Şimdi Ara

Tuzla nasıl bir yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
14.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Tuzlada çalışacağım.İlk kez gideceğim için sorma ihtiyacı hissettim.Tuzlaya ilk kez gidecekler için tavsiyeniz nedir? Git,gitme dediğiniz yerler var mı? Hayat nasıldır orda? Gezmek için sahili varmıdır? Bu ve benzeri soruları kısaca Tuzlayı anlatırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tuzla da genellikle vakit geçirmelik yerler birbirine yürüme mesafesi kadar yakın yerler değildir mercan balık restonanının oralara gidersen güzel villalar kafeler ve manzara vardır ayrıca tuzla sahili de güzeldir balık restoranları,köfteciler vs yerler vardır sahilin oralarda marinası vardır gezmelik güzel yerdir vakit geçirilebilir bowlingi,lunaparkı,dev akvaryumu,sineması falan da var mağazalar,kafeler,restoranlar var bide onun dışında tuzlada fazla gezilcek yer yok genel olarak en azından hemen aklıma gelmedi tuzla diyince.
  • Öncelikle İstanbul'da değildir.
  • Ve tuzludur.

• ucu ucuna istanbul'a monte edilmiş yer
  • Çok sakin, emekli mekanı denilebilecek bir yer. Tuzla'da kolay kolay olmaz diyebilirim.
    Ulaşım açısından sorun yaşanmaz, bildiğin İstanbul ulaşımı ne ise, orada da aynısı bulunmakta.
    Sahili iyidir, dengesiz kesim pek uğramaz...
  • Leş gibi lağım kokan bir yerdir. Aksini iddaa eden de çöp kamyonudur.
  • Tuzla nın neresine gidiceksin? aydınlı da tuzla içmeler de tuzla.
  • Birkac kere gittim ama oyle fazla bilmem. Tuzla hakkindw bildigim en onemli sey dunyada havasi en kirli 2. Bolge olmasi. Akcigere yazik olur ama baska imkanin da yok gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuzlada oturmuyorum ama genellikle Tuzla,İstanbul bölgesinde zaman harcayan birisiyim. Evime sadece uyumak için giderim evde bir işim olmuyor. Tuzla son 2 yıl içinde epey yol kat etti. Burada kötü diyenler olacaktır zevkler ve tercihler değişir tabi ki. Neresinde oturacağın önemli.

Mercan lüks kesimdir. Villalardan oluşur. Mercanda Cadı bar cafe,dodo,beer fest bulunur bu mekanlar kalitelidir. Mercanın bir diğer tarafın yani piri reisin orada hungry ghost bulunur. Medcezir dizisinin cekildigi kafedir. Dizinin evleride mercanda yer alır.

Marina geçen sene yapıldı. Her türlü marka bulunur. Kahvecilerden gloria,roberts,kahve durağı-deryası ve en son açılan starbucks bulunmaktadır. Big chefs,happy moons,north de alkollü ve yemek ağırlıklı mekanlarda faaliyetlerini devam ettirmektedir. O kadar çok bulundum ki yer sahiplerini tanıyorum artık. Hepsi işlerini oldukça iyi yaparlar.

Marinada market olarak carrefoursa gurme de bulunmaktadir. Arena yapıldı yazın konserler oluyordu. Birçok ünlü geldi. Biletixten biletler satış yapıldı.

He eğer Tuzla değilde sanayinin falan daha aktif olduğu yerlerde ev arıyorsan Gebze tarafında yardımcı olurum. Ben olamasam da sağlam kişilere yönlendirebilirim ev için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• NoNickMan kullanıcısına yanıt
    3 senedir Tuzla'da oturuyorum. Tamam havasının çok iyi olduğunu iddia etmiyorum ama bu iddianiza kaynak gösterir misiniz?
  • Sakin, güzel bir ilçedir. İstanbul'un nadir yeşil kalmış ilçelerinden biridir. Gezilecek mekânları, konumu, sahili ve marinasıyla bir bütün sahil kasabası gibidir.

Tantanadan uzak, genelde pek olay çıkmayan, gayet hoş bir ilçedir. Sahil bölgesine yakın bir yerde arıtıcı olduğu için o civarlarda hava biraz kirlidir fakat genel olarak yaşanabilir bir ilçe olduğunu söyleyebilirim.

İstanbul, Tuzla'dan başlar. (:

Edit: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Storm -- 23 Ağustos 2017; 16:56:11 >
  • Soruna gelecek olursak,

- Güzel bir marina'sı var. İstiklal Caddesi'ni aratmaz. Gayet şık ve güzel bir yer.
    - Sahil yürüme yolu Belediye tarafından yeni düzenlendi, gayet geniş bir alan bisiklet sürenler, roller blade yapanlar falan..
    - En güzel tarafı İstanbul'dan çıkmanın 15 dk sürmesi. (Ankara istikameti)
    - Evet, havası çok kaliteli değil, ancak oturduğun yere bağlı kötü koku almayabiliyor, veya arada sırada rüzgar esintisine göre alabiliyorsun.
  • Çok tuzlu bir yer

• Güzel lakin bu güzelliği kekolar ve kezbanlar bozuyor. Pendik, Tuzla gereksiz dolu. Benim görüşüm bu

• quote:

Orijinalden alıntı: aquapolis

Soruna gelecek olursak,

- Güzel bir marina'sı var. İstiklal Caddesi'ni aratmaz. Gayet şık ve güzel bir yer.
    - Sahil yürüme yolu Belediye tarafından yeni düzenlendi, gayet geniş bir alan bisiklet sürenler, roller blade yapanlar falan..
    - En güzel tarafı İstanbul'dan çıkmanın 15 dk sürmesi. (Ankara istikameti)
    - Evet, havası çok kaliteli değil, ancak oturduğun yere bağlı kötü koku almayabiliyor, veya arada sırada rüzgar esintisine göre alabiliyorsun.

Kız arkadaşla vakit geçirmek için uygun yerler var mı hocam?

Sahilde bisiklet kiralanabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: kckrdmm

Tuzla da genellikle vakit geçirmelik yerler birbirine yürüme mesafesi kadar yakın yerler değildir mercan balık restonanının oralara gidersen güzel villalar kafeler ve manzara vardır ayrıca tuzla sahili de güzeldir balık restoranları,köfteciler vs yerler vardır sahilin oralarda marinası vardır gezmelik güzel yerdir vakit geçirilebilir bowlingi,lunaparkı,dev akvaryumu,sineması falan da var mağazalar,kafeler,restoranlar var bide onun dışında tuzlada fazla gezilcek yer yok genel olarak en azından hemen aklıma gelmedi tuzla diyince.

Ben daha çok kız arkadaş ile vakit geçirmek için uygun yerler var mı diye merak ediyorum.İlk kez gideceğiz tuzlaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyogluLions

Çok sakin, emekli mekanı denilebilecek bir yer. Tuzla'da kolay kolay olmaz diyebilirim.
    Ulaşım açısından sorun yaşanmaz, bildiğin İstanbul ulaşımı ne ise, orada da aynısı bulunmakta.
    Sahili iyidir, dengesiz kesim pek uğramaz...

Hocam gece yarısı sahilden sabiha gökçene taksiyle gitmek istesem çok tutar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Tuzla nın neresine gidiceksin? aydınlı da tuzla içmeler de tuzla.

Daha çok tuzla devlet hastanesi civarında olacağım.Hastaneden sabiha gökçen çok uzak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: RequalS

Leş gibi lağım kokan bir yerdir. Aksini iddaa eden de çöp kamyonudur.

Sahili lağım mı kokuyor hocam?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.