Şimdi Ara

Turknetin bir halttan anlamayan uzman ekipleri / ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özet : VDSL modem aldıktan sonra vdsl kurulum yaptım, modemin ip almaması üzerinde destek kaydı açtım ve 5 gündür bot gibi salak saçma cevaplar veriliyor. Beni bir gün oyaladıktan sonra "hattınızı vdsl olarak güncelledim lütfen tekrar kurulum yapın" gibi bir cevap alıyorum ve bu cevaptan sonra ne vdsl ne adsl bağlantı sağlanıyor. "uzman ekip"ler cevap verene kadar internetsiz kalmaya devam ediyorum. Daha sonra yine aynı süreç devam ediyor.

5 Uğraştırıcı günün sonunda sorun nihayet çözülebildi.

Normalde konuyu @TurkNetDestek'e PM üzerinden iletecektim ama aynı durumu yaşan başka kimseler için yardımcı olması açısından buraya açıyorum.

Bir akrabam turknet yapa bulunan santrale 450 m kablo mesafesinde bir adreste oturuyor. Şu zamana kadar yapa üzerinden adsl kullandılar. Eski modemlerinin bozulmasından dolayı VDSL desteği bulunan bir modem aldım ve kurulum yaptım. Aldığım modem keenetic omni dsl. Yaptığım otomatik kurulumda modem adsl kurulum yaptı ve ip aldı. İnternete bağlanabildik. Modem arayüzü üzerinden manuel olarak VDSL moda geçtiğimde ise dsl ışığı yandı fakat modem bir türlü ip adresi almadı. Bekledim, bekledim fakat bir türlü ip adresi almadı.
    Modem üzerinde 50 down 20 mbps upload hızı görünüyor.
    En kısa süre içerisinde sorunun çözülmesini talep ediyorum. @TurkNetDestek

Destek talebi numarası : 35731605

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 23 Ağustos 2020; 10:44:30 >

• @TurkNetDestek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, profilinizi VDSL olarak güncelledim. Modemi resetleyerek VDSL kurulumu yapabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Kurulum yaptım vdsl modda hala aynı. Dsl ışığı yanıyor fakat modem ip almıyor ve internet ışığı yanmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hattı vdsl olarak güncellediğinden emin misin acaba?
    Dün standart modda bırakmıştım şimdi oyun modunda görünüyor.

Güncel durum bu şekilde.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Merhaba, VDSL geçişiniz gerçekleşmiş durumdadır. İP almamanız üzerine arıza kaydınızı oluşturarak teknik uzmanlarımıza ilettik. Şu an çalışmalar devam ediyor. Kısa süre içerisinde sorunu çözümleyeceğiz.
    Teşekkürler bekliyorum.
    Evde internet kullanabilmek için modemi tekrardan adsl moda alacağım mecburen, teknik ekipleriniz "modem ip almış kullanıcı internete çıkmış" diye düşünüp arıza kaydını kapatmaz umarım.

• Şuan modem adsl modda da ip adresi alamıyor. Olan İnternetimi neden kestiniz?

Merhaba, hattınızı tekrar ADSL profiline aldım. Modemi resetleyerek tekrar ADSL kurulumu yapabilir misiniz?
    Vdsl ip alamama sorunu hakkında güncel bilgi nedir peki? 2 gündür sizi bekliyorum.

Adsl modda dsl ışığı sabitlenmiyor dolayısiyla internete bağlanamıyorum.
    VDSL modda dsl ışığı sabitleniyor modem ip almıyor.
    Acilen çözüm bekliyorum.

Merhaba, arızanın önceliğini teknik uzmanlarımıza ilettim. Arkadaşlarım gerekli çalışmaları yaparak sorunu çözümleyecektir.
    Vdsl sorunu için uğraşan arkadaşlarınız neden adsl modda çalışan hattımı kullanılmaz hale getiriyor anlamıyorum gerçekten. Bu kadar zor olmamalı.

• @TurkNetDestek internetim hala kesik olduğu için teşekkür ederim.
  • Turknetin bir halttan anlamayan uzman ekipleri / ÇÖZÜLDÜ

Hala bekliyorum. @TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 21 Ağustos 2020; 11:30:57 >
    Merhaba, profil tanımlarınızın ADSL olarak güncellenmesi için teknik uzmanlarımıza bildirimde bulundum. Gün içerisinde işlem yapılarak bilgi verilecektir.
    Teşekkürler dönüş bekliyorum. VDSL'de ip alamama sorunu ne zaman çözülecek peki? Uzman ekipleriniz o bilgiyi vermeden arıza kaydını kapamış.

Merhaba, hattınız ADSL olarak güncellenerek ip almıştır. 2 saat 29 dakika online durumdadır. Bu konuda www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı açarak VDSL tanımlaması yapılmasını talep edebilirsiniz.
    Oyunmu oynuyorsun benimle arkadaş ? Ben zaten hattın vdsl olarak çalışması için açtım destek talebini. Uzman ekipleriniz adsl olarak çalışan hattı bozup bir gün internetsiz bıraktılar beni. Şimdi gelip bana modem ip almış diyorsun.

Bak ne yazmışım burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 21 Ağustos 2020; 17:26:25 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.