000 çok daha fazla beğeneceğinize emin olabilirsiniz o fiyat aralağında alınacak tek model indirimlerle yazdığınız fiyatlara alınabiliyor
    Alıntıladığın arkadaş öyle birşey yazmış da bu bilgi nereden merak ettim, acaba 2018 modellerde böyle birşey mi var? Bisan lord arkadaş konuya açıklık getirirse iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagatay_26 -- 28 Şubat 2018; 13:42:10 >
  • 
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.